W Çevrimdışı

Wolk23

Yeni Üye
31 Tem 2018
6
44
Selamlar Azizim

Bütçenizin müsait olması nedeniyle 43MU7000 :ok

(Eski bir plazma kullanıcısı olduğunuz için açı duyarlılığı ve kontrast kaybına dikkatinizi çekmek isterim)

Adem bey tavsiyenizi çok fazla irdelemeden verdim siparişi. inşallah kazasız belasız teslim alırım. Samsunglarda vestellerde bahsettiğiniz gibi aynı modelde farklılıklar var mıdır ? seri numarası sorgulamaya gerek var mı ?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem bey tavsiyenizi çok fazla irdelemeden verdim siparişi. inşallah kazasız belasız teslim alırım. Samsunglarda vestellerde bahsettiğiniz gibi aynı modelde farklılıklar var mıdır ? seri numarası sorgulamaya gerek var mı ?

Yok azizim, MU7000 zaten bize rüştünü ispat etmiş bir modeldir, hiç bir sorguya gerek kalmaz gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz :ok

W Çevrimdışı

Wolk23

Yeni Üye
31 Tem 2018
6
44
Yok azizim, MU7000 zaten bize rüştünü ispat etmiş bir modeldir, hiç bir sorguya gerek kalmaz gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz :ok
Üstadım çok teşekkür ederim ilginiz alakanız için. youtube daki incelemenizi izlediğimde gözüm korkmadı değil :) maç izlemekten hoşlanan biri olarak performansını dört gözle bekliyorum.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Üstadım çok teşekkür ederim ilginiz alakanız için. youtube daki incelemenizi izlediğimde gözüm korkmadı değil :) maç izlemekten hoşlanan biri olarak performansını dört gözle bekliyorum.

O halde şunu da yazayım içiniz rahatlasın.

Ben genelde sizleri maça 1-0 yenik başlatmayı tercih ederim zira beklentilerinizi çok yüksek tutmanızı istemem, olası negatif durumları da fazla ön plana çıkartırım zira hep belirttiğim gibi bizim amacımız ürün pazarlamak veya birilerinin mal satışını arttırmak değil. Elimizden geldiğince ne görüyorsak onu, ancak olası karşılaşabileceklerinizi de yazmaya çalışıyorum(z) Bilerek bazen korkutucu söylemlerde de bulunabiliyoruz ki gerçekten bunda amaç sizin hayal kırıklığı değil sürpriz şekilde daha büyük beğeniler ile ürünlerinizi kullanmanızı isterim(z)

:ok

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Adem Helvacı Ado hocam Samsung 49MU7400 aldım. 1 hafta kullandım. Oldukça memnundum. Ekranında nokta kadar 2-3 yerde siyah leke çıktı değişim veya iade talep edicem. Bunun yerine ne alayım ya da aynısından mı alayım? Ne tavsiye edersiniz? 50MU7000 alsam daha mı sağlıklı olur? MU7400 IPS paneldi, MU7000 VA panel. Veya 2018 model 49NU7100 nasıldır? Yoksa sen iade et parana (3080TL) sana şunu tavsiye edeyim o çok daha iyi olur dediğiniz bir model var mı?

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Bu biraz dikkat, biraz sobanın duman yoğunluğu, biraz evin havalandırılma şekli/sayısı/süresi vs ile ilgili konulardır.
Ben her sene temizlenen SAMSUNG, 2 senede bir temizlenen LG, 5 senedir hiç açılmamış temizlenmeye gerek görmemiş REGAL tv bilirim. Ancak bu demek değil ki REGAL ler en uzun süre dayanıyor da SAMSUNG lar kısa sürede is oluyor. Bir çok noktada bunun çok daha farklı sonuçları ile de karşılaşmak mümkündür. 3 üncü senesinde kendi ellerimle temizlediğim VESTEL de, 5 senedir açılmamış REGAL de aynı fabrikada üretilmiştir ama birisi islenirken diğeri islenmemiştir.

Ben ''eğer is faktörü var ise led tv kullanmam'' düşüncesine biraz karşıyım zira bu koşullarda elektrik dalgalanmasından arıza riski de var o zaman ''hiç mi tv kullanmayalım?'' sorusu gelir aklımıza :)

Hem de enteresan olanı, is konusunda beli bir süre faktörü var, elektrik dalgalanmasında bu da yok. Bir tüketici (İsim de verebilirim) baba oğul 2 tv aldılar, iki tv de aynı çanak antenden 2 li LNB ile çalışıyor. tv yi satın alıp kurdurduktan 1 hafta sonra çanak antene yıldırım düşmesi sonucu 2 tv birden kartları patladı ve garanti dışı kaldı. 500TL onarım maliyeti tuttu. Yani elbette onlar da bunu hesap edemezdi. Bireysel olunca bazı konular dikkatten kaçabiliyor lakin bizim gibi sürekli bu konuların içinde olunca sanırım biz artık aşırı korumacı yaklaşımı bırakıyoruz :)

Gönlünüzde hangi marka var ise alıp kullanın lütfen, 2-3 senede bir temizleme ücreti ödersiniz en fazla :ok
öncelikle çok güzel açıklama yapmışsınız teşekkür ederim
lakin sorularım daha bitmedi.sıkılmadan cevaplamaya devam ederseniz memnun olurum :)
daha önce başka forumlarda kullanıcı yorumlarından yaptığım araştırmalarda LG ile SAMSUNG arasında kararsız kalmıştım .en sonunda LG almaya karar vermiştim(iki sene önce falan)daha önerdiğiniz tv almaya karar vermiştim lakin ekran boyutunda değişiklık yapmak istedim.şuan 139 ekran almayı düşünüyorum.fakat bu lg tvlerde ki ışık sızması canımı sıkmaya başladı.bu ışık sızma olayını ilk kendi teldefonumda note 8 de duydum.ama pek farkedilmiyor.acaba tüm lg marka tvlerde bu sorun varmı?diğer sorum ise ben fiyatları daha uygun olduğu için n11,hepsiburada gibi sitelerden almayı düşünuyorum.daha önce ıkı kez telefonumu n11 den almıştım.alacağım tv nin teşhir ürünü olmasından endişeleniyorum.bunu nasıl anlayabilirim?
tabi LG TV dışında başka güzel markalarda önerebilirsiniz.ekran boyutundan dolayı bütçemı maksımum 5 bin tl ye çıkardım.hatta garantisi devam eden ikinci el dahi bulabilirsem almayı düşünüyorum

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado hocam Samsung 49MU7400 aldım. 1 hafta kullandım. Oldukça memnundum. Ekranında nokta kadar 2-3 yerde siyah leke çıktı değişim veya iade talep edicem. Bunun yerine ne alayım ya da aynısından mı alayım? Ne tavsiye edersiniz? 50MU7000 alsam daha mı sağlıklı olur? MU7400 IPS paneldi, MU7000 VA panel. Veya 2018 model 49NU7100 nasıldır? Yoksa sen iade et parana (3080TL) sana şunu tavsiye edeyim o çok daha iyi olur dediğiniz bir model var mı?
Aynı model ile değişim bana göre uygundur azizim. Panel bu, mutlaka olacak bunlar :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
öncelikle çok güzel açıklama yapmışsınız teşekkür ederim
lakin sorularım daha bitmedi.sıkılmadan cevaplamaya devam ederseniz memnun olurum :)
daha önce başka forumlarda kullanıcı yorumlarından yaptığım araştırmalarda LG ile SAMSUNG arasında kararsız kalmıştım .en sonunda LG almaya karar vermiştim(iki sene önce falan)daha önerdiğiniz tv almaya karar vermiştim lakin ekran boyutunda değişiklık yapmak istedim.şuan 139 ekran almayı düşünüyorum.fakat bu lg tvlerde ki ışık sızması canımı sıkmaya başladı.bu ışık sızma olayını ilk kendi teldefonumda note 8 de duydum.ama pek farkedilmiyor.acaba tüm lg marka tvlerde bu sorun varmı?diğer sorum ise ben fiyatları daha uygun olduğu için n11,hepsiburada gibi sitelerden almayı düşünuyorum.daha önce ıkı kez telefonumu n11 den almıştım.alacağım tv nin teşhir ürünü olmasından endişeleniyorum.bunu nasıl anlayabilirim?
tabi LG TV dışında başka güzel markalarda önerebilirsiniz.ekran boyutundan dolayı bütçemı maksımum 5 bin tl ye çıkardım.hatta garantisi devam eden ikinci el dahi bulabilirsem almayı düşünüyorum

Böyle mantıklı sorular oldukça 1000 tane sorun hiç sorun değil, bende çene bol :)

Öncelikle lütfen ikinci el fikrini derhal zihninizden uzaklaştırınız :ok (Bana ters)
Işık sızması bütün LG ler değil, maalesef bütün markalar için geçerli bir epidemik/kronik sorundur.
Özellikle EDGE panellerde neredeyse olmaması imkansıza yakındır, sadece ne derece fark edebileceğiniz kısmı tartışılır. (Ben de size hep felaket haberi veriyorum farkındayım)
Teşhir ürün için VESTEL üretimlerinde tv life time görebilirsiniz ancak her marka modelde bu desteğin olduğunun garantisini size ben veremiyorum maalesef :ok

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Böyle mantıklı sorular oldukça 1000 tane sorun hiç sorun değil, bende çene bol :)

Öncelikle lütfen ikinci el fikrini derhal zihninizden uzaklaştırınız :ok (Bana ters)
Işık sızması bütün LG ler değil, maalesef bütün markalar için geçerli bir epidemik/kronik sorundur.
Özellikle EDGE panellerde neredeyse olmaması imkansıza yakındır, sadece ne derece fark edebileceğiniz kısmı tartışılır. (Ben de size hep felaket haberi veriyorum farkındayım)
Teşhir ürün için VESTEL üretimlerinde tv life time görebilirsiniz ancak her marka modelde bu desteğin olduğunun garantisini size ben veremiyorum maalesef :ok
tvdeki ışık sızma olayı telefonlardaki gibiyse sıkıntı olmaz.yani telefonda ışık hızmasını farkemedima.ama bir tane videoda bariz gözüküyordu yada farklı birşeydi
teşhir ürün almayı düşünmüyorum.sadece kargoyla bana gönderilecek ürünün teşhir ürünü olup olmadığını nasıl anlarım diye sormuştum.yada şöyle diyim.daha önce denenmişsonra iade edilmiş ürünleri de almak istemiyorum.bunu kendim nasıl anlayabilirim.ve
sizin önerebileceğiniz 139 ekran sorun yaratmayacak tv önerileriniz neler ?
birde bu hz değerleri çok önemlı mı?yani bazı lg modellerde hz 3200ye kadar çıkıyor.diğer markalarda düşük kalıyor.yani karşılaştırdığımda bu hz değerler genelde farklı oluyor.pahalı tv lertde bakıyorum bu rakam yüksek gözüküyor

Geri
Üst Alt