Regal Pratica 1229t Çamaşır Makinası Reset ve Test Modu

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhaba aynı makineyi uzun zamandır kullanıyorum kendi yaptığım müdahale sonrası e10 hatası verdi buda su seviye ölçme sensörü arızası nedeniyle oldu prosestat değişimi sonrası bu hatadan kurtuldum ancak dediğiniz test sonrası end alıyorum içinde su kalıyor ve kapı kilitli kalıyor bu normal mi farklı bir arıza damı var sizce? Ayrıca kazan içinde ki iki su musluğu (plastik düz) ilk zamanlar çalışıyordu şimdi çalışmıyor hangi parçayı değişmem gerekiyor
körük dediğimiz kısmdaki fiskiyeleri diyorsanız tiwinjet yani siliklasyon pompasıdır. makinayı sırt üstü yatırdığınızda normal pompanın sol karşı kısmıdır.
makina testte dediğiniz gibi kalır çünkü ondan sonra tekrar program istiyor yani aou testinden sonra sou testi için onay bekliyor.

F Çevrimdışı
27 Mar 2019
16
30
Evet tets bittikten sonra kapalı konuma getirip tekrar bir mod seçince içindeki suyu boşalttı ve kapıyı açtı ( prosestat bozuk iken bunları yapamıyor du) evet dediğiniz tiwin jej muslukları diyeyim ikisinden de su gelmiyor, ilk aldığımda geliyordu çok kısa süre içinde gelmemeye başladı servis gelip içinde pislik birikiyor temizleyin gelir dedi birinden geldi diğerinden gelmedi kısa süre içinde ikisinden de gelmedi, makine çalışırken anormal bir ses geliyor büyük ihtimalle o dediğiniz motordan veya borularından, çünkü içinde boya içindeki misket gibi sallanan sesler geliyor. Sonuçtolarak makineye önden bakınca sol alt kısımda çok garip sesler geliyor belli aralıklarla

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Tamam teşekkür ederim, peki boruların tıkalı olma ihtimali var mıdır varsa nasıl temizleyebilirim, veya değişmem gerekiyor ise uyumlu parçayı nasıl bulabilirim?
üst kapağı sökün kartın bulunduğu kontrol paneli tarafında contaya giren hortumları çıkarıp temizleyebilirsiniz. genelde pamukçuk takılıyor. eğer zırıltı olup su gelmiyorsa tiwinjet arızalı olabilir. internette baktım hem siliklasyon hemde tiwinjet için ama resmini bile bulamadım. anca servisten bulabilirsin. bakabilirsin çok zor değil.
kolay yolu söyledim eğer elinden geliyorsa kapı kısmından conta telini çıkarabilirsin üstten kontrolü sağlayabilirsin bu sizin için birazdaha zordur

F Çevrimdışı
27 Mar 2019
16
30
Cevabınız için teşekkür ederim, Evet biraz önce tekrar boş çalıştırıp denedim ve dediğiniz gibi su gelmiyor ve zırıltı geliyor.. Boğuk bir ses ve içinde bir şeyler hareket ediyor gibi sesler geliyor, o parçayı söküp, uçlarına kaç v ile çalışıyor (bilmiyorum bu arada) ise güç verip çalışıp çalışmadığını kontrol etmeme ne dersiniz?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Cevabınız için teşekkür ederim, Evet biraz önce tekrar boş çalıştırıp denedim ve dediğiniz gibi su gelmiyor ve zırıltı geliyor.. Boğuk bir ses ve içinde bir şeyler hareket ediyor gibi sesler geliyor, o parçayı söküp, uçlarına kaç v ile çalışıyor (bilmiyorum bu arada) ise güç verip çalışıp çalışmadığını kontrol etmeme ne dersiniz?
Gerek yok bence tikalidir hortumları kontrol ediniz

F Çevrimdışı
27 Mar 2019
16
30
Hocam parçayı söktüm içinden deterjanlı su ve pislik çıktı.. Şimdi geriye takmadan ne yapmamı önerirsiniz?

20190328_134550.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hocam twin jete giden siyah boruya üflüyorum ancak hava gitmiyor.. Pompadan gelen hortuma üfleyince hava gidiyor, büyük ihtimalle tıkalı nasıl açabilirim?

O dediğim tıkır tıkır sesler çıkan taşlardı sanırım küçük küçük parçalar çıktı içinden motor pervane kısmından

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Hocam parçayı söktüm içinden deterjanlı su ve pislik çıktı.. Şimdi geriye takmadan ne yapmamı önerirsiniz?

20190328_134550.jpg

Hocam twin jete giden siyah boruya üflüyorum ancak hava gitmiyor.. Pompadan gelen hortuma üfleyince hava gidiyor, büyük ihtimalle tıkalı nasıl açabilirim?

O dediğim tıkır tıkır sesler çıkan taşlardı sanırım küçük küçük parçalar çıktı içinden motor pervane kısmından
doğrıdır soldan yukarı çıkan hortumu bi şekilde açman gerekir birleşim yeri üst kapakta olduğu için bence orayı kontrol et

F Çevrimdışı
27 Mar 2019
16
30
Siyah hortumdan tazyikli su bastım birinden geldi re içinden bi ben çıkmadım ?, diğerinden gelmedi bende ters su bastım gelmeyen fiskiyeden ve siyah borudan su geldi her iki fıskiye dahilinde, şimdi deneyeceğim bakalım su gelecek mi, çünkü boru açıldı, ve temiz yine aynı ses gelirse o parçadan bulmak lazım nasıl arayacağım bilmiyorum o kodlar ile..
20190328_140818.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Siyah hortumdan tazyikli su bastım birinden geldi re içinden bi ben çıkmadım ?, diğerinden gelmedi bende ters su bastım gelmeyen fiskiyeden ve siyah borudan su geldi her iki fıskiye dahilinde, şimdi deneyeceğim bakalım su gelecek mi, çünkü boru açıldı, ve temiz yine aynı ses gelirse o parçadan bulmak lazım nasıl arayacağım bilmiyorum o kodlar ile..
20190328_140818.jpg
sonuca az kaldı :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri