Philips PML9507 ghosting var

R Çevrimdışı

reaze

Yeni Üye
29 Mar 2023
36
22
Anten ile işin ilgisi yok.
Bence kablonun da pek ilgisi yok.
Yani kablo-lnb işi etkiler ama asıl iş uydu alıcısı ve içindeki tunerde biter.

Anten sadece yayını alabilme ihtimalinizi artırır öyle söyleyeyim.
O zaman yukarıdaki kablolardan birisini alayım, yeterli olur mu?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
O zaman yukarıdaki kablolardan birisini alayım, yeterli olur mu?
HDMI için ise, Paugge asgari düzeyde iş görür.
Kaliteli kabloların fiyatı tuzlu.
Tabi hak edecek cihaza takmalı onu da, ayrı mesele.
Yani elinizde üst seviye bir cihaz varsa (Blu-ray, Uydu vs) o zaman pahalı kablo almanız daha mantıklı olabilir.

O Çevrimdışı

Ozzytaste

Yasaklı Üye
2 Nis 2023
276
54
Çanak anteni değiştirmeme gerek var mı? 4K desteklemiyor olabilir dedi peder. Eskiymiş biraz.

Birde 4K destekler değil mi?
Öyle bir televizyonu güzel kaliteli bir android box ile kullan derim birde iptv yüklersin tadından yenmez. Uydu ile çanak ile işin olmaz bütün kanalları boxtan izlersin. Yağmurmuş karmış yayının bozulmaz sonuçta internet üzerinden. Kampanya olarak 1 sene iptv boxun içinde. Güle güle kullan.

Pahalı gelir bana dersen o zaman uydu ve antene devam. Evet ordaki kablolardan biri yeter. Sitesinde her türlü uzunluğu ve konnektorlusu var. L tipi konnektorda var.

R Çevrimdışı

reaze

Yeni Üye
29 Mar 2023
36
22
HDMI için ise, Paugge asgari düzeyde iş görür.
Kaliteli kabloların fiyatı tuzlu.
Tabi hak edecek cihaza takmalı onu da, ayrı mesele.
Yani elinizde üst seviye bir cihaz varsa (Blu-ray, Uydu vs) o zaman pahalı kablo almanız daha mantıklı olabilir.
PML9507 şuan yüksek bir cihaz gibi bence :) O zaman biraz bütçeyi arttırıcağım, önereceğiniz bir kablo türü var mı?

Öyle bir televizyonu güzel kaliteli bir android box ile kullan derim birde iptv yüklersin tadından yenmez. Uydu ile çanak ile işin olmaz bütün kanalları boxtan izlersin. Yağmurmuş karmış yayının bozulmaz sonuçta internet üzerinden. Kampanya olarak 1 sene iptv boxun içinde. Güle güle kullan.

Pahalı gelir bana dersen o zaman uydu ve antene devam. Evet ordaki kablolardan biri yeter. Sitesinde her türlü uzunluğu ve konnektorlusu var. L tipi konnektorda var.

Android box nasıl oluyor hiç kullanmadım hocam.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Ben de konuyu okudum ,beğendim ama bu gün fark ettim ki konu "Satış" bölümünde,lahavleeeee :kiskis O kadar ağırlaşmış ki konu, taşımak zor da olsa bir nakliyeci ile birlikte ancak taşıdım :haha1

Samurai Çevrimiçi

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,346
39
albanez albanez, Bu üsluba cevap dahi vermeye gerek yok fakat cevap hakkı doğduğu için son mesajımı yazıyorum, başka da yazmayacağım.

Sana göre;
- HDR faso fiso,
- Rtings ve Vincent işi bilmiyor,
- TCL'in en üst seri cihazları bile dandik ötesi,
- Sony-Samsung mühendisleri dahi senin kadar bu işi bilmiyor,
- Philips işine geldiği zaman süper, işine gelmediği zaman dandik

Sadece sen en iyisini biliyorsun. Bu kafa yapısına göre; müzik kulağına sahip olmak için hoparlör üretmek, iyi araba kullanmak için kaportacı olmak, jokey olmak için de önce at olmak gerekiyor.

Buyurun o zaman, meydanı ustasına bırakalım...

R Çevrimdışı

reaze

Yeni Üye
29 Mar 2023
36
22
4k 120fps olmayan yayınlar kasıyor gibi hissettirir demiş başka bir forumdan birisi bu doğru mu?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Konunun tamamını okudum. Birincisi Sayın R reaze ürününüz hayırlı olsun güle güle kullanın. İkincisi kendinden uydulu tabirini kullandığınız cihaz kendi içerisinde Çanak, Sinyal alıcı, çözümleyici, 4k yayın aparatı gibi ürünler içermez. Dahili UYDU ALICI! olan bir TV' de sinyali alabilmek için bir çanak antene, merkezi sistem santrali olan bir ANTEN bağlantısına ihtiyaç duyar. Dolayısıyla o Anten kablosunu bağlamasalardı sinyali alabileceğiniz hiçbir yer olmazdı. Üçüncü olarak, tüm diğer ustalar videolar ile performansı test etti ve Normalde gerçekten yüksek bitrate (Kaliteli yüksek data aktarımına sahip gerçek videolar) videolarda sorun olmadan cihaz kullanılabiliyor. Bugün Türkiye' de uydu yayınlarından Bluray Disk kalitesinde görüntü alamazsınız. Tüm yayınlar yaklaşık 576p 720p (Ancak çıkabileceği çözünürlük) çözünürlükle aktarılır. Dolayısıyla Uydu yayınlarında 4k istiyorum, 4k gibi değil konusu tamamen yayın kalitesiyle bağlantılıdır ve herşeyin ötesinde bir de işin içinde upscale (Yeniden ölçekleme) konusu vardır. 4k 120 fps gibi bir değerden bahsedilmiş bir yerde fps (Frame Per Second-Saniyedeki Kare Sayısı) değeriyle Hz değerini (Tarama Hızı) ve birçok değeri birbirine karıştırmış görünüyorsunuz. Öncelikle bu konularda tanımlarla ilgili detaylı bilgi edinebilirseniz aldığınız üründen hangi seviyede ne kadar memnun olacağınızı belirlemiş olursunuz.

Son not: Tanımlar ve diğer teknik tabirler hakkında öncelikli olarak bilgi almak ve ondan sonra tanımlarla ilgili yorumlarınızı paylaşmak isterseniz Tavsiye Forumu Ailesi olarak sizlerleyiz.

K Çevrimdışı

Kaddafi

Yeni Üye
10 Ara 2020
7
50
Onu düşürdümde, uydu modunda sorun oluyor arada ve sabah TRT Spor kanalını açtım. Görüntü resmen 1080p veya 720p gibiydi o sorun antenden falan mı kaynaklı anten kablosundan falan?
Kardeş, uydu anteni veya kablosunda sıkıntı var ise görüntü hiç gelmez. Yada görüntüde kırılmalar olur. FullHD lnb v.s laflarına takmayın. Uyduda sorun var ise; bence tv nin dahili uydu alıcısındandır. Adamlar maliyetten kısıp, sharp tuner takacak halleri yok. En ucuz tuner takılıdır onda. Mümkünse harici uydu alıcınız var ise onunla deneyin.

Geri
Üst Alt