TCL 55C728G Kullanıcı Deneyimleri

E Çevrimdışı

eagle58

Yeni Üye
12 Kas 2022
6
44
TV yayınlarının bitrate seviyesi rezalet, öyle bir yükseltmeyi TV donanımlarından beklemeyin bence.
Hocam eski 46pfl8008k da görüntü çok çok daha netti. Kıyaslanmayacak seviyede. Hadi 46 ekran ve çözünürlük düşük diyelim, kardeşimdeki Samsung tu8500 de de yine görüntü tatminkar seviyede net. Yani yapan yapıyor. Babama Vestel 58u9500 almıştım. (Ucuz iş görsün yeter dediğim bir tv) normal tv yayınlarında TCL ile Vestel aynı kalite görüntü veriyor.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,407
40
Bu da benim tv'deki durum. Tv kanalları izlerken, oyun oynarken farkedilmiyor. Dediğim gibi ancak karanlık sahnelerde geçin sırasında farkediliyor. Sanırım normal ??
IMG_20221002_004349_1a3a6186320abe9d1.jpg
IMG_20221002_003010600b2194c64db69f.jpg
Elbette normal değil ancak kusursuz led tv bulmak imkansız neredeyse. Fotoğrafta mı böyle çıktı yoksa gerçekte de renk homojenliği bu kadar kötü mü ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,658
Hocam eski 46pfl8008k da görüntü çok çok daha netti. Kıyaslanmayacak seviyede. Hadi 46 ekran ve çözünürlük düşük diyelim, kardeşimdeki Samsung tu8500 de de yine görüntü tatminkar seviyede net. Yani yapan yapıyor. Babama Vestel 58u9500 almıştım. (Ucuz iş görsün yeter dediğim bir tv) normal tv yayınlarında TCL ile Vestel aynı kalite görüntü veriyor.
İyi de 46PFL'nin paneli 1920x1080 piksel.
Bence siz yanlış panel tipi seçmişsiniz.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,407
40
Maalesef bu şekilde. Görüntüdeki gibi. Ne yapmam gerekiyor peki bu durumda?
Bu düzeltilebilir bir durum değil; ya kabul edip bu şekilde kullanacaksınız ya da cihazdan kurtulacaksınız. Pahalı tv de alsanız bu şekilde çıkmama garantisi yok fakat yüksek modellerde böyle şeyler yaşama ihtimaliniz daha düşük.

E Çevrimdışı

eagle58

Yeni Üye
12 Kas 2022
6
44
İyi de 46PFL'nin paneli 1920x1080 piksel.
Bence siz yanlış panel tipi seçmişsiniz.
Aynı mesajımda belirtmiştim zaten ekran boyutu ve çözünürlüğün daha düşük olduğunu ama yine ultra HD olan Samsung tu8500 ün uydu yayınındaki keskinlik de daha yüksek. Daha güncel, qled, 100/120 hz lik bir tv den daha kötü uydu yayını almak benim hatam mı sizce? Bu görüntü bozukluğunu düzeltecek ayarları varsa öğrenmek isterim…

J Çevrimdışı

JackHaL

Yeni Üye
2 Eki 2022
16
31
Bu düzeltilebilir bir durum değil; ya kabul edip bu şekilde kullanacaksınız ya da cihazdan kurtulacaksınız. Pahalı tv de alsanız bu şekilde çıkmama garantisi yok fakat yüksek modellerde böyle şeyler yaşama ihtimaliniz daha düşük.
Anladım teşekkür ederim. Sanırım bu şekilde kabulleneceğim. Değiştirsem bile sanırım dediğiniz gibi benzer bir şekilde ihtimali yine var.

J Çevrimdışı

JackHaL

Yeni Üye
2 Eki 2022
16
31
Aslında yine aynı yere geliyor konu. Ben bu görüntüleri hemen her televizyon üreticisinde görüyorum, önemli olan sizleri ne derece olumsuz etkilediği ve rahatsız ettiği konusu.

Bugün bana TFT LCD grubunda yeryüzündeki en üstün kaliteli üretimi getirin, ekranda öyle veya böyle mutlaka ama mutlaka homojen sorunu bulurum size.

Şimdi hemen bendeki TCL ürün üzerinde bir kontrol sağlayayım siyah füme ve gri ekranlarda diye düşündüm ama bunu akşam hava kararınca yaparsam daha doğru olur. Fotoları buraya eklerim mutlaka.
Adem Helvacı Adem Helvacı Hocam merhaba. Sizdeki TCL C728'i kontrol etme şansınız oldu mu acaba?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Adem Helvacı Hocam merhaba. Sizdeki TCL C728'i kontrol etme şansınız oldu mu acaba?
Evet kontrol ettim, bizdeki üründe de belli başlı sapmalar var olsa da kamera ayarları değiştikçe daha önce de açıkladığımız üzere durum da sürekli değişiyor. Yani bizim gözümüz ile gördüğümüzü yansıtamıyoruz. Yine de elimizden geldiğince en yakın görüntüyü yayınlayacağız. Bir bakıyorsunuz OLED TV gibi görünüyor bu doğru değil onu yayınlayamayız, Bir bakıyorsunuz 3.000tl lik tv gibi görünüyor onu da yayınlayamayız o da doğru değil. Canlı göz ile görüleni direkt olarak görsele yansıtmak ciddi sorun.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
iptal edebilirim abi garantiyi ama regülatörü anlamadım bir araştırayım. bir de abi tv gelince kontrol etmem gereken noktaları nedir?
O uzatılmış çakma garantiler işe yaramıyor açıkça ifade edeyim. Garantiyi size satarken her şeyi vaat ediyorlar ama bana gelen resmi şikayet dosyalarından da, sahada tüketicilerden aldığımız geri dönüşler de hep işi kıvırdıklarını ortaya koyuyor paranıza yazık. Özellikle gulf sigorta vs gibi sigorta şirketleri ile yapılan anlaşmalara dayalı ADI GARANTİ olan o saçmalıklardqan bugüne kadar GERÇEK MAĞDUR olan kimsenin faydalanabildiğiniz görmedik. Dostlar alışverişte görsün mantığı ile birkaç kıytırık sorun giderip ''Bakın gördünü zmü yaptık işte'' diye şov yapıyorlar ama anakart panel vs gibi arızalar çıkınca amalar fakatlar ''Bakın şu maddede yazıyor bu arıza kapsam dışı'' kıvırmaları devreye giriyor.
Regülatör ise şebekedeki anlamsız gerilim sağmalarından televizyonunuzu korur. 400 450tl dolaylarında 600VA bir regülatör alsanız çok bile gelir.

J Çevrimdışı

JackHaL

Yeni Üye
2 Eki 2022
16
31
Evet kontrol ettim, bizdeki üründe de belli başlı sapmalar var olsa da kamera ayarları değiştikçe daha önce de açıkladığımız üzere durum da sürekli değişiyor. Yani bizim gözümüz ile gördüğümüzü yansıtamıyoruz. Yine de elimizden geldiğince en yakın görüntüyü yayınlayacağız. Bir bakıyorsunuz OLED TV gibi görünüyor bu doğru değil onu yayınlayamayız, Bir bakıyorsunuz 3.000tl lik tv gibi görünüyor onu da yayınlayamayız o da doğru değil. Canlı göz ile görüleni direkt olarak görsele yansıtmak ciddi sorun.
Anladım hocam. İlgi ve alakanız için teşekkür ederim 🙏

M Çevrimdışı

McManaman

Yeni Üye
15 Kas 2022
18
30
Urunu Vatan Bilgisayar’dan teshir urunu olarak aldim. Okudugum yorumlardan sonra icime sinmedi. Kutusu acilmadi, alindigi gibi duruyor. Magaza yetkilisi magazadan alinan urunler icin 14 gun cayma bedelinin olmadigini soyledi. Bu durumun asli nedir ?
Ek olarak magazadan alirken eklenen garanti iptal edilebiliyor mu ? Adem Helvacı Adem Helvacı
Tesekkurler Adem hocam.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt