P Çevrimdışı

PATRONN

Yeni Üye
3 Ocak 2023
36
28
43 de daha uygun fiyatlı modeller var. 8500 modelini yazmışsınız bu TV daha aşağı satılan Samsung,LG Philips hatta IPS Grundig modellerinden ekstra bir görüntü kalitesi sunmaz. Söylediğim markalardan fiyatı uygun olan bir modeli alın.
IPS grundig önerebilir misiniz hocam.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Hayırlı akşamlar vatan da indirim mevcut Samsung Ue438500 modelinde 4 k ya yakın bir indirim mevcut. Benim evin oturma odasından ötürü 43 inç boyutunda benim işimi görür. Ancak şuan ki indirimle fiyatı 16 k civarı. Normalde 20 k civarı. 16 k lık bir TV ye yeterli mi. Ses ve panel teknolojisi nasıl. 16 k ona vereceğine daha aşağısı işimi görecek bir TV varsa yine tavsiye ederseniz sevinirim.
Amacım film izlemek sadece. Hani şöyle söyleyeyim belki uydu bile bağlamayacağım. Ips panel olursa iyi olur. Eski tv im vestel Q9900 dı Va panel diye geri verdim. Ses sistemi jbl di efsane bir ses mevcuttur. Ancak işe va diye panel teknolojisi geri verdim. Teşekkür ederim

Şu foruma bir şey yaz cevap gelsin.

O zaman yazmakla yorulmayın. Çünkü;

Forumda cevap veren ve yardımcı olmaya çalışan herkes "Maalesef" hala insan. Dolayısıyla hepsi kendi sürdürmeleri gereken yaşamdan arta kalan zamanlarında bir karşılık beklemeden yardımcı olmaya çalışıyorlar.

Yardım istemenin şanından olan "Saygıyla oturup beklemek ya da karşılığını vererek hizmet almak için talepte bulunmak" deneyimini özellikle "Herkes benim için var, yazarım cevap verirler, her işe koşarlar." haline çevirip istenilenin hala YARDIM olduğunu unutmak bambaşka bir bakış açısı. Bu bakış açısına gelecek cevaplar ancak nezaket kuralları gereği YARDIM içerikli olur.

Yardım! istediğiniz konuda sayfalarca mesaj varken, bahsettiğiniz bütçe, model v.b. bilgileri ile ilgili belki bininci defa aynı şeyler size cevap olarak yazılacakken hala birebir! cevap beklemek ve bu konuda haklı olduğunuzu düşünmekte gerçekten bambaşka bir bakış açısı.

Hepsi bir yana gerçekten yardım istediğiniz konuda daha önceki binlerce mesajda olduğu gibi "Ben oturma odasında TV' yi tam karşıdan izlemeyeceğim, aydınlatma şeklim bu, güneş yansıması şu şeklinde kişisel bilgilerinizi bize bin kere tekrar tekrar sordurarak veriyorsanız, bir zahmet bir daha yazmaya yorulmayın. Ne siz üzülün ne de biz.

Bu arada unutmadan. 27 tane mesajın yaklaşık 27' sinde forum içeriğinden yararlanmak için soru mesajı yazıp, herhangi bir başka üyenin, bilginiz dahilinde, en ufak bir problemine yardımcı olmaya çalışmadan sürekli istemekte apayrı bir düşünce.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,800
Samsung da 8000 yada 8500 yada sonra ekleyecegi 8100, 8200 vb varyantlar cikarsada hepsi 8000 modelinin panelleri ve işlemcileri aynı donanım. Sadece kasa rengi ve ayaklarıyla oynarlar

P Çevrimdışı

PATRONN

Yeni Üye
3 Ocak 2023
36
28
O zaman yazmakla yorulmayın. Çünkü;

Forumda cevap veren ve yardımcı olmaya çalışan herkes "Maalesef" hala insan. Dolayısıyla hepsi kendi sürdürmeleri gereken yaşamdan arta kalan zamanlarında bir karşılık beklemeden yardımcı olmaya çalışıyorlar.

Yardım istemenin şanından olan "Saygıyla oturup beklemek ya da karşılığını vererek hizmet almak için talepte bulunmak" deneyimini özellikle "Herkes benim için var, yazarım cevap verirler, her işe koşarlar." haline çevirip istenilenin hala YARDIM olduğunu unutmak bambaşka bir bakış açısı. Bu bakış açısına gelecek cevaplar ancak nezaket kuralları gereği YARDIM içerikli olur.

Yardım! istediğiniz konuda sayfalarca mesaj varken, bahsettiğiniz bütçe, model v.b. bilgileri ile ilgili belki bininci defa aynı şeyler size cevap olarak yazılacakken hala birebir! cevap beklemek ve bu konuda haklı olduğunuzu düşünmekte gerçekten bambaşka bir bakış açısı.

Hepsi bir yana gerçekten yardım istediğiniz konuda daha önceki binlerce mesajda olduğu gibi "Ben oturma odasında TV' yi tam karşıdan izlemeyeceğim, aydınlatma şeklim bu, güneş yansıması şu şeklinde kişisel bilgilerinizi bize bin kere tekrar tekrar sordurarak veriyorsanız, bir zahmet bir daha yazmaya yorulmayın. Ne siz üzülün ne de biz.
Öncelikle sistemimi belli ettikten sonra 3 dk da 3 mesaj gelmesi şaşırtıcı. Evet yardım istediğim bir konu var ancak zamanın kısıtlı olduğu bir durum var. Çünkü indirim sınırlı bir süre olan bir şey. Bu açıdan bakınca da haklılık payım var sitem etmekte. Evet yardım istiyoruz bilgisi olan birinden ancak bu ona tapmamız anlamına gelmiyor. Yani sitem ettikten sonra koşa koşa sayfalarca yazabilyorsun. Ancak yardıma gelince bakıp geçmişsin. Teşekkür ederim yinede. Senin yüzünden diğer arkadaşlara ayıp etmenin bir anlamı yok.

Bilgim olmayan bir konuda kime nasıl yardımcı olayım. Şaka mısın hocam. Bilmiyorum ki yardım istiyorum.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,800
IPS grundig önerebilir misiniz hocam.
7 bin ve 8 bin araliginda Grundig modelleri mevcut . Bu fiyat 14 bin lik 43 Samsung un ekstra fiyat farkına değecek bir özelliği olduğunu düşünmüyorum. Sadece yazılımı Grundig den biraz daha iyi olur. Yani Samsung yazılımsal olarak keskinliği iyi olur. Kaynağın kaliteliyse bu fark bile olmaz

P Çevrimdışı

PATRONN

Yeni Üye
3 Ocak 2023
36
28
7 bin ve 8 bin araliginda Grundig modelleri mevcut . Bu fiyat 14 bin lik 43 Samsung un ekstra fiyat farkına değecek bir özelliği olduğunu düşünmüyorum. Sadece yazılımı Grundig den biraz daha iyi olur. Yani Samsung yazılımsal olarak keskinliği iyi olur. Kaynağın kaliteliyse bu fark bile olmaz
Teşekkür ederim hocam yardımcı olduğun için. Vaktini aldım kusura bakma lütfen. Bu bilgiler benim için yeterli. Gidip bir grundig alıp geçeceğim. :)

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,800
P PATRONN,
Sitemin doğru takılma bunlara böyle şeyler olur arada bazen gerçekten görülmüyor. Kurban Bayramı, tatil vb şeyler olunca bazı mesajları göremiyoruz.

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
sevgili ado, ve sevgili fiko, yegenim bu tv yi arçelik bayii de beğenmiş
phılıps 58pus5807/62 kodlu. resim de ekliyorum, sormak istediğim önerir misiniz ve panel yapısı nedir, çip flim sayısı kaçtır..
IPS panel tercihimdir. selamlar kolay gelsin

philipsf05f4a0b067d2586.jpg

can abim de cevaplayabilir. tabii uzmanımız sevgili Adem Helvacı Adem Helvacı dan cevap alırsak ne ala :)

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

MajoriS

Yeni Üye
3 Eyl 2019
25
31
Değerli üstatlarım selamlar, yeni evimiz için TV arayışımız vardır. 55 veya 58inç olabilir. Bütçemiz 25-30bine kadar vardır.. genellikle Netflix, Disney YouTube gibi platformlardan film ve video izleriz, birde futbol maçları çok izleriz. İzleme açımız genelde karşıdan olacak sanırım VA panel işimizi daha iyi görür. İzleme mesafemiz ise 3-5 metre aralığında olacak. Bu koşullar çerçevesinde önerebileceğiniz görüntü kalitesi, ses kalitesi ve yenileme hızından memnun kaldığınız önerileriniz var ise araştırmak isterim. Smart özelliği çok önemli değil ekstra box ile destekleyebilirim.

Geri
Üst Alt