Regal 58R7540u 1800 hmr

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Panel bilgisi;
chot.jpg
Chot ne olduğunu da öğrenmiş oldum sayende :ok

W Çevrimdışı

Wisdom1903

Aktif Üye
15 May 2020
52
31
Arkadaşlar 58U7540U mu daha iyi yoksa UA mı kullananlar memnun musunuz bende alma aşamasına geldim U modeli 350 lira daha pahalı. Hangisini tavsiye ediyorsunuz. Genelde TV kanalları ve arada sırada Netflix izliyoruz.

W Çevrimdışı

Wisdom1903

Aktif Üye
15 May 2020
52
31
Teşekkür ederim Aragorn. 65UB9100 de bir sorun yok allaha şükür. 58R7540UA yı yazlık ev için aldım. IPS ten sonra VA ekrana alışabilirmiyim diyordum ama boşuna endişelenmişim. Bu gerçekten çok daha güzel görüntü veriyor.
Tek sıkıntım; bu tv de de 65UB9100 deki gibi usb ye kayıt özelliği yok. Sanırım yine HW profil dosyası ile oynamam gerekecek. Bilmiyorum Mb230 buna izin verecek mi.
Regal den memnun musunuz acaba bende 58R7540UA alma aşamasına geldim tavsiye eder misiniz ?

Son düzenleme:
P Çevrimdışı

palet

Aktif Üye
21 Şub 2020
53
60
Regal den memnun musunuz acaba bende 58R7540UA alma aşamasına geldim tavsiye eder misiniz ?
Tavsiye ederim. ben de sizin gibi "U" ve "UA" arasında kalmıştım ancak,
"UA" nın daha yeni bir anakarta sahip olması bundan sonra gelebilecek güncellemelere açık olması,
Mb 230 anakart, Menü lerinin daha kullanışlı olması sebebiyle "UA" yı tercih ettim.

Son düzenleme:
W Çevrimdışı

Wisdom1903

Aktif Üye
15 May 2020
52
31
Teşekkürler size birşey sormak istiyorum aynı modellerin 65 inchdeki paneller ve anakartlarda aynı mı ? 65 almak istiyorum almışken sonradan tekrar büyütmek zorunda kalmıyim diye. 65UD9000 65U9500 65R7540UB den en iyisi hangisi acaba bilginiz var mı ?

P Çevrimdışı

palet

Aktif Üye
21 Şub 2020
53
60
Teşekkürler size birşey sormak istiyorum aynı modellerin 65 inchdeki paneller ve anakartlarda aynı mı ? 65 almak istiyorum almışken sonradan tekrar büyütmek zorunda kalmıyim diye. 65UD9000 65U9500 65R7540UB den en iyisi hangisi acaba bilginiz var mı ?

CHOT olarak 65 inç panel üretimi yok.

Anakart konusunda belki diğer arkadaşlarımız yardımcı olabilir.

T Çevrimdışı

tabula rasa

Yeni Üye
6 May 2020
48
35

2 haftadır kullanıyorum ben de, genel olarak memnunum. İnsanların 4500-5000 TL civarı verdikleri Samsung ve LG Tv'ler hakkında yazdıklarını okuyunca iyi ki Regal aldım diyorum. Premium cihaz alamadığınız sürece cihazların +/- durumları genel olarak benzer bence.

Regal'de, smart uygulama çeşitliliğini, özellikle Netflix-Youtube performansını çok beğendim. Muadili Vestel'lerden (panel farkı neticesinde) daha güzel görüntü verdiğini bizzat deneyimledim (U9500), usb'den multimedya oynatma performansı da gayet iyi, 50gb boyutunda 4K HDR filmleri sorunsuz izliyorum örneğin.

Başkaca sorularınız olursa yardımcı olabilirim, sağolsun P palet hocamın yorumları ile aldım ben de ve gayet memnunum.

W Çevrimdışı

Wisdom1903

Aktif Üye
15 May 2020
52
31
2 haftadır kullanıyorum ben de, genel olarak memnunum. İnsanların 4500-5000 TL civarı verdikleri Samsung ve LG Tv'ler hakkında yazdıklarını okuyunca iyi ki Regal aldım diyorum. Premium cihaz alamadığınız sürece cihazların +/- durumları genel olarak benzer bence.

Regal'de, smart uygulama çeşitliliğini, özellikle Netflix-Youtube performansını çok beğendim. Muadili Vestel'lerden (panel farkı neticesinde) daha güzel görüntü verdiğini bizzat deneyimledim (U9500), usb'den multimedya oynatma performansı da gayet iyi, 50gb boyutunda 4K HDR filmleri sorunsuz izliyorum örneğin.

Başkaca sorularınız olursa yardımcı olabilirim, sağolsun P palet hocamın yorumları ile aldım ben de ve gayet memnunum.
Çok teşekkürler eğer 58" alicaksam direk alicam mesafe 3.70 metre o yüzden tek kafamdaki soru
65" mi alsam diye düşünüyorum. Siz ne kadar mesafeden izliyorsunuz acaba ?

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Çok teşekkürler eğer 58" alicaksam direk alicam mesafe 3.70 metre o yüzden tek kafamdaki soru
Fiyatlar daha da yükselecek muhtemelen ben 2.5 3 metreden 65" izliyorum almışken ne kadar büyüğünü alırsan sonra o kadar az pişman olursun

W Çevrimdışı

Wisdom1903

Aktif Üye
15 May 2020
52
31
Fiyatlar daha da yükselecek muhtemelen ben 2.5 3 metreden 65" izliyorum almışken ne kadar büyüğünü alırsan sonra o kadar az pişman olursun
Peki siz 65" için uygun fiyatlı tavsiye verebilir misiniz bu Regal ayarında ne önerirsiniz. Reagalin 65R7540UB var yoksa 65U9500 65UD9000 var uygun olanlar başka yok benim bütçeme göre hangisini önerirsiniz.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Peki siz 65" için uygun fiyatlı tavsiye verebilir misiniz bu Regal ayarında ne önerirsiniz. Reagalin 65R7540UB var yoksa 65U9500 65UD9000 var uygun olanlar başka yok benim bütçeme göre hangisini önerirsiniz.
Bütçenize en uygun olanı alın derim üç aşağı beş yukarı hepsi aynı sınıfta aslında forumda gerekli bilgileri ararsanız bulabilirsiniz
Bu U9500
Bu 65UD9000
Regal hakkında pek bilgi yok ama en azından 2020 üretimi güncel bir model, kararı siz vereceksiniz elbette

B Çevrimdışı

Bekir atak 

Yeni Üye
20 Nis 2020
18
39

Bende 58R7540ua sipariş verdim hızlı sahnelerde gölgelenmeye rastladınızmı

T Çevrimdışı

tabula rasa

Yeni Üye
6 May 2020
48
35
Bende 58R7540ua sipariş verdim hızlı sahnelerde gölgelenmeye rastladınızmı

Gölgelenme var malesef ama öyle rahatsız edecek düzeyde değil. Muadili sayılabilecek u9500'de daha çok göze batıyordu bu durum.

3.50 m'den izliyorum. Ben de sizin gibi 65 ile 55" arasında gidip geldim uzunca bir süre, sonradan 65'in salonum için aşırı büyük olduğuna karar verip 58'de karar kıldım. Ben genellikle altyazılı içerikler izlediğimden tv boyutu ve izleme mesafesi çok önemliydi. Yakınlaştıkça altyazı ve filmi aynı anda takip etmek zorlaşıyor, sinemada ön koltukta izlemek gibi. Sonuç olarak iyi ki 58" almışım diyorum, 65 alsam aşırı büyük olacaktı.

Inch cinsinden konuşunca 65-58=7 pek fazla bir fark gibi gelmiyor ama cm'ye dönüştürünce fark bildiğiniz 17.5 cm :) 15 cm'ye yakın boy, 12 cm civarında da genişlik artışı demek. Almışken en büyüğünü almak gerek bence de ama gözlerinize eziyet etmenin de anlamı yok.

P Çevrimdışı

palet

Aktif Üye
21 Şub 2020
53
60
58R7540UA da yazılımsal bir sorun tespit ettim. Sanıyorum gelen güncellemeler ile düzeltilecektir.
Kablolu internet bağlı iken TV üzerinden hız testi yaptığım da bazen sonucu vermeden sayfadan TV ekranına atıyor. Olması gereken se ben hızı görüp TAMAM dedikten sonra bu sayfadan ayrılması.
Not. ev de kablolu tek bağlantı TV. bunu da kablolu yapma sebebim, zaman zaman internet servis sağlayıcıma arıza kaydı verirken benden kablolu-hız testi yapmamı istediğinde TV den yararlanmak. :sirit ama bu testi yaparken sonucu alamadan sayfadan atınca , insan bozuluyor.?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt