Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem abi ve İlteriş Bey sizin görüşleriniz çok önemli. Videolarınızın genelini adeta bir netflix dizisi gibi seyrettim. Qled ve Oled farkını sizin sayenizde öğrendim. Fakat anlamadığım konu UHD ve QLED muhabbeti. Örnek vermek gerekirse Vestel den Q9900 serisi Qled olurken UA9090 modelinde Qled yazmıyor. Bu UHD(ultra HD) okey ama Quantum led değil mi yani. UHD ile QLED ler aynı şeyler mi Bu konuyu netten araştırdım pek birşeyde bulamadım. Sorumun ana kısmı ise şu; Sizden ricam Tv konusunda 65 inç ve android kriterim göz önünde bulundurulduğunda bu 3 Televizyondan Teknik olarak hangisini önerirsiniz. Ürünü hareketli Tv asma aparatı ile kullanacağım muhtemelen. Sürekli karşıdan izlemek gibi bir alışkanlığım yok. Evde nereye uzanırsam oradan izlerim. İlk defa android TV kullanacağım evleneceğim için alıyorum. En çok youtube beinconncet netflix kısmını kullanırım fakat illa ki karasal yayında izlerim haberler vs için. Bi nevi de IPS panel bana daha uygun gibi geldi. Tabi burda doktor siz bense hastayım bana bir reçete yazın lütfen. Lakin Burada benim için önemli olan diğer bir husus ise Garanti mevzusu ve Satış sonrası hizmet. TCL mi yoksa Vestel mi daha başarılı SSH de bilmiyorum. TCL 65P635 i hiç incelediniz mi bilmiyorum bulamadım youtubede bile pek incelemsi yok. TCL de C728 serisi malesef bütçemi aştığı için Grundig vs almak yerine Vestel toshiba ve TCL bu modellerine karar kıldım.. Philips ise SSH başarısızlığı ve tek öne çıkan ambilight özelliği dışında bişey bulamadım bu bütçelerde. Malum karşılaştırma sitelerinde bilgilerde kısıtlı sizin engin tecrübeleriniz profesyonel teknik bilgileriniz çok önemli. Çeyiz için alacağım ve Kasım ayı çıkmadan almak durumundayım. Son olarakTV lerin güncel en ucuz fiyatlarıTCL 65p635 13500 TLToshiba 65ua3d63dt :12000 TLVestel 65ua9090 : 14000 TLBİLİYORUM ÇOK UZUN OLDU. Şimdiden emeğiniz için değerli düşünceleriniz için Allah Razı olsun..
Sevgili Samurai Unforgotten ve sevgili W Winston size cevap yazdı zaten bu konuda. Aynı metni c/p yapıp bizden de görüş istemeniz diğer görüş sunanlara haksızlık olmuyor mu sizce?

Bu uzun metinde arkadaşlarımızın cevaplamadığı bir yer var ise sadece o kısmı sorun lütfen bunun haricinde zaten cevapları verilmiş bir hususta yeniden detay girmeyi gerekli görmüyorum.

H Çevrimdışı

HalilBey06

Yeni Üye
17 Kas 2022
44
30
Sevgili Samurai Unforgotten ve sevgili W Winston size cevap yazdı zaten bu konuda. Aynı metni c/p yapıp bizden de görüş istemeniz diğer görüş sunanlara haksızlık olmuyor mu sizce?

Bu uzun metinde arkadaşlarımızın cevaplamadığı bir yer var ise sadece o kısmı sorun lütfen bunun haricinde zaten cevapları verilmiş bir hususta yeniden detay girmeyi gerekli görmüyorum.
kesinlik haklısınız şuan biyandan çalışıyorum işteyim adem amca metni düzenleyemedn attım. Burada özet ile
Vestel 65ua9090 15k TL
Toshiba 65ua3d63dt 12k TL
TCL 65p635 indirimi bitti 15 k oldu.
Fiyat/Performans/Teknik özellikler gözetildiğinde sizin tercihiniz hangisi olurdu kendinize alsaydınız. kusura bakmayın indirim bitmek üzere ondan dolayı hem burdan hem *********den sordum.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
kesinlik haklısınız şuan biyandan çalışıyorum işteyim adem amca metni düzenleyemedn attım. Burada özet ile
Vestel 65ua9090 15k TL
Toshiba 65ua3d63dt 12k TL
TCL 65p635 indirimi bitti 15 k oldu.
Fiyat/Performans/Teknik özellikler gözetildiğinde sizin tercihiniz hangisi olurdu kendinize alsaydınız. kusura bakmayın indirim bitmek üzere ondan dolayı hem burdan hem *********den sordum.
Bu kıyaslamada BOE panel ile üretilmiş 9090 alacağıma CSOT panel ile üretilmiş )635 almayı kişisel olarak tercih ederim. Toshibayı es geçtim bu kıyaslamada.
Kod paylaşmayı reddetseler de en azından CSOT konusunu teyit ediyor firma yetkilileri o nedenle TCL daha tatminkâr sonuç verir.

H Çevrimdışı

HalilBey06

Yeni Üye
17 Kas 2022
44
30
Bu kıyaslamada BOE panel ile üretilmiş 9090 alacağıma CSOT panel ile üretilmiş )635 almayı kişisel olarak tercih ederim. Toshibayı es geçtim bu kıyaslamada.
Kod paylaşmayı reddetseler de en azından CSOT konusunu teyit ediyor firma yetkilileri o nedenle TCL daha tatminkâr sonuç verir.
Çok teşekkür ederim. Dün 13500 dü TCLp635 simdi 15bin oldu. Bakalım bugün bekliyeceğim 13500e düşerse alacağım yoksa mecbur bütçeden dolayı toshibayı alcam adem amca. Teşekkür ederim ilginiz için

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,364
39
Adem abi ve İlteriş Bey sizin görüşleriniz çok önemli. Videolarınızın genelini adeta bir netflix dizisi gibi seyrettim. Qled ve Oled farkını sizin sayenizde öğrendim. Fakat anlamadığım konu UHD ve QLED muhabbeti. Örnek vermek gerekirse Vestel den Q9900 serisi Qled olurken UA9090 modelinde Qled yazmıyor. Bu UHD(ultra HD) okey ama Quantum led değil mi yani. UHD ile QLED ler aynı şeyler mi Bu konuyu netten araştırdım pek birşeyde bulamadım. Sorumun ana kısmı ise şu; Sizden ricam Tv konusunda 65 inç ve android kriterim göz önünde bulundurulduğunda bu 3 Televizyondan Teknik olarak hangisini önerirsiniz. Ürünü hareketli Tv asma aparatı ile kullanacağım muhtemelen. Sürekli karşıdan izlemek gibi bir alışkanlığım yok. Evde nereye uzanırsam oradan izlerim. İlk defa android TV kullanacağım evleneceğim için alıyorum. En çok youtube beinconncet netflix kısmını kullanırım fakat illa ki karasal yayında izlerim haberler vs için. Bi nevi de IPS panel bana daha uygun gibi geldi. Tabi burda doktor siz bense hastayım bana bir reçete yazın lütfen. Lakin Burada benim için önemli olan diğer bir husus ise Garanti mevzusu ve Satış sonrası hizmet. TCL mi yoksa Vestel mi daha başarılı SSH de bilmiyorum. TCL 65P635 i hiç incelediniz mi bilmiyorum bulamadım youtubede bile pek incelemsi yok. TCL de C728 serisi malesef bütçemi aştığı için Grundig vs almak yerine Vestel toshiba ve TCL bu modellerine karar kıldım.. Philips ise SSH başarısızlığı ve tek öne çıkan ambilight özelliği dışında bişey bulamadım bu bütçelerde. Malum karşılaştırma sitelerinde bilgilerde kısıtlı sizin engin tecrübeleriniz profesyonel teknik bilgileriniz çok önemli. Çeyiz için alacağım ve Kasım ayı çıkmadan almak durumundayım. Son olarakTV lerin güncel en ucuz fiyatlarıTCL 65p635 13500 TLToshiba 65ua3d63dt :12000 TLVestel 65ua9090 : 14000 TLBİLİYORUM ÇOK UZUN OLDU. Şimdiden emeğiniz için değerli düşünceleriniz için Allah Razı olsun..
Vestel ve diğer yerli markalardan çok anlamıyorum ama sadece Qled yazanlar Qled paneldir. UA9090 incelemesi burada;

A Çevrimdışı

adamgibiadam

Yeni Üye
14 Ara 2020
27
44
Yazıları iyi okumak ve doğru anlamak lazım bakın sizin yazdığınız ile benim yazdığım arasında ne kadar büyük fark var.

aa110404391bb3be72fc.jpg

W Winston un açıkladığı gibi burada mühendis orta yolu bulmaya çalışmış, VA taban ile geniş görüş sunmaya çalışmış ama kontrast oranından kaybetmişler.
Bu panelde ne tam ıps, ne de tam va sonucu görmezsiniz. ikisinin ortasıdır. Nasıl bir göz ile baktığınız da önemli. Ben siyah dengesini de yan açısını da gayet başarılı buldum ama benim gözüme iyi gelen sizin gözünüze kötü gelebilir.
Bir yabancı forum sitesindede 55pus8807 ile ilgili okuduğum bir yazıda 1600.1 ve 3000.1 kontrastan bahsediliyordu. Yani bu konuda yetersiz teknik bilgimden dolayı yazdıklarınızı tam anlayamayabiliyorum. Teknik konularda da aydınlattığınız için başta siz ve tüm forum yöneticilerine teşekkür ederim

M Çevrimdışı

Mrchame

Yeni Üye
30 Eki 2018
29
42
Adem usta 65UA9090 yerine 65QA9700 modelini aldık bir arkadaşa umarım bunda Lg panel vardır burda yazdığınız boe panel için pek iyi görüntü vermeyecektir sanırsam lg tarafı daha göz doldurur sanırsam

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem usta 65UA9090 yerine 65QA9700 modelini aldık bir arkadaşa umarım bunda Lg panel vardır burda yazdığınız boe panel için pek iyi görüntü vermeyecektir sanırsam lg tarafı daha göz doldurur sanırsam
Lg de olsa BOE de olsa bir ıps ışıldaması durumu olacaktır buna dikkat edilmeli. Anı zamanda ürüne verilen yayın kalitesi de çok büyük etken bu da unutulmamalı.
Ben BOE ile üretilmiş birçok üründe ne canavar görüntüler aldım. herşey panel ile de bitmiyor neticede.
Paneli iyi işleyebilmek de önemli malum :ok

H Çevrimdışı

HalilBey06

Yeni Üye
17 Kas 2022
44
30
Vestel ve diğer yerli markalardan çok anlamıyorum ama sadece Qled yazanlar Qled paneldir. UA9090 incelemesi burada;

o videoyu seyrettim hocam. beraberinde bu 3 model arasında kalmıştım . yani ua9090 12 bine satıldı 11 kasımda suan 15 hiç elim al butonuna gitmiyor. Tcl de daha dün 13500 dü simdi 15 bin. Toshiba da 4 kasımda 11 binden satıldı suan 12 bin. En yakın fiyat olarak toshiba almaya karar kıldım

S Çevrimdışı

stmbox

Yeni Üye
30 Kas 2022
5
56
Adem hocam rica etsem şu iki televizyon hakkındaki görüş ve önerinizi söylermisini aralarında çok fiyat farkı yok hangisini önerirsiniz
1 TCL 55C635-BF 55"
QLED 4K ANDROID TV
2 TCL 55C728K 55"
QLED 4K 100HZ ANDROID TV

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,622
Öncelikle hepinize selamlar, 11000 12000 tl civarına 65" bir tv arıyorum. genel kullanımı uydu, arada maç izlenecek xbox series s bağlı olacak ama öyle müthiş bir beklentim yok. a95x f4 diye gayet güçlü tv box'ım var yani android kısmı da çok önemli değil. grundig tvler mantıklı geldi. Bu forumdan öğrendiğim kadarıyla 7900, 8960, 9760 aynı cihazın kasa farklılıkları olan varyasyonlarıymış. Bugün vatan'da gördüğüm kadarıyla 7880b ve 9760a arasında kalite olarak uçurum vardı 7880b'de android romu 4gb diğerinde 12 gb dı ve panel kaliteleri 9760a lehine bariz üstündü. 65ggu7900 diğer iki varyasyondan biraz daha uyguna bulunabiliyor ancak 7900 ile 9760 arasında da böyle bi fark var mıdır diye çekiniyorum. Bir de bu grundiglerdeki sondaki a ve b harfleri tam neyi ifade ediyor bilen var mı? O fiyata şu da var tavsiyelerinize de açığım. Olaya vakıf abiler yardımcı olursa çok sevinirim. R robur B Birden M maymunkral S Shankssan Adem Helvacı Adem Helvacı teraspy teraspy İlteriş Yılmaz İlteriş Yılmaz Samurai Unforgotten W Winston
Bir mağazada yada alışveriş merkezlerinde TV ye bakmak izlemek iyi bir TV almanın yolu değildir. Tam aksine yanıltır. Kullanılan yayın, TV nin bulunduğu yer, ortamin aydınlığı vb nedenler. Eve gelmeden TV yi ne aldığını ve ne sorunlar olduğunu bilemezsiniz. Her zaman güvenilir ve iade etmesi kolay yerlerden alın.donanim olarak fark yok sadece kasa ve yazılımsal farklar olur. Bu olan yazılım belki hoşunuza gitmiştir. Memc yada micro dimming vb. Bunların çıkaracağı sorunları tıpkı tcl i alanlar gibi yada başka marka evde görür ve anlarsınız satış yerlerinde olmaz. Orada dediğim gibi koşullar demo yayınları gibi ortamlarda bişey anlaşılamaz. Yanıltıcı olur
Donanım aynı ise yazılımsallarin bir önemi yoktur. Sadece cilalama olur görüntüyü.

Geri
Üst Alt