Satın alma tarihinden daha önce televizyonun güncellenmiş olması

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Bence hız ölçer bir uygulama kurarak tvnin aldığı hızı ve pingi bir ölçün.

Ensrprlk Çevrimdışı

Ensrprlk

Yeni Üye
7 Nis 2021
23
33
Apple kutu takılı ise tv ile takılma arasında ilişki yok, internet hızı, ping değeri önem kazanıyor bu durumda

ikisinde de aynı problem oluyor hem tv programlarında hem de Apple kutuda

237CA5FD-3EC2-41E5-805C-A1DCB339C9A3.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bence hız ölçer bir uygulama kurarak tvnin aldığı hızı ve pingi bir ölçün.
Bu da farklı bir uygulamadan

93DF22C7-48D5-451E-8C9B-89ED8BFCD2EB.jpg

Ensrprlk Çevrimdışı

Ensrprlk

Yeni Üye
7 Nis 2021
23
33
Ping süresi biraz yüksek geldi bana, benimki 7 ms

Screenshot_20210407-202134.png
Bu tvden önce LG 32 inç bir tvde kullanıyordum sıfır hatalı izliyordum Apple kutu ile şimdi böyle bir durum olunca kıllandım ondan sizinle paylaştım zahmet verdim sizede ama o kadar para verdik böyle küçük şeyler can sıkıyor işte

Bu tvden önce LG 32 inç bir tvde kullanıyordum sıfır hatalı izliyordum Apple kutu ile şimdi böyle bir durum olunca kıllandım ondan sizinle paylaştım zahmet verdim sizede ama o kadar para verdik böyle küçük şeyler can sıkıyor işte
İki tarafta yapması bana görüntü biriminde sorun olur mu diye düşündürdü ondan sordum sizlere

Ping süresi biraz yüksek geldi bana, benimki 7 ms

Screenshot_20210407-202134.png
Birde şunu belirteyim Apple kutuda kumandadan kullanımda da bir gecikme söz konusu eskisi kadar hızlı geçiş yapmıyor içerikleri arasında gezinirken tvnin hareketlerine verdiği tepkide daha geç

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46

İki tarafta yapması bana görüntü biriminde sorun olur mu diye düşündürdü ondan sordum sizlere

Birde şunu belirteyim Apple kutuda kumandadan kullanımda da bir gecikme söz konusu eskisi kadar hızlı geçiş yapmıyor içerikleri arasında gezinirken tvnin hareketlerine verdiği tepkide daha geç
Apple TV hdmi dan bağlı olduğu için tv işlevleri yok farzetmeli, monitör olarak çalışıyor sonuçta

Ensrprlk Çevrimdışı

Ensrprlk

Yeni Üye
7 Nis 2021
23
33
Apple TV hdmi dan bağlı olduğu için tv işlevleri yok farzetmeli, monitör olarak çalışıyor sonuçta
Böyle bi durumda bu şekil hareketleri yapmasının sebebi ne olabilir peki çok kısa süreli durup devam ediyor gibi takıla takıla devam ediyor bazı anlarda ve sıkça oluyor. Mesela yakın çekim sadece konuşurlarken bir sorun yok izlediğim şeylerde kamera açısı değiştikçe var bu sorun

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Böyle bi durumda bu şekil hareketleri yapmasının sebebi ne olabilir peki çok kısa süreli durup devam ediyor gibi takıla takıla devam ediyor bazı anlarda ve sıkça oluyor. Mesela yakın çekim sadece konuşurlarken bir sorun yok izlediğim şeylerde kamera açısı değiştikçe var bu sorun
Apple kutu güncelleyin ya da sıfırlayın, hafızası çok doluysa o da etkiler

forza_ksk Çevrimdışı

forza_ksk

Aktif Üye
18 Şub 2018
102
Sorun 'fps' gibi görünüyor. Varsa evinizde başka tv'ye takın apple tv'yi, başka tv yoksa bi yakınınızdan-komşunuzdan rica edin. Aynı şeyi farklı tv'de de yaparsa sorun internet sağlayıcınızdır. Müşteri hizmetlerini arayıp modem güncellemesi isteyebilirsiniz.

Ensrprlk Çevrimdışı

Ensrprlk

Yeni Üye
7 Nis 2021
23
33
Sorun 'fps' gibi görünüyor. Varsa evinizde başka tv'ye takın apple tv'yi, başka tv yoksa bi yakınınızdan-komşunuzdan rica edin. Aynı şeyi farklı tv'de de yaparsa sorun internet sağlayıcınızdır. Müşteri hizmetlerini arayıp modem güncellemesi isteyebilirsiniz.
Tvnin android kısmında yine aynı şeyi yapıyor Apple TV için geçerli değil sadece bu durum

forza_ksk Çevrimdışı

forza_ksk

Aktif Üye
18 Şub 2018
102
Tvnin android kısmında yine aynı şeyi yapıyor Apple TV için geçerli değil sadece bu durum
Tv zaten teknik olarak monitör, eğer uydu alıcısından izlerken donma-kasma yapmıyorsa sorun modem-internet firması gibi. Arayıp durumu anlatırsanız hattı yenilerler ve modeme güncelleme yaparlar.

Ensrprlk Çevrimdışı

Ensrprlk

Yeni Üye
7 Nis 2021
23
33
yazılımsal bir sorun olabilir servisden destek alın derim
Yarın bir görüşeyim müşteri hizmetleriyle o halde. Sorun 4K kesinlikle takılma yüklenmeme olmadığı halde düşük fps oyun oynar gibi belirli aralıklarla takılıyor gibi olması

İyi işte diyoruz ki hem tv hem Apple kutuda yapıyorsa ortak bir şüpheli var demektir ben Ping süresinden şüphe ediyorum mesela
İnternet sağlayıcısını değiştirdim söylediğin aklımda. Değiştiğinde yine test edeceğim Ping’i ve devam edip etmediğine bakacağım

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt