RS232 ile yazılım yükleme işlemi

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
sametAKSU sansarx
Yazılımı bulamadım internette ,bir ara bu cihazı açarsan dump al bakalım ,neymiş işlemcisi :)

sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
sametAKSU sansarx
Yazılımı bulamadım internette ,bir ara bu cihazı açarsan dump al bakalım ,neymiş işlemcisi :)
1506c yazıyor
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hacam birde rs232 jack yaptım eski pc deki aparatla 5 3 2 bağlantısını yaptım henüz test etmedim ama pil ile 5 3 2 yi jack ucuna deydirerek test ettim sizce işe yararmı

RS98797a6fae8df1b3.jpg

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
1506c yazıyor

Hacam birde rs232 jack yaptım eski pc deki aparatla 5 3 2 bağlantısını yaptım henüz test etmedim ama pil ile 5 3 2 yi jack ucuna deydirerek test ettim sizce işe yararmı

RS.jpg
Elbette yarar ama sendeki DB9 erkek ,dişi olmalı :ok
Jakın en ucu 2-ortası 3 ,plastiğe yakın olan 5(gnd) ,olmadı 2 ile 3ün yerlerini değiştirirsin sadece ,birde yapışkan bant kullanma,yazlım atmayı engelliyor ,en azından bende engelledi :ok
1506c ,çok bir şey fark etmez ,ama aparat tamam olunca, eğer 4mb flash ise sendeki piko400 ,4mblik tüm 1506c yazılımlar denenebilir :)

sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
Elbette yarar ama sendeki DB9 erkek ,dişi olmalı :ok
Jakın en ucu 2-ortası 3 ,plastiğe yakın olan 5(gnd) ,olmadı 2 ile 3ün yerlerini değiştirirsin sadece ,birde yapışkan bant kullanma,yazlım atmayı engelliyor ,en azından bende engelledi :ok
1506c ,çok bir şey fark etmez ,ama aparat tamam olunca, eğer 4mb flash ise sendeki piko400 ,4mblik tüm 1506c yazılımlar denenebilir :)
hocam gnd ve 3 2 yerini pil ile tespit ettim, bant neden engeller onu anlamadım

şu videoyu izleyip yaptım hocam

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64

şu videoyu izleyip yaptım hocam

Bantın yapışkanı data iletişimini engelliyor,bende eski kulaklık kablosu kullanıyorum ,fotoğrafta görünüyor,en kolayı eski kulaklık kablosu:)

https://tavsiyeforumu.com/konu/rs232-ile-yazilim-yukleme-islemi.5755/page-6#post-161333

Ekleyemedim iyimi linki ,yaşlanmışım iyice :haha1

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
peki bant yerine ne olabilir yada siyah bant olabilirmi bu elektirk için kullanılan siyah bant
Bende hiç bir bant olmadı ,hatta boyacıların kullandığı kağıt bantı bile denedim,sonunda plastik kelepçe ile bağladım ,fotosunu bulursam link vereyim :)
(normal olmayan diğer rs232 kulaklık girişi olan cihazlar için yaptım ,kolay oluyor ,kablo karmaşası olrtadan kalkıyor )

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Buldum bu sefer :)
Ucundaki şey ,kulaklık girişi (dişi olan) ,oradaki lahimlediğim kabloları plastik kelepçe ile bağladım sokete.

rs232-3.jpg

sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
Bende hiç bir bant olmadı ,hatta boyacıların kullandığı kağıt bantı bile denedim,sonunda plastik kelepçe ile bağladım ,fotosunu bulursam link vereyim :)
(normal olmayan diğer rs232 kulaklık girişi olan cihazlar için yaptım ,kolay oluyor ,kablo karmaşası olrtadan kalkıyor )
Buldum bu sefer :)
Ucundaki şey ,kulaklık girişi (dişi olan) ,oradaki lahimlediğim kabloları plastik kelepçe ile bağladım sokete.

rs232-3.jpg
hocam peki başka bir kablonun dışkısmını düzgün bir şekilde açsam bağlatı yerlerinin üstüne ekleyip tuttursam işe yararmı bant temas etmemiş olur

sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
5 numara sabit,sadece 2 ve 3 yerini değiştir olmadıysa birde hangi yazılımla atıyorsun ,"sunplus loader " olacak :ok
hocam Suplus Loader 1.5.0.8 indirdim, piko 400 hd yazılım almıyor deniyor bazı yerlerde böyle birşey olabilirmi, ozaman neden uydu alıcısına rs232 jack girişi olsun diye düşündüm dediğiniz gibi yapıp tekrar deniyicem,

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt