Deneyim TCL TS8132 3.1.2 Kanal 350W Dolby Atmos Soundbar

barbarosso Çevrimiçi

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
322

TCL TS8132 3.1.2 Kanal 350W Dolby Atmos Soundbar kastetmiştim.sizde Samsung olduğu için,onda var mı bilmiyorum.​

E Çevrimdışı

efsaneromeo

Aktif Üye
23 Haz 2023
74
39
televizyonda destek var ama bilemiyorum tabi codec farkı falan mı var. vlc player ile çalıştı ses te aldım ve ses güzeldi ama kaynaktan gelen sesin atmos olup olmadığını nasıl anlayacağım bilmiyorum :sirit
Bende aynı televizyonu kullanıyorum. Televizyonda Atmos desteği olduğu için, kaynak eğer Atmos ise, TV ekranında Atmos yazısı beliriyor. Ama bu Soundbar'dan atmos ses aldığın anlamına gelmez. Soundbarda da Atmos yazması lazım.

M Çevrimdışı

muyocan

Yeni Üye
1 Şub 2024
1
54
hayırlı olsun. yazınızı yeni gördüm. aynı cihazdan ben de aldım. yazınız detaylı olmuş. dediğim gibi aynı cihazdan ben de aldım ama sadece Bluetooth üzerinden ses alabiliyorum. TV'de tcl. hdmi ve optik ten ses alamıyorum. bütün tv. Ve sound bar bağlantıları tamam. kumanda üzerinden hdmi arc bağlantısına geçiş yaptığımda TV'de, sesi açtığımda hoparlör simgesi altında tcl 8132 yazısı da çıkıyor, ses gelmiyor. Servis de geldi çözüm yok, bekliyoruz. servis firma ile yazışma yapacakmış. Onu bekleyeceğiz. yazınızı görünce size sormak istedim. belki bir çözümü vardır diye.

barbarosso Çevrimiçi

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
322
Ben box kullanıyorum.hdm in butonu ile aktif ederek ses alıyorum.

Box devreden çıkarıp direkt TVye bağlayıp deneyeyim .ama şimdi uygun değilim.

Son düzenleme:
The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,205
hayırlı olsun. yazınızı yeni gördüm. aynı cihazdan ben de aldım. yazınız detaylı olmuş. dediğim gibi aynı cihazdan ben de aldım ama sadece Bluetooth üzerinden ses alabiliyorum. TV'de tcl. hdmi ve optik ten ses alamıyorum. bütün tv. Ve sound bar bağlantıları tamam. kumanda üzerinden hdmi arc bağlantısına geçiş yaptığımda TV'de, sesi açtığımda hoparlör simgesi altında tcl 8132 yazısı da çıkıyor, ses gelmiyor. Servis de geldi çözüm yok, bekliyoruz. servis firma ile yazışma yapacakmış. Onu bekleyeceğiz. yazınızı görünce size sormak istedim. belki bir çözümü vardır diye.
Ben soundbarı her türlü denedim ( BT, HDMI, HDMI ARC, OPTİK ) ve her şekildede ses alıyorum. Böyle sorunlar yaşamadım, TV yapmanız gereken bir ayar olabilir.

E Çevrimdışı

efsaneromeo

Aktif Üye
23 Haz 2023
74
39
The_SreT The_SreT üstad merhaba, 65C735 yazılım güncellemesi aldıktan sonra menülerde bir takım değişim oldu. Artık TV'i açtığımda soundbardan ses hemen gelmiyor. e-Arc kapatıp açabiliyordum artık onu da kaldırmışlar. Sizde de buna benzer sorun oldu mu?

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,205
The_SreT The_SreT üstad merhaba, 65C735 yazılım güncellemesi aldıktan sonra menülerde bir takım değişim oldu. Artık TV'i açtığımda soundbardan ses hemen gelmiyor. e-Arc kapatıp açabiliyordum artık onu da kaldırmışlar. Sizde de buna benzer sorun oldu mu?
Hocam bahsettiğiniz tv bende olmadığından birşey diyemicem, sizin tv niz güncelleme almış. Tv niz ile alakalı bir sorun sanırım.

Geri
Üst Alt