SEG 9100 Çamaşır Makinesi Kendi Çapımda İnceleme

C Çevrimdışı

canciger

Aktif Üye
5 Ocak 2018
163
Çalışırken ve sıkarken rahatsız edici ses daha doğrusu dikkat etmezsen herhangi bir ses duyulmuyor, banyo kapısı kapalı ise zaten ses seda yok... Ancak; sıkma öncesi su tahliyesine başladığında "bıızzzzzz" şeklinde ses çıkartıyor, ilk defa duydum böyle bir sesi hatta sıkıntı var zannettim ilk etapta... Tahliye bitince zaten bu ses de bitiyor.

bu makineyi bende en son kampanyadan 999 tl 6 taksitle aldım herşey çok güzel yıkama sesi yok titreşim yok kıpraşım yok hoplama zıplama yok yalnız tahliye aşamasından başlayıp sıkmaya kadar çıkan bızzzzz sesi bizim makine de BIZZZZZ diye çıkıyor sanki makinenin içinde hava kompresörü çalışıyor ve yan odadan bizi rahatsız ediyor gece çamaşır yıkanmaz yani bunun için servis çağırmaya gerek varmıdır emektar makinem vestel vega 1007 de böyle bir ses yoktu A Ado hocam ne dersiniz normal midir bu durum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
bu makineyi bende en son kampanyadan 999 tl 6 taksitle aldım herşey çok güzel yıkama sesi yok titreşim yok kıpraşım yok hoplama zıplama yok yalnız tahliye aşamasından başlayıp sıkmaya kadar çıkan bızzzzz sesi bizim makine de BIZZZZZ diye çıkıyor sanki makinenin içinde hava kompresörü çalışıyor ve yan odadan bizi rahatsız ediyor gece çamaşır yıkanmaz yani bunun için servis çağırmaya gerek varmıdır emektar makinem vestel vega 1007 de böyle bir ses yoktu A Ado hocam ne dersiniz normal midir bu durum.

O ses pompadan geliyordur büyük ihtimal.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
o yüzden yazdım zaten hocam önünde sırf siemens bosch yazacak diye 500 lira fazla vermem.Kısmet tabi bunun 4 yıl daha garantisi var.Sadece merak bendeki okadar övüyor larki yok bhs nin 100 yılı aşkın tecrübesi mühendisliği vs. En kötü alıp dener yazarız buraya.:ok

İçindeki tüm parçalar BOSCH olsa gam yemeyeceğim de. :hihi

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
İçin rahat edecekse servis çağırabilirsin tabi, fakat o sesin pompadan geldiğini buradaki tecrübeli ve bilgili arkadaşlar söyleyince ben yakasını bıraktım o sesin... :bye Zaten, banyonun kapısı kapalı ise o bızırtıdan eser yok kulağıma gelen...:krokop

Son düzenleme:
H Çevrimdışı

Hamza

Yeni Üye
21 Eki 2018
15
Ya aslında çok konuşan kişiler olmasa her forum iyidir. Adam boş konuşmaya moral bozmaya geliyor resmen. İki mesaj atiyor aklinca sorunu hallettigini saniyor. Yetkisiz cok konusan kisinin olmasi disinda bence orasi da guzel.
yok hocam ilk 5 sn kadar zıplıyor sonra ses seda yok.Ancak dh ta diğer makineleri okadar abartıyorki heralde bendeki büyük bir sorun diyorum.Aslında can sıkıntısı yoksa servisi çağırırm hem sohbet ederiz hem çay içeriz.Yoksa vestel daha ertesi gün aradı sorun varmı varsa veya olursa arayın ürünümüzün arkasındayız diye de.Şimdi adamlar 4100 liralık makine verdi artık üstelemek istemitorum.Gittiği yere kadar gider .Bir sonraki tercihim ya market malı olur yada şu çok övülen bsh nin ucuz markası profilo alıp deneyimlerim.En azından profilo da yerli üretim sayılır.

Ahmet beye ulaşma şansım olsa kendilerinden eşimle birlikte bir günlük vestelcity gezisi isterim.
Sizin makine yine iyiymis 5 saniye cok rahatsiz edici degil. Benimki 2 saatlik programda ayni seyi 4 5 kere yapiyor ve hepsi yaklasik 30 sn 40 sn kadar suruyor. Kurutma makinesi de ustune monteli olunca evde cilginlar gibi zipliyor iki makine. :clap:clap:clap

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Ya aslında çok konuşan kişiler olmasa her forum iyidir. Adam boş konuşmaya moral bozmaya geliyor resmen. İki mesaj atiyor aklinca sorunu hallettigini saniyor. Yetkisiz cok konusan kisinin olmasi disinda bence orasi da guzel.

Sizin makine yine iyiymis 5 saniye cok rahatsiz edici degil. Benimki 2 saatlik programda ayni seyi 4 5 kere yapiyor ve hepsi yaklasik 30 sn 40 sn kadar suruyor. Kurutma makinesi de ustune monteli olunca evde cilginlar gibi zipliyor iki makine. :clap:clap:clap

Aynen hocamda dh çoluk çocuk yeri oldu.yöneticiler sorumsuz.

Benimde 5 sn yazdığıma bakmayın yoksa 12 20 sn kadar sürüyor bazen ancak en rahatsız edici kısım 5 sn kadar sürüyor.Tabi bu sıkıntı her program da her sıkmada oluyor.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Kendimce düğünde can sıkıntısına bir araştırma yaptım da.Elemanın biri dengesiz sıkma üzerine tez çalışması yapmış üstün körü okudumda güzel tespitlerde bulunmuş.

Tespit lerden biride çamaşırların ilk sıkma devrinden sonra kazana yapışması.Bunu ilk makinada kendim de fark ettim aslında.Eşim cevirerek kazana yapışmış çamaşır ları topluyordu.Hatta kimisi öyle yapışmıştıki kazanı cevirip yukarıya geldiğinde bile düşmüyordu.

En önemlisi kazana yapışan çamaşırlar sıkmada bir bölgede ağırlık oluşturup merkez kaç etkisiyle dengesiz sıkmaya neden oluyormuş.

Çözüm nedir anlamadım ama kazan yapısıylada alakalı sanki.Aslında ne zaman plastik tokaçlar çıktı yeni kazanları beğenmemeye başladım.Nerede full çelik kazanlar dışı çelik kazanlar ahh ahh.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Kendimce düğünde can sıkıntısına bir araştırma yaptım da.Elemanın biri dengesiz sıkma üzerine tez çalışması yapmış üstün körü okudumda güzel tespitlerde bulunmuş.

Tespit lerden biride çamaşırların ilk sıkma devrinden sonra kazana yapışması.Bunu ilk makinada kendim de fark ettim aslında.Eşim cevirerek kazana yapışmış çamaşır ları topluyordu.Hatta kimisi öyle yapışmıştıki kazanı cevirip yukarıya geldiğinde bile düşmüyordu.

En önemlisi kazana yapışan çamaşırlar sıkmada bir bölgede ağırlık oluşturup merkez kaç etkisiyle dengesiz sıkmaya neden oluyormuş.

Çözüm nedir anlamadım ama kazan yapısıylada alakalı sanki.Aslında ne zaman plastik tokaçlar çıktı yeni kazanları beğenmemeye başladım.Nerede full çelik kazanlar dışı çelik kazanlar ahh ahh.
Mesajı geç görmüşüm ama içeriğindeki dokümanı indirdim.

Okumaya başladım, kısa zamanda bitiririm diye düşünüyorum :ok

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Mesajı geç görmüşüm ama içeriğindeki dokümanı indirdim.

Okumaya başladım, kısa zamanda bitiririm diye düşünüyorum :ok

Cevabınızı bekliyorum hocam.Böylesine çalışmalar vestelde varmı bilmiyorum ancak yıllardır dengesiz sıkma konusunda böylesine şikayetlerin vestelde kronik hale gelmesi hoş değil.Daha gecen eşim nevresim takımı atmış aşırı sallanmaya başlayınca hemen kapatmış beni aradı korkmuş tabii. :sirit

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri