S Çevrimdışı

Speotrie

Yeni Üye
14 Kas 2022
8
24
Bir mağazada yada alışveriş merkezlerinde TV ye bakmak izlemek iyi bir TV almanın yolu değildir. Tam aksine yanıltır. Kullanılan yayın, TV nin bulunduğu yer, ortamin aydınlığı vb nedenler. Eve gelmeden TV yi ne aldığını ve ne sorunlar olduğunu bilemezsiniz. Her zaman güvenilir ve iade etmesi kolay yerlerden alın.donanim olarak fark yok sadece kasa ve yazılımsal farklar olur. Bu olan yazılım belki hoşunuza gitmiştir. Memc yada micro dimming vb. Bunların çıkaracağı sorunları tıpkı tcl i alanlar gibi yada başka marka evde görür ve anlarsınız satış yerlerinde olmaz. Orada dediğim gibi koşullar demo yayınları gibi ortamlarda bişey anlaşılamaz. Yanıltıcı olur
Donanım aynı ise yazılımsallarin bir önemi yoktur. Sadece cilalama olur görüntüyü.
Winston hocam, aslında her tvde aynı demo dönüyordu işin ilginci de o demo 720p idi ama tvlerin upscale performansını görmek açısından iyi oldu. Valla orda gördüğüm görüntü beni memnun etti özellikle gidip ekran ayarlarına da baktım telefonu kumanda olarak kullanıp tek tek televizyonların hepsi canlı ya da dinamik dediğimiz en parlak moddaydı.

Ggu7900b'nin Hareketli görüntü performansı da yanındaki vestel q9900 ve tcl p635 den de iyiydi. Yalnız bunların sağında oled bir sony xr a80j vardı ki diğer ledlerden 50 sene ötesi bi teknoloji gibi duruyordu tabi bütçe ve kullanım koşulları çok uzakta olunca ah çekmekle kaldım.

Evde elbette farklı olur ona hiç şüphem yok evdeki 43 " tv bozuldu diye bakıyorum bu 55" ler bile minnacık duruyor mağazada evde olsa yeteceğine adım kadar eminim ancak yine de almışken mümkün olan en büyüğü (benim için 65") almak istiyorum. 2.5 metre kadar bi mesafeden izleyeceğim rtingsdeki şemada 65 inç uygun duruyor. Sizin de görüşünüzü almak isterim.

IMG_20221130_204841.jpg

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34
Winston hocam, aslında her tvde aynı demo dönüyordu işin ilginci de o demo 720p idi ama tvlerin upscale performansını görmek açısından iyi oldu. Valla orda gördüğüm görüntü beni memnun etti özellikle gidip ekran ayarlarına da baktım telefonu kumanda olarak kullanıp tek tek televizyonların hepsi canlı ya da dinamik dediğimiz en parlak moddaydı.

Ggu7900b'nin Hareketli görüntü performansı da yanındaki vestel q9900 ve tcl p635 den de iyiydi. Yalnız bunların sağında oled bir sony xr a80j vardı ki diğer ledlerden 50 sene ötesi bi teknoloji gibi duruyordu tabi bütçe ve kullanım koşulları çok uzakta olunca ah çekmekle kaldım.

Evde elbette farklı olur ona hiç şüphem yok evdeki 43 " tv bozuldu diye bakıyorum bu 55" ler bile minnacık duruyor mağazada evde olsa yeteceğine adım kadar eminim ancak yine de almışken mümkün olan en büyüğü (benim için 65") almak istiyorum. 2.5 metre kadar bi mesafeden izleyeceğim rtingsdeki şemada 65 inç uygun duruyor. Sizin de görüşünüzü almak isterim.

IMG_20221130_204841.jpg
Aynı aşamalardan ben de geçtim. Arkadaşlarım 55" önerdi hep ama gidip 65" aldım 2.5-2.75m mesafe için. İlk başta büyük gelse de şimdi ideal geliyor. Hatta 75" bile olabilirmiş diyorum vestel qled almasam. 65q9900'ün siyahları ve gri dağılımı ips olmasından ötürü çok güzel değil. Maçta da normal bir keyif sunuyor, 120hz olsun isterdim açıkçası fakat fiyatlar çok yüksek. Qled in avantajı canlı renk o kadar. Mağaza sakin olduğu bir fırsatta belki nazınız geçerse ışıkların bir kısmını söndürüp tekrar deneyimleyebilirsiniz.

S Çevrimdışı

Speotrie

Yeni Üye
14 Kas 2022
8
24
Adem hocam rica etsem şu iki televizyon hakkındaki görüş ve önerinizi söylermisini aralarında çok fiyat farkı yok hangisini önerirsiniz
1 TCL 55C635-BF 55"
QLED 4K ANDROID TV
2 TCL 55C728K 55"
QLED 4K 100HZ ANDROID TV
Arada çok bir fiyat farkı yoksa c728 i almanız daha mantıklı olur zira 100 120 hz panele sahip hareketli görüntülerde daha iyi başarıma sahip olacaktır. C635 ise araştırdığım kadarıyla 50 60 hz panele sahip.

S Çevrimdışı

Speotrie

Yeni Üye
14 Kas 2022
8
24
Aynı aşamalardan ben de geçtim. Arkadaşlarım 55" önerdi hep ama gidip 65" aldım 2.5-2.75m mesafe için. İlk başta büyük gelse de şimdi ideal geliyor. Hatta 75" bile olabilirmiş diyorum vestel qled almasam. 65q9900'ün siyahları ve gri dağılımı ips olmasından ötürü çok güzel değil. Maçta da normal bir keyif sunuyor, 120hz olsun isterdim açıkçası fakat fiyatlar çok yüksek. Qled in avantajı canlı renk o kadar. Mağaza sakin olduğu bir fırsatta belki nazınız geçerse ışıkların bir kısmını söndürüp tekrar deneyimleyebilirsiniz.
Dediğinizi yapacaklarını pek sanmamakla beraber 65 inç mantıklı geliyor bana da hoş bütçe olsa 75 bile isterim de işte el mahkum.

Reddit'te home theatre diye bir alt başlık var adamlar ne güzel ortamlar yapmışlar 1 aylık maaşlarıyla 77" oled TV'ler 7+1 ses sistemi sinema koltukları falan biz en dandik tv yi alamıyoruz malesef aynı rahatlıkta.

Grundig 7900-8960-9760 modelleri de 65 inç olarak ips panele sahip ama dediğim gibi hareket işlemesi gayet iyi geldi rahatsız edici bir iz falan görmedim. Bozulan philips va'dan bariz iyiydi mesela. 120 hz keşke alabilsek de 65 inçte 20 bini geçiyor fiyatlar.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,604

IMG_20221130_204841.jpg
Herşeyi güzelce anlatmışsın. 2.5 m uygun.

60 Hz/120Hz(4K1K) yazıyor tclin sitesinde emin değilim ancak 4k60 1080p120 hz diye yorumladım.
Yok panel hızı 60 hz. Onlar çift yönlü oyun için 60+60 bir yazılım uyguluyorlar

M Çevrimdışı

Mrchame

Yeni Üye
30 Eki 2018
29
41
65C635 modeli 60hz sadece konsollarda takılı olduğunda algılayıp yazılımla 1080p 2k ya kadar 120hz upscaling yapıyor gerçi enteresandır ki böyle bir özelliği diğer tvlerde yapmıyormu zaten yazılımsal olarak 60hz tvlerde 3000hz kadar çıkabiliyor olay burda tamamen yazılımsal destek

H Çevrimdışı

HalilBey06

Yeni Üye
17 Kas 2022
44
30

TCL incelemesi var mı ben bulamadım. Hangi panel kullanılmış IPS mi VA mı acil birisi cevaplayabilir mi
Birde
Vestel 65ua9090
Toshiba 65ua3D63dt
TCL 55c725 bu 3 model arasında hangisi mantıklı​

W Çevrimdışı

wisellite

Yeni Üye
14 Ara 2019
25
44
Merhaba, garantili Vestel 43UD8200 model televizyonum sürekli aynı arızayı verdiği için ve sorun çözülemediği en sonunda değişim mesajı gönderdiler. Ben model olarak biraz daha büyük ve yeni bir tv istemeyi düşünüyorum. Bununla ilgili süreç tam olarak nasıl işliyor, onlar mı model sunuyorlar, biz mi seçiyoruz? Ve bu TV yerine 50-55 inç tv önerisi istiyorum lütfen. Teşekkürler.

E Çevrimdışı

ekrem.kolu

Yeni Üye
2 Ara 2019
10
52
Arkadaşlar Vestel 65UA9090 TV aldım 6 ay olmadı dünkü yağmurda çatıdan gelen anten kablosu içinden su geldi tv nin içine işledi ve ekran dikey cizgi oldu işin enteresan tarafı eski tv samsung marka tv dede bu olayı yaşadık ancak samsung tv de bulunan F konnnektörü adamlar ip68 yapmış olmalıki tv bozulmadı Vestelin bu kadar basit bir önlemi alamamış olması sinir bozucu bir durum...

Geri
Üst Alt