PTT Korona Virüsü İçin Ücretsiz Maske Veriyor

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
forum doldur onu yap bunu yap muhtarlığa bıraksınlar maskeleri muhtar dağıtı versin herkes kayıtlı muhtarlık'ta hane sayısına göre muhtarlar dağıtsın ücretsiz maske için milleti uğraştırıyorlar yani herkese yetecek kadar maske yok isteyene vereceklerki devlet 80milyon vatandaşa maske verip zarar etmesin sistemde herkesin adresi hane sayısı kayıtlı otomatik herkese gönderseler ya maskeleri milleti uğraştıracaklar tc ni gir adını yaz adres tel site açılmaz sistem kilitlenir yok e-devlette bekleyin bu ne sacmalık arkadaş milleti iyice dilenci yaptılar sen devlet değilmisin dağıt türkiye geneli bütün adreslere hane sayısına göre
işte bu ya. umarım o yetenekte birileri vardır, var mı? sizce?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
forum doldur onu yap bunu yap muhtarlığa bıraksınlar maskeleri muhtar dağıtı versin herkes kayıtlı muhtarlık'ta hane sayısına göre muhtarlar dağıtsın ücretsiz maske için milleti uğraştırıyorlar yani herkese yetecek kadar maske yok isteyene vereceklerki devlet 80milyon vatandaşa maske verip zarar etmesin sistemde herkesin adresi hane sayısı kayıtlı otomatik herkese gönderseler ya maskeleri milleti uğraştıracaklar tc ni gir adını yaz adres tel site açılmaz sistem kilitlenir yok e-devlette bekleyin bu ne sacmalık arkadaş milleti iyice dilenci yaptılar sen devlet değilmisin dağıt türkiye geneli bütün adreslere hane sayısına göre

Bunun yerine şöyle yapılabilir, devlet tüm ptt şubelerine ilçedeki nüfus kadar gönderir, ptt arabaları ev ev kapıdan dağıtır bunları.
Böylece web sitesinden sipariş etmek yerine daha pratik şekilde yapılmış olur diye düşünüyorum.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
işte bu ya. umarım o yetenekte birileri vardır, var mı? sizce?
ptt tek tek adrese dağıtım yapacak hem zaman kaybı hemde israf olur o araba su yakmıyor muhtarlıklar merkezi dağıtım yeri olsa mahallede kaç hane varsa yeni sistem'de kayıtlı mahalle ihtiyacı kadar muhtarığa maske gönderecekler hepsi okadar basit eskiden muhtarlar erzak ve kömür dağıtımı yapıyordu küçücük maske'yi dağıtamaz mı? mahallemizin muhtarı?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
ptt tek tek adrese dağıtım yapacak hem zaman kaybı hemde israf olur o araba su yakmıyor muhtarlıklar merkezi dağıtım yeri olsa mahallede kaç hane varsa yeni sistem'de kayıtlı mahalle ihtiyacı kadar muhtarığa maske gönderecekler hepsi okadar basit eskiden muhtarlar erzak ve kömür dağıtımı yapıyordu küçücük maske'yi dağıtamaz mı? mahallemizin muhtarı?

PTT bu konuda daha iyi olabilir ama şuna dikkat etseler iyi olur.
Kapıyı çalıp maskenin olduğu kutuyu bırakıp gitmeleri mantıklı olur.
Yani görevli gittikten sonra ev halkı maskeyi kapının eşiğinden alabilir.

Tabi maskeler kutuda mı gelecek nasıl gelecek onu da bilmiyorum.
Ama görevli personelin sıfır temas sağlaması şart, 1 günde tonla hane gezecek, riskli.

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52

Ama görevli personelin sıfır temas sağlaması şart, 1 günde tonla hane gezecek, riskli.
Dağıtımı PTT yapacaksa evlere ulaşması kesin net virüsün bitişini bulur.

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559

Eğer tek tek ya da 5'li olarak şeffaf naylon ile paket olur diye düşünüyorum. Diğer türlü 100'lü kutudan dağıtacaksa hiç gelmesin daha iyi. Boşuna adamla temas etmeyelim :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Eğer tek tek ya da 5'li olarak şeffaf naylon ile paket olur diye düşünüyorum. Diğer türlü 100'lü kutudan dağıtacaksa hiç gelmesin daha iyi. Boşuna adamla temas etmeyelim :)

Kişi başı haftalık 5 adet ile sınırlı.
5 adet şeklinde ayrılmıştır onlar üretim aşamasında muhtemelen.
Anlık karar verilip 100'lü paketleri tüm siparişler için ayıklatmazlar herhalde, bitmez çünkü öyle ayıklaması. :kop

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
Kişi başı haftalık 5 adet ile sınırlı.
5 adet şeklinde ayrılmıştır onlar üretim aşamasında muhtemelen.
Anlık karar verilip 100'lü paketleri tüm siparişler için ayıklatmazlar herhalde, bitmez çünkü öyle ayıklaması. :kop

Valla ben ayıklamayı düşünmemiştim. 100'lü paket elinde içinden 5 tane çıkarıp vermez inş. diye düşünmüştüm. Ki onu yaparsa kapıyı yüzüne kapatırım :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bizim hanım ördü ,içinde değişebilir pamuksu levhalar var,işimiz bitince kapıda çöp yaptık,özel,içine atıyoruz ve örgüyü 90 derecede yıkıyoruz,kuruduktan sonra tekrar levha takıyoruz,kullanmadan önce kolonya sıkıp kullanıyoruz :)

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Dağıtımı PTT yapacaksa evlere ulaşması kesin net virüsün bitişini bulur.
Diyorum ki dağıtımını PTT kargo ağı ile yapacaklarsa son kullanıcıya ulaşması kesin ve net olarak söylüyorum virüsün ortadan kalacağı tarihleri bulur. Geçenlerde n11'den bir telefon kabı aldım satıcı aynı gün kargoya verdi PTT kargo 135 kilometre yolu tam 10 (on ) günde getirdi.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Diyorum ki dağıtımını PTT kargo ağı ile yapacaklarsa son kullanıcıya ulaşması kesin ve net olarak söylüyorum virüsün ortadan kalacağı tarihleri bulur. Geçenlerde n11'den bir telefon kabı aldım satıcı aynı gün kargoya verdi PTT kargo 135 kilometre yolu tam 10 (on ) günde getirdi.

Cumhurbaşkanlığı işin içindeyse bence öyle olmaz hocam. Zaten yoğunluk nedeniyle e-devlet altyapısına taşınacakmış.
Keşke en başında e-devlet üzerinden yapsalardı.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt