RS232 ile yazılım yükleme işlemi

P Çevrimdışı

pretender88

Yeni Üye
13 Şub 2021
49
17
Eline sağlık üstat, benimde benzer bir çalışmam olmuştu buraya ekleyelim belki yararı birilerine dokunur. ?

Eline sağlık üstat, benimde benzer bir çalışmam olmuştu buraya ekleyelim belki yararı birilerine dokunur. ?

d5529a56-16cb-4485-b82d-cc73d747c2f3.jpg

hocam redline mini usb rs232 bağlantısnı bu şekilde yaptım ve başarılı oldu. belki birinin işi görülür. bu arada erkek rs232 de bağlantı üstekinin tersinden olacak. yani resimdeki 5 sağ başa 3 5in soluna 2de 3ün soluna
redline hangi model --------5 1 e mi gelecek yoksa aynı pinler siyah ve yeşil yer mi değişecek

P Çevrimdışı

pretender88

Yeni Üye
13 Şub 2021
49
17
Ben yayınlamıştım fotosunu bunun :)
Please reset the STB!
BOOTROM ...
UPG...
Got sync byte!
Start sending client...
not JAZZ Way
Start to check serial...
!! UpgClientTest FAIL: Can not receive any responses from STB!!
!! UpgClientTest FAIL: RSP error!!
bu uyarıyı alıyorum kablo da değiştim cihaz çalışıyo
rrr.jpg

usta kasayı açıp bakamıyorum biri 2017 diğeri 2016 m220h ama yazılımında plus yazıyo atabilir miyiz bunlara

imagesd4b63f1270467b15.jpg
images---Kopya.jpg

bu iki şemayı da denedim nafile

M Çevrimdışı

Mysecondrym1 

Aktif Üye
3 Ağu 2019
64
32
Please reset the STB!
BOOTROM ...
UPG...
Got sync byte!
Start sending client...
not JAZZ Way
Start to check serial...
!! UpgClientTest FAIL: RSP error!!
bu uyarıyı alıyorum kablo da değiştim cihaz çalışıyo

imagesd4b63f1270467b15.jpg
images---Kopya.jpg

bu iki şemayı da denedim nafile
Hocam sen hiç değişiklik yapmadan benim attığım fotoya göre kablo bağlantısı yap. Birde gxloeder programı nda doğru ayarları yaparsanız sorun kalmaz

P Çevrimdışı

pretender88

Yeni Üye
13 Şub 2021
49
17
d5529a56-16cb-4485-b82d-cc73d747c2f3.jpg

hocam redline mini usb rs232 bağlantısnı bu şekilde yaptım ve başarılı oldu. belki birinin işi görülür. bu arada erkek rs232 de bağlantı üstekinin tersinden olacak. yani resimdeki 5 sağ başa 3 5in soluna 2de 3ün soluna
sevgili dost kafam çok karıştı bu arada redline m220 ye gxloaderle mi tcom la mı attın bağlanıtıyı paintle bu resimde düzenleyip atabilir misin

M Çevrimdışı

Mysecondrym1 

Aktif Üye
3 Ağu 2019
64
32
Hocam sen hiç değişiklik yapmadan benim attığım fotoya göre kablo bağlantısı yap. Birde gxloeder programı nda doğru ayarları yaparsanız sorun kalmaz
Eğer öyle de olmazsa tam tersine dön siyah 1
sevgili dost kafam çok karıştı bu arada redline m220 ye gxloaderle mi tcom la mı attın bağlanıtıyı paintle bu resimde düzenleyip atabilir misin
Kardeş stbredline sitesinde cihazına uygun gxloeder dosyasını indir ondan yükle. Ayarlarını atacağım

P Çevrimdışı

pretender88

Yeni Üye
13 Şub 2021
49
17
Yukrıda verdiğim aparat almalısın ,ayrıca vga bağlantı değil o verdiğim fotodaki db9 konnektör'dür :)

Senin verdiğin fotodaki alette bağlı olan mini konnektörün uç bağlantısı olmayabilir :ok

Bir kere alırsın,her zaman lazım olur,elinin altında bulunsun bence.
ustam redline m220 ır alıcı kablosuyla db9 yaptım ama ne yaptıysam dönüşüm atamadım sence buna uygun kablo sıralaması ne olmalı

M Çevrimdışı

Mysecondrym1 

Aktif Üye
3 Ağu 2019
64
32

ustam redline m220 ır alıcı kablosuyla db9 yaptım ama ne yaptıysam dönüşüm atamadım sence buna uygun kablo sıralaması ne olmalı

IMG_20210222_021046.jpg

Bak kardeş bağlantı bu iki şekil dışında olması imkansız. Dişi ve erkek rs232 kablosu bu şekilde bağlanır. Senin kablon bozuk olabilir. Mini USB org kablosu her yerde var ondan yapabilirsiniz. Ayrıca gxloeder programında ayarları çok önemli biri yanlışsa atmaz

P Çevrimdışı

pretender88

Yeni Üye
13 Şub 2021
49
17

IMG_20210222_021046.jpg

Bak kardeş bağlantı bu iki şekil dışında olması imkansız. Dişi ve erkek rs232 kablosu bu şekilde bağlanır. Senin kablon bozuk olabilir. Mini USB org kablosu her yerde var ondan yapabilirsiniz. Ayrıca gxloeder programında ayarları çok önemli biri yanlışsa atmaz
sağol usta sonunda yaptım redline için doğru şablon bu ama kablo kalitesizliği ve iletkenliğin benim lehimle düşmesindendi

P Çevrimdışı

pretender88

Yeni Üye
13 Şub 2021
49
17
T trkkrsy
"to be contunied " aşağıdaki linkte :haha1

cs 6001 redline m220(icone) için kumanda editleme programı var mı usta

H Çevrimdışı

hakkiyere

Yeni Üye
31 Mar 2023
14
27
Merhaba, mini usb'nin üzerinde rs 232 yazıyor,3.5mm değil ancak direkt olarak usb ile bağlansa cihaz görünmüyor. IR alıcı da yeşil ışık yanıyor. Bunun için usb to rs232 almam gerekiyor sanırım. Bunu da kabloya entegre edeceğiz. Peki doğrudan mini usbyi pcye driver kurarak yapabilir miyiz. Ayrıca rs232 usb aygıtını takınca driver kurmaya gerek var mı? Cihaz bootech piko 120 plus. Cihazın lnb soketi kırılmıştı onardım ancak tekrar sinyal gitti. Sıfırladım ve cihaz görüntü vermiyor ve açılmıyor. Acaba kısa devre yapıp komple yandı mı diyorumda. Cihaz hala lnb'ye güç vermekte. Yazılım ile kurtarılır mı diye uğraşmak istedim. Araştırmalarım buraya getirdi beni. :)

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Merhaba, mini usb'nin üzerinde rs 232 yazıyor,3.5mm değil ancak direkt olarak usb ile bağlansa cihaz görünmüyor. IR alıcı da yeşil ışık yanıyor. Bunun için usb to rs232 almam gerekiyor sanırım. Bunu da kabloya entegre edeceğiz. Peki doğrudan mini usbyi pcye driver kurarak yapabilir miyiz. Ayrıca rs232 usb aygıtını takınca driver kurmaya gerek var mı? Cihaz bootech piko 120 plus. Cihazın lnb soketi kırılmıştı onardım ancak tekrar sinyal gitti. Sıfırladım ve cihaz görüntü vermiyor ve açılmıyor. Acaba kısa devre yapıp komple yandı mı diyorumda. Cihaz hala lnb'ye güç vermekte. Yazılım ile kurtarılır mı diye uğraşmak istedim. Araştırmalarım buraya getirdi beni. :)
Merhaba. Cihaz lnb' ye güç aktarımı yapıyor olabilir ancak eeprom hasar aldı ise yazılım konusu da sıkıntılı olabilir. RS232 bağlantısı ile ilgili Sayın teraspy teraspy ustamızın aktif olarak kullandığı ve cihazlara göre modifiye ettiği bir USB to RS232 aparat mevcut. Forumda biraz gezebilirseniz onun şemalarına ait paylaşımlar göreceksiniz. (Biz de bir taraftan araştıralım.) Konu hakkında en doyurucu bilgiye sahip olduğu için Sayın teraspy teraspy Emmi' mizi etiketleyelim. Kendisi foruma giriş yaptığında yardımcı olacaktır.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Evet usb to rs232 almalısın,direk olmaz ama kasa pclerde oluyor demişlerdi ,ben denemedim hiç yani bende hiç olmamıştı,ayrıca driverini de mutlaka kurman gerekir ki beraber geliyor driveri windows için :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt