SEG 9100 Çamaşır Makinesi Kendi Çapımda İnceleme

H Çevrimdışı

Hamza

Yeni Üye
21 Eki 2018
15
Merhaba, donanimhaberdeki CM9812 sallanma ve titresim sorunu konusunu acan kisi olarak araniza katılmış bulunmaktayım. Makul olan her türlü çözüm önerinize açığım. Yeterki DH deki gibi ne kadar ekmek o kadar köfte yazanlar olmasın.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba, donanimhaberdeki CM9812 sallanma ve titresim sorunu konusunu acan kisi olarak araniza katılmış bulunmaktayım. Makul olan her türlü çözüm önerinize açığım. Yeterki DH deki gibi ne kadar ekmek o kadar köfte yazanlar olmasın.

Vallahi ne kadar ekmek o kadar köfte ise, bu günkü piyasa ile kıymanın kilosu 40TL olsa, 1kg kıymadan 10 porsiyon köfte çıksa, 4000tl bantlarında gezen bir makine ile kıyaslandığında bizim 1000 porsiyon köfte yememiz lazım da ben hiç ortada böyle bir köfte göremiyorum. Bizdeki olsa olsa A101de satılan 2,75 lik piliç kebap olur diye düşünüyorum. Demekki ne kaaa ekmek, o kaaa köfte değilmiş :kiskis

Hoşgeldiniz azizim :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Bu foruma ilk geldiğim zamanlar, DH yönetimine de tepkili olduğum için orada paylaşımda bulunmuyordum artık, bakıyorum insanlar vızır vızır derman arıyor ama somut bir öneri sunan yok, mail veya wp den ulaşabilenler ulaşıyor bana durumu söylüyor, gidip bakıyorumdh ye sorular cevapsız, insanlar mağdur. Ben de gidip yazdım ''Arkadaşlar buradayım'' diye.

Amanınnnn, Artık Dh ye girişim bile yasak :kop

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32

hoşgeldiniz hocam dh ta bıktım artık böyle üslüplerden birde kalkmışlar bosch markasını övüp duruyorlar.Baksınlar şikayet vara en çok çamaşır yırtma şikayeti var varsın bizim vesteller zıplasın dursun en azından çamaşır yırtmıyorlar.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

meebbe meebbe Mert kardeşim sen şimdi H Hamza kardeşimizi dh den mesaj atarak mı buraya çağırdın?
Eğer öyle ise aman dikkat et haaa Powerstorm'um Gürkan'ım çok kızar böyle şeylere :kiskis

çağırıyorum hocam her gün en az 1 2 kişiyi çağırıyorum.İnceldiği yerden kopar vallahi.:kop:cal

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Aslında dh da sorun yaşayan arkadaşı da davet edeyim bir konu açalım el birliği ile çözelim hocam bir el atında vestelin makine lerini titreşim sarsıntı dan kurtaralım.Yani ulaşma şansım olsa programsal estetik kullanım olarak cihazlarının

bana değişim den geldi hocam.Şuan enflasyon la mücadele den 3700 küsür oldu fiyatı.

Bu arada ben bu mesajı yazarken şarj bitti ne ara 3 kere yazmış anlamadım.Kusura bakmayın .:hmm

teşekkürler hocam akşam yazarken şarj bitti hatta yazdıklarım silindi diye kızıp yatmıştım kusura bakmayın 3 kere nasıl yazdıysa artık.Diretme gibi olmuş biraz.:ara:saskin

Makine biliyorsunuz benim öncekiyle aynı.İnanırmısınız sesi son dururken laburdaması aynı.Artık son dururken o ses nereden geliyorsa?

Üzülerek belirtmek istiyorum ki amortisör değişimi çözüm olmamıştı bende hatırlıyorsunuz.Hatta gergi takımı kayış bile değişmişti.

Yeni Makine de tabi bu kadar sorun yok değişiklik olarak eski Makineden kesinlikle ağır olduğunus söyledi servis.Rica etsem 9614txt ve kcm9914 ağırlık larını paylaşırsanız ilk geliştirmeyi görmüş oluruz sanırsam hocam.Belki sizde ağırlık taşını falan değiştirip çözüm üretebilirsiniz gibisinden yani.Gerçi bunun hesabı kitabı vardır.Amortisöre binecek baskıdan.

Bunun dışında vestelin tasarımı özellikleri diğer bilindik markalardan çok daha iyi buluyorum.Ancak böylesine varolan bir sorunu nasıl çözemezler anlamıyorum.

tasarım olarak çok iyi hocam.:hoba1:krotey:krokop dans etme zıplama özelliği bile var.:mutlu

o zaman bu adamlar firmasına düşman hocam.Ahmet Nazif Zorluya ulaşıp tasarımını argesini yapan mühendis leri şikayet etmeyi düşünüyorum.Atlayıp gideceğim manisaya bakın böyle böyle gelin deneyelim makinalarınız zıplıyor hopluyor lamburduyor diyeceğim en sonunda.:tara:seytan

Şikayetvar.com da ve diğer forumlarda en büyük şikayet vestel büyük hacimli makinelerin sarsıntı ve titreşim sorunu yer alıyor.Yani bosch ta çamaşır yırtma olayı fazla gözlemlediğim.Değişik markaların yok tutamak kırılması anakart yanması vs basit sorunları varken.Vestelin bu yönde şikayetin olmaması garip geldi.Sen vestel olarak tasarımı ergonomiyi sağlamlığı yap sarsıntıyı çözeme.İnanın bu makineyi bu şekilde kullansak bozulmuyor biz 3 yıl kullandık.Arkadaşımın bekar evinde eski vestellerden var üzerine 2 tane damacana koymuş gezmesin diye makine canavar gibi çalışıyor yıllardır.Yine arçelikte kazan bilyası dağılması ve kazanın presli olup tamiri olmaması şikayeti fazla.Yine vestelde kazan bilyası sorununu yeni serilerde en azından son 7 senelik makinelerde duymadım.

yani bu sarsıntı olayı basit bir amortisör tasarım hatasından kaynaklı bilemiyorum yinede.

Bence de tasarım hatası gibi ama yine de kesin yorum yapamam. O kadar bilgim yok çünkü.
Evdekileri yaralayacak kadar gezmiyorsa sorun yok diyeyim. (Sorun yok demek gelmiyor içimden ama.)

Nazif Zorlu'ya ulaşmanız konusunda bir yorum yapamıyorum. :bilmiyom

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Bence de tasarım hatası gibi ama yine de kesin yorum yapamam. O kadar bilgim yok çünkü.
Evdekileri yaralayacak kadar gezmiyorsa sorun yok diyeyim. (Sorun yok demek gelmiyor içimden ama.)

Nazif Zorlu'ya ulaşmanız konusunda bir yorum yapamıyorum. :bilmiyom

yok hocam ilk 5 sn kadar zıplıyor sonra ses seda yok.Ancak dh ta diğer makineleri okadar abartıyorki heralde bendeki büyük bir sorun diyorum.Aslında can sıkıntısı yoksa servisi çağırırm hem sohbet ederiz hem çay içeriz.Yoksa vestel daha ertesi gün aradı sorun varmı varsa veya olursa arayın ürünümüzün arkasındayız diye de.Şimdi adamlar 4100 liralık makine verdi artık üstelemek istemitorum.Gittiği yere kadar gider .Bir sonraki tercihim ya market malı olur yada şu çok övülen bsh nin ucuz markası profilo alıp deneyimlerim.En azından profilo da yerli üretim sayılır.

Ahmet beye ulaşma şansım olsa kendilerinden eşimle birlikte bir günlük vestelcity gezisi isterim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
yok hocam ilk 5 sn kadar zıplıyor sonra ses seda yok.Ancak dh ta diğer makineleri okadar abartıyorki heralde bendeki büyük bir sorun diyorum.Aslında can sıkıntısı yoksa servisi çağırırm hem sohbet ederiz hem çay içeriz.Yoksa vestel daha ertesi gün aradı sorun varmı varsa veya olursa arayın ürünümüzün arkasındayız diye de.Şimdi adamlar 4100 liralık makine verdi artık üstele

yok hocam ilk 5 sn kadar zıplıyor sonra ses seda yok.Ancak dh ta diğer makineleri okadar abartıyorki heralde bendeki büyük bir sorun diyorum.Aslında can sıkıntısı yoksa servisi çağırırm hem sohbet ederiz hem çay içeriz.Yoksa vestel daha ertesi gün aradı sorun varmı varsa veya olursa arayın ürünümüzün arkasındayız diye de.Şimdi adamlar 4100 liralık makine verdi artık üstelemek istemitorum.Gittiği yere kadar gider .Bir sonraki tercihim ya market malı olur yada şu çok övülen bsh nin ucuz markası profilo alıp deneyimlerim.En azından profilo da yerli üretim sayılır.

Ahmet beye ulaşma şansım olsa kendilerinden eşimle birlikte bir günlük vestelcity gezisi isterim.

Profilo ucuz muymuş? :sirit

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
En azından aynı ürünün bosch veya siemens markalarına göre 500 lira kadar daha ucuz hocam.En pahalı siemens sonra bosch en son profilo sanırsam marka algısından.

Fiyatları bilmiyorum ama ürün açısından bence Vestel'in diğer markaları gibi.
Yani sadece makyaj vs farklı bence.:hihi

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Fiyatları bilmiyorum ama ürün açısından bence Vestel'in diğer markaları gibi.
Yani sadece makyaj vs farklı bence.:hihi
o yüzden yazdım zaten hocam önünde sırf siemens bosch yazacak diye 500 lira fazla vermem.Kısmet tabi bunun 4 yıl daha garantisi var.Sadece merak bendeki okadar övüyor larki yok bhs nin 100 yılı aşkın tecrübesi mühendisliği vs. En kötü alıp dener yazarız buraya.:ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt