RS232 ile yazılım yükleme işlemi

sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
5 numara sabit,sadece 2 ve 3 yerini değiştir olmadıysa birde hangi yazılımla atıyorsun ,"sunplus loader " olacak :ok
hocam sizi çok yoruyorum ama fix olarak verdiğim yazılımının içine aşağıdaki linteki kumanda dosyasını ekleyebilirmisiniz, bir de bakabilirmisiniz bu kumanda dosyası hem next hemde botech çalıştırır deniyor incelerseniz sevinirim teşekkürler
kumanda dosyası

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
hocam sizi çok yoruyorum ama fix olarak verdiğim yazılımının içine aşağıdaki linteki kumanda dosyasını ekleyebilirmisiniz, bir de bakabilirmisiniz bu kumanda dosyası hem next hemde botech çalıştırır deniyor incelerseniz sevinirim teşekkürler
kumanda dosyası
Benim verdiğim dosya :) elbette çalışır :ok
Fix denilen yazılımın linkini verirsen ekleme yaparım ,aslında bunu sende yapabilirsin ,zor değil ,gayet kolay işlemdir ,anlatmıştım forumda :ok

sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
Benim verdiğim dosya :) elbette çalışır :ok
Fix denilen yazılımın linkini verirsen ekleme yaparım ,aslında bunu sende yapabilirsin ,zor değil ,gayet kolay işlemdir ,anlatmıştım forumda :ok

kumanda dosyası

hacam kumanda dosyasına bir baksanız next ve botech için uygunmu
birde hocam sizdeki piko 600 HD PLUS MU yoksa sadece hd mi

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64

kumanda dosyası

hacam kumanda dosyasına bir baksanız next ve botech için uygunmu
birde hocam sizdeki piko 600 HD PLUS MU yoksa sadece hd mi
Kumanda dosyasını ben yayınlamıştım zaten ,dosya bana ait, "elbette çalışır" demiştim yukarıda :ok
Sen hem piko hemde next kumandası bu yazılımda mı olsun diyorsun :)

sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
Kumanda dosyasını ben yayınlamıştım zaten ,dosya bana ait, "elbette çalışır" demiştim yukarıda :ok
Sen hem piko hemde next kumandası bu yazılımda mı olsun diyorsun :)
evet hocam, birde sizin piko 600 hd mi plusmu ona göre kardeşimin uydusuna yüklemeyi düşünüyorum usb ile

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
evet hocam, birde sizin piko 600 hd mi plusmu ona göre kardeşimin uydusuna yüklemeyi düşünüyorum usb ile
piko 600hd plus ,ama benim flash 8 mb olarak değişti,orjinali 4 mb tır :ok ,usb ile yüklendiğinde cihaz ID hatası verebilir uyarayım ,hatta bunu yazman ve benim öğrenmem çok iyi oldu ,yoksa cihaz bootta kalabilir.

sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
piko 600hd plus ,ama benim flash 8 mb olarak değişti,orjinali 4 mb tır :ok ,usb ile yüklendiğinde cihaz ID hatası verebilir uyarayım ,hatta bunu yazman ve benim öğrenmem çok iyi oldu ,yoksa cihaz bootta kalabilir.
teşekkürler hocam , peki flaşı nasıl değiştiricez , id hatası almaması için flaşın değişmesimi lazım, veya bunu elinizde 4mb lık varsa deneyebilirmisiniz

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
teşekkürler hocam , peki flaşı nasıl değiştiricez , id hatası almaması için flaşın değişmesimi lazım, veya bunu elinizde 4mb lık varsa deneyebilirmisiniz
4mb lik cihazım yok ,tabii ki :)
Rs232 ile atılsa geriye dönebilirsin ,ama usb ile atıldığında ,cihaz açmayabilir ,o zaman mecburen rs232 ile atmak zorunda kalırsın :) ,pikolar da bir kablo yapman lazım ,(elinde usb to rs232 oldunu var sayıyorum)

sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
4mb lik cihazım yok ,tabii ki :)
Rs232 ile atılsa geriye dönebilirsin ,ama usb ile atıldığında ,cihaz açmayabilir ,o zaman mecburen rs232 ile atmak zorunda kalırsın :) ,pikolar da bir kablo yapman lazım ,(elinde usb to rs232 oldunu var sayıyorum)
teşekkürler hacam ilgin için, son olarak hoş görüne sıgınarak bir sorum olacak, next 2023 için bende pikp 400 kumanda da var bu kmandayıda bu kumanda dosyası ile kullanabilirmiyim iki kumandayıda

sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
Bir bakayım ,hatta piko400 ün kumandasını foto çekip yolla bakayım

DSC_0001dd59f2cc272902ac.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

hocam şu flaş değiştirme layı kafama takıldı şimdi elimdeki next 2023 flaşını bir uydu teknik servisinde değiştirtip istedigim yazılımı atabilirmiyim, ve bunu hangi uydu teknikservisi yapabilir

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
DSC_0001dd59f2cc272902ac.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

hocam şu flaş değiştirme layı kafama takıldı şimdi elimdeki next 2023 flaşını bir uydu teknik servisinde değiştirtip istedigim yazılımı atabilirmiyim, ve bunu hangi uydu teknikservisi yapabilir
Atabilirsin evet, mx25l(le)64 tavsiye ederim,bunu telefoncular bile yapablir uyducuya gitmeye gerek yok ,ama kumandayı okuyamadım ,cihazı değil de kumanda lazım tabii olacak anlamında algı olmasın lütfen :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri