SEG 9100 Çamaşır Makinesi Kendi Çapımda İnceleme

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Bende sıkma durumunda ses seda yok çok şükür fakat, su tahliye ederken "bıızzzz" şeklinde yüksek ses geliyor bu rahatsız etmişti ama bu sesin de gayet normal olduğu yukarılarda bir yerlerde yazılıp çizildiği için rahatım artık.

aman olmasında hocam :) pompa sesi normal ancak pompa üzerine elimle dokunduğumda bende ses azalıyordu.Sanırsam pompanın takılı olduğu yer gevşek bir durumda.Ama yine de çıkardığı ses normal bence de.

K Çevrimdışı

koppa

Yeni Üye
4 Eki 2018
2
48
Bende sıkma durumunda ses seda yok çok şükür fakat, su tahliye ederken "bıızzzz" şeklinde yüksek ses geliyor bu rahatsız etmişti ama bu sesin de gayet normal olduğu yukarılarda bir yerlerde yazılıp çizildiği için rahatım artık.

Dostum selamlar, A101 'de tekrar kataloğa girmiş bu SEG 9100. Evdeki eski siemens'ten artık kurtulmanın vakti gelişken çok para vermeden bir makina almak istiyorum çünkü çok para verdiğim siemens yıllardır bizi çamaşırdan soğuttu, çamaşırlar suyla temas bile etmiyor çünkü, yıkanırken hafif nemleniyor o kadar. Lekeler çıkmıyor dolayısıyla. Neyse o ayrı bir konu...

SEG 9100 makinadan memnunmusun hala? Ses vs çok önemli değil benim için, çamaşırlar deterjanlı suyun içine girsin yeterli. Cihazla ilgili son yorumlarını duymak isterim.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Dostum selamlar, A101 'de tekrar kataloğa girmiş bu SEG 9100. Evdeki eski siemens'ten artık kurtulmanın vakti gelişken çok para vermeden bir makina almak istiyorum çünkü çok para verdiğim siemens yıllardır bizi çamaşırdan soğuttu, çamaşırlar suyla temas bile etmiyor çünkü, yıkanırken hafif nemleniyor o kadar. Lekeler çıkmıyor dolayısıyla. Neyse o ayrı bir konu...

SEG 9100 makinadan memnunmusun hala? Ses vs çok önemli değil benim için, çamaşırlar deterjanlı suyun içine girsin yeterli. Cihazla ilgili son yorumlarını duymak isterim.
Öncelikle bu fiyatlara, bu özellikte makine kalmadı onu belirteyim... İleride ne olur tahmin etmek bu ülke ekonomisi için zor, aslında zor değil de, neyse... Gelelim makineye; yaklaşık üç aydır haftada üç dört kez kullanılıyor, özellikle sıcak havalarda günlük olarak yıkama yapmak için 15 dakikalık programı harika düşünülmüş ve pratik. Ayrıca hoşuma giden diğer bir özelliği, içine konulan çamaşır miktarına göre yıkama yapıyor olması...

Ses yok, gezme yok, takırtı tukurtu yok, sadece suyu boşaltırken ince bir ses yapıyor, banyonun kapısı kapalı ise, duyulmuyor bile. Bu sesin de pompa sesi olduğu yukarılarda yazılıp çizildi zaten, garantisini de 140 lira karşılığında 2+4 = 6 yıla uzattım, inşallah garantiye ihtiyaç duymayız.

Bir önceki makinemiz Vestel Vilma idi ve 10 yıl sorunsuz çalıştı, rulman arızası verince yaptırmak yerine daha doğrusu yaparım diyen ustanın sözünde durmaması üzerine kızdım ve bu makineyi aldım, iyi ki de almışım dedim.

Çamaşır makinesine ihtiyacı olan veya almayı düşünen herkese rahatlıkla tavsiye ederim.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Banyonun ününden geçerken, makinenin sıktığını gördüm, ama makineye yaslanmış terliklerin bu atraksiyon umrunda bile değildi...:saskin Kendimce "terlik testi" :slap diyerek fotoğrafladım... Yani; makine sıkma yaparken bile terlikler istifini bozmuyor... :deli

Ekran-Alintisib78f0e78204b35b0.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Banyonun ününden geçerken, makinenin sıktığını gördüm, ama makineye yaslanmış terliklerin bu atraksiyon umrunda bile değildi...:saskin Kendimce "terlik testi" :slap diyerek fotoğrafladım... Yani; makine sıkma yaparken bile terlikler istifini bozmuyor... :deli

Yerde eğim yoksa ve ayaklar yere güzel temas ediyorsa olur yani.:sirit
Bir de makinede fazla yük yoksa. :hihi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

tespite gel azizim :kiskis

Elinize sağlık.

Çok büyük tesadüf ki ben de yaklaşım 2 veya 3 saat kadar önce bizim makinenin sıkma esnasında videosunu çekmiştim.

Sende terlikler yerinden oynamazken, benim makinenin deterjan çekmecesi bile titreşim yüzünden kendiliğinden açılıyor :kop

Hepsi benim tembelliğimden. Kendi makinem diye ilgilenmiyorum. meebbe meebbe kardeşimin kulakları çınlasın halen amortisör değiştirip video çekeceğim göööya, amortisörler orijinal ambalajında yatıyor dolapta :kop

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Elinize sağlık.

Çok büyük tesadüf ki ben de yaklaşım 2 veya 3 saat kadar önce bizim makinenin sıkma esnasında videosunu çekmiştim.

Sende terlikler yerinden oynamazken, benim makinenin deterjan çekmecesi bile titreşim yüzünden kendiliğinden açılıyor :kop

Hepsi benim tembelliğimden. Kendi makinem diye ilgilenmiyorum. meebbe meebbe kardeşimin kulakları çınlasın halen amortisör değiştirip video çekeceğim göööya, amortisörler orijinal ambalajında yatıyor dolapta :kop

Makineyi değiştirince amortisörleri de bir müşterinin makinesine takarsın abi. :hihi

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32

Elinize sağlık.

Ahh hocam ahh benim şikayetim devam ediyor.Kendimce eşim her çamaşır attığında sıkma esnasında uzaktan izliyorum.Üzüldüğüme veya takıntı yaptığıma değil tamamen can sıkıntısı.Kendimce tahminler yürütüyorum ayaklar amortisörler aklımdan geçiyor.Hatta DH ta benzer sıkıntı yaşayan arkadaş vardı size yönlendirdim?

Bugün eşim beyazlıları atmış beyazlar programına birde +1 durulama eklemiş yani toplam 3 durulama yaptı makine.İlk sıkmalarla birlikte yani suyun çamaşırda bolca miktarda bulunduğu sıkmalarda bile çok çok az zıplama ses yapmışken son durulama ya gelince çıldırdı makine lambur lümbür gümbür zıplamaya ses yapmaya başladı.Müdahale etmedim tam devire çıkınca topmadı sonra.

Yani bu kadar sevdiğimiz bir markanın 4150 liralık makinesinde böyle sorun olması ilginçtir internette bu yönde bolca sorun varken vestelin argesi mühendisi nasıl çözüm bulmaz meraklar içersindeyim.

Zemin herkesin olduğu gibi fayans , en son kendim su terasizi ile yüzde 90 dengede olacak şekilde ayarladım dengesizlik eğiklik yok.Çamaşır herkesin ki gibi günlük çamaşırlar eşim zaten kuru olarak 4 , 5 kg dan fazla çamaşır atmıyor günlük program zaten uyarıyor.Ki bu makine 9 kg luk bir makine.Ancak 9 kg da atsak 4 kg da atsak zıplıyor titriyor ses yapıyor.Yine ilginçtir bugün yaşadığım örnekte saati saatine uymuyor ilk 4 sıkmada hiç sorun yokken son sıkmada üstelik suyun ve ağırlığın az olduğu sıkmada hopladı zıpladı durdu.

İyiden iyiye artık mühendislere mi argeye mi uyaşma niyetim doğdu.Ödül para istemiyorum bu soruna bir çözüm bulmalı.Misafir gelse sıkmada bu makineyi böyle görse 4150 liralık makine olduğunu duysa dalga geçer heralde.:slap

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ahh hocam ahh benim şikayetim devam ediyor.Kendimce eşim her çamaşır attığında sıkma esnasında uzaktan izliyorum.Üzüldüğüme veya takıntı yaptığıma değil tamamen can sıkıntısı.Kendimce tahminler yürütüyorum ayaklar amortisörler aklımdan geçiyor.Hatta DH ta benzer sıkıntı yaşayan arkadaş vardı size yönlendirdim?

Bugün eşim beyazlıları atmış beyazlar programına birde +1 durulama eklemiş yani toplam 3 durulama yaptı makine.İlk sıkmalarla birlikte yani suyun çamaşırda bolca miktarda bulunduğu sıkmalarda bile çok çok az zıplama ses yapmışken son durulama ya gelince çıldırdı makine lambur lümbür gümbür zıplamaya ses yapmaya başladı.Müdahale etmedim tam devire çıkınca topmadı sonra.

Yani bu kadar sevdiğimiz bir markanın 4150 liralık makinesinde böyle sorun olması ilginçtir internette bu yönde bolca sorun varken vestelin argesi mühendisi nasıl çözüm bulmaz meraklar içersindeyim.

Zemin herkesin olduğu gibi fayans , en son kendim su terasizi ile yüzde 90 dengede olacak şekilde ayarladım dengesizlik eğiklik yok.Çamaşır herkesin ki gibi günlük çamaşırlar eşim zaten kuru olarak 4 , 5 kg dan fazla çamaşır atmıyor günlük program zaten uyarıyor.Ki bu makine 9 kg luk bir makine.Ancak 9 kg da atsak 4 kg da atsak zıplıyor titriyor ses yapıyor.Yine ilginçtir bugün yaşadığım örnekte saati saatine uymuyor ilk 4 sıkmada hiç sorun yokken son sıkmada üstelik suyun ve ağırlığın az olduğu sıkmada hopladı zıpladı durdu.

İyiden iyiye artık mühendislere mi argeye mi uyaşma niyetim doğdu.Ödül para istemiyorum bu soruna bir çözüm bulmalı.Misafir gelse sıkmada bu makineyi böyle görse 4150 liralık makine olduğunu duysa dalga geçer heralde.:slap

Bak yüklettireceksin bana videoyu şimdi :kiskis

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50

4150 liralık makine alsam, çamaşırları da sersin, kuruyunca katlasın dolaba yerleştirsin isterim ben, o nasıl fiyattır öyle yahu? Misafirden önce ben dalgamı geçeyim dedim ama vicdanım da elvermedi... :hmm

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Peki madem çok ısrar ettiniz :kiskis
Siz izledikten sonra söyleyin de videoyu kaldırayım. Marka karalıyor gibi olmayayım sonuçta kendi ihmalim :kiskis

1:30 daki ekrana dikkat edin, videonun genelinde titreme belli olmuyor çünkü :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Valla mühendis bilir de çözümü, firmada mali işlerde sözü geçenler halledilsin istemiyordur bence büyük ihtimal. :hihi

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Aslında dh da sorun yaşayan arkadaşı da davet edeyim bir konu açalım el birliği ile çözelim hocam bir el atında vestelin makine lerini titreşim sarsıntı dan kurtaralım.Yani ulaşma şansım olsa programsal estetik kullanım olarak cihazlarının
4150 liralık makine alsam, çamaşırları da sersin, kuruyunca katlasın dolaba yerleştirsin isterim ben, o nasıl fiyattır öyle yahu? Misafirden önce ben dalgamı geçeyim dedim ama vicdanım da elvermedi... :hmm

bana değişim den geldi hocam.Şuan enflasyon la mücadele den 3700 küsür oldu fiyatı.

Bu arada ben bu mesajı yazarken şarj bitti ne ara 3 kere yazmış anlamadım.Kusura bakmayın .:hmm
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Peki madem çok ısrar ettiniz :kiskis
Siz izledikten sonra söyleyin de videoyu kaldırayım. Marka karalıyor gibi olmayayım sonuçta kendi ihmalim :kiskis

1:30 daki ekrana dikkat edin, videonun genelinde titreme belli olmuyor çünkü :ok

teşekkürler hocam akşam yazarken şarj bitti hatta yazdıklarım silindi diye kızıp yatmıştım kusura bakmayın 3 kere nasıl yazdıysa artık.Diretme gibi olmuş biraz.:ara:saskin

Makine biliyorsunuz benim öncekiyle aynı.İnanırmısınız sesi son dururken laburdaması aynı.Artık son dururken o ses nereden geliyorsa?

Üzülerek belirtmek istiyorum ki amortisör değişimi çözüm olmamıştı bende hatırlıyorsunuz.Hatta gergi takımı kayış bile değişmişti.

Yeni Makine de tabi bu kadar sorun yok değişiklik olarak eski Makineden kesinlikle ağır olduğunus söyledi servis.Rica etsem 9614txt ve kcm9914 ağırlık larını paylaşırsanız ilk geliştirmeyi görmüş oluruz sanırsam hocam.Belki sizde ağırlık taşını falan değiştirip çözüm üretebilirsiniz gibisinden yani.Gerçi bunun hesabı kitabı vardır.Amortisöre binecek baskıdan.

Bunun dışında vestelin tasarımı özellikleri diğer bilindik markalardan çok daha iyi buluyorum.Ancak böylesine varolan bir sorunu nasıl çözemezler anlamıyorum.

Bayi vitrininde bu makineyi görüyordum hep, ne şekil makine ama diyordum, iyi ki sadece önünden geçmişim. :haha
tasarım olarak çok iyi hocam.:hoba1:krotey:krokop dans etme zıplama özelliği bile var.:mutlu

Valla mühendis bilir de çözümü, firmada mali işlerde sözü geçenler halledilsin istemiyordur bence büyük ihtimal. :hihi
o zaman bu adamlar firmasına düşman hocam.Ahmet Nazif Zorluya ulaşıp tasarımını argesini yapan mühendis leri şikayet etmeyi düşünüyorum.Atlayıp gideceğim manisaya bakın böyle böyle gelin deneyelim makinalarınız zıplıyor hopluyor lamburduyor diyeceğim en sonunda.:tara:seytan

Şikayetvar.com da ve diğer forumlarda en büyük şikayet vestel büyük hacimli makinelerin sarsıntı ve titreşim sorunu yer alıyor.Yani bosch ta çamaşır yırtma olayı fazla gözlemlediğim.Değişik markaların yok tutamak kırılması anakart yanması vs basit sorunları varken.Vestelin bu yönde şikayetin olmaması garip geldi.Sen vestel olarak tasarımı ergonomiyi sağlamlığı yap sarsıntıyı çözeme.İnanın bu makineyi bu şekilde kullansak bozulmuyor biz 3 yıl kullandık.Arkadaşımın bekar evinde eski vestellerden var üzerine 2 tane damacana koymuş gezmesin diye makine canavar gibi çalışıyor yıllardır.Yine arçelikte kazan bilyası dağılması ve kazanın presli olup tamiri olmaması şikayeti fazla.Yine vestelde kazan bilyası sorununu yeni serilerde en azından son 7 senelik makinelerde duymadım.

yani bu sarsıntı olayı basit bir amortisör tasarım hatasından kaynaklı bilemiyorum yinede.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt