Philips 55Pus7303 inceleme

LİMAN Çevrimdışı

LİMAN

Aktif Üye
2 Nis 2018
240
54
İncelemeye bir ek yapayım:
Menü, ayarlar, ses ayarları içinde gelişmiş seçeneği altında DTS TRUVolume özelliğini aktif ettiğimde tatmin edici bir ses efekti alıyorum ancak TV kapanıp tekrar açıldığında devre dışı kalıyor, tuhaf olan ise menüye girdiğimde aktif görünüyor, tekrar okey lediğimde devreye giriyor. TV'yi yeniden kurup denedim sonuç değişmedi, Philips'i aradım yazılım güncel mi diye kontrol ettik, güncel. Servis yönlendirdi, bakalım neden yapıyormuş.
Bir süre önce belirtiğim bu durumla ilgili olarak servis merkeze bildirim yapacağız demişti, dün yeni yazılım geldi ve yazılımda " Fix for audio multichannel, DTS-HD and echo sound from TV and HDMI " iyileştirme yapılmış görünüyor.
Konunun ele alınması güzel...

E Çevrimdışı

em1r. 

Aktif Üye
25 May 2018
183
49
LİMAN LİMAN, merhaba,
10 yıldır philips 32pfl7603 serisi lcd tv kullanıyorum gayet memnunum .şimdi 55 inç 4k bakıyorum 7503 ile bunun arasında kaldım.zannedersem 10bit 8bit ve yenileme hızı farkı var. açıkçası uygunada almak istiyorum.ne dersin 7303 yeterlimidir.philipsten başka tv düşünmüyorum

LİMAN Çevrimdışı

LİMAN

Aktif Üye
2 Nis 2018
240
54
LİMAN LİMAN, merhaba,
10 yıldır philips 32pfl7603 serisi lcd tv kullanıyorum gayet memnunum .şimdi 55 inç 4k bakıyorum 7503 ile bunun arasında kaldım.zannedersem 10bit 8bit ve yenileme hızı farkı var. açıkçası uygunada almak istiyorum.ne dersin 7303 yeterlimidir.philipsten başka tv düşünmüyorum

Her ikiside 50hz. 7503 kenar led aydınlatma, 7303 direk led. Beklentileriniz nedir bilemem, kendi adıma cevap verirsem, ben TV'den memnunum.
Son kararı her iki TV'yi de test edip verin.

E Çevrimdışı

em1r. 

Aktif Üye
25 May 2018
183
49
LİMAN LİMAN, indirim kovalıyorum.her 100 hz iyi tv anlamina gelmiyor bence.kullanilan işlemci panel vs birbirine orantılı olması lazım.philipsin tv kültürüne güveniyorum.7503 te dled konstast vs aynı yapıp sadece sound barından dolayı fiyat farkı deselerdi anlardım.neden edge led yaptılar onu çözemedim

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
TPV nin 7xx serileri VA/IPS olarak iyidir
Büyük ebat da VA küçük ebat da IPS tercih edin!

Piyasa da şu anda en düzgün IPS panelleri TPV üretiyor;bana göre kötünün iyisi ama
diğerlerine göre TPV biraz daha iyi

Resim işleme+Natural resim üretimin de bu herifler oldukça iyiler!

Adam Samy ye bakıyor sonra da TPV ye bakınca,bu yaramaz diyor:mutlu

Adam ben "vividçiyim" demiyor,kalkıp bu yaramaz abi diyor yaw:haha1

abi yaramıyorsa gidip direk Samy alın sakın başka panellere filan bakmayın!

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
TPV nin 7xx serileri VA/IPS olarak iyidir
Büyük ebat da VA küçük ebat da IPS tercih edin!

Piyasa da şu anda en düzgün IPS panelleri TPV üretiyor;bana göre kötünün iyisi ama
diğerlerine göre TPV biraz daha iyi

Resim işleme+Natural resim üretimin de bu herifler oldukça iyiler!

Adam Samy ye bakıyor sonra da TPV ye bakınca,bu yaramaz diyor:mutlu

Adam ben "vividçiyim" demiyor,kalkıp bu yaramaz abi diyor yaw:haha1

abi yaramıyorsa gidip direk Samy alın sakın başka panellere filan bakmayın!

Can abi kurumlar neden ürettikleri tv lerin üzerine VA veya IPS ibaresi eklemiyor bir bilgin varmı bu konuda?

Mesela ben 7xxx serisi PHILIPS tv aldım, almadan önce bunun IPS mi yoksa VA mı olduğunu bilmek istediğimde ne yapacağım? :alala

Yani insanların artık bilinçli olduğunu ve bu özelliği bilmek istediklerini haydi bizim öküzler anlamıyor diyelim, (50 kere söyledik ''kutulara yazın'' diye) Bu adamlar da mı anlamıyor abicim?

E Çevrimdışı

em1r. 

Aktif Üye
25 May 2018
183
49
LİMAN LİMAN, Hocam güncel olarak şuan memnumusunuz bende almayı düşünüyorum hazır geri ödeme kamoanyasıda varken siz geri ödemenizi aldınız mı bu arada?

Al kardeşim al kaçırma şidetle tavsiye ederim geri ödeme var.performansa göre bedava.öylesine çekmiştim resmi

JSF1P.jpg

E Çevrimdışı

em1r. 

Aktif Üye
25 May 2018
183
49
LİMAN LİMAN, hocam merhaba
menüdeki, hdr plus ve natural motion özellikleri aktif değil içlerine giremiyorum sizdede öylemidir

birde kanal silme varmı ve kanal bul seceneği ile alfebetik olarak kanalı bulabilirmiyiz illa favori listesimi yapmamızmı lazım,

kullanım deneyimlerinizi tavsiye olarak paylaşırsanız sevinirim

Geri
Üst Alt