NORDMENDE SABA MORİO ONVO Led TV lerde USB den Kanal Listesi Yükleme ve Yedekleme Nasıl Yapılır?

O Çevrimdışı

osmangoksel

Yeni Üye
8 Mar 2023
2
50
TKGS zımbırtısı yüzünden. Kanal import ettiğinizde TKGS'yi tekrar açıyor. Bununla ilgili video çekmiştim ama 2-3 parça videodan 1 parçası var sadece düzenlerken bir şeyleri karıştırmışım galiba. Fırsat olunca yenisini çekip Youtube'a atarım. USB'den kanal yüklerken anten sinyali yoksa altta acı acı "FAILED" yazabiliyor. Bu yüzden anten kablosunu gevşetiyorum ama temas ediyor, kanal yüklemesi başarılı yazdığı anda kabloyu çekiyorum. Ayarlar kısmından TKGS'yi kapalı konuma getirip TV'yi yeniden başlatıyorum. TKGS'yi tekrar kontrol ediyorum kapalı mı diye sonra kabloyu takıyorum. Anca bu şekilde çözebildim.
Hocam yalnız normal import export çalışıyor. Sağlam bir şekilde import edebiliyorum kanalları. Ama excelde düzenlediğim dosyayı import ettiğimde kanalları siliyor.

S Çevrimdışı

senior

Yeni Üye
1 May 2023
2
56
Selam TV nin Android mi olması lazım. Bende SABA SB32100 HD Led TV var. Bu TV de otomatik kanal yükleme yapabilirmiyim

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Selam TV nin Android mi olması lazım. Bende SABA SB32100 HD Led TV var. Bu TV de otomatik kanal yükleme yapabilirmiyim
Otomatik kanal yüklemeden kastınız uydu tp arama seçeneğinden tkgs kanallarını yüklemek mi?

Bir de öncelikle şu yönergeyi bir uygular mısınız?

Bunun için öncelikle TV nin anakart modelini öğrenmeniz gerekir.
Bunun için uzaktan kumandanızdan MENU6686 tuşlayın. (TV Modunda olmalı televizyon)
Solda açılan servis menüsünde BOARD yazan yerde anakart modelinizi görebilirsiniz.

S Çevrimdışı

senior

Yeni Üye
1 May 2023
2
56
Otomatik kanal yüklemeden kastınız uydu tp arama seçeneğinden tkgs kanallarını yüklemek mi?

Bir de öncelikle şu yönergeyi bir uygular mısınız?

Bunun için öncelikle TV nin anakart modelini öğrenmeniz gerekir.
Bunun için uzaktan kumandanızdan MENU6686 tuşlayın. (TV Modunda olmalı televizyon)
Solda açılan servis menüsünde BOARD yazan yerde anakart modelinizi görebilirsiniz.
Teşekkürler. TV Yazlıkta. Kanalları kumandadan bir şekilde silindi. Hafta sonu gideceğim için önceden hazıırlık yapmak istediğim için sordum. 506 ,508 VE 706 Kanal listelerini indirdim. Gittiğimde Menü6686 yapıp ana kartın ne olduğuna bakıp yükliyeceğim. Benim merak ettiğim TV nin android mi olması gerekiyor. Normal HD ve uydu alıcılı Led Tv lerde bu işlem yapılabiyormu. Onu merak ediyorum

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Teşekkürler. TV Yazlıkta. Kanalları kumandadan bir şekilde silindi. Hafta sonu gideceğim için önceden hazıırlık yapmak istediğim için sordum. 506 ,508 VE 706 Kanal listelerini indirdim. Gittiğimde Menü6686 yapıp ana kartın ne olduğuna bakıp yükliyeceğim. Benim merak ettiğim TV nin android mi olması gerekiyor. Normal HD ve uydu alıcılı Led Tv lerde bu işlem yapılabiyormu. Onu merak ediyorum
Açıkçası bu yükleme dosyaları cihazın sadece uydu alıcılı Tv bölümü için. O yüzden anakart numarasının uyması halinde problem olacağını sanmıyorum. Hiçbirinin olmadığı bir senaryoda TV başında iken tekrar iletişime geçin, Uydu listesinde kör tarama ve TKGS frekansları ile ilgili bilgi paylaşalım. Bu yöntemle her halükarda güncel kanal listesini yükleme imkanınız olur.

E Çevrimdışı

ernknd

Yeni Üye
26 May 2023
1
40
merhaba onvo tv de servis menüsünden channel export ile kanal yedeklemesi yapmak istediğimde hata veriyor. usb belleği de görüyor, anakart 706

J Çevrimdışı

jeyhun87

Yeni Üye
2 Haz 2023
1
36
Onvo ov32150 sıralı kanal listesi.
516s model anakarta sahip tv de düzenlenip kopyalandı.
Onvo TV anakart modelinizi öğrenmek için(tv modundayken) kumandadan Menu tuşuna basıp bırakın hemen ardından 6686 tuşlayın, solda çıkan menüde ' Board' bölümü anakart modelinizi gösterir.
Model no ortasındaki sayı 516s ise uygundur.

Link:

https://www.mirrored.to/files/VMQQIDPA/Onvo_OV32150_(516s_anakart)_sıralı_kanal_listesi.rar_links
link ölmüş kontrol edip yenilermisin hocam

R Çevrimdışı

retrofd10

Yeni Üye
15 Nis 2023
1
35
merhabalar onvo tv de servis menüsünden channel export ile (burda paylaşılıp indiridiğim) kanal listesini yüklerken ''failed'' şeklinde hata veriyor. Cus import yaptığımda da sadece 10 kanal yüklüyor. anakart: 706. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

M Çevrimdışı

mertay

Yeni Üye
21 Haz 2023
1
25
bu dosyaları tp.sk516s anakart modeline sahip televizyonlarda kullanamaz mıyız?

R Çevrimdışı

Reji45

Yeni Üye
13 Ağu 2021
5
38
İyi günler Adem bey 706 analart TV'ler için güncel kanal listesi varmı.
Birde Televizyonda usb üzerinden film açtığı zaman ses dosyalarının bir çok versiyonunu desteklemiyor. konu ile ilgili Mehmet atmaca elektronikle görüşüp televizyonlara yazılım güncellemesi yapsalar.
İliniz için teşekkür ederim.

Hasan3472 Çevrimdışı

Hasan3472 

Aktif Üye
30 Kas 2021
195
38
Hayırlı akşamlar dostlar. Mehmet Atmaca elektronik TV lerde bir üst versiyon yazılım özelliği kapalı biliyorsunuz. Bunu USB ile yapabilen var mı. Ve nereden temin ederiz. Örneğin bende iki tane onvo TV var. Biri android 9 yeni aldığım android 11 daha stabil. Android 11 yazılımı yani rom veya firmware dosyasını nereden buluruz. Konu bulamadım. Mümkünse bir el atalım ricam.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt