RS232 ile yazılım yükleme işlemi

H Çevrimdışı

hakkiyere

Yeni Üye
31 Mar 2023
14
27
Buradaki semaya göre yaptım ancak sonuç alamadım. Reset stb yazıyor. Bu hatayı araştırıyorum.
Botech piko 120 plus hangi işlemcili acaba. Başka bir program ile de denemek istiyorum.

IMG_20210222_021046.jpg

Bak kardeş bağlantı bu iki şekil dışında olması imkansız. Dişi ve erkek rs232 kablosu bu şekilde bağlanır. Senin kablon bozuk olabilir. Mini USB org kablosu her yerde var ondan yapabilirsiniz. Ayrıca gxloeder programında ayarları çok önemli biri yanlışsa atmaz
Kırmızı boşta kalmayacak mı?

Son düzenleme:
H Çevrimdışı

hakkiyere

Yeni Üye
31 Mar 2023
14
27
Buradaki semaya göre yaptım ancak sonuç alamadım. Reset stb yazıyor. Bu hatayı araştırıyorum.
Botech piko 120 plus hangi işlemcili acaba. Başka bir program ile de denemek istiyorum.

Kırmızı boşta kalmayacak mı?
5 siyah gnd.
3 rx beyaz
2 tx yeşil.
Erkek-Renk şemasında 5.4.3... diye başlamış.
Benimkisi de erkek ama 1.2.3 diye başlıyor soldan sağa doğru.

H Çevrimdışı

hakkiyere

Yeni Üye
31 Mar 2023
14
27
Sevgili arkadaşlar, ben yeniyim, teknolojiyi ve bu tarz işlerle uğraşmayı severim. Cihaz hiç açılmıyor. Genellikle yazılım attığınız cihazlar ne durumda oluyor? Rs232 ye takip scom programı ile start tuşuna basınca fişe takıyorum. Hiç bir şekilde please reset stb geçmedim. Başka hangi programlar var ? Bilgi verirseniz yada link atarsanız çok sevinirim. Çünkü yeterli sayıda kaynak bulamadım henüz. Windows 7 64 bit ve Windows 11 64 bit kullanıyorum acaba bundan dolayı mı?

Sevgili arkadaşlar, ben yeniyim, teknolojiyi ve bu tarz işlerle uğraşmayı severim. Cihaz hiç açılmıyor. Genellikle yazılım attığınız cihazlar ne durumda oluyor? Rs232 ye takip scom programı ile start tuşuna basınca fişe takıyorum. Hiç bir şekilde please reset stb geçmedim. Başka hangi programlar var ? Bilgi verirseniz yada link atarsanız çok sevinirim. Çünkü yeterli sayıda kaynak bulamadım henüz. Windows 7 64 bit ve Windows 11 64 bit kullanıyorum acaba bundan dolayı mı?
Ayrıca firmware yüklemek için tuş kombinasyonu var mı?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64

Ayrıca firmware yüklemek için tuş kombinasyonu var mı?
csom veya benzer, programlar cihazın işlemcisine göre kullanılır,benim yazılım attıklarımın içinde gx ,montage işlemcileri vardı.Hiç açılmıyorsa da yazılım yüklenince flashta veya işlemcide bir arıza yoksa açılır cihaz.win 7 tavsiye ederim.Bu arada işlmcisini bilemediğim uydu alıcısını söküyorum,işlemciye yapışık soğutucuyu çıkartıyorum ve işlemciyi okuyorum,sonra da japonla yapıştırıyorum soğutucusunu tekrar. Ben gx 6605s -6605 te linux üzerinden atıyorum ki zaten linux kullanıyorum :)
Ayrıca her alıcının rs232 uçları sırası farklıdır,burada benim özellikle anlattığım piko600 (gx6605s) ve koraxV4(montage) içindir,bir de eskiden elimde bulunan sunplus işlemciler içindir,ama elimde şimdi sadece korax V4 ten dönme sungate 8S var :ok

H Çevrimdışı

hakkiyere

Yeni Üye
31 Mar 2023
14
27
Linux da kullanabilirm sorun yok ancak hiçbir şekilde cihaza yazılım yükleyemiyorum. Ben de onu yapacaktım ama elimde termal macun yok. İşlemcinin üzerindeki termal macun değilmi ? Win7 32 bit sanal makinede çalıştırsam onu da deneyebilirim. Şemasını buldum cihazın firmware dosyasında rx tx değişitirip deniyorum tekrar. Herhalde micro usb nin renkleri sabittir öreneğin siyah gnd gibi.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Linux da kullanabilirm sorun yok ancak hiçbir şekilde cihaza yazılım yükleyemiyorum. Ben de onu yapacaktım ama elimde termal macun yok. İşlemcinin üzerindeki termal macun değilmi ? Win7 32 bit sanal makinede çalıştırsam onu da deneyebilirim. Şemasını buldum cihazın firmware dosyasında rx tx değişitirip deniyorum tekrar. Herhalde micro usb nin renkleri sabittir öreneğin siyah gnd gibi.
Ben takarken japonla yapıştırıyorum hep :) Bu arada işlemciyi tam öğrenmeden yazılım programı-loader olmaz ve yazılım atılamaz ,mutlaka işlemciyi öğrenmek şart.Ben hiç windows kullanmadım win98 çıktığından beri :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt