Peugeot 207 Multimedya Onerisi

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,330
39
240 hp 7 lirre maximum!

Bence kim ne iddia ederse etsin bunun imkanı yok. 7 litreye iner mi iner. Ama max 7 lt hiç mümkün değil. Bu arkadaş aracı bana getirsin, bak 17 litreyi görüyor mu görmüyor mu! 😁 1.0 tsi bile max dediğin zaman nerelere varıyor. Bir benzinli motorda turbo varsa maksimum kavramının ucu açık.
Videoda söylüyor zaten, yol bilgisayarı 6.7 litre ortalama gösteriyor diyor. Genelde sakin kullanıyorum, uzun yolda 110 km/h ile gidiyorum diyor. Karışık şekilde maksimum 7 lt yakıyor diyor, bu videoyu çekerken yaptığımız gazlamalar buna dahil diyor 😀

1.0 motor çok küçük olduğu için daha fazla yakması normal, mantığı zaten çok küçük motor çok yüksek sıkıştırma olması. Esasında en büyük etmen sürücü profili 😀
Thp_Fuel.jpg

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,330
39
Bugün farları temizlettirdim, 2 yıl garanti verdi fakat biraz şüpheliyim. Kısa süre sonra tekrar sararırsa direkt yenisi ile değiştireceğim, kafayı kırdım 😀
Bu aşamada farlara ppf kaplama yapmalı mıyım ?
207_far.jpg

Araca spor yay taktırmak istiyorum, herkes Eibach marka öneriyor. Yay ile beraber amortisörlerin de değişmesi gerekir mi ?

Fabrika çıkışı 15'' jant var, bunu da büyütmek istiyorum. Bu konuda da fikirlerinizi almak isterim; Sota Sota , eketen eketen , teraspy teraspy

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Bugün farları temizlettirdim, 2 yıl garanti verdi fakat biraz şüpheliyim. Kısa süre sonra tekrar sararırsa direkt yenisi ile değiştireceğim, kafayı kırdım 😀
Bu aşamada farlara ppf kaplama yapmalı mıyım ?
207_far.jpg

Araca spor yay taktırmak istiyorum, herkes Eibach marka öneriyor. Yay ile beraber amortisörlerin de değişmesi gerekir mi ?

Fabrika çıkışı 15'' jant var, bunu da büyütmek istiyorum. Bu konuda da fikirlerinizi almak isterim; Sota Sota , eketen eketen , teraspy teraspy
İnan ben arabadan hiç anlamam,benim arabanın lastikleri kaç inç onu bile bilmem,ama sökme-takma-yağlama işini kendim yapardım köydeyken :ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Samurai Unforgotten, bizim burada cıncık gibi olmuş derler. Ustanın eline sağlık güle güle kullan.
Ne yaparsan yap o farlar sararma yapacak ppf kaplatırsan bu süre dahada uzar.

sport yay takarsın olurda birgün ailecek binme durumun olur tonla laf yersin :kiskis

ayrıca jantları büyütürsen yanakları incelmek zorunda kalacaksın.
yanaklar incelince araç sertleşir bunun yanında yaylarıda spora çevireceğin için sertlik daha artacaktır.
Ülkemizin yollarının durumu orta.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,330
39
Samurai Unforgotten, bizim burada cıncık gibi olmuş derler. Ustanın eline sağlık güle güle kullan.
Ne yaparsan yap o farlar sararma yapacak ppf kaplatırsan bu süre dahada uzar.

sport yay takarsın olurda birgün ailecek binme durumun olur tonla laf yersin :kiskis

ayrıca jantları büyütürsen yanakları incelmek zorunda kalacaksın.
yanaklar incelince araç sertleşir bunun yanında yaylarıda spora çevireceğin için sertlik daha artacaktır.
Ülkemizin yollarının durumu orta.
Evet, zaten araç yarı aile aracı diyebilirim. Ayda bir köye gidip meyvedir, sebzedir, tahıldır bagaja atıp getiriyoruz. 3 cm'den bir şey olacağını sanmam ama 😀

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,330
39
Arabayı boyacıya verdim, bazı yerlerine rötuş yapılacak + komple pasta polish uygulanacak. Bu arada ben de cam kumandası almak istiyorum. Kaplama yapan yerler var fakat hepsini söküp götürmeniz gerekiyor. Ayrıca çok ucuza yapacaklarını zannetmiyorum, hakkı .okunu kurtarır mı bilmiyorum 😀

Kapılardaki cam kumandalarına bir sorun yok fakat tuşların üzerindeki baskılar deforme oldu ayrıca plastiğin bazı kısımlarında erime var. Bu nedenle ya komple boyanıp tekrar lazer ile kazıma yapılacak ya da yenisi alınacak. Ali express'te daha ucuza satılıyor. Ne dersiniz, yan sanayi kumanda takılır mı sizce ? Bir de 2 katı fiyatına burada satılanlar var;

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Arabayı boyacıya verdim, bazı yerlerine rötuş yapılacak + komple pasta polish uygulanacak. Bu arada ben de cam kumandası almak istiyorum. Kaplama yapan yerler var fakat hepsini söküp götürmeniz gerekiyor. Ayrıca çok ucuza yapacaklarını zannetmiyorum, hakkı .okunu kurtarır mı bilmiyorum 😀

Kapılardaki cam kumandalarına bir sorun yok fakat tuşların üzerindeki baskılar deforme oldu ayrıca plastiğin bazı kısımlarında erime var. Bu nedenle ya komple boyanıp tekrar lazer ile kazıma yapılacak ya da yenisi alınacak. Ali express'te daha ucuza satılıyor. Ne dersiniz, yan sanayi kumanda takılır mı sizce ? Bir de 2 katı fiyatına burada satılanlar var;

Üstlerindeki simgeler çok önemli değilse plastidip i bas gitsin. Mis gibi olur. :gul

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt