Samsung Beyaz Eşya Hakkındaki Görüşleriniz

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,354
39
Bende 2017 model buzdolabı ve 2014 model çamaşır makinesi var.

Çamaşır makinesinde kronik arıza var, sürekli su akıtıyor, onun dışında problem yok. Çamaşır makinesi alacak olsam sanırım bir daha Samsung tercih etmem.

Buzdolabında önemli bir sorun yok fakat onda da tasarım hatası var. Kaydırmalı rafların bağlantı noktaları aşınıyor ve dolaba bütünleşik olduğu için değiştirme gibi bir seçeneğim yok. Yine buzdolabı alacak olsam Samsung konusunda şöyle bir düşünürüm. Daha önce Profilo marka vardı, ondan daha çok memnunduk.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Merak ettim doğrusu😀Buzdolaplarında kompresör ve radyatör temizliği gerekli mi?
Bence kesinlikle gerekli. Hatta özellikle Kondanser ve kompresörün soğutucu fanını temizlemek, düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek bence elzem. Ufacık bir fan yüzünden tüm buzdolabını riske atmaya değmez bence.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bence kesinlikle gerekli. Hatta özellikle Kondanser ve kompresörün soğutucu fanını temizlemek, düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek bence elzem. Ufacık bir fan yüzünden tüm buzdolabını riske atmaya değmez bence.
Adamlar benim dolaba koymamış boşuna vidalarını söküğüm baktığım ile kaldım :kiskis
Fan kondanser olanlar bakım temizlik yapsın.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Peki bundan 20 sene önce de temizleniyor muydu?:alala
Açıkçası ben oldum olası temizledim. Ama şöyle büyük bir farklılık var. 20 sene önceki modellerde arkada kondanser tamamen açıktaydı. Kompresör, kondanser, borular, kablolar neredeyse her şey açıktaydı. Yaklaşık senede bir öne çekip arkasındaki tozu, yumakları :haha v.b. temizleniyor, hatta o dönem no frost model olmadığı için içi de boşaltılıp buzunu çözdürüyorduk.

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
648
39
slowfood slowfood yukarıda yazmıştım ya kompresör 21 yıldır çalışıyor diye.Motor kondanser temizliği sadece geçen ay yapıldı 😀 21 yıldır çalışıyor ama😀Yalnız fazla toz yoktu içinde.Halbuki buzdolabı 3 ev değiştirdi.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Nasıl yani kompresör soğutucu fan yok mu? Bende de Beko buzdolabı var. Gizli kondenser, kapalı motor ama fanlı.
Benim dolapta sadece motor var birde ufak kutu var kablo vs bir iki bişey var hepsi o

Screenshot_2023-06-25-00-48-28-511_com.miui.videoplayer.jpg
Screenshot_2023-06-25-00-48-36-398_com.miui.videoplayer.jpg

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
slowfood slowfood yukarıda yazmıştım ya kompresör 21 yıldır çalışıyor diye.Motor kondanser temizliği sadece geçen ay yapıldı 😀 21 yıldır çalışıyor ama😀Yalnız fazla toz yoktu içinde.Halbuki buzdolabı 3 ev değiştirdi.
Bunun birden fazla sebebi olabilir. Daha önce kullandığınız bölgelerde ortamda çok toz bulunmuyorsa, ev temizliğine ciddi anlamda dikkat ediliyorsa, hatta çok işlek bir yol kenarında oturmuyorsanız bile çok fazla farkeder. Çok şükür inşallah bir 21 yıl daha devirir. Şu aralar buzdolapları yanlarına yaklaşılacak gibi değil çünkü. Aman nazar değirmeyelim. :haha

Bu arada bu yaşa kadar oturduğum tüm evlerde çok işlek bir yol kenarında oturdum. Dolayısıyla toz neredeyse içimizden geçti. :deli1 Hatta şu anda köyde sayılırız, yine anayol kenarındayız. :haha

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bunun birden fazla sebebi olabilir. Daha önce kullandığınız bölgelerde ortamda çok toz bulunmuyorsa, ev temizliğine ciddi anlamda dikkat ediliyorsa, hatta çok işlek bir yol kenarında oturmuyorsanız bile çok fazla farkeder. Çok şükür inşallah bir 21 yıl daha devirir. Şu aralar buzdolapları yanlarına yaklaşılacak gibi değil çünkü. Aman nazar değirmeyelim. :haha
Bende bozulsun yenisini alalım diyordum.
Şimdi sakın bozulmasın yandık diyorum :kiskis

Geri
Üst Alt