C Çevrimdışı

castiel

Yeni Üye
27 Tem 2018
5
35
4000 tl ye kadar alınabılıcek en iyi 50-55 ınç tv nedır arkadaşlar ? phılıpslerın ambi desteğını sevıyorum, 50hz alıp p5 işlemcı ıle gerçek 100hz kalıtesı yakalanabılır mı ?

cetjn Çevrimdışı

cetjn

Yeni Üye
3 Tem 2018
10
Sony 55XF9005 (bu) günlük indirimler ile 6.368 TL'ye geliyor, satıcı denkeliletisim. Bu firmadan daha önce alış veriş yapıp olumlu olumsuz fikrileri olan var mı? Bir de ürün kargo ile gelecek Yurtiçi Kargo ile. Kargo ile televizyon gelmesine pek güvenemiyorum, bu kargo ile televizyon teslim alan oldu mu, deneyimlerinizi paylaşır mısınız

K Çevrimdışı

Krayir

Yeni Üye
5 Ağu 2018
26
30
Adem Helvacı Ado bey Merhaba
Sizden tavsiye alabilmek adına buraya üye oldum. Donanımhaberde yazdım ama çok ayrıntılı açıklamalarda bulunmadıkları için sizin açıklamalarınızı beğendiğimden size de sormak istedim.

Yeni evlendiğim için bir televizyon almak istiyorum. Bütçem 3500 ve istediğim boyun 49 ile 55 inç arası. Hanım 55 inç olsun diye ısrar ediyor ama ben görüntü kalitesi iyi olması taraftarıyım.

Tvden beklentilerim olabildiğince sorunsuz olması, maç veya film izlerken kaliteli görüntü vermesi ve çok fazla ayardır falan uğraştırmaması. Yardımcı olabilirseniz ve tavsiyenizi açıklayarak belirtebilirseniz çok sevinirim. İyi günler

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Sony 55XF9005 (bu) günlük indirimler ile 6.368 TL'ye geliyor, satıcı denkeliletisim. Bu firmadan daha önce alış veriş yapıp olumlu olumsuz fikrileri olan var mı? Bir de ürün kargo ile gelecek Yurtiçi Kargo ile. Kargo ile televizyon gelmesine pek güvenemiyorum, bu kargo ile televizyon teslim alan oldu mu, deneyimlerinizi paylaşır mısınız

Bireysel değil kurumsal çalışıyoruz YURTİÇİ ile ve TV taşıma konusunda ülkedeki VUKUAT TOP 10 listesinin 1 numarasıdır kendisi.

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
en iyisi teknoloji mağazalarından almak.onlar heralde getirmede sorun yaratmazlar.
benim alacağım tv vatan bilgisayarda var.ne zman kampanya yaptıklarını bilen varmı?

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
uk6100 ile j850v arasında çok fark varmı?
uk6100 son model tv ama ses gücü 20 w 3480 TL
j850 2017 model ama ses gücü 40w. 5050 TL
daha başka fark göremedim :)
lg nın 140 EKRAN son model iki tv gözüküyor.biri uk6100 diğeri k8100PLA .fiyatı 6400 tl

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado bey Merhaba
Sizden tavsiye alabilmek adına buraya üye oldum. Donanımhaberde yazdım ama çok ayrıntılı açıklamalarda bulunmadıkları için sizin açıklamalarınızı beğendiğimden size de sormak istedim.

Yeni evlendiğim için bir televizyon almak istiyorum. Bütçem 3500 ve istediğim boyun 49 ile 55 inç arası. Hanım 55 inç olsun diye ısrar ediyor ama ben görüntü kalitesi iyi olması taraftarıyım.

Tvden beklentilerim olabildiğince sorunsuz olması, maç veya film izlerken kaliteli görüntü vermesi ve çok fazla ayardır falan uğraştırmaması. Yardımcı olabilirseniz ve tavsiyenizi açıklayarak belirtebilirseniz çok sevinirim. İyi günler

Hoşgeldin Değerli Kardeşim;

Öncelikle bazı konularda anlaşalım ki bazı söylediklerim sizi incitmesin, Sanki size tavırmış gibi algılanmasın :ok

Baştan kavga edelim ki dostluğumuz da sağlam olsun :kiskis

Güzel kardeşim sorunsuz TV yoktur, Sorun çıkartmayacak Tv de yoktur en başta bu konuda anlaşalım.

Elbette ben sizin ne demek istediğinizi anladım, Sağlam olsun, uğraştırmasın, üzmesin, Eve bir takayım bir daha yerinden oynamasın istiyorsunuz haklısınız.

Lakin sorun şu ki söz konusu LCD TV ise

1- Işık sızması
2- Bulutlanma
3- Ölü pixel
4- Canlı pixel
5- Açı duyarlılığı
6- Vertical banding
7- Vertical Blur

vs vs vs

Diye devam eden sorunlar yumağı mevcuttur, OLED alsanız hücre yanığıyla uğraşırsınız, PJ alsanız Lümen değerleri ile uğraşırsınız, eski sistem CRT bile alsanız onların da bitip tükenmek bilmeyen diagnostic sorunları vardı yani SORUNSUZ diye bir tv arıyorsanız lütfen tv almayınız :ok

Peki baştan yenilgiyi kabul etmek zorundamıyız?

Siz de haklısınız insan neden sorunlu olduğunu bildiği bir teknolojiye binlerce TL para ödesin ki? fakat LCD panel teknolojisi belli bir noktanın ötesine geçemez. Günümüz koşullarında onlarca isim değişikliği ile yeni adı altında bir sürü teknoloji sürülüyormuş gibi olsa da TFT LCD nin temelinde ZERRE KADAR değişen bir şey yoktur.

Bu koşullarda ne yapabiliriz?

Gayet basit, kendi profilinize en uygun, garanti süresi uzun, sorun katsayısı düşük, kullanıcı deneyimlerinden en azından diğerlerine nazaran daha iyi yorumlar almış modelleri tercih edebilirsiniz.

Peki bu durumda sizin profliniz nedir?

Nedir siz söyleyin lütfen? Futbolsevermisiniz? macera adamımısınız? Belgeselcimisiniz? TV yi yan açılardan izlermisiniz? Eviniz çok ışık alır mı?

R Çevrimdışı

redghost

Yeni Üye
4 Ağu 2018
2
41
Bana kalsa, (ki daha çok Can abimizin yaydığı bir düşüncedir bu) Özelliksiz ama stabil bir tv ile adam gibi bir android box almak makul bir yaklaşım olur. Fakat detaylarla kablolarla, iki kumandayla vs uğraşmak istemem derseniz MU7000 neredeyse en stabil ve standart ürün olur sizin için.

Bütçe uygun olsaydı NU8000 derdim :ok
Çok büyük beklentim yok derseniz bu kadar bütçeye de gerek yok 48R6520 alıp geçebilirsiniz zira eğer BR veya USB den 4K film izlemeyecekseniz, Konsol bağlamayacaksanız Yeni evli birisi için 4K tv ye gerek varmıdır bilemedim :)))

hocam cevap için teşekkürler. biraz bütçeyi artırıp elden taksit olacağı için philips 55PUS6412 almaya karar verdim. ne dersiniz beklentimi karşılar mı sizce?

K Çevrimdışı

Krayir

Yeni Üye
5 Ağu 2018
26
30
Hoşgeldin Değerli Kardeşim;

Öncelikle bazı konularda anlaşalım ki bazı söylediklerim sizi incitmesin, Sanki size tavırmış gibi algılanmasın :ok

Baştan kavga edelim ki dostluğumuz da sağlam olsun :kiskis

Güzel kardeşim sorunsuz TV yoktur, Sorun çıkartmayacak Tv de yoktur en başta bu konuda anlaşalım.

Elbette ben sizin ne demek istediğinizi anladım, Sağlam olsun, uğraştırmasın, üzmesin, Eve bir takayım bir daha yerinden oynamasın istiyorsunuz haklısınız.

Lakin sorun şu ki söz konusu LCD TV ise

1- Işık sızması
2- Bulutlanma
3- Ölü pixel
4- Canlı pixel
5- Açı duyarlılığı
6- Vertical banding
7- Vertical Blur

vs vs vs

Diye devam eden sorunlar yumağı mevcuttur, OLED alsanız hücre yanığıyla uğraşırsınız, PJ alsanız Lümen değerleri ile uğraşırsınız, eski sistem CRT bile alsanız onların da bitip tükenmek bilmeyen diagnostic sorunları vardı yani SORUNSUZ diye bir tv arıyorsanız lütfen tv almayınız :ok

Peki baştan yenilgiyi kabul etmek zorundamıyız?

Siz de haklısınız insan neden sorunlu olduğunu bildiği bir teknolojiye binlerce TL para ödesin ki? fakat LCD panel teknolojisi belli bir noktanın ötesine geçemez. Günümüz koşullarında onlarca isim değişikliği ile yeni adı altında bir sürü teknoloji sürülüyormuş gibi olsa da TFT LCD nin temelinde ZERRE KADAR değişen bir şey yoktur.

Bu koşullarda ne yapabiliriz?

Gayet basit, kendi profilinize en uygun, garanti süresi uzun, sorun katsayısı düşük, kullanıcı deneyimlerinden en azından diğerlerine nazaran daha iyi yorumlar almış modelleri tercih edebilirsiniz.

Peki bu durumda sizin profliniz nedir?

Nedir siz söyleyin lütfen? Futbolsevermisiniz? macera adamımısınız? Belgeselcimisiniz? TV yi yan açılardan izlermisiniz? Eviniz çok ışık alır mı?

Dediklerinizi çok iyi anladım. Zaten tahmin ettiğim cevapta buydu :) Sorunsuz tv yoktur evet ama göze batmayacak sıradan bir kullanıcının dikkatini çekmeyecek sorunları olan televizyon çeşidi benim aradığım. Yani dediğiniz gibi sorun katsayısı düşük olacak ve benim profilime uygun bir tv lazım.
Ancak bir hanımcı olarak öncelik benim tv profilim değil ne yazık ki :) Eşimin profili şöyle; dizi izler tlc izler ve en önemlisi tv+ kullanmayı seviyor ve youtube takipçisi.
Benim ise en çok yaptığım şeyler çekirdeğimi cipsimi alıp arada sırada maç izlemek ama genel olarak internetten dizi izlemek. Bunu da pc yi takıp yapabilirim açıkçası. Benim için en önemli nokta görüntü kalitesi. O yüzden 4k tvlere yöneliyorum.
Evim kuzey cephe ama önü açık ancak ne derece ışık alıyor onu tam yerleşmediğim için çok bilmesemde çok fazla alacağını düşünmüyorum ki asıl izlenme zamanı akşam vakti olacak. Keza çok fazla farklı açıdan izleme olmayacak odanın eni 3 metre yani yaklaşık olarak 2,5 metre mesafeden izleme durumunda olacağız gibime geliyor. Bunlara göre bir tavsiye verebilirseniz çok sevinirim.
Ayrıca zaman ayırıp bu şekilde güzel bir cevap verdiğiniz için de çok teşekkür ederim. Gerçekten ilgili biri olunca insanın güveni artıyor ve keyfi yerine geliyor.

O Çevrimdışı

orhanshen

Yeni Üye
30 Tem 2018
2
46
Adem Helvacı Ado hocam
43R6520F, 48R6520F VE 49R6520F arasında bir fark var mıdır? Boyut harici..
Bir de 1500 1600 TL civarı bir tavsiyen var mı? 4k yahut FHD olması önemli değil..
F/P odaklı olursa sevinirim, uçan kaçan birşey istemiyorum..
Ya da 200 300 daha ver şunu al diyeceğin bir model var mı? Şimdi baktım 43mu7000 2.200 TL gibi bir fiyatı var.. değer mi aradaki farka?

G Çevrimdışı

gezgin_ 

Aktif Üye
27 Ara 2017
190
46
ıyı aksamlar adem bey dün gercı sızden tavsıye aldım onlara bakıcam ama bugun a101 de toshıba 50 u5863dat tv vardı gerci kutu sankı savastan cıkmış gıbıydi kolı agzı bantlıydı müşterinın baktıgı için acıldıgını söyledı . acaba bu tv de önerirmisiniz bana söylediğiniz tv lere es degermi fiyat ıyı ( 2400 tl) .
55U7763 ile 50MU7000

V10116518 kodlu bulabilirseniz 49UD9400 alabilirsiniz yoksa bunlara devammı tesekkür ederim.

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
523
40
Yaşadığım şehirde ikinci el 4 aylık
LG 55EG910v oled tv buldum. tv özellikleri nasıldır paneli vs filan. kişi 4000 liraya veriyor sizce fiyat nasıldır.

A Çevrimdışı

amonhotep

Yeni Üye
30 Nis 2018
44
47
Sn. albanez albanez
forumu tararken aşağıdaki bilgi yazınıza rastladım. philips 55PUS8602 modelini uzun süredir araştırıyorum, aşağıda "TPV den 2016/17 Model>>8602/VA panel-100/120Hz(10-bit) oldukça iyidir" diye bahsettiğiniz pus 8602 modeli midir? TPV nin açılımını bilmiyorum kusura bakmayın, ondan soruyorum. Eğer aynı model üzerine konuşuyorsak şöyle bir durum söz konusu: forumun genelini takip ediyorum, bir çok model hakkında fikirlerinizi okudum, anladığım kadarıyla da panel konusunda tüm forum kullananlar tarafından üstad olarak görülüyorsunuz ve bende aynı fikirdeyim. sorum şu ki, sizin bu kadar övdüğünüz paneli birçok yerde yandan izleme açısı konusunda yermişler ve beyaz rengin sarıya döndüğünü yazanlar olmuş..bu panelin hatası mıdır, yoksa sırf philips markasını yermek için ticari bir karalama mıdır? bu tv yi almayı istiyorum ama kronik sorun diye yazılanlar canımı sıkıyor. Bu konu da ki yorumunuzu paylaşırsanız çok sevinirim. iyi çalışmalar dilerim. Sn. Adem Helvacı Ado sizde bu konu da duayensiniz, sizinde yorumnuzu merak ediyorum açıkçası. Saygılar.

Selamlar

Belki de o efsane 9705 paneli ben sana aldırmış olabilirim!

Bak o paneli "unut" artık böyle kaliteli paneller yok;bir çuval para da bayılsan 9705 tekniğin de bir panel alamazsın bugün için!

O panel Sharp ASV+FALD ama harbi FALD panel dir! şimdi bolca çakma teknik uygulamalı paneller vardır!

Valla ben hala 46 ve 42 paneller kullanıyorum,"küçük" diye de fazla taklımıyorum,üstelik 46 lık panelim de Salon da
ve gerçekten artık büyütmek gerekiyor ama ben o düşünce de değilim hala,bakalım nereye kadar bu inadım gidecek!

Samy 2017 ler biraz "tırt" çok tatlı fiyata bulursan olabilir ama ben bunun yerine hala bulunabilen
2016 KS8500/9500 almanı isterim,ya da bekle 2018/N serisi çıksın!

Sony den ise 2017 model 9305E yine OK dir, 2018/F ise yabancı yorumlara göre pek bir farkı yok

TPV den 2016/17 Model>>8602/VA panel-100/120Hz(10-bit) oldukça iyidir,9705 den sonra bence ilk sıraya bunu al!
Engine F5 var bu panel de ve izlediğim kadarıyla da oldukça iyi

Ama "FILM" olayı ağırlıklı ise o zaman ilk sıraya 9305 i almalısın! 8602 de Contrast biraz düşüktür(2.000:1 civarı)

Not;"FILM" ler de nereden peki???
Benim bahsettiğim 1080p/"24"fps için "Bluray" dir veya 576p/24fps DVD ler içindir!!

HDD den veya çeşitli kaynaklar dan olan 24/25/30/50/60 gibi kaynaklar dan değildir!
"TV" den yine değildir!
Sen sanırım Zidoo dan Film den bahsediyorsun;o zaman farketmez 8602 de olur

Bizim referans FILM içeriğimiz daima Bluray/DVD dir!!! 1080p/ve şimdi ler de 4K ama her 4K da harbi değildir!
çoğu çakma dır(re-mastering film dir çoğu!!)çünkü elde yeterli stok 4K harbi çekimler yoktur!

Geri
Üst Alt