slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Cevabınız için teşekkür ederim.

Tavsiyelerini üzere harici soundbar almayı kesinleştirdim diyebiliriz.

Evet siyahlarda tam siyah değil ama benim için renk doygunluğu daha önde gibi ama günümüzün va panel televizyonlarda renkler konusunda çok kötü olacağını düşünüyorum.

Evet forumdan aldığım cevaplar sayesinde tv seçme serüvenim devam etmektedir.
Aldığım her cevap biraz daha fikirlerimin belirginleşmesine olanak sağladı.
Bunun için Tavsiyeforumu Ailesine ne kadar teşekkür etsem az kalır. :ok

Son duruma gelecek olursak, yine dün bir kaç tv baktım ve güncel listem aşağıdaki gibidir;

Vestel 65QA9700 20.000 TL (3 mağazada baktım. Genel olarak görüntü kalitesini beğeniyorum. ve servisi yaygın)
TCL 65C635 24.000 TL (Görüntü kalitesini beğeniyorum ve çok öneriliyor.)
SAMSUNG 55Q60B 20.000 TL ( TEŞHİR ÜRÜNÜ, Görüntü kalitesini beğendim, Teknik detaylarına tam olarak hakim değilim ama inceden bir ısınıyorum bu tvye)
SAMSUNG 55BU8500 19.000 TL ( TEŞHİR ÜRÜNÜ, Genel olarak görüntü kalitesi güzel ama parlaklığı diğer baktığım modellere nazaran biraz düşük gibi geldi bana. )

Not: İzleme mesafemiz 2.70 metre ile 3.10 metre arası olarak güncellenmiştir.

Önerilerinize hala açığım nasipse tv almama 5-6 gün civarı bir süre daha var.
Bakalım bu macera nasıl sonuçlanacak. :bilmiyom

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Soundbar maliyetimi erteleyebilirim 2-3 ay sonrasına ve ortalama olarak 7.500 tl gibi bir bütçe düşünüyorum. Daha uyguna yine bulabilirsem ses kalitesini beğendiğim bir ürün o zaman daha uyguna maliyetlenebilirim.
Şu an televizyon için 25k bütçesini geçemiyorum maalesef.

SAMSUNG 65AU7000 tv ye baktım dün teşhir ürünü 24.000 TL fiyat etiketine sahip. mağaza kapanma saati olduğu için uzun süre inceleyemedim ancak bu au serileri hakkında çok bilgi sahibi olmadığım için elemiştim aslında. Sizce listeme eklemelimiyim?
Açıkçası Samsung grubuna Samurai Unforgotten ve W Winston üstadlar hakim. Ancak gözlemlediğim kadarıyla özellikle AU,BU,CU modelleri için bu maliyetler bence çok adil değil. Tabii ki sizin görsel tatmininiz öncelikli olduğundan düşünülebilir. Ancak yukarıdaki mesajlarda da bahsettiğim gibi qled serisi değil de ua serisi bir ürün eğer maliyeti uygunsa düşünülebilir. Özellikle ciddi görüntü kalitesi aranan ürünler ile orta seviye ürünler arasında ciddi maliyet farkları olduğu için tabir yerindeyse kötünün iyisini bulmaya çalışıyoruz. Tabii iyinin de ne kadar fiyatını hakeder olduğu ayrı bir tartışma konusu. Fazla uzatmadan elimizden geldiğince burada olduğumuzu paylaşayım. 😍

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Cevabınız için teşekkür ederim.

Tavsiyelerini üzere harici soundbar almayı kesinleştirdim diyebiliriz.

Evet siyahlarda tam siyah değil ama benim için renk doygunluğu daha önde gibi ama günümüzün va panel televizyonlarda renkler konusunda çok kötü olacağını düşünüyorum.

Evet forumdan aldığım cevaplar sayesinde tv seçme serüvenim devam etmektedir.
Aldığım her cevap biraz daha fikirlerimin belirginleşmesine olanak sağladı.
Bunun için Tavsiyeforumu Ailesine ne kadar teşekkür etsem az kalır. :ok

Son duruma gelecek olursak, yine dün bir kaç tv baktım ve güncel listem aşağıdaki gibidir;

Vestel 65QA9700 20.000 TL (3 mağazada baktım. Genel olarak görüntü kalitesini beğeniyorum. ve servisi yaygın)
TCL 65C635 24.000 TL (Görüntü kalitesini beğeniyorum ve çok öneriliyor.)
SAMSUNG 55Q60B 20.000 TL ( TEŞHİR ÜRÜNÜ, Görüntü kalitesini beğendim, Teknik detaylarına tam olarak hakim değilim ama inceden bir ısınıyorum bu tvye)
SAMSUNG 55BU8500 19.000 TL ( TEŞHİR ÜRÜNÜ, Genel olarak görüntü kalitesi güzel ama parlaklığı diğer baktığım modellere nazaran biraz düşük gibi geldi bana. )

Not: İzleme mesafemiz 2.70 metre ile 3.10 metre arası olarak güncellenmiştir.

Önerilerinize hala açığım nasipse tv almama 5-6 gün civarı bir süre daha var.
Bakalım bu macera nasıl sonuçlanacak. :bilmiyom

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Soundbar maliyetimi erteleyebilirim 2-3 ay sonrasına ve ortalama olarak 7.500 tl gibi bir bütçe düşünüyorum. Daha uyguna yine bulabilirsem ses kalitesini beğendiğim bir ürün o zaman daha uyguna maliyetlenebilirim.
Şu an televizyon için 25k bütçesini geçemiyorum maalesef.

SAMSUNG 65AU7000 tv ye baktım dün teşhir ürünü 24.000 TL fiyat etiketine sahip. mağaza kapanma saati olduğu için uzun süre inceleyemedim ancak bu au serileri hakkında çok bilgi sahibi olmadığım için elemiştim aslında. Sizce listeme eklemelimiyim?
Bence listeye AU7000 eklemeyelim, ortalık çok bulanmasın 🙂

Vestel 65QA9700 20.000 TL (Qled + IPS panel olduğu için en canlı ve doygun renkler bu modelde olmalı.)
TCL 65C635 24.000 TL (Muhtemelen listedeki modeller arasında en iyi siyahları verecek tv.)
SAMSUNG 55Q60B 20.000 TL (TEŞHİR ÜRÜNÜ) (Listedeki en parlak ve en iyi HDR deneyimi verecek tv. Teşhir ürünü olması ve kenardan aydınlatmalı olması dezavantaj)
SAMSUNG 55BU8500 19.000 TL (TEŞHİR ÜRÜNÜ) (Qled yok, kristal işlemci var. Gerçeğe daha yakın ancak listedeki en soluk renkleri verecek model + kenardan aydınlatmalı)

- Listedeki cihazlardan parlaklığı en düşük olanlar Samsung BU8500 ve TCL C635 - Maksimum 300 nits. İkisi de VA panel.
- Listedeki en iyi tv, kenar aydınlatmalı olmasına rağmen Samsung Q60B, VA panel
- Listedeki en canlı renkleri sunacak tv Qled + IPS panel olması nedeniyle QA9700.
- Listedeki modellerden en başarılı siyahları ve kontrastı verecek cihazlar C635, Q60B, BU8500.

Bu modellerden hiçbiri yerel karartma teknolojisine sahip değil, hepsi giriş seviyesinde cihazlar. Teşhir ürünü olmasa Q60B önerirdim. Bence QA9700 ve C635 arasında tercih yapın. Bilmiyorum diğer arkadaşlar ne düşünür.

Yaklaşık 1,5 ay kadar önce gelseydiniz, 25.000 civarına Q80B, QN85B gibi ağababası modeller bulunabiliyordu 🙂 BU8500 falan tv değil saydığım modellerin yanında.
Q80B.jpg

QN85B.jpg

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
IPS de sıkça eleştirilen Siyah ve Contrast ve hatta özellikle "AÇI" durumları hk. teknik olarak
ciddi yalnış yönlendirmeler yapılmaktadır!

1-Açı=her IPS aynı derecede açı verir gibi bir imaj var=bu küllüm yalnıştır!
daha ileri gideyim örneğin 10/15 yıl önceki IPS ler çok daha fazla açı verirlerdi!
doğru renk üretme+açı konusunda çok daha iyi idiler(genel oarak böyleydi,yani hepsi diye anlamayın bunu)

hem filtreler/katmanlar hem de yapı tipi+bazı fiziksel değerler v.s olarak günümüz IPS lerinı onlar
ile mukayese ederem,günümüz ADS de dahil hepsi bana göre kötü veya vasat!

Eskiden bazı üreticiler en başta TOSHIBA bu konuda kendi geliştirdi katman elemanları+koruyucu katman v.s derken
IPS ler en başarlı Tosh da olurdu sonra Phillips de olurdu,paneli üreten LGD de ise neredeyse tüm modelleri
kötü olurdu IPS olunca

örneğin ben de 2012 model Tosh var IPS var(LGD üretimi panel) ama ciddi bir açı sorurunu,iyi de hani IPS ler de
açı sorunu olmazdı? benim panel de 10derece açı bile zorlanıyor yaw,bana göre açısı max.5/6derece dir
hiç bir düşme olmadan!
halbuki IPS de bu açı 45derecedir veya 35derecedir gibi(günümüz IPS leri de aynen böyledir,farkı göremeyenler
bence bir Göz doktoruna gitmelidir!)

sonuç da =VA açı max.30/35 ve IPS de ise max.35/45derecedir
ama VA da açı artarsa(Samsung)resim kalitesi düşüyor!)

2-"Siyah" biz bunu göz aldatması ile "dynamic-contrast" arttırımı yaparak(bunu panel yapmayacak sizin gözler yapacaktır
yani gözü aldatacağız!)

pratik de "zifiri" karanlık da,IPS panel den hiç bir bok olmaz! ancak VA ile bu mümkün ama her VA ile yine mümkün değildir
özellikle paneli de yanlış set ederseniz yandım gülüm keten helva olur!

IPS paneli şöyle yaparsanız en doğru izlemeye gelirsiniz;
ortam hafif aydınlık ama çok parlak/ışıklı v.s olmayacaktır

sonra ortam aydınlanması kesinlikle tepeden inen Avize ve benzeri olmayacaktır!
tepeden inen Avize türü aydınlanma ile VA da olmaz aslında!

IPS de aydınlanma ünitesi oturduğunuz yerin tam arkasından gelecektir!yani arka taraflardan
köşelerden gibi olacak ve mümkünse Lambader türü aydınlanma abajuru kullanın
Gözlerinize(görme alanınız dahiline)kesinlikle bu ışık kaynağı gelmeyecektir!

kafanın arkasında kalsın bu

bu arada insan "göz bebekleri" biraz büyür!

biz buna dynamic-contrast aldatması diyoruz! panel deki varsa "Dynamic-contrast" ayarı bunu hiç ellemeyin OFF da dursun

3-Contrast=yukarıda anlattığım Siyah olayının çoğunu da böyle "aldatarak" hallediyoruz zira IPS de CR:1 oranı çok ciddi düşüktür!
üzerindeki panel max.1.400:1 dir ama siz bahsettiğiniz IPS lerin hiç birisi de bu takılı değildir,en iyi ihtimalle 1.200:1 takılıdır ki
bizim yerliciler de bu da çok azdır,belki saece en üst segment de bu takılıdır ortalama 1.000:1 gelir!!

bu değer fiziki çalışmada sahnenin durumuna göre 500/800:1 gibi olur ama ortalama 700/800:1 gibi olursa biz buna bir IPS
için "iyidir" deriz

aslında bu kou teknik olarak+bazı set değerleri v.s olarak çok geniş olup ben burada kesiyorum...

+++

"YAZILIM"+bazı destekleyici elemanlar(donanım diyen buna da) kısaca vasat ve hallice iyi oldun!
ama bana göre ciddi kötü hemen hepsi,sedece HiEnd bazı paneller hariç; durum bu,siz bakmayın TV fiyatlarına!

yazılım olmasa zaten bu panellerin hiç birisi yürümez yaw!
eskiden de yazılım vardı ama malzeme kalitesi çok iyiydi,yani panel basit yazılımla yürürdü
şimdi olan şu; malzeme adeta ağlıyor,Sony/Samsung da olsa yaklaşık aynıdır zira heriflerin taktıkları panellere
baktığım zaman sadece "yaw ayıptır" diyorum...

dolayısıyla malzeme dandik hatta ciddi dandik ama yazılımla bu araba yinede gidiyor!

bunlar "MARKA" dan bağımsız bir durumdur!

İstisnai durum ise sadece OLED ler dir(yerli montaj OLED ler kesinlikle değildir,daha öncede yazdım hatta uyardım bunu)
"şimdilik" bunlar iyi bazıları çok iyi(daha doğrusu bir tek Panasonic en iyisi)ama OLED ler her haliyle bu konuda
LCD ler den çok daha iyiler,yukarıda bahsettiğim durumlar için,ama onların da başka sıkıntılı ve dezavantaj denilecek yerleri de yok değil!

++

Not;IPS+FALD tip olursa ki bugün için hemen hemen yok sayılır,yani benim bahsettiğim tip ve yapıda v.s zaten bir tek
LGE de vardı,onlar da TR de zaten yoktur,olan belki IPS+FALD varsa bile bilmiyorum yada bunu bana iletin ki inceliyeyim

bu tip eskiden IPS+FALD veya Philips/Toshiba/Panasonic de olan bu tür panelleri zaten bugün izleseniz
yaw bu panel VA mı dersiniz! bu IPS paneller bugün bile ellerinde olanlar(bunlar tabiki HD/FHD dir)VA bakarsınız
sonra gidip bu IPS i alırsınız veya çoğu insan bunu alır

eskiden de aslında IPS ler rezildi,bugün de aynen böyle! ama eskiden bazıları(çok az bunlar)ciddi iyiydi,örneğin kişi
monitör olarak kullanmak isterse veya 39/42/49/55 gibi ebatlar da TV olarak kullanmak isterse özelikle daha doğru
renk üretimi+natural resim v.s dediğiniz zaman IPS alınırdı ancak bunlar marka/model bazında çok çok az idi!!

doğru set+anlattığım doğru aydınlanma(IPS panelin istediği-doğruluk dan bahsediyorum)
bunlar OK ama günümüz de maalesef böyle bir IPS yok,yani bana göre işin bok tarafı bu!

eskiden olan süper IPS monitörler de hemen hiç kalmadı gibi yaw,örneğin eskiden 42 lik IPS ile
mükemmel "TV" olurdu ama bugün 42 ne yaw bit kadar geliyor insana!

Sonuç,olarak eldeki bu IPS malzeme ile yukarıda bahsettiğim türden atraksiyoınları doğru olarak yaparsanız
belli bir yere kadar başarı şansınız olur,yada sizi oldukça keser,ama yaw bunlarla kim uğraşacak şimdi deyip
dandik de olsa gider "VA" alırım tam karşıdan izlerim derseniz ne ala
siyah da iyi olur,contrast da iyi olur,panel aydınlanma değeri de biraz daha yüksek olur gibi yapıp hiç bulaşmayın IPS
panele o zaman++

++

"Yazılımcılar" Tatil de Antalya da:hihi

-artık bu malzemeleri yürütücek yazılım yapamıyoruz...
-kimisi işi bıraktı zaten...
-kimisi hala çok iddalı ve ciddi çalışıyor ama elden bir şey gelmiyor...
-kimisi adeta ağlıyor,yani bu mu deyip(MARKA adı vermiyeyim yoksa içinize oturabilir) pes diyor
bu kadarmı "adi" olur diyor...

şimdi bu herifler klasik yazılımlarla uğraşıyorlar(Sony bilmem ne Engine diyor Samsung yok şu engine
ötekisi yok şu işlemci v.s v.s diyorlar)bunların hepsi "palavra"

ortada ciddi bir yazılım+donanım uyum sorunu vardır!
sürekli yazılımcıların üzerine gidiliyor ama onlar da bir yere kadar,"markası batsın" birisi Araba parasına,TV satıyor yaw
üstelik bu panel hani OLED olsa amenna ama herif "LCD" satıyor yahu,hoş bunun OLED i iyi ama parası tam manyak yaw
10 katı KAR ediyorlar belki de 20 katı özelikle LGD/LGE üreticisi zaten piyasayı bu belirliyor(OLED için)

evet heriflerin neredeyse tamamı Antalya da 15* Resortlar kendilerine özel villar da:haha1

B Çevrimdışı

Bayberty

Yeni Üye
2 Tem 2022
49
Ve aleyküm selam.

Marketten almayı düşünüyorsanız, yerli marka olarak Toshiba öneririm. Mesela 55QA7D63DT. Alternatif olarak TCL de bakabilirsiniz, P635 gibi.
ekranı kararan hı-level 49hl500 tv'ye operasyon yapmayı düşünüyorum demiştim ...
bugün öğleden sonra Bismillah deyip başladım, tv'yi söktüm ve hücre panelini dikkatlice çıkardım ...
daha önceden elime geçen paneli kırık aynı modelden vardı, onun hücre katmanını daha önce sökmüştüm ...
tv'yi yere yatırdım, hücre katmanını üstüne yerleştirdim ...
ki bir anda nasıl oldu anlamadım çıt sesi geldi hücre panelini çatlattık ...
son anda bütün emek boşa gitti, kısacası bizim operasyon hüsranla sonuçlandı ...
vestel 55qa9700 ve önerdiğiniz toshiba 55qa7d63dt modellerine yoğunlaştım (50" de olabilir) ...

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
ekranı kararan hı-level 49hl500 tv'ye operasyon yapmayı düşünüyorum demiştim ...
bugün öğleden sonra Bismillah deyip başladım, tv'yi söktüm ve hücre panelini dikkatlice çıkardım ...
daha önceden elime geçen paneli kırık aynı modelden vardı, onun hücre katmanını daha önce sökmüştüm ...
son anda bütün emek boşa gitti, kısacası bizim operasyon hüsranla sonuçlandı ...
vestel 55qa9700 ve önerdiğiniz toshiba 55qa7d63dt modellerine yoğunlaştım (50" de olabilir) ...
Açıkçası son zamanlarda marketlerin stokları da çok takip edilemez oldu. Benim anladığım kadarıyla şu an için size gerekli olan en uygun maliyetli TV. Dolayısıyla bence şöyle yapalım. Siz yakınınızdaki marketlerde bulabildiğiniz, almayı düşündüğünüz TV' leri araştırın ve barkod bilgisini aktarın. Biz de hızlıca panel ve diğer detaylarını aktaralım.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Nasipten çıkmış diyelim 🙂

T Çevrimdışı

tolgaerdogan

Yeni Üye
9 Tem 2023
19
34
Bence listeye AU7000 eklemeyelim, ortalık çok bulanmasın 🙂

Vestel 65QA9700 20.000 TL (Qled + IPS panel olduğu için en canlı ve doygun renkler bu modelde olmalı.)
TCL 65C635 24.000 TL (Muhtemelen listedeki modeller arasında en iyi siyahları verecek tv.)
SAMSUNG 55Q60B 20.000 TL (TEŞHİR ÜRÜNÜ) (Listedeki en parlak ve en iyi HDR deneyimi verecek tv. Teşhir ürünü olması ve kenardan aydınlatmalı olması dezavantaj)
SAMSUNG 55BU8500 19.000 TL (TEŞHİR ÜRÜNÜ) (Qled yok, kristal işlemci var. Gerçeğe daha yakın ancak listedeki en soluk renkleri verecek model + kenardan aydınlatmalı)

- Listedeki cihazlardan parlaklığı en düşük olanlar Samsung BU8500 ve TCL C635 - Maksimum 300 nits. İkisi de VA panel.
- Listedeki en iyi tv, kenar aydınlatmalı olmasına rağmen Samsung Q60B, VA panel
- Listedeki en canlı renkleri sunacak tv Qled + IPS panel olması nedeniyle QA9700.
- Listedeki modellerden en başarılı siyahları ve kontrastı verecek cihazlar C635, Q60B, BU8500.

Bu modellerden hiçbiri yerel karartma teknolojisine sahip değil, hepsi giriş seviyesinde cihazlar. Teşhir ürünü olmasa Q60B önerirdim. Bence QA9700 ve C635 arasında tercih yapın. Bilmiyorum diğer arkadaşlar ne düşünür.

Yaklaşık 1,5 ay kadar önce gelseydiniz, 25.000 civarına Q80B, QN85B gibi ağababası modeller bulunabiliyordu 🙂 BU8500 falan tv değil saydığım modellerin yanında.
Q80B.jpg

QN85B.jpg
Cevabınız için çok teşekkür ederim.
Geç cevap verdiğim için özür dilerim.

Yaptığınız açıklama o kadar işime yaradı ki anlatamam. Bu bilgilerle tekrar mağazalara gidip bu 4 modeli de izledim.
Samsung Q60B ertesi güne kalmamıştı.
Diğer modellere de baktığımızda C635 i de eşim elediği için en sonunda 65QA9700 modelini almaya karar verdik. :rock

Aslında pazar günü hesapları netleştirip almayı düşünürken demin Vatan bilgisayarın gece yarısı indirimlerinde 18.663 TL fiyatı görünce eksi hesapları patlatıp siparişimi verdim. :polis

İnşallah sorunsuz devam eder süreç.

Yardımlarınız için gerçekten çok teşekkür ederim. Çok işime yaradılar. Minnettarım.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40

Yaptığınız açıklama o kadar işime yaradı ki anlatamam. Bu bilgilerle tekrar mağazalara gidip bu 4 modeli de izledim.
Diğer modellere de baktığımızda C635 i de eşim elediği için en sonunda 65QA9700 modelini almaya karar verdik. :rock

Aslında pazar günü hesapları netleştirip almayı düşünürken demin Vatan bilgisayarın gece yarısı indirimlerinde 18.663 TL fiyatı görünce eksi hesapları patlatıp siparişimi verdim. :polis

Yardımlarınız için gerçekten çok teşekkür ederim. Çok işime yaradılar. Minnettarım.
Hayırlı olsun, güle güle kullanın inşallah 🙂

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881

Hayırlı olsun. Teslimatta barkod no paylaşımı, kurulum yapılırken servis arkadaşlar adreste iken ekran testleri, genel testleri unutmayalım. Naçizane hatırlatmalar. Ondan sonra gerek kurulum, gerek kullanım ile ilgili sizden güzel bir yeni konu içeriğini merak ve heyecanla bekleriz. 😍

T Çevrimdışı

tolgaerdogan

Yeni Üye
9 Tem 2023
19
34
Hayırlı olsun. Teslimatta barkod no paylaşımı, kurulum yapılırken servis arkadaşlar adreste iken ekran testleri, genel testleri unutmayalım. Naçizane hatırlatmalar. Ondan sonra gerek kurulum, gerek kullanım ile ilgili sizden güzel bir yeni konu içeriğini merak ve heyecanla bekleriz. 😍
Çok yardımınız dokundu sizinde çok teşekkür ederim.
Evet şimdi forumda teslimat aşamasında dikkat edeceğim şeyleri araştıracağım.
Umarım can sıkıcı bir durum ile karşılaşmam.
:hoba1

Murat Çakır Çevrimdışı

Murat Çakır 

Yeni Üye
23 Tem 2021
12
30
25 bin tl bütcem var nasıl bir ürün önerimi yapabilirsiniz film ve konsol günlük tv

philips 65pus8807 65inc 164 modeli için yorumlarınız nedir

Moderatör tarafında düzenlendi:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
65'' alacaksanız 25K bütçe ile çok fazla seçeneğiniz yok açıkçası, gerçi 55'' deseniz de bütçe yine yetersiz kalıyor. 120 hz olması ve güçlü donanımı ile fena tv değil. IPS seviyorsanız sizin kullanımınıza yeterli olacaktır. Renkleri canlı, parlaklığı yüksek sayılabilecek bir tv. IPS olduğu için kontrast konusunda zayıf kalıyor.

Başka model önerebilir misiniz diye sorsanız, açıkçası alternatif sunabilmek zor. Aynı fiyata bulabileceğiniz cihazlar hep 60 hz olacak.

Philips'in satış sonrası desteği de biraz düşündürüyor insanı.

Philips_2022.jpg

P Çevrimdışı

PATRONN

Yeni Üye
3 Ocak 2023
36
28
Hayırlı akşamlar vatan da indirim mevcut Samsung Ue438500 modelinde 4 k ya yakın bir indirim mevcut. Benim evin oturma odasından ötürü 43 inç boyutunda benim işimi görür. Ancak şuan ki indirimle fiyatı 16 k civarı. Normalde 20 k civarı. 16 k lık bir TV ye yeterli mi. Ses ve panel teknolojisi nasıl. 16 k ona vereceğine daha aşağısı işimi görecek bir TV varsa yine tavsiye ederseniz sevinirim.
Amacım film izlemek sadece. Hani şöyle söyleyeyim belki uydu bile bağlamayacağım. Ips panel olursa iyi olur. Eski tv im vestel Q9900 dı Va panel diye geri verdim. Ses sistemi jbl di efsane bir ses mevcuttur. Ancak işe va diye panel teknolojisi geri verdim. Teşekkür ederim

Geri
Üst Alt