NORDMENDE SABA MORİO ONVO Led TV lerde USB den Kanal Listesi Yükleme ve Yedekleme Nasıl Yapılır?

S Çevrimdışı

sakir50

Yeni Üye
30 Eyl 2023
2
34
merhabalar onvo tv de servis menüsünden channel export ile (burda paylaşılıp indiridiğim) kanal listesini yüklerken ''failed'' şeklinde hata veriyor. Cus import yaptığımda da sadece 10 kanal yüklüyor. anakart: 706. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
merhaba hocam bende de aynı sorun var çözüm bulabildiniz mi

S Çevrimdışı

sakir50

Yeni Üye
30 Eyl 2023
2
34
merhabalar onvo50350 tv de servis menüsünden channel export ile (burda paylaşılıp indirdiğim) kanal listesini yüklerken ''failed'' şeklinde hata veriyor. Cus import yaptığımda da sadece 10 tane trt kanalı yüklüyor. anakart: 706. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

K Çevrimdışı

KARAKUZU

Yeni Üye
13 Kas 2023
1
65
merhaba arkadaşlar. onvo 42 "43" smart tvde anakart degiştirdim menü arapca türkçe bulamıyorum yardımcı olurmusunuz diller nerden degişiyor

Hasan3472 Çevrimdışı

Hasan3472 

Aktif Üye
30 Kas 2021
195
38
Yazılım global ise sorun yok diye biliyorum. Menüden ayarlar çarkına gir. Ordan sırayla her yere gir. Dil listesi gelecektir.

T Çevrimdışı

TUGRULBEY

Yeni Üye
9 May 2021
18
33
Hayırlı akşamlar dostlar. Mehmet Atmaca elektronik TV lerde bir üst versiyon yazılım özelliği kapalı biliyorsunuz. Bunu USB ile yapabilen var mı. Ve nereden temin ederiz. Örneğin bende iki tane onvo TV var. Biri android 9 yeni aldığım android 11 daha stabil. Android 11 yazılımı yani rom veya firmware dosyasını nereden buluruz. Konu bulamadım. Mümkünse bir el atalım ricam.
Ben de merak ediyorum, siz güncelleme yapabildiniz mi

Hasan3472 Çevrimdışı

Hasan3472 

Aktif Üye
30 Kas 2021
195
38
Yok malesef bu işin çözümü yok çok araştırdım. Diğer forumlarda da konular var kesinlikle sağlıklı çözüm yok. Güncelleme kısmı kapalı olmasının iki ana nedeni var.
1 ticari yani android sürümü tıkanınca tv uygulama desteği biteceği için kullanıcı yeni TV arayışına girmek zorunda kalacak veya TV box almak zorunda kalacak yani 10 yıllık TV smart bölümü 3 yıla düşecek.
2. Sebebi ise firma ben malımı satarım gerisine karışmam mantığı. Ve hiç Mehmet atmaca gibi bir insana bu yakışmadı ileride çok müşteri kaybeder. İki tane onvo aldım ama artık herkese almayın diyorum. Cihazların ekranı bulut veya sinek çabuk kaçıyor o iki konu bile benim için mühim değildi. çünkü yerli dedik ve ülkemiz kazansın bu paraya bu olur dedik ama firma kafası sinsi olup güncelleme işini kapatınca olay değişir.

T Çevrimdışı

TUGRULBEY

Yeni Üye
9 May 2021
18
33
Çok üzücü ama çözülebilmesi lazım sonuçta bu anakartlar evrensel. Üreticisi mutlaka yayinliyordur guncelleme. Gerekirse robot edip yapabilmek lazim

Hasan3472 Çevrimdışı

Hasan3472 

Aktif Üye
30 Kas 2021
195
38
Çok üzücü ama çözülebilmesi lazım sonuçta bu anakartlar evrensel. Üreticisi mutlaka yayinliyordur guncelleme. Gerekirse robot edip yapabilmek lazim
Yok M.A elektronik yani Mehmet atmaca TV serisi markalar hepsi güncelleme ayarı kapalı. Manuel veya online hiç bir yerden aktif değil tamamen engel koymuşlar.

T Çevrimdışı

TUGRULBEY

Yeni Üye
9 May 2021
18
33
Araştıralım. İstediği kadar kapalı olsun mutlaka root edilebilir yazılım atılabilir.

Hasan3472 Çevrimdışı

Hasan3472 

Aktif Üye
30 Kas 2021
195
38
Tuğrul şefim android 5 ile root olayı zorlaştı uygulama ile olmuyor artık. Diyelim oldu TV ye uygun üst sürüm android romu nerede bulacağız.

T Çevrimdışı

TUGRULBEY

Yeni Üye
9 May 2021
18
33
Belki olabilir bu işlem , gerçi zor biraz ,sadece tcon ile biteceğini sanmıyorum donanım da farklı olabilir (mini pc gibi düşündüm) :)
hocam android telefonlarda anakartı ve nerdeyse tüm donanımı farklı olan romları birbirlerine port ediyorlar. bu imza uygulamasını kaldırma işlemleri falan var. tv üzerindeki romu yedekleyebilirsem hepsini deniycem.d

Geri
Üst Alt