NORDMENDE SABA MORİO ONVO Led TV lerde USB den Kanal Listesi Yükleme ve Yedekleme Nasıl Yapılır?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu konu hiç açıklayıcı değil HD için hangi dosya uhd için hangi dosya belli değil ki
Bunu yazmak için mi üye oldunuz :kiskis

Bunun için öncelikle TV nin anakart modelini öğrenmeniz gerekir.
Uzaktan kumandanızdan MENU6686 tuşlayın. (TV Modunda olmalı televizyon)
Solda açılan servis menüsünde Alt bölümde BOARD yazan yerde anakart modelinizi görebilirsiniz.

Orada gördüğünüz anakart modeli ne ise, indirmeniz gereken yazılım da o olmalıdır. (506 508 706 gibi)

A Çevrimdışı

ANİHAT

Yeni Üye
7 Mar 2021
1
66
ARKADAŞLAR

Nordmende 50'' Ultra HD Smart Led TV aldım Bir sürü gereksiz kanallar var bunları temizleyim dedim silme yapıyor, fakat taşıma yapmıyor ne yapmam lazım, fabrika ayarlarına dönmem gerekirmi gerekirse nasıl yapmam lazım şimdiden TŞKler.​

X Çevrimdışı

xmen14

Aktif Üye
2 Ara 2020
66
42
Ov32100 için hangi kanal listesi yüklememeliyiz. Ayrıca 6686 ile servis menüsüne giremedim

T Çevrimdışı

TUGRULBEY

Yeni Üye
9 May 2021
18
33
hocam bu tv lere nasıl root atabiliriz?
bootloader kilidini bir türlü açamadım.
yardımcı olursanız çok sevinirim.
sizin tavsiyeniz ile onvo 65" almıştım.

T Çevrimdışı

teknikgaz

Yeni Üye
24 Ara 2021
1
61
Hay telifinize tüküreyim sizin..

Dostlar biraz bekleyin ucundan kıyısından bir kanalın görüntüsü görünmüş diye telif geldi, videoyu düzenleyip yeniden ekleyeceğim.
Adem kardeşim ilk önce hizmetlerin için emeğine sağlık güzel bir hizmet yapıyorsunuz. Benim öğrenmek istediğim sizin kanal listenizle atmaca elektroniğin yayınladığı liste aynımı ayrıca bizim pc de nasıl kendi listemizi düzenleyebileceğimizide yazarmısın. Hayırlı günler

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
MA Elektronik sitesinden bu "yazılım" dosyalarını kaldırmış. Aslında yazılım dedikleri, kanal listesi. Yazılım sayılır mı ? Bence sayılmaz. Sanırım artık TKGS gelmesi ile bu listeleri paylaşmayacaklar. Bu Smart Android TV'lerde kanal arama bulma sıralama işi çok uğraştırıcı, çok zahmetli. Tek tek taşıyorsun yukarıya kadar. Her seferinde baştan bir daha. Next'in mavi arayüzlü sisteminde kanal taşımayı çok sevmiştim. Bu kanal arama ve taşıma işlerini kolaylaştırmaları lazım.
TKGS ise başlı başına saçmalık. Ben mecbur muyum kardeşim senin bana verdiğin sıralamayı kullanmaya. Hiç izlemeyeceğim kanallar başlarda. Benim işime yarayanlar ortalarda arada parça parça... Esnek modda sıralanıyor falan hikaye... 1 TRT1, 2 ATV, 3 KANL D, öyle gidiyor. Siz Kanal D'yi en başa alsanız da kumandadan 1 e basınca TRT, 3'e basınca Kanal D açılıyor.

Ayrıca bu MA Elektronik üretimi ürünlerin hiç Android yazılımını görmedim forumlarda vs. bence olması lazım katılımsız kurulum şeklinde. Flaşa atsın millet ordan formatlasın, kuruluma müdahale ettirmeyip otomatik şekilde kurulursa sorun kalmaz. Sistem giderse TV modunda MENU6686'ya girilmediğinden sıfırlama da yapılamaz. Philips'te var mesela bu.

Ha burdan fikir de vermiş olayım, her cihazda aynı panel yok, onun için hepsinin yazımı ayrı... E Olsun. Ya otomatik olarak hangi panel olduğunu tanıyıp ona göre yapılandıracak şekilde bir dosya (ki boyutu büyük olur nispeten)

İkinci mantıklı yol ise cihazın seri numarası girilerek siteden indirilecek yazılım dosyaları yapmak. Bence bu çok daha kolay, basit. Ama bunu yaparken sadece Onvo'ya değil Nordmende Saba Morio ve Fenoti için de yapmaları lazım. Zaten çoğu birbirinin aynısı model sorun olmaz.

Hasan3472 Çevrimdışı

Hasan3472 

Aktif Üye
30 Kas 2021
195
38
Dostlar onvo 43 tv de kanal düzenleme ve taşıma seçenekleri yok veya yazılım hatası var. Varmı böyle sorun yaşayan.

IMG_20220314_090103.jpg

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
Dostlar onvo 43 tv de kanal düzenleme ve taşıma seçenekleri yok veya yazılım hatası var. Varmı böyle sorun yaşayan.

Sol simgelerin olduğu kısımda DTV yazan yere gelirseniz Tüm Uydu kanallarını, Çanak simgesine gelirseniz de seçili uydudaki kanalları sıraya koyabilirsiniz. Önerim DTV kısmından yapmanız. Görselde KIRMIZI renkte işaretlediğim DTV. MAVİ İşaretlediğim de geçerli uydu. Bende deli olmuştum fakat MA Elektronik Youtube kanalına koymuş nasıl yapılacağını. Uğraşmak istemezseniz 506 ve 706 anakart için hazır liste var elimde.

IMG_20220314_090103af71c19549090f01.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt