RS232 ile yazılım yükleme işlemi

sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
Linux konsol rs232+usb yazılım yüklenmesi kaç saniyedir :)

Aşağıdaki yorum bilği eksikliğimidir ?
Farklı bir sitede böyle bir yorum yapılmış hocam 2009 yılında
Bunu yazan arkadaş hatalı bir bilği veriyor sanırım

Flash Dump dosyaları sadece bu işi profesyonel yapanlar içindir ! O nedenle lütfen bu işle amatör ilgilenenler konunun hassasiyetini dikkate alsınlar

Bu dosyalar cihazlarınızdaki flash yazılımlarının fabrikada atılan halleridir ! ASLA yazılım dosyaları değildir ! Ve RS232 İle yüklenmezler Bu dosyalar ancak özel havya ile sökülen ve yine özel cihazlar ile flash'lara sökülerek dışarıda yazılabilirler.

Flash Dump Dosyaları Sadece ve sadece Flash yazma makineleri Yada eprom Programlama Makineleri ile yazılırlar

Fakrlı bir flash yazma yöntemi yinede vardır nedir Jtag sistemi yine bu işlemleri profesyonel olan kişiler yaparlarsa daha sağlıklı olacağı kanısındayım

Bu duyuruyu dikkate almanız Önemle Bilginize sunulur

1 Çevrimdışı

1vatandas1

Yeni Üye
18 Tem 2020
7
44
hocam sayende hallettim ya çok sagolasın. rs232 den bağlamak için aparat yaptık tamam ama bağladıktan sonra bir de program gerekiyormuş. Ben hepsinin programı aynı zannediyordum. Yine buradan modelini
GX6605s olarak söylediğin için onu araştırdım.
senin konun olan GX6605s yazılım yükleme işlemi - GX6605 için GXDownloader konusundan programı buldum. Orada link kırıktı başka yerden indirdim fakat sadece program da değilmiş. Programın versiyonu fark ediyormuş. GX6605s için olanı buldum en son indirdim. anlatımını uygulayarak yaptım.

Epey bir uğraştırdı ama program yükledim şükür.
Usta bağlantı şemasını ben yapamadım. senin rs232 dişi kablosu ile mini usb kablo bağlantısının şemasını fotoğraflarını paylaşabilirmisin. birçok ihtimaller denedim. ustaların bağlantı şemalarını denedim ama bir türlü yapamadım.

G Çevrimdışı

gece.serkan

Yeni Üye
10 Mar 2018
43
teraspy teraspy Hocam yardımınıza ihtiyacım var naaptımsa neetimse bu kablodan bulamadım redline g90 cihazım online güncelleme sonucunda açılmıyor ekranda off yazıyor bu cihaza uygun rs232 kablo bulamıyorum
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ben yayınlamıştım fotosunu bunun :)
Hocam yardımınıza ihtiyacım var naaptımsa neetimse bu kablodan bulamadım redline g90 cihazım online güncelleme sonucunda açılmıyor ekranda off yazıyor bu cihaza uygun rs232 kablo bulamıyorum

1 Çevrimdışı

1vatandas1

Yeni Üye
18 Tem 2020
7
44
Ben yayınlamıştım fotosunu bunun :)
Usta senin şema fotoğrafını buldum. o fotoğrafa göre yapmaya çalıştım ama olmadı. bugün karaköyde selanik iş hanında bir tamirci var oraya götürdüm. adam da bir yazılımı atamadı. içinden havya ile birşeyleri söktü başka bir çip taktı ama nafile yine yazılım kabul etmedi cihaz. sonra eski çipini takarak bunu servise götürmemi istedi. ne yaptıysam yazılım yüklenmiyor dedi bana. muhtemelen ben kurcalarken bozmuş da olabilirim ya da ben bağlantıyı doğru yapmışımdır ama cihaz yazılımı kabul etmiyor da olabilir. bakalım burada bir servise götürmeyi düşünüyorum. onlar ne diyecekler bakalım. forumdan gelişmeyi yazarım. ilgilendiğin için tekrar sağolasın usta.

M Çevrimdışı

Mysecondrym1 

Aktif Üye
3 Ağu 2019
64
32
teraspy teraspy hocam mini usb rs232 bağlantı şemasını atar mısın görünmüyor banada lazım hocam redline cihazım çöktü. şimdiden teşekkürler

M Çevrimdışı

Mysecondrym1 

Aktif Üye
3 Ağu 2019
64
32
teraspy teraspy hocam mini usb rs232 bağlantı şemasını atar mısın görünmüyor banada lazım hocam redline cihazım çöktü. şimdiden teşekkürler

d5529a56-16cb-4485-b82d-cc73d747c2f3.jpg

hocam redline mini usb rs232 bağlantısnı bu şekilde yaptım ve başarılı oldu. belki birinin işi görülür. bu arada erkek rs232 de bağlantı üstekinin tersinden olacak. yani resimdeki 5 sağ başa 3 5in soluna 2de 3ün soluna

tobacco Çevrimdışı

tobacco 

Aktif Üye
5 Ara 2020
269
35

hocam redline mini usb rs232 bağlantısnı bu şekilde yaptım ve başarılı oldu. belki birinin işi görülür. bu arada erkek rs232 de bağlantı üstekinin tersinden olacak. yani resimdeki 5 sağ başa 3 5in soluna 2de 3ün soluna
bende vardı bundan bozulunca attım keşke atmasaydım,kırmızı uç boştamı kalacak,birde kırmızı uç nedir acaba

M Çevrimdışı

Mysecondrym1 

Aktif Üye
3 Ağu 2019
64
32
bende vardı bundan bozulunca attım keşke atmasaydım,kırmızı uç boştamı kalacak,birde kırmızı uç nedir acaba
Kırmızı uc boşta kalacak +5 w ucu. Üç kablo bağlanıyor renkleri belli zaten. Aslında basit. Benim uydu bozuldu rs232 kablo aldım biraz Kafa yordum mini USB kabloyu kestim resimdeki gibi yaptım olmadı. Bende tersine döndüm yani sıralamayı terten yapınca oldu

M Çevrimdışı

Mysecondrym1 

Aktif Üye
3 Ağu 2019
64
32
Eline sağlık üstat, benimde benzer bir çalışmam olmuştu buraya ekleyelim belki yararı birilerine dokunur. ?

Hocam sizin videonuzu izlemiştim. Gerçekten teşekkür ederim size videonuzdan faydalandım. Erkek rs232 bağlantı şeklini sizin videodaki ters bağlantı şeklini görünce değiştirmiştim. Tam otomatik olarak vazgeçecektim sizin videodaki erkek ve dişi bağlantı şeklini görünce olayı çözdüm

hasari Çevrimdışı

hasari 

Aktif Üye
28 Nis 2020
196
40
Hocam sizin videonuzu izlemiştim. Gerçekten teşekkür ederim size videonuzdan faydalandım. Erkek rs232 bağlantı şeklini sizin videodaki ters bağlantı şeklini görünce değiştirmiştim. Tam otomatik olarak vazgeçecektim sizin videodaki erkek ve dişi bağlantı şeklini görünce olayı çözdüm
Yararı dokunmasına sevindim. ?

tobacco Çevrimdışı

tobacco 

Aktif Üye
5 Ara 2020
269
35
Kırmızı uc boşta kalacak +5 w ucu. Üç kablo bağlanıyor renkleri belli zaten. Aslında basit. Benim uydu bozuldu rs232 kablo aldım biraz Kafa yordum mini USB kabloyu kestim resimdeki gibi yaptım olmadı. Bende tersine döndüm yani sıralamayı terten yapınca oldu
:ok deneyeceğim mutlaka
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

bunu alattin abim de yazmıştı,olmazsa tersini yap diye teraspy teraspy :fiskos

P Çevrimdışı

pretender88

Yeni Üye
13 Şub 2021
49
17

redline m 220 buldum bitane kasada plus yazmıyo ama yüklü yazılımda plus yazıyo kablo sıralaması bu şekilde tcomda sonata ddr2 seçili
BOOTROM ...
UPG...
yazısında kalıyor sizce sorun nerde

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt