RS232 ile yazılım yükleme işlemi

odunq Çevrimdışı

odunq

Aktif Üye
20 Haz 2019
87
39
Silmek istemediğim için ,sana özel ama başkaları da belki kullanır diyerek gizledim.
At bakalım cihaza ,orjinal kumandayı kullanacaksın :ok
Diğer magbox dvb klasörü yok,hex editörle yapamam :)
[Gizli İçerik]
Eline sağlık hocam yükledim. Kumanda görüyor tuslarin büyük çoğunluğu çalıştı ama ses kisma yok mesela bir iki tane rakam tusu yok. O da marka farkindan galiba

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
sametAKSU sansarx
Evet ,yazılımda iptv var ,usbden de atılıyor,oynatması güzel ,2023 uyarmı bilmiyorum ,ama kumandayı değiştrdim ,sanırım hasta adam da zaten next kumanda eklemiş :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Eline sağlık hocam yükledim. Kumanda görüyor tuslarin büyük çoğunluğu çalıştı ama ses kisma yok mesela bir iki tane rakam tusu yok. O da marka farkindan galiba
Cihazı bir daha aç kapa bakayım ,olması lazım tuşlar ,olmadı bir daha düzenliyeyim :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
bunu farklı bir formdan aldım gx6605s diye iptv varmış
Yazılımı tamamen denedim ,elle usbden yüklenen iptv ve steamx iptv var ileri-geri sarma yok(usb yüklenen) usbden yüklenen iptv kanal sayısı az ,tanbergleri açıyor ,Türkçe dil yok,ingilizce seçmelisin(iz),
Fakat RS232 apartı olmayan denemesin derim ,cihaz açılmama durumuna gelebilir ki o zaman yazılım mutlaka RS232 ile atılmalı zaten :)

odunq Çevrimdışı

odunq

Aktif Üye
20 Haz 2019
87
39
odunq odunq
Ben yinede ayarladım :)
[Gizli İçerik]
Bunu sabah denedim hatta tüm tuşlara baktım birebir uyumlu olmuş kumanda bu sefer teşekkürler.
1. versiyonda kanky kumandası da çalışıyordu bu da çalışıyordu. Bu sefer sadece orjinal kumanda çalışıyor ve bütün tuşlar uyumlu olmuş.
Bu arada bütün yazılımları usbden attım sorunsuz yüklüyor.

Bu arada laptop için de usb rs232 çevirici alayım dedim de bunları alıp çalışmıyor diyenler çok acaba milletin beceriksizliği mi yoksa ürünlerde bir sıkıntı mı var? Fiyat uygun alıp denemekten zarar gelmez gerçi.

Bir de şu şekilde usb to rs232 çeviriciler var. Arduinolar için diye söylüyor ama bu eğer seri porta çeviriyorsa DB9 filan gerek olmadan kabloyu usbye bağlayıp çalışır. Mı acaba?
2020-04-08_13-50-24.png

Son düzenleme:
sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
Yazılımı tamamen denedim ,elle usbden yüklenen iptv ve steamx iptv var ileri-geri sarma yok(usb yüklenen) usbden yüklenen iptv kanal sayısı az ,tanbergleri açıyor ,Türkçe dil yok,ingilizce seçmelisin(iz),
Fakat RS232 apartı olmayan denemesin derim ,cihaz açılmama durumuna gelebilir ki o zaman yazılım mutlaka RS232 ile atılmalı zaten :)
teşekkürler, peki hangi uydu alıcısında denediniz, 2023 için olurmu yüklesek

sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
Hocam öncelikle ilginiz için teşekkür ediyorum
bu yazılımı hangi uydu alıcısına yüklediniz
usb ile mi yüklediniz yoksa rs232 ilemi
cip id hatası verirmi next 2023 te
birde hatsa adama türkçe yok dedim
bunu dene dedi

yanlız kendisi sadece uyumlu işlemciyi söylüyor ama next olup olmayacagını bilmediğini söylüyor
netx 2023 olurmu hocam cip id hatasa olurmu acaba

sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
bunu dene dedi

yanlız kendisi sadece uyumlu işlemciyi söylüyor ama next olup olmayacagını bilmediğini söylüyor
fix yazılım

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bunu sabah denedim hatta tüm tuşlara baktım birebir uyumlu olmuş kumanda bu sefer teşekkürler.
1. versiyonda kanky kumandası da çalışıyordu bu da çalışıyordu. Bu sefer sadece orjinal kumanda çalışıyor ve bütün tuşlar uyumlu olmuş.
Bu arada bütün yazılımları usbden attım sorunsuz yüklüyor.

Bu arada laptop için de usb rs232 çevirici alayım dedim de bunları alıp çalışmıyor diyenler çok acaba milletin beceriksizliği mi yoksa ürünlerde bir sıkıntı mı var? Fiyat uygun alıp denemekten zarar gelmez gerçi.

Bir de şu şekilde usb to rs232 çeviriciler var. Arduinolar için diye söylüyor ama bu eğer seri porta çeviriyorsa DB9 filan gerek olmadan kabloyu usbye bağlayıp çalışır. Mı acaba?
2020-04-08_13-50-24.png

Bunları bilmiyorum ,bende aşağıdaki var ,biri köy için ,bundan tazsiye ederim ,1 numara ile gösterdiğimden birisini almalısın :)

foruma-rs232.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
bunu dene dedi

fix yazılım
Piko var bende ,piko600 ,onda denedim ,nexte olur mu olmaz mı bende bilmiyorum ,onun için rs232 ile atılmalı diyorum,id hatası verse de rs232 ile kolay geri dönülür,tr yazılımı denemedim ,birazdan denerim bakalım :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
sametAKSU sansarx
Evet ,çeviriler Türkçe olmuş uyguladığım yöntemle yapılmış ,kullanılır ,bazı yazılımlarda bende böyle kullanıyorum zaten :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt