Regal 58R7540u 1800 hmr

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
58R7540UA da yazılımsal bir sorun tespit ettim. Sanıyorum gelen güncellemeler ile düzeltilecektir.
Kablolu internet bağlı iken TV üzerinden hız testi yaptığım da bazen sonucu vermeden sayfadan TV ekranına atıyor. Olması gereken se ben hızı görüp TAMAM dedikten sonra bu sayfadan ayrılması.
Not. ev de kablolu tek bağlantı TV. bunu da kablolu yapma sebebim, zaman zaman internet servis sağlayıcıma arıza kaydı verirken benden kablolu-hız testi yapmamı istediğinde TV den yararlanmak. :sirit ama bu testi yaparken sonucu alamadan sayfadan atınca , insan bozuluyor.?
Atmasa bile tvnin hiz testine güvenmeyin Hiç dogru ölçtüğünü gormedim. Internet tarayicisindan hiz testi sayfalarina girerek doğru sonucu alabilirsiniz.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
58R7540UA da yazılımsal bir sorun tespit ettim. Sanıyorum gelen güncellemeler ile düzeltilecektir.
Kablolu internet bağlı iken TV üzerinden hız testi yaptığım da bazen sonucu vermeden sayfadan TV ekranına atıyor. Olması gereken se ben hızı görüp TAMAM dedikten sonra bu sayfadan ayrılması.
Not. ev de kablolu tek bağlantı TV. bunu da kablolu yapma sebebim, zaman zaman internet servis sağlayıcıma arıza kaydı verirken benden kablolu-hız testi yapmamı istediğinde TV den yararlanmak. :sirit ama bu testi yaparken sonucu alamadan sayfadan atınca , insan bozuluyor.?

TV hız testi 25 mbit bağlantıda 8 mbit gösteriyor en fazla aldığım 12mbit oda kablo ile

P Çevrimdışı

palet

Aktif Üye
21 Şub 2020
53
60
Atmasa bile tvnin hiz testine güvenmeyin Hiç dogru ölçtüğünü gormedim. Internet tarayicisindan hiz testi sayfalarina girerek doğru sonucu alabilirsiniz.
Az önce laptop tan kablosuz hız testi yaptım (speedtest) 6,49 mbps verdi. hemen ardından TV den kablolu test yaptığımdaysa 7 mbps. verdi. ben doğru ölçüyor diye düşünüyorum. (kablosuz 2.4 ghz. üzerinden. 5 ghz de farklı sonuç verebilir emin değilim.)

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

tabula rasa

Yeni Üye
6 May 2020
48
35
55-60 mb arasında değişiyor bağlantım, tv'den ise 35-50 arası ölçümler alıyorum. Torrentten son sürat dosya indirirken netflix'ten HD film izleyebiliyorum, bu tv'nin banda alabildiğine hakim olduğunu gösterir. u9500'ü de aynı ağda denemiş birisi olarak Regal'in açılışta daha hızlı bir biçimde ağa bağlandığını gördüm, en az 3-4 saniye fark var.

Tv ile ilgili eleştirilecek pek çok nokta bulunabilir belki ama 5ghz'lık ağlara da bağlanmayı sağlayan AC desteği sayesinde wi-fi performansına toz konduramam :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
55-60 mb arasında değişiyor bağlantım, tv'den ise 35-50 arası ölçümler alıyorum. Torrentten son sürat dosya indirirken netflix'ten HD film izleyebiliyorum, bu tv'nin banda alabildiğine hakim olduğunu gösterir. u9500'ü de aynı ağda denemiş birisi olarak Regal'in açılışta daha hızlı bir biçimde ağa bağlandığını gördüm, en az 3-4 saniye fark var.

Tv ile ilgili eleştirilecek pek çok nokta bulunabilir belki ama 5ghz'lık ağlara da bağlanmayı sağlayan AC desteği sayesinde wi-fi performansına toz konduramam :)
Şanslısın :ok
Ben wifi ile 100 lük gelen bağlantıyı tvde 8-9 olarak görüyorum,gerçi smartını kullanmıyorum ,benim tv baya eski ama yine de kablo ile bağlı internet denemelerim için :ok

Zardanadammm Çevrimdışı

Zardanadammm 

Yeni Üye
27 Nis 2020
27
34
F fikoloji hocam merhabalar bana bir tv daha lazım şimdi regal tvye bakıyorum bi kaç sorum olacak.
İlk önce regal de 3 yıl garanti var değil mi?
Ayrıca Regal 58RHOLU, Regal 58R7540U ve Regal 58R740UA aralarında ne fark var? Hepsi panda panel bendeki toshiba ile aynı. Anakart senin sevdiğin mb130 hangisinde var? Ve sen olsan hangi tvyi tercih ederdin?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
F fikoloji hocam merhabalar bana bir tv daha lazım şimdi regal tvye bakıyorum bi kaç sorum olacak.
Ayrıca Regal 58RHOLU, Regal 58R7540U ve Regal 58R740UA aralarında ne fark var? Hepsi panda panel bendeki toshiba ile aynı. Anakart senin sevdiğin mb130 hangisinde var? Ve sen olsan hangi tvyi tercih ederdin?
58toshiba bakın ?

P Çevrimdışı

palet

Aktif Üye
21 Şub 2020
53
60
Soruyu
fikoloji hocam a sormuşsunuz ama ben de yardımcı olmak isterim.
Regal de garanti 3 yıl.
58R7540U da ki anakart mb130 ve panel büyük ihtimalle Panda.
58R7540UA daki anakart mb230 ve panel Panda değil Chot.

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

Müsteşar Bey 

Yeni Üye
9 Şub 2018
44
53
Soruyu

fikoloji hocam a sormuşsunuz ama ben de yardımcı olmak isterim.
Regal de garanti 3 yıl.
58R7540U da ki anakart mb130 ve panel büyük ihtimalle Panda.
58R7540UA daki anakart mb230 ve panel Panda değil Chot.
@palet, İyi günler.Televizyonunuz hayırlı olsun bu zamana kadar geçen sürede televizyonun performansı nasıl. Tavsiye ediyormusunuz. Bu 58R7540UA model tv nin iki ayak arasındaki ölçü nedir bir bilginiz var mı. 100 cm sehpa üzerine sığar mı.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

F fikoloji, üstad merhaba. Regal 58R7540UA model televizyonun iki ayak arasındaki mesafe ölçüsünü biliyormusunuz 100 cm sehpa üzerine sığar mı acaba.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

F fikoloji, üstad merhaba. Regal 58R7540UA model televizyonun iki ayak arasındaki mesafe ölçüsünü biliyormusunuz 100 cm sehpa üzerine sığar mı acaba.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt