Son Jungfrau :)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253
Cvp: Son Jungfrau :)

hasanustaa' Alıntı:
sota piyasada zaten jungfaru yoktu sende gitmişin olanlarıda toplamışsın yahu.insan bizleride düşünür demi .senin klimaları satalım turşumu kurcan onlarla.ama altın değerinde tabi.gramını yüksek tutarık olmazmı :)

usta bır satıcıda 2 tane daha var vermıyor yaa cıldıtıyor benı okadar dıl doktum yok :(

gonderse onlarıda alcam :)

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

Hasan ustam yukarıda belirttiğim şartlarda kurulum yapılacak yere Panasonic kit UE9RKE yeterlimi yoksa kit UE12RKE mi ustam saygılarımla

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253

bence 12lık olanı almalısın sonkat yalıtım yok asırı sıcak ve nemlı bır ıklım bolgesındesın

9luk olandan ısını gorebılır ama mısafır geldıgınde odadakı sayı artınca yetersız geldıgını fark edeceksın

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

Üstadım ben farkındayım da fdh bir dost hocam 9 luk işini görür yazık o kadar fark verme diyor

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253

evın arakat olsa al derdım ama
ustkat oldugu ıcın yetmezse telafısı yok bunun.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
Birde içine girdikçe detayları gözden kaçırıyorum mission saatte minimum da 703 waat 3.19 amper buda 3.5 ampere yakın bir saat de 700 waat da nerdeyse 1 kw ta yakın çok yakıyor. Oasis 9 luğunda 388 waat 1. 4 amper Oasis daha az waat la Daha yüksek btü sağlıyor maksimum 4665 btü. Mission da 3223 btü anladığım kadarıyla Oasis modeli missiondan verim olarak iyi olduğu gibi bunu %55 daha az elektrikle yapıyor. Şimdi Panasonic in katoloğunu çözemedim. Bu nedenle ustalarından yardım evin belirttiğim konumu itibariyle Panasonic kit UE9RKE ve midea Oasis hangisi daha az elektrikle yüksek performans ve konfor sunar üstadlarım. Hasan ustam şota acemi klimacı saygılarımla selamlıyorum

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253

Warrior arkadasim yanlis sekilde okumussun
Bilgileri

Midea missinon 12lik
Isitma ve Sogutmada Minimum 2500btu dusmekte
Buna karsilik 170watt tuketim yapmakta

Midea Oasis 12lik
Soğutma minimum 4460btu
Isitma minumum 3510btu

Buna karsilik
Sogutma icin 99watt
Isitma icin 162watt tuketim yaptigi belirtilmekte

Rakamlara bakilirsa
Oasis daha az elektrikle daha fazla isitma sogutma performansi vermekte

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

Üstadım benim sorum alıntı yaptığım yer. Belirttiğim hava oda içi sıcaklığı metre kare vs vs vs doğrultusunda Panasonic kit UE9RKE iş görür mü???? Görmezmi????? Panasonic in katoloğu farklı çözemedim. Panasonic kit UE9RKE ile midea Oasisi karşılaştıramıyorum. Katalog karşılaştırması doğrultusunda da hangisi daha az elektrik tüketiyor ve Panasonic kit UE9RKE luk 11 bin btü ye kadar çıkıyor, oasis 12000 btü. Benim derdim hangisi daha az yakar ve verin alırım 9 luk lar yeterli gelirmi Olay bundan ibaret. Nominal soğutma ve ısıtma sarfiyatı mı baz alınmalı yoksa nominal soğutma ve ısıtma kapasitesimi baz alınmalı? Selamlar hayırlı günler tüm arkadaşlara

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

üstadım ben 9000 btüleri baz almıştım :)   benim derdim önceki mesajlarda belirttiğim bina , kurulum yapılacak oda ve ısı kişi sayısı vs vs. ile panasonic ue9rke nin yetip yetmeyeceği. panasoniğin kataloğundan pek bir şey anlayamadım ya eczacı ya doktor yada mühendis olmak lağzım. :) anlamak için.
oasis 9000btüsü az elektrik bol btü veriyor. 12000 btüye kadar soğutma yapaliyor, anlaşılır bir katalog  ama panasonik ue9rke modeli 11000 btüye kadar çıkıyor ama  panasoniğin kataloğundaki bilgileri anlaşılır değil avrupa birimi baz alınmı kw hesabı vsvs sağlıklı bir şekilde değerlendirme yapabilirmisiniz  panasoniğin kataloğunu. sonrada oasisle  9000 btü ile kıyaslama karşılaştırma yapılması. Veya şöyle sorayım bina ve odanın durumu itibariyle Panasonic UE9RKE işimi görürmü

A Çevrimdışı

adminser

Yeni Üye
21 Haz 2016
8

Sota' Alıntı:
@warrior33 samsung yaptıgı en ıyı klımadır bakır konderserdır kurulum boruları bakırdır

az yakar cok kacar dehset bır klımadır ne ıc unıte nede dıs unıte sesını duyman pek mumkun degıldır

sıcakta 30 derece alıp klımaya gazlattıgım halde dıs unıtenın dıbınde sadece ınce bır ınlama sesı gelıyor

velhasıl guzel klıma ama uretımı bıttı stokta olan yer kalmadı

bulursam 2 tane daha alacam nakıt para cebımde :)

15. gunluk tuketım vıdeosu

https://www.youtube.com/watch?v=IaYbkRAlRU0
merhabalar ustadım ıkıncı el jungfrau buldum bıtane bır kac sorum olcak sogutma sarfıyatı uzerınde 780w ortalama dıyor ortalamaya yakınmıdır acaba bırde dıs unıtesı dıger samsung modellerınden farklımıdır cunku alıcagım yerde bınden fazla ıkıncı el samsung klıma var ve bana baska bı modelın kakalamalarını ıstemıyorum yardımcı olabılırmısınız

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253

Iftardan Sonra Sana İc ve Diş Unite Kodlarini

Fotograflayayim Kafanda Soru Isarete Kalmaz

Sunuda Belirtmek Isterim

Gecmisini Bilmediginiz ( komsunuz Arkadasiniz vss Vardir Alirsiniz Anlarim )

2.el Klima Pek Yanasmayin Derim

A Çevrimdışı

adminser

Yeni Üye
21 Haz 2016
8

cok sagol ustadım

sıfırı malesef yok bıkac bayı aradım yalvardım ama yok dediler 

aramaya devam ediyorum sımdıden cok sagol

birde sogutmadakı sarfiyat doğumudur acaba

Sota Çevrimdışı