Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
@Ado,birkaç günlük kullanımdan sonra memnuniyetle hocam.az önce teslim edildi tv servisi bekliyorum.sizden ricam bi baksanız nedir ne değildir.
SN : 8014632 800190

LG IPS panelli MB211S anakartlı pırıl pırıl tv azizim.

Ben de görüşlerinizi merakla bekliyorum zira oldukça olumlu dönüünüz olacağı düşüncesindeyim

Panel testini ihmal etmeyin lütfen :ok

G Çevrimdışı

gkaradagli

Yeni Üye
30 Tem 2018
28
38
Merhaba.
Forumunuzu yeni buldum. biraz danışmak isterim sizler de müsaitseniz. VESTEL 50fa8200 kullanıcısıydım. Fiyat açısından ve çift ekran diye almıştım. Memnundum, sorun çıkarmadı. İnterneti berbattı ama ps4 var oradan yola devam ettik. Digiturk+ kullanıcısıyım. Teknoloji de severim. Şimdiki TV'mi 4K istediğim için elden çıkardım. Digiturk'te maçlar ve belgesel kanalları, netflix 4k , internetten yoğun film, youtube gibi ihtiyaçları giderecek ps4 ile uyumlu 55 inç TV arıyorum. Ambilight beni hep çekmiştir ve daha olay çok taze olduğu için dün karşıma 55pus7803 çıktı.Bu bağlamda sizleri buldum. Vestel gibi herkesin burun kıvırdığı fakat benim de F/P olarak çok kişiye tavsiye ettiğim bir markaya önyargısız yaklaştığınızı görünce samimiyetinize inanarak forumdakilere danışmak istedim.
Öncelikle Vestel'de nokta atış yapacağım bir model var mıdır sizce? Ayrıca 55pus7803'ü gördünüz mü hiç, test ettiniz mi nasıldır? Gönül ister SONY almak ama 6500 TL civarı bana fazladır.

NOT: Cevap verirseniz sevinirim, vermezseniz forumu dünden beri didik didik ediyorum. Kafa çok karıştı, gidip eski tv'yi geri alırım :)
şaka bir yana yoğunsunuz, cevap beklemek çok hakkımız değil.
Şimdiden teşekkürler. İyi yazışmalar.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhaba.
Forumunuzu yeni buldum. biraz danışmak isterim sizler de müsaitseniz. VESTEL 50fa8200 kullanıcısıydım. Fiyat açısından ve çift ekran diye almıştım. Memnundum, sorun çıkarmadı. İnterneti berbattı ama ps4 var oradan yola devam ettik. Digiturk+ kullanıcısıyım. Teknoloji de severim. Şimdiki TV'mi 4K istediğim için elden çıkardım. Digiturk'te maçlar ve belgesel kanalları, netflix 4k , internetten yoğun film, youtube gibi ihtiyaçları giderecek ps4 ile uyumlu 55 inç TV arıyorum. Ambilight beni hep çekmiştir ve daha olay çok taze olduğu için dün karşıma 55pus7803 çıktı.Bu bağlamda sizleri buldum. Vestel gibi herkesin burun kıvırdığı fakat benim de F/P olarak çok kişiye tavsiye ettiğim bir markaya önyargısız yaklaştığınızı görünce samimiyetinize inanarak forumdakilere danışmak istedim.
Öncelikle Vestel'de nokta atış yapacağım bir model var mıdır sizce? Ayrıca 55pus7803'ü gördünüz mü hiç, test ettiniz mi nasıldır? Gönül ister SONY almak ama 6500 TL civarı bana fazladır.

NOT: Cevap verirseniz sevinirim, vermezseniz forumu dünden beri didik didik ediyorum. Kafa çok karıştı, gidip eski tv'yi geri alırım :)
şaka bir yana yoğunsunuz, cevap beklemek çok hakkımız değil.
Şimdiden teşekkürler. İyi yazışmalar.

Hoşgeldiniz azizim,

Çok okumayın zira devreler yanıyor bir süre sonra :kiskis

Yaz temposunda TV inceleme işleri biraz aksadı maalesef, bu nedenle 7803 ü henüz izzat test edemedik.
VESTEL de ise nokta atışı 9650 derim lakin pahalı olur, UD9300 inceleyip düşüncelerinizi paylaşırsanız duruma göre yeni tercihler bakabiliriz :ok

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Sobalı bir evde (odada) Led tv kullanırsanız, ileride sorun yaşayacağınız kesindir :ok
evimizin karşısında kuzenim var.onlarda sobalı evde phılıps marka led tv kullnıyorlar.tv yı 1 yada 2 sene oldular.herhangi bir sorun yok diyorlar.ileride mi sorun çıkar yada sorun varsa da pek farkedilmiyor mu ?şimdi bu durumda tüplü tvden başka alternatif yokmu?

W Çevrimdışı

Wolk23

Yeni Üye
31 Tem 2018
6
44
Herkese merhaba,
Foruma kardeşimin tavsiyesi ile üye oldum. Sizlerden tavsiye almak istiyorum. Yaklaşık 8 yıldır plazma TV kullanıyordum. Panasonic marka dün itibariyle küçük oğlum TV nin ekranını kırdı ve TV an itibariyle kullanılamaz halde.
Sizlerden isteğim 2500₺ civarı 43 inch lik bir TV tavsiyesidir.
Vestelin 43 lük modellerinden olabilir yada vereceğiniz diğer tavsiyeler.

Herkese iyi forumlar.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
evimizin karşısında kuzenim var.onlarda sobalı evde phılıps marka led tv kullnıyorlar.tv yı 1 yada 2 sene oldular.herhangi bir sorun yok diyorlar.ileride mi sorun çıkar yada sorun varsa da pek farkedilmiyor mu ?şimdi bu durumda tüplü tvden başka alternatif yokmu?

Bu biraz dikkat, biraz sobanın duman yoğunluğu, biraz evin havalandırılma şekli/sayısı/süresi vs ile ilgili konulardır.
Ben her sene temizlenen SAMSUNG, 2 senede bir temizlenen LG, 5 senedir hiç açılmamış temizlenmeye gerek görmemiş REGAL tv bilirim. Ancak bu demek değil ki REGAL ler en uzun süre dayanıyor da SAMSUNG lar kısa sürede is oluyor. Bir çok noktada bunun çok daha farklı sonuçları ile de karşılaşmak mümkündür. 3 üncü senesinde kendi ellerimle temizlediğim VESTEL de, 5 senedir açılmamış REGAL de aynı fabrikada üretilmiştir ama birisi islenirken diğeri islenmemiştir.

Ben ''eğer is faktörü var ise led tv kullanmam'' düşüncesine biraz karşıyım zira bu koşullarda elektrik dalgalanmasından arıza riski de var o zaman ''hiç mi tv kullanmayalım?'' sorusu gelir aklımıza :)

Hem de enteresan olanı, is konusunda beli bir süre faktörü var, elektrik dalgalanmasında bu da yok. Bir tüketici (İsim de verebilirim) baba oğul 2 tv aldılar, iki tv de aynı çanak antenden 2 li LNB ile çalışıyor. tv yi satın alıp kurdurduktan 1 hafta sonra çanak antene yıldırım düşmesi sonucu 2 tv birden kartları patladı ve garanti dışı kaldı. 500TL onarım maliyeti tuttu. Yani elbette onlar da bunu hesap edemezdi. Bireysel olunca bazı konular dikkatten kaçabiliyor lakin bizim gibi sürekli bu konuların içinde olunca sanırım biz artık aşırı korumacı yaklaşımı bırakıyoruz :)

Gönlünüzde hangi marka var ise alıp kullanın lütfen, 2-3 senede bir temizleme ücreti ödersiniz en fazla :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Herkese merhaba,
Foruma kardeşimin tavsiyesi ile üye oldum. Sizlerden tavsiye almak istiyorum. Yaklaşık 8 yıldır plazma TV kullanıyordum. Panasonic marka dün itibariyle küçük oğlum TV nin ekranını kırdı ve TV an itibariyle kullanılamaz halde.
Sizlerden isteğim 2500₺ civarı 43 inch lik bir TV tavsiyesidir.
Vestelin 43 lük modellerinden olabilir yada vereceğiniz diğer tavsiyeler.

Herkese iyi forumlar.

Selamlar Azizim

Bütçenizin müsait olması nedeniyle 43MU7000 :ok

(Eski bir plazma kullanıcısı olduğunuz için açı duyarlılığı ve kontrast kaybına dikkatinizi çekmek isterim)

G Çevrimdışı

gkaradagli

Yeni Üye
30 Tem 2018
28
38
Hoşgeldiniz azizim,

Çok okumayın zira devreler yanıyor bir süre sonra :kiskis

Yaz temposunda TV inceleme işleri biraz aksadı maalesef, bu nedenle 7803 ü henüz izzat test edemedik.
VESTEL de ise nokta atışı 9650 derim lakin pahalı olur, UD9300 inceleyip düşüncelerinizi paylaşırsanız duruma göre yeni tercihler bakabiliriz :ok
hocam merhaba tekrar.
7803'ü 4189TL ve 300 iadesiyle maliyet: 3889'a geliyor bir sitede. başka yerlerde 4600 bandında.
V9650 ise 4100'den aşağı yok gibi.
V9300 da 2970 civarı. bakalım araştırmaya devam.

7803'ü dün VATAN'da inceledim. 7503 ve 8503'ü de gördüm. 8503 baya iyi göründü gözüme. 7 serileri de fena değil gibi. çok vaktim yoktu öyle bir göz gezdirdim. sanırım ekstra bi durum olmazsa bayramın da olması sebebiyle ağustos sonuna kadar almak lazım.maçlar başlıyor zaten. 15-20 gün daha vaktimiz var gibi. belki bi fırsat denkgelir alıp geçeriz. devreler yana yana bi hal oldu :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
hocam merhaba tekrar.
7803'ü 4189TL ve 300 iadesiyle maliyet: 3889'a geliyor bir sitede. başka yerlerde 4600 bandında.
V9650 ise 4100'den aşağı yok gibi.
V9300 da 2970 civarı. bakalım araştırmaya devam.

7803'ü dün VATAN'da inceledim. 7503 ve 8503'ü de gördüm. 8503 baya iyi göründü gözüme. 7 serileri de fena değil gibi. çok vaktim yoktu öyle bir göz gezdirdim. sanırım ekstra bi durum olmazsa bayramın da olması sebebiyle ağustos sonuna kadar almak lazım.maçlar başlıyor zaten. 15-20 gün daha vaktimiz var gibi. belki bi fırsat denkgelir alıp geçeriz. devreler yana yana bi hal oldu :)
PHILIPS de en çok dikkat etmeniz gereken durum menü kullanım rahatlığı size uygun mu (Beni çıldırtır) ve aynı zamanda vertical banding konusu. Mağaza görselleri değil, kendi belleğinize yerleştirdiğiniz videolar ile kontrol sağlayın lütfen (Her marka için geçerlidir bu)

W Çevrimdışı

Wolk23

Yeni Üye
31 Tem 2018
6
44
Selamlar Azizim

Bütçenizin müsait olması nedeniyle 43MU7000 :ok

(Eski bir plazma kullanıcısı olduğunuz için açı duyarlılığı ve kontrast kaybına dikkatinizi çekmek isterim)
Teşekkürler ilginiz için. Vestel grubundan misal ud9300 ler büyük hayal kırıklığımı olur.

G Çevrimdışı

gkaradagli

Yeni Üye
30 Tem 2018
28
38
PHILIPS de en çok dikkat etmeniz gereken durum menü kullanım rahatlığı size uygun mu (Beni çıldırtır) ve aynı zamanda vertical banding konusu. Mağaza görselleri değil, kendi belleğinize yerleştirdiğiniz videolar ile kontrol sağlayın lütfen (Her marka için geçerlidir bu)
bir usb içinde gidip test etmek gerek evet. 55pus7503 konusunda 4k'da takılma falan demişler.
PHİLİPS gerek servis gerekse kötü yönetim tarzıyla beni de korkutuyor.Hiç de sevmediğim bir marka. Ama tv'nin şıklığı ve ambilight da çok çekici namussuz :) Eski tv'yi alırken de PHİLİPS-VESTEL arasında kalıp VESTEL almıştım. (o zaman PHİLİPS 4K desteklerken içindeki uydu 4K değildi. bu saçmalık vazgeçirmişti) bu sefer de ibre VESTEL'den yana gibi duruyor. 9650 bulmak da zor. internette n11 dışında rastlamadım. bayii gezeyim bi süre.

O Çevrimdışı

orhanshen

Yeni Üye
30 Tem 2018
2
46

Ado hocam bu tv fiyatına göre nasıldır, 10 yıllık Tosh 52Z3030 bozuldu 1.700 TL istediler..
3 çocuk çizgi film izler, hanım dizi, ben de akşamları bulursam spor yahut maç..

Başka bir önerin olur mu? Bütçeyi biraz daha zorlarım ama fazla değil :)

Geri
Üst Alt