NORDMENDE SABA MORİO ONVO Led TV lerde USB den Kanal Listesi Yükleme ve Yedekleme Nasıl Yapılır?

S Çevrimdışı

Samko86

Yeni Üye
6 Ara 2022
1
38
Hayırlı Günler Kolay Gelsin. Bu belirtilen kanal listesi güncellenmiş oLarak mı yayında suanda.

Güncel kanal listesi olması gerekiyor

Son düzenleme:
N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
Hayırlı Günler Kolay Gelsin. Bu belirtilen kanal listesi güncellenmiş oLarak mı yayında suanda.

Güncel kanal listesi olması gerekiyor

En güncel hali değil fakat kullanılmayacak kadar da eski değil. Malum Türksat'ta bir sürü dandik kanal her gün açılıp kapanıyor. Linkteki liste de fazlasıyla iş görür Ulusal ve Yerel kanallar var içinde kullanılır. TV'niz eğer TKGS destekliyorsa TKGS ile de güncelleyebilirsiniz. MA elektronik artık sitesinde yayınlamıyor.

I Çevrimdışı

ilker türkmen

Yeni Üye
25 Eki 2019
1
48
Hay telifinize tüküreyim sizin..

Dostlar biraz bekleyin ucundan kıyısından bir kanalın görüntüsü görünmüş diye telif geldi, videoyu düzenleyip yeniden ekleyeceğim.

IMG_20221227_135933.jpg

Sistem kurtar dedim TV bu hale geldi ne yapmam gerekiyor

H Çevrimdışı

hakanbeyoglu

Yeni Üye
1 Ocak 2023
3
45
merhaba
öncelikle emekleriniz için teşekkür ederim.
onvo 43f800 model tv aldım kanallar yüklü gelmedi doğal olarak, uydu kablosunu taktıktan sonra bir türlü kanla yüklemesi yapamadı karmaşık bir yapısıda yok gibi ama bir yerlerde ufak bir detay atlıyorum sanki, apartmanda merkezi uydu sistem kullanıyorum belkide bundan olabilir...

1-öncelikle TV yeni versiyon kullanıyor board 768 ile bitiyor nosu model ise 806 olarak görünmekte
2- kanal yüklemek için tkgs kullanılmalı fakat ben tkgs ile hiçbir kanal yükleyemedim
3- sizin yayınladığınız kanal listesi ise arşiv hatası vermekte
bu konuda yardımı olursanız sevinirim

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
Buradaki listeler L3 Android yani 150-250-350 serisi TV'ler içindir. Sizin TV'niz 43F800, lisanslı android tv. Otomatik arama frekanslarını girip arama yaptırabilirsiniz.

H Çevrimdışı

hakanbeyoglu

Yeni Üye
1 Ocak 2023
3
45
Buradaki listeler L3 Android yani 150-250-350 serisi TV'ler içindir. Sizin TV'niz 43F800, lisanslı android tv. Otomatik arama frekanslarını girip arama yaptırabilirsiniz.
Dünden beri denemediğim yöntem kalmadı, bir yerde yanlış yapıyorum ama bulamadım rica etsem terif etmeniz mümkün mü

H Çevrimdışı

hakanbeyoglu

Yeni Üye
1 Ocak 2023
3
45
Dünden beri denemediğim yöntem kalmadı, bir yerde yanlış yapıyorum ama bulamadım rica etsem terif etmeniz mümkün mü
Merhaba kanal arama sorununu çözdüm :)
Bir yerlerde yanlışlık yaptığımı söylemiştim, anlatayım; öncelikle benim gibi çok kurcaladıysanız fabrika ayarına dönün, sonra kanal arama bölümüne gelin tercih edilen uydu bölümüne girip ilerleyelim Türksat 42.0E uydusunda giriş yaparak LNB ayarları bölümüne girip devredışı olan DiSEqC port ayarini A konumuna getirin ve taramayı başlatın hepsi bu kadar kolay gelsin

D Çevrimdışı

digitulip

Yeni Üye
8 Ocak 2023
1
56
merhaba, benim Nordmende 40250 led Tv var. Yukarıda nlatılanları uygulamama rağmen, arama bölümü kablo da olduğunda, kanal taşıma menüsü çıkmıyor. Uydu anten mi bağlamam lazım bu taşıma menüsüne ulaşmak için yıksa bilinen başka bir yol var mı?

powerboard Çevrimdışı

powerboard 

Yeni Üye
5 Ara 2019
25
merhaba, benim Nordmende 40250 led Tv var. Yukarıda nlatılanları uygulamama rağmen, arama bölümü kablo da olduğunda, kanal taşıma menüsü çıkmıyor. Uydu anten mi bağlamam lazım bu taşıma menüsüne ulaşmak için yıksa bilinen başka bir yol var mı?
tkgs yi kapatın ve öyle yapın.ben öyle yaptım oldu.

böylede yapılabilir.

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

mehmetyildiz1628

Yeni Üye
8 Ocak 2023
3
35
Merhaba ov55f900 modeli için bir kanal listesi var mı acaba? Bazı arkadaşlar arama yapın kaknallar gelecek demiş evet kanallar geliyor ama kafasına göre siliyor bazen birde düzenleme yapmak çok zahmetli. Otomatik bir liste varsa mükemmel olur.

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
Merhaba ov55f900 modeli için bir kanal listesi var mı acaba? Bazı arkadaşlar arama yapın kaknallar gelecek demiş evet kanallar geliyor ama kafasına göre siliyor bazen birde düzenleme yapmak çok zahmetli. Otomatik bir liste varsa mükemmel olur.
Otomatik liste de sıkıntılı. Ya TKGS açacaksınız onun kendi sırasına mahkum olacaksınız ya da elle sıralayıp TKGS'yi tamamen devre dışı konuma getireceksiniz. Ben bu şekilde çözdüm olayı. Servis menüsünden kanal yedekle yapıp excelde onları istediğim şekilde düzenleyip (daha kolay olduğu için) sonra TV'ye geri yükledim. Fakat TKGS kapalı olsa da USB'den kanal listesi yükleyince TKGS'yi açıyor otomatikmen. Ve USB'den listeyi attıktan sonra TKGS hop diye kafasına göre değiştiriyor/ yok ediyor. Şu şekilde çözdüm, anten kablosunu takmadan da sinyal görmeyince kanal listesi yüklemiyor USB'den. ben de USB'den liste yükleyip bittiği anda kabloyu çektim, TKGS'yi kapatıp TV'yi yeniden başlatıp tekrar anten kablosunu taktım. Bu listeyi de hiç bozmadım kullanıyorum. Anca bu şekilde bir çıkış yolu buldum.

10 yıllık uydu alıcısında, tüm uyduyu taratıp mevcut listeyi bozmadan ismi değişen varsa güncelleyip, olmayan kanalları da sona ekleme özelliği var. Fakat şimdikilerde saçma sapan bir şeyler, tek TP olarak tarama yapılıyor anca, o kanallar varsa da listeyi karıştırıyor o tp'deki kanalları silip sona ekliyor, tüm uyduyu tarayınca mevcut listeyi komple siliyor.

M Çevrimdışı

mehmetyildiz1628

Yeni Üye
8 Ocak 2023
3
35
Otomatik liste de sıkıntılı. Ya TKGS açacaksınız onun kendi sırasına mahkum olacaksınız ya da elle sıralayıp TKGS'yi tamamen devre dışı konuma getireceksiniz. Ben bu şekilde çözdüm olayı. Servis menüsünden kanal yedekle yapıp excelde onları istediğim şekilde düzenleyip (daha kolay olduğu için) sonra TV'ye geri yükledim. Fakat TKGS kapalı olsa da USB'den kanal listesi yükleyince TKGS'yi açıyor otomatikmen. Ve USB'den listeyi attıktan sonra TKGS hop diye kafasına göre değiştiriyor/ yok ediyor. Şu şekilde çözdüm, anten kablosunu takmadan da sinyal görmeyince kanal listesi yüklemiyor USB'den. ben de USB'den liste yükleyip bittiği anda kabloyu çektim, TKGS'yi kapatıp TV'yi yeniden başlatıp tekrar anten kablosunu taktım. Bu listeyi de hiç bozmadım kullanıyorum. Anca bu şekilde bir çıkış yolu buldum.

10 yıllık uydu alıcısında, tüm uyduyu taratıp mevcut listeyi bozmadan ismi değişen varsa güncelleyip, olmayan kanalları da sona ekleme özelliği var. Fakat şimdikilerde saçma sapan bir şeyler, tek TP olarak tarama yapılıyor anca, o kanallar varsa da listeyi karıştırıyor o tp'deki kanalları silip sona ekliyor, tüm uyduyu tarayınca mevcut listeyi komple siliyor.
Listeyi Excel den nasıl düzenleme yapıyorsun bu konuda bir video falan var mı? Belirttigin şekilde yapıp kanalların kaybolmasını çözerim ama tek tek kanal listelemek zor excelden sıralamak çok iyi olur.
Yardımın için şimdiden teşekkür ederim.

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
Listeyi Excel den nasıl düzenleme yapıyorsun bu konuda bir video falan var mı? Belirttigin şekilde yapıp kanalların kaybolmasını çözerim ama tek tek kanal listelemek zor excelden sıralamak çok iyi olur.
Yardımın için şimdiden teşekkür ederim.
Her anakart modelinde olmuyormuş, bendeki TP.SK506S anakartta kanal listesi USB'ye excelin açabildiği bir formatta aktarılıyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt