slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Android box elim de mevcut.
O zaman bence en uyumlu model;

(Panel BOE UV2A (VA) Panel de olabilir. HKC Panel 12 COF, BOE panel 6 COF ile gelir.) Almayı düşünürseniz etiket bilgisini forumda paylaşırsanız panel bilgisini paylaşabiliriz.)
VA Panel,

IPS Panel olarak;

Son düzenleme:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
50" veya 55" ikiside olur. Önceliğim IPS Tabi. Bu bütçeyle fazla seçeneğim yok sanırım.
Vestel 55UA9090 veya 55QA9700 olabilir. Ben olsam sırf COF sayısı az diye tv boyutundan feragat etmezdim. Her ne kadar COF sayısı tv ömrü açısından bir etmen olsa da, 12 cof kullanılmış bir panelin 100% daha uzun ömürlü olacağına katılmıyorum sonuçta Vestel'den bahsediyoruz, kalite ortada.

Bir de neden özellikle IPS istiyorsunuz ? O fiyatlara TCL 55P635 de alınabilir.

C Çevrimdışı

cengo42

Yeni Üye
23 Ara 2022
9
38
Vestel 55UA9090 veya 55QA9700 olabilir. Ben olsam sırf COF sayısı az diye tv boyutundan feragat etmezdim. Her ne kadar COF sayısı tv ömrü açısından bir etmen olsa da, 12 cof kullanılmış bir panelin 100% daha uzun ömürlü olacağına katılmıyorum sonuçta Vestel'den bahsediyoruz, kalite ortada.

Bir de neden özellikle IPS istiyorsunuz ? O fiyatlara TCL 55P635 de alınabilir.
Şuanda kullandığım TV de IPS. Koltuk yapısından dolayı tam karşıdan bakamıyorum. TCL Markasına nedense içimde bir güven oluşmadı şahsi fikrim.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
metin selam

bahsettiğin yerden giremezsin!
Frequent settings>>All Settings>>General Settings>>>HDMI Ultra-HD;
buradan bağlı cihazı seç ve cihaz ON da olacak!
Optimal seç
Optimal(Auto Game modu ise sadece bazı referansları kabul edilen cihazlar içindir
daha doğrusu aktif olur! örnek;PS4/5 ve XBox gibi

Not;Optimal seçsen bile örneğin bağladığın kablo standardı gerekli spec. de olmazsa
ya uyarı verecektir;uygun spec. de kablo takın diye,ya da resmi hiç açmayabilir
ama genel de renklerin oturması yalnış olacaktır!!!

Not;doğru device "hand-shake" için de sırasıyla önce;
ext.cihazı ON yapıyorsun
sonra da TV yi aç ve ext.cihazın portunu seç;normal de bu durumda sorunsuz hand-shake olur
şayet olmazsa(örneğin kablo spec. leri tutmuyorsa gerekli alt yapı standardını o zaman da
"device found failed" gibi bir uyarı gelecektir!!

gördüğüm kadarıyla sıkıntı TPV de veya diğer Marka TV ler de hand-shake için hem kablo
spec. sorunu hem de bağlantı kurulma sırasında oluyor/olur/olacaktır!

++

Not;BOX da ise,açıkçası bu dandik cihazların ne spec. leri ne de bağlantı yolları v.s
hiç birisi istenen spec.ler değildir!!!
bu durum da kablonun(No-name veya "MARKA" olsa bile bunlar fake dir güvenme!
bizim piyasa da adam gibi uygun HDMI standadına sahip kablo hemen hiç yoktur!
özellikle 2.1 versonlar için! ama hepsi 2.1 diye satılıyor!

sana yerli den direk tavsiyem sadece PAUGGE dir gerisini salla geç 2.1 için!!
aslında bu da yerli değil ithal dir ama "harbi" sertifikalıdır,ben yıllardır
bu markaya geçtim artık bir dünya insana da bunu aldırdım gerek 2.0/2.1 veya 1.4 harbi
standardtları kablo budur bir ara TTAF da vardı ama şimdilerde bunu takip etmiyorum hiç!

ya da bizim çok eskiden beri İngilter de aldığımız iki firma vardır buradan bak ayrıca
pahalıdır veya çok pahalıdır ama tüm markaları harbi dir ve harbi sertifikalıdır!!!

2.1 lere dikkat et,bunların ise sadece bazıları sertifikalıdır!

TR de artık adam gibi marka kablo kalmadı,KUR lar da şahlanınca kimse ithal edip de satmıyor!
Sony/Philips/Toshiba yok Samsung v.s gibi kablolara "MARKA" diye sakın bakmayasın!!!
bunlar Çin işi dandik fason kablolardır genel de Servisler yollarını biraz daha bulmak için
yok akım koruma yok kablo v.s diye müşteriyi "yiyorlar"!

++

bu biraz daha hesaplı dır
bu en iyisi ve pahalıcıdır

ben eskiden beri QED çiyim:ok

firmalar çok sağlamdır,hatta o kadar sağlam ki;örneğin bana seneler önce hatalı bir tane
Coax kablo gelmişti ve bu hatalı dedim;bana hemen yeni bir tane kabloyu ücretsiz(kargo dahil)
gönderdiler+hatalı kabloyu da geri bile istemediler!

bir başka sefer de ise havaleyi yalnış bir seçenekle gönderdim,sonra siparişi iptal ettim
ve herifler paramı anında hesabıma iade ettiler,Çin li gibi 7 veya 10 gün iptal edince
gibi yapmıyorlar! yani para şak diye geri geldi bende yeniden siparişi doğru girip hallettim!

belki yüzlerce işlem yaptık bu firmalar ile TR den bugüne kadar "sıfır sorun" oldu
hatta tek sorun ben de oldu yaw(yukarıda yazdım bunu)

++

HDMI kablo konusun da hala ciddi bir bilgisizlik ve aymazlık devam ediyor!
herif pazardan 10 kağıda HDMI kablo aldım süper diyor yaw

iyi de senin bağladığın cihazlar zaten süper dandik yaw

veya vasat veya dandik Bluray kler vardı eskiden ve bunlara takarsan o kablo yine süper olur!
ama Panasonic ve şu bildiğimiz adam gibi baba marka AVR ve BD ler takarsan resim bile gelmez
o dandik kablo ile!

günümüzde ise genel de yine Bluray(HiEnd markalar)veya UHD-BD ler ve PS4/5 ile XBox lar da
kablo ciddi önemlidir,bazıaları farkı göremiyor ama durum hiç de öyle değildir

özellikle Panasonic çok ciddi kablo seçer ama Sony BD ler hiç seçmiyor veya Samsung da hiç seçmiyor!
hatta bazı Pany lerin HiEnd leri aciap seçici oluyor örneğin 2.0 da bile!

not;bir de şöyle bir sorun var günümüz TV lerin de;çoğunun HDMI spek. standard ları ya yok ya da
tutmuyor,şimdi MARKA verip de polemik yaratmamayım,zira bilen değil de bilmeyenler ahkam kestiği zaman
iş olması gereken yerdne uzaklaşıyor!

x marka panel de bazı cihazlar işte bu yüzden hand-shake yapamıyor veya yapsa bile zaten hemen
resimde bir falso oluyor ama çoğu insan bunu da anlamıyor ve dolayısıyla "sorun yok" anlamı çıkıyor!

ben TV kalibrasyon için bazen gittiğimde kafadan yanım da iyi bir kablo götürüyorum,hani bir ext.
cihaz varsa kişi görsün diye!

şu sıralar PS5/Xbox moda olduğu için bunlar da kablo ciddi önem arzediyor
abi Servis bana Sony veya Samsung filan sattı diyor kablo için!

ya da birisi Servise ben de Paugge var demiş ama servis abi onu boşver ben sana bunu vereceğim süper
diyenleri de gördük!

++

sonuç olarak bu tip işler de bana ulaşırsanız iyi olur,şu oldu bumu takılacak v.s v.s

Son düzenleme:
H Çevrimdışı

Halit95

Yeni Üye
19 Tem 2020
25
29
Arkadaşlar merhabalar, bi depremzede olarak yeniden bir ev kurmak düşüncesindeyiz. Hayata tutunmak zorundayız. Bu bağlamda bir televizyona ihtiyacımız var. Va panel 50 inç görüntü kalitesi yüksek normal televizyon kanallarını izleyebilecegimiz arada da youtube exxen ve Disney plus a girebilecegimiz bir tv. Cof sayisi anakart speaker box subwoofer desteği vs sizden destek rica ediyorum. Bu iş için max bütçe 8500 TL. Bana yardımcı olduğunuz için şimdiden teşekkürler. Seviliyorsunuz

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Arkadaşlar merhabalar, bi depremzede olarak yeniden bir ev kurmak düşüncesindeyiz. Hayata tutunmak zorundayız. Bu bağlamda bir televizyona ihtiyacımız var. Va panel 50 inç görüntü kalitesi yüksek normal televizyon kanallarını izleyebilecegimiz arada da youtube exxen ve Disney plus a girebilecegimiz bir tv. Cof sayisi anakart speaker box subwoofer desteği vs sizden destek rica ediyorum. Bu iş için max bütçe 8500 TL. Bana yardımcı olduğunuz için şimdiden teşekkürler. Seviliyorsunuz
Öncelikle çok geçmiş olsun. Son zamanlarda biraz fazla aynı modelleri tavsiye ediyorum gibi görünüyor. Ancak mevcut ekonomik koşullarda çok büyük imkanlarımızın da olmadığını varsayarsak bu tür ürünler tercih sebebi olabiliyor. Ancak özellikle şu konuyu belirteyim, mevcut TV' lerin (çok üst segmentte bulunanların da bir kısmı dahil) Smart TV donanımları uzun süreler ihtiyacı karşılayacak seviyede yeterli değil. O yüzden bu tarz ürünleri temin ettikten sonra makul bir sürede yanına bir android box tarzı ürün temin edilmesi üründen daha uzun süre verimli yararlanılmasını sağlar.

(Panel BOE UV2A (VA) Panel de olabilir. HKC Panel 12 COF, BOE panel 6 COF ile gelir.) Almayı düşünürseniz etiket bilgisini forumda paylaşırsanız panel bilgisini paylaşabiliriz.)
VA Panel.

H Çevrimdışı

Halit95

Yeni Üye
19 Tem 2020
25
29
Öncelikle çok geçmiş olsun. Son zamanlarda biraz fazla aynı modelleri tavsiye ediyorum gibi görünüyor. Ancak mevcut ekonomik koşullarda çok büyük imkanlarımızın da olmadığını varsayarsak bu tür ürünler tercih sebebi olabiliyor. Ancak özellikle şu konuyu belirteyim, mevcut TV' lerin (çok üst segmentte bulunanların da bir kısmı dahil) Smart TV donanımları uzun süreler ihtiyacı karşılayacak seviyede yeterli değil. O yüzden bu tarz ürünleri temin ettikten sonra makul bir sürede yanına bir android box tarzı ürün temin edilmesi üründen daha uzun süre verimli yararlanılmasını sağlar.
Cok teşekkür ederim. Cok sagolun. Vestel 50u9700 trendyolda 8399 TL fakat çekiniyorum sitesinde daha pahalı olan bir ürün nasıl bu fiyata satılıyor diye

Geri
Üst Alt