Oppo Realme Powerbank 2 İncelemesi

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Kavrasalar bile ne tutuma sergileyeceklerini az çok tahmin edebiliyorum. :hihi
İşte Tavsiye Forumu, 50 liralık powerbank'i bile ne seviyede irdeledik. :deli1
50 lira olması buna engel değil ki senin önerin süperdi aldığıma hiç pişman değilim bu sıkıntıyı kimse bilemezdi almadan, irdelemeye devam edebilir miyiz fiyat 100 lira olmuş ?

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
50 lira olması buna engel değil ki senin önerin süperdi aldığıma hiç pişman değilim bu sıkıntıyı kimse bilemezdi almadan, irdelemeye devam edebilir miyiz fiyat 100 lira olmuş ?
Şeytanın avukatlığını yapayım.
:nanik
Bir şekilde ürünün bu "defosunu" öğrenen şirket yetkilileri "dikkat çeken bir indirim yaparsak, kimse bu defoyu irdelemez, yani ölümü gösterip sıtmaya razı edelim ve stokları eritelim" demiş ve olaylar araya pil atmaya kadar gelmiştir... :rock

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
usb wattmetrenin sayacını sıfırladım. powerbankı %100 doldurdum. evdeki tüm telefon-tabletleri sırayla dolduruyorum.
bakalım gerçekte kapasitesi kaç amper çıkacak.
Kapasiteye takılmadım da birkere kullandıktan sonra 5 volt sürekli aktif kalıyor sarja takıp çıkarınca bazen kendiliğinden uyku moduna geçiyor Sota Sota başkan ona çözüm bulmak lazım

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,714
Başkan kapasite dert değil sen esas şunu test edebilir misin, full dolu bırakıp ertesi sabah ne kadar kaybediyor bunu tespit etmek mümkün mü
Anca şu şekilde yapılır.

%100 doldurulur 1 saat dinlendirme sonrası deşarj yapılır. Gerçek kapasite ölçülür.
aynı şekilde %100 doldurulur 12 saat sonra deşarj yapılır. Gerçek kapasite ölçülür.

aradaki fark bize kaybı gösterir.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Anca şu şekilde yapılır.

%100 doldurulur 1 saat dinlendirme sonrası deşarj yapılır. Gerçek kapasite ölçülür.
aynı şekilde %100 doldurulur 12 saat sonra deşarj yapılır. Gerçek kapasite ölçülür.

aradaki fark bize kaybı gösterir.
İndikatöre göre kesinlikle bir nokta kaybetti 12 saatte ama bu %25 yapar mı yoksa daha mı az kaybediyor emin değilim ama kaybettiği kesin gibi

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
İndikatöre göre kesinlikle bir nokta kaybetti 12 saatte ama bu %25 yapar mı yoksa daha mı az kaybediyor emin değilim ama kaybettiği kesin gibi
Çözüm = biraz karmasık ama basit powerbankı sarj ederken uyku moduna geçiyor usb çıkış voltajı 2.17'ye düşüyor kendini kapatıyor

Sarj işleminden sonra acma düğmesine kontrol için basarsan 5volt aktif oluyor taki yeniden powerbankı tekrar sarj edene kadar 5v aktif kalıyor

Birde telefonunu sarj ettin diyelim yine 5v aktif kalıyor yine powerbankı sarja takıp çıkartırsan kapanıyor voltaj 2.17'ye düşüyor

Yani kısaca powerbankı sarja tak çıkar uyusun kendini kapatsın şimdilik çözümü bu :ok

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Çözüm = biraz karmasık ama basit powerbankı sarj ederken uyku moduna geçiyor usb çıkış voltajı 2.17'ye düşüyor kendini kapatıyor

Sarj işleminden sonra acma düğmesine kontrol için basarsan 5volt aktif oluyor taki yeniden powerbankı tekrar sarj edene kadar 5v aktif kalıyor

Birde telefonunu sarj ettin diyelim yine 5v aktif kalıyor yine powerbankı sarja takıp çıkartırsan kapanıyor voltaj 2.17'ye düşüyor

Yani kısaca powerbankı sarja tak çıkar uyusun kendini kapatsın şimdilik çözümü bu :ok
Gayet açıklayıcı oldu bunu deneyelim bakalım ?

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Takıldığınız şeye bak Bundan önce aldığım incecik gomax 10 000 mah'ı dün bir elime aldım ki kullanılmaya kullanılmaya göbek yapmış batarya şişmiş Hemen baktım ne zaman almışım 8 ay önce... Gittim N11 eski kayıtlarıma Bir de ne göreyim Ürünün garantisi 6 aydır yazıyor. İkinci el falan da değil sıfır ürün. Herkes kendi kuralını yazar olmuş Nerede 2 yıllık devlet garantisi?
Bu arada ürün hala çalışıyor ve şarj oluyor Patlar mı ki?

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Takıldığınız şeye bak Bundan önce aldığım incecik gomax 10 000 mah'ı dün bir elime aldım ki kullanılmaya kullanılmaya göbek yapmış batarya şişmiş Hemen baktım ne zaman almışım 8 ay önce... Gittim N11 eski kayıtlarıma Bir de ne göreyim Ürünün garantisi 6 aydır yazıyor. İkinci el falan da değil sıfır ürün. Herkes kendi kuralını yazar olmuş Nerede 2 yıllık devlet garantisi?
Takıldığımız şeyi kendimiz için değil genel için irdeliyoruz neticede, bu bir powerbank elektrik olmayan yerde bizi online tutsun diye alıyoruz düşün dağa gittin mahsur kaldın elinde kendi kendine bataryası biten bir powerbank var ne hissederdin, senin duruma gelince şişen batarya çok tehlikelidir ciddi yaralanmaya neden olabilir, laptop pilleri için 6 ay garanti duymuştum ama powerbanklarda ilk defa duydum mevzuata bakmak lazım ama eğer garantisi yoksa ben o ürünü imha ederdim

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Şişme varsa tehlikeli.
Yavaş biçimde deşarj etmeye bakın. (Hızlı deşarj ısınmaya neden olur.)
Sonra da geri dönüşüme atın.

Geri
Üst Alt