Philips Tv 2020 & 2021

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
50/8505 incelemesi devam ediyor:hmm
bugün epeyi kurcaladım,yabancı forumlar dan bazıların dan settings almıştım bunları uygulamadım
ama hemen hiç birisini beğenmedim,neye göre insanlar bunları hazırlıyorlar anlamış değilim,bilakis
verdikleri set değerleri resmi bazılarında adeta katlediyor!!

bir kaç tane uygulamadım ama beğenmeyip kaldırdım,hatta bugün 1 defa da yeniden paneli resetledim!
kurulumu normal de kolay ama şayet Dahili atlamazsam geçiyor Uyduları taramaya ve işin yoksa bekle dur!
zaten bunları karışık tarıyor,düzenlemesi yok,nasıl iş anlamadım yaw,tek bir tane TRTk yı kurmak istiyorum
ama izin yok:kiskis
neyse ki Receiver kullanıyorum da bu işi hallediyorum kafama göre,paneli kurarken bunu atlamak gerekiyor!
o zaman kurulum kısa sürmektedir,yazılım olarak şimdiye kadar 2 tane çıkmış işin bu kısmı güncel bende

kumanda rezil desem yeridir,bugün benim AirMouse taktım ilk önce çalışmadı! USB3.0 porta takmıştım,sonra 2.0
porta taktım çalıştı sorunsuz,USB3.o da ben de şimdilik 4lü HUB var,önce buna takmıştım hem ağır çalıştı hem de
arada takılıyordu veya stop ediyordu,ama 2.0 port dan sorunsuz çalıştı

Deneme amaçlı GPlayStore dan KODI 18.8 version yükledim sıkıntı çıkarmadı,güzel çalıştı ama sonra kaldırdım
ROM da yer işgal etmesin diye daha sonra sürekli kullandığım MX Player yükledim o şimdilik duruyor HDD den
videoları izlemek adına başka bir şey yüklemedim zaten mevcut bana göre bir sürü osuruktan uygulamalar var
hepsini kaldıracağım veya mümkünde silecğeim ama Factory-reset yapınca sanırım bunlar geliyor,menüde boş
boş duran bir sürü uygulama var!

Panelin RAM değeri 3GB ama bu pek doğru değil zira 1GB bir şekilde "gizli":kas sistem ve yedek için ayırdıkları aşikar
ROM a gelirsem,16GB geçiyor ama bu da doğru değil zira bir ara KODI den baktım 8GB veya daha az gördüm
anlamadım ne iştir yaw! zaten eğer böylyece full Kodi eklentiler v.s 500MB yiyor yaw,onun için anında sildim bunu!

Gelelim GPU ya MaliG51 yaw ben bunu hiç beğenmiyorum ve iyi de değil "yeni" diye BOX lara genel de bunu koyuyorlar
ama bunun G71 olanı fena değil ama o bile çok iyi değil,DisplayReport da ki bilgilerin zatne bazıları yalnış dir!

RAM/ROM öyle
GPU bana göre zayıf,Sony gibi Mali860 kullanmalıydı!

ancak format/codec v.s olarak Sony den daha iyi,Samsung dan ise çok daha iyi!
test için taktığım USB stick deki tüm videoları açtı! bir kaç audio-codec leri ise açmadı

Resim kalitesini şimdi biraz daha beğendim,şimdilik ayarlarıyla fazla oynamadım,çümkü eskiden beri
Philips ler de Natural/Standard pict.mode lar oldukça düzgün geliyor!! RGB değerlerini yabancılar
sanırım kafalarına göre değiştiriyorlar,çünkü Default değerleri çok güzel ya Natural ya da Standard
seçeceksiniz,ancak içeriğe göre de özellikle 4K videolar da her ikisi denenebilir!

Sadece Baclit-contrast ayarı var,bunu içeriğe göre yeniden ayarlamak gerekiyor,4K paneller FHD gibi değildir
onu bir kere set ederseniz yıllarca aynı değerler de kullanabilirsiniz ama 4K paneller de biraz da resim den anlıyorsanız
çeşitli içeriklere göre sürekli picture mode konumu+ayarları ellemek gerekiyor yoksa resim falso yapıyor!

++
Şimdi bu panel de güyya DolbyVision var ama bana göre hikaye DV!
Panel de HDR nin tüm versionları mevcut ama bunlar da biraz hikaye!

yaw bu panelin "NIT" değeri,çok düşük:haha

DV/HDR için normal de bunun standardı zaten 1000nit dir iyide bu panel ve piyasadaki çoğu panellerin
değerleri de böyle çok düşüktür,bunlar vasat hatta giriş v.s panelleri takıyorlar!

IPS ler zaten cddi düşüktür NIT değerleri olarak
VA larda yaklaşık biraz daha iyidir ama ortalama 350/400NIT paneldir bunların değerleri!
neden bunu takıyorlar;UCUZ da ondan:haha1

Samsung QLED hariç zaten adam gibi yüksek NIT değeri sunan başka panel de yoktur!
min.700/800 den ""başlamalıdır"" herif 400 lük takıyor,hepsi zaten bunu takıyor yaw

DV var HDR var yaw geçin bunları ayıp oluyor

++
Benim izlediğim değerler de böyle bir sorun olmaz çünkü ne HDR ne de DV ile işim de olmaz
çünkü resmin anasını satıyor! doğada böyle bir renk/resim yok yaw!

FILM için kabul edilen değer 120 dir ama biz bunu 150/200 ile ilzersek tam filmin orijinali gibi olur
ama çoğu insan zaten filim leri DİZİ gibi izliyor!

350/400 nit ler benim için çok aşırı fazladır yaw

Bugün gün boyu özellikle YT den bir sürü HDR li DV li özellikle caponların çok kaliteli 4K çekimleri vardır
onları izledim,hiç keyif vermedi,adam GECE çıkmış Ginza da mekanları turluyor,Shibuya da mekanları turluyor
sokakları arşınlıyor yaw böyle bir TOKYO ben hiç görmedim,Ginza ve Shibuya da çok turladım ama böyle
bir manzara yoktu,acaba ben başka yerlemi karıştırdım şimdi:hihi

buna rağmen bu tür görüntüleri çoğu insan ciddi beğenebilir,zevke meselesi artık

8505 bu anlamda bu resimle bana göre,daha doğrusu o kişiler için fazlasıyla yeterlidir,bana hiç uymaz
ne 1000 niti yaw 500 nit bile gemi projektörü gibi oluyor!

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Bazı mağazaların ve bankaların vitrinlerindeki dikey panellerde resimler dönüyor o panellerdeki nit değerleri aşırı yüksek herhalde aşırı parlak gözleri kamaştırıyor.Böyle bir panele evde bakamaz insan bir ayda gözleri bozulur.400 nit ve 4000 - 5000:1 contrast çok çok yeterli.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
Bana göre de fazlasıyla yeterli!
Ama HDR/DV için belirlenen NIT değeri sınırı 1000 dir ve böyle paneller de haliyle pahalı oluyor
çok az panel de bu değerler var ve bu konuda en iyisi Samsung/TCL/HiSense/Vizio gibi markalar
Samsung harci diğer markalar TR de yoktur! TCL ise var ama onun Tr ye getirdiği panel vasat!

8505 50/58 için belirtirsem,zaten ortalama 400 nit civarı tüm markalar böyledir veya biraz düşüğüdür
ama 8505 Contrast değeri yine bu ebatlar için fazlasıyla da iyi hatta çok iyidir:ok

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
Bu panel de tuhaf bir şey var arkadaşlar,bunca yıldır dünya kadar panel elledim ve kullandım v.s ama
hangi ayarı yapsam bir türlü beğenmiyorum yaw:kiskis

Yabancı forumların bazıların dan izledim neler yapmışlar diye ama hiç birisini beğenmediğim gibi
bunları set ettiğim zaman çok kötü resim çıkıyor ortaya! hele birisi "Default" için berbat/rezalet
çok kötü v.s diye yorum yapmış,acab diyorum bu herif bu paneli gerçekten kullanıyormu:haha

Ben şimdi en azından harici Receiver bağladım Kathrein-913 ve manzara Default da süper desem
yeridir,tamam Kati çok çok iyi ama ölüyü de diriltecek kadar değil yaw:kiskis

Astra ve Türksat dan bazı HD kanalları izliyorum çok iyi ve hiç bir ayarı daha ellemedim!
belki sadece Backlight/Brightness/Colour ayarı yapılacak diğer tüm ayarları zaten ben OFF
yapıyorum,kısaca bir iki tuşla işi bitiyor!

Dahilisini hiç denemedim!!! çok da merak etmiyorum açıkçası,çok iyi bir netice vereceğini de sanmam
bugün Default ile devam edeceğim bakalım tam kararım ne olacaktır

Not;Kathrein faktörü aslında çok ciddi bir kriter! ancak herhangi iyi bir Receiver da bu panel de
çok iyi netice verecektir!

M Çevrimdışı

mbaydar76

Yeni Üye
6 Eki 2020
22
48
Philips aradım oradan servis numarası aldım (İVR üzerinden) şimdi kurulum ücretli mi ücretsiz mi pazartesi gelecekler birde kendiniz kurabilirsiniz diyor Philips kamera eşliğinde açıp kontrolleri yapıp eğer sorun yoksa kullanabilirim böylelikle pazartesini beklememiş olurum ve pandemi sebebiyle risk de alınmamış olur ama asil soru cihazda bir sorun varsa Amazon’a beğenmedim diye mi iade etmeli yoksa sizce???

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
hangi şehirdesin?
kurulum da ayrıca ücretsizdir! ancak uzak bir bölge veya ulaşımı zor filan yer olursa belki ücretli olabilir

kurulumu kendin yapabilirsin ama biraz anlaman gerekiyor! yoksa hiç elleme kendileri gelip kursunlar
aslında basit sayılır ama bir yerde takılırsın filan olur bence hiç elleme

M Çevrimdışı

mbaydar76

Yeni Üye
6 Eki 2020
22
48
Yurtdışında kendimiz kuruyorduk herseye tr de ise hersey servis muhabbetti güvensizlikten garanti vs o sebepten ötürü birde tabi Kargo ile gelmiş olması ama kamera eşliğinde kutuyu açarım 4K kalite de kayıt ederim en kötü thh kanalı ile hakkımı arar çıkarım teşekkürler

M Çevrimdışı

mbaydar76

Yeni Üye
6 Eki 2020
22
48
Merhaba Tekrardan,

TV'yi kamera eşliğinde açıp kurdum, kurulumları yaptım ama akşam ikiz kızlarımızı uyutma saatin en önemli eksikliği hissettik, LM620 de TV bağlı hdd ile yayını dururabilirken PS8505 de kağıt üzerinde PVR / Timeshift yazmasına rağmen nasıl yapılabileceğini bulamadık, ve LM620 apar topar tekrardan kurduk.

Philipslerde Timeshift ( yayın durdurma/devam ) etme nasıl yapılıyor bilen var mı ?

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Philipslerde Timeshift ( yayın durdurma/devam ) etme nasıl yapılıyor bilen var mı ?

Televizyon, programları entegre TV Rehberi aracılığıyla veya doğrudan uzaktan kumanda üzerindeki "Kaydet" düğmesiyle kaydedebilir.
Kontrol listesi
Şunlardan emin olun:
● Yazılım güncel.
• DVB-T / C / S kanalları TV'ye yüklenmiş

Cevap
Televizyona USB ile bağlanan bir sabit sürücüye bir program kaydedilebilir. Zaman kaydırma işlevi için bir sabit disk de kullanılabilir.

Sabit sürücü aşağıdaki özellikleri karşılamalıdır:
  • Minimum 250 GB depolama kapasitesi
  • 30 MB / sn minimum yazma hızı
  • Bir USB 2.0 veya 3.0 bağlantı noktası
  • Harici bir güç kaynağı tercih edilir
Kayda başlamak için sonraki adımları izleyin:

1. Boş bir sabit sürücü
TV'ye bağlamadan önce sabit sürücünün boş olduğundan emin olun. Televizyon, sabit sürücüyü biçimlendirecek ve böylece herhangi bir veriyi geri alınamaz bir şekilde silecektir. Yapılan kayıtlar sadece bu televizyonda oynatılabilir.

2. Bağlanın
Bu işlem sırasında TV'ye başka hiçbir USB cihazı bağlanmamalıdır.
• Sabit sürücüyü TV'deki bir USB bağlantı noktasına bağlayın. TV, sabit sürücüyü tanıyacaktır.

3. Biçim
Biçimlendirmeye aşağıdaki şekilde başlayın:
• “Duraklat” düğmesine basın, [Başlat] öğesini seçin ve TV'nin uzaktan kumandasında “Tamam” düğmesine basın.
TV, sabit sürücüyü biçimlendirmeye başlayacaktır. Android işletim sistemli televizyonların formatlanması sırasında, sabit sürücünün uygulamaları depolamak için de kullanılıp kullanılamayacağı sorulacaktır. Bunu YES ile onaylamanızı öneririz. Sabit disk formatlanmışsa, kayıt menüsünde kullanılabilir depolama alanını gösteren bir çubuk görüntülenir.

4. Kayda başlayın
Tercih edilen bir kayıt seçeneğini seçin:
XC_000014772_7_FAI_Global_2017929_069w00000059g6CAAQ

5. Bitti!
Not : Yayıncı, yayınlanan ve kaydedilen programların sahibidir. Şifrelenmiş kayıtlar kopyalanamaz veya aktarılamaz. Kaydedilen içerik genellikle yalnızca belirli bir süre için kullanılabilir ve bu sürenin sonunda artık mevcut olmaz. Daha fazla bilgi için sağlayıcınızla iletişime geçin.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
Merhaba Tekrardan,

TV'yi kamera eşliğinde açıp kurdum, kurulumları yaptım ama akşam ikiz kızlarımızı uyutma saatin en önemli eksikliği hissettik, LM620 de TV bağlı hdd ile yayını dururabilirken PS8505 de kağıt üzerinde PVR / Timeshift yazmasına rağmen nasıl yapılabileceğini bulamadık, ve LM620 apar topar tekrardan kurduk.

bunu hiç denemedim,işim olmadığı için,bilmiyorum

M Çevrimdışı

mbaydar76

Yeni Üye
6 Eki 2020
22
48

Televizyon, programları entegre TV Rehberi aracılığıyla veya doğrudan uzaktan kumanda üzerindeki "Kaydet" düğmesiyle kaydedebilir.
Kontrol listesi
Şunlardan emin olun:
● Yazılım güncel.
• DVB-T / C / S kanalları TV'ye yüklenmiş

Cevap
Televizyona USB ile bağlanan bir sabit sürücüye bir program kaydedilebilir. Zaman kaydırma işlevi için bir sabit disk de kullanılabilir.

Sabit sürücü aşağıdaki özellikleri karşılamalıdır:
  • Minimum 250 GB depolama kapasitesi
  • 30 MB / sn minimum yazma hızı
  • Bir USB 2.0 veya 3.0 bağlantı noktası
  • Harici bir güç kaynağı tercih edilir
Kayda başlamak için sonraki adımları izleyin:

1. Boş bir sabit sürücü
TV'ye bağlamadan önce sabit sürücünün boş olduğundan emin olun. Televizyon, sabit sürücüyü biçimlendirecek ve böylece herhangi bir veriyi geri alınamaz bir şekilde silecektir. Yapılan kayıtlar sadece bu televizyonda oynatılabilir.

2. Bağlanın
Bu işlem sırasında TV'ye başka hiçbir USB cihazı bağlanmamalıdır.
• Sabit sürücüyü TV'deki bir USB bağlantı noktasına bağlayın. TV, sabit sürücüyü tanıyacaktır.

3. Biçim
Biçimlendirmeye aşağıdaki şekilde başlayın:
• “Duraklat” düğmesine basın, [Başlat] öğesini seçin ve TV'nin uzaktan kumandasında “Tamam” düğmesine basın.
TV, sabit sürücüyü biçimlendirmeye başlayacaktır. Android işletim sistemli televizyonların formatlanması sırasında, sabit sürücünün uygulamaları depolamak için de kullanılıp kullanılamayacağı sorulacaktır. Bunu YES ile onaylamanızı öneririz. Sabit disk formatlanmışsa, kayıt menüsünde kullanılabilir depolama alanını gösteren bir çubuk görüntülenir.

4. Kayda başlayın
Tercih edilen bir kayıt seçeneğini seçin:
XC_000014772_7_FAI_Global_2017929_069w00000059g6CAAQ

5. Bitti!
Not : Yayıncı, yayınlanan ve kaydedilen programların sahibidir. Şifrelenmiş kayıtlar kopyalanamaz veya aktarılamaz. Kaydedilen içerik genellikle yalnızca belirli bir süre için kullanılabilir ve bu sürenin sonunda artık mevcut olmaz. Daha fazla bilgi için sağlayıcınızla iletişime geçin.

Teşekkürler ama olmadı 16/32 usb3 64usb2 Belek 500gb USB 640usb3 Harddisk denedim pus 8505 de ise yaramıyor... iade edeceğim tv yi. Timeshift / pvr diye de android seçmiştim android olmayan kendi smart sistemi olanı alırım ama tabi bu sefer ilk önce fiziksel magazadan test ederek

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
valla işin bu kısımları hiç bakmadığım yerleri,ne desem şimdi boş
sen bence acele etme,bir de Servisle muhatap ol veya bir şekilde gelsinler
şayet bu işlerden çakıyorlarsa mutlaka yol gösterirler,yani süs olsun
diye bu özellikleri yoktur

Ben sadece şunu yaptım bir kaç sefer denemek için,örneğin Film lerin olduğu
harici HDD var(1Tb lık) sorunsuz bütün içerikleri oynattı,Format/Codec sorunu v.s
de çıkarmadı sonra 2 tane USB-flaşh bellek taktım USB2 ve 3 portlara onlarıda
hemen tanıdı sorunsuz oynattı,Resimlerim olduğu başka bir USB-flash var o da OK

Ama PVR+TimeShift v.s benim konum olmadığı için denemedim bunları bir ara geçmişte
Kathrein Receiver var bende,on da denedim benzer sıkıntıları çıkmıştı!
hatta 1 tane USB belli atmıştım,çünkü fortmalıyor sonra kullanışsız hale geliyordu!
ben de uğraşmadım PC den tekrar döndürmek için kaldırıp attım:haha

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
Bluetooth dan "Kulaklık" desteğinin olmadığını,servis elemanı kurulum da söylemişti
dolayısıyla bugüne kadar da hiç denememiştim,ancak bugün yaptığım deneme de
çocuğun kulaklığı ile(çakma i12 IPhone için olan)bu desteğin olduğunu gördüm:ok

Ancak BT version nedir bunu bilmiyorum??
Kablo dan kurtulmak adına benim için güzel oldu!
Uygun bir Kulaklık bulup bunu kullanmak istiyorum artık,ancak bu tip BT li
kulaklıklar hk. bilgim yoktur,fazla pahalı olmayan bir tavsiye alabilirim

Panel den şimdilik memnunum,satma işin erteledim!

AÇI sorunu ciddi bu panel de,tekrar uyarayım!
Monitör olarak kullanmaya da hiç uygun değil(Açı+Text lerin okuma sıkıntısı+ebatın biraz büyük olması gibi)
zira ben paneli daha çok "Monitör" gibi kullanıyorum TV olarak hiç değil,IPS lerin yerini hiç tutamıyor VA paneller
Monitör de:hayir ve 48/49 dan büyük olunca da özellikle VA lar iyice çuvallıyor!

Not;VA ların özellikle Prof.Display üniteleri de vardır PVA ve sanırım PLS türü "Samsung" paneller ancak bunlar aşırı pahalıdır!
o isterse 65 olsun yine çok güzel iş görür:ok ama bunun için bir kaç bin Doları bayılmanız gerekiyor:kiskis

Geri
Üst Alt