Netflix ücretlerine zam

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Senin mesleğini bilmiyorum ama ben İibf mezunuyum az biraz anlarım ekonomiden malın ne olduğu ya da o paraya ne verdiğinin bir önemi yoktur. Önemli olan senin istediğin fiyatı verebilecek bir talep var mıdır piyasada varsa zaten mesele olmaz devam eder faaliyetine ama talep düşüşü yaşarsa mecbur ya fiyatı düşürüp talep arttırması lazım ya da piyasadan çekilmesi lazım. Benim düşüncem birkaç ay içinde bu zamdan geri dönüş yapacağı yönünde.
O zamdan geri dönüş yapılmaz bence.
Herkesin evinde 4K televizyon yok.
FHD çoğu kullanıcıya yetecektir.
Hatta mobil kullanıcılar 480P ile bile yetinecektir. (Depolama ve internet paketi bakımından.)

Netflix'in reklam gücü elinde oldukça, tercih edilebilir alternatifi olmayınca talebi düşmez.
ABD'de, Avrupa'da vs. birden fazla rakibi var evet ama Türkiye için aynı durum söz konusu değil.

Bunlar kişisel görüşlerim tabi, zaman gösterir ne olup biteceğini.
Ama az çok yaşadığım ortamı biliyorsam o iş öyle olmaz.
Bir aboneliği zaten 3-4 kişi kullanıyor, zam çok da sonuç değiştirmez. :kiskis

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Hakan Muhafız, Bir Başkadır, Atiye, Aşk 101, 50 Metrekare

Bunlar Türk dizisi değil mi şimdi yani?
Bir dizi, film ne maliyetlere çekiliyor bir bak derim.
Israrla inatlaşıyorsun. :kiskis

Ayrıca Netflix kullanmıyorum, çünkü yaptıkları iş dizi formatına aykırı.
Bir sezonu tek seferde yayınlarsan, kullanıcıya izlenecek içerik bırakmamış olursun.
Benim için öyle en azından.

E korsanı da engellemiyorsun, neden düzenli olarak abone olayım ki?
Saydığın içerik sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor, toplam Netflix içerik sayısında devede kulak değil devede tüy!

ABD, Avrupa yapımı dev prodüksiyonlarin yanında bu saydığın üç beş diziye harcanan para devede tüy bile değildir. Şimdi binlerce içerik içerisinden muhtemelen ismini bana cevap vermek icin internetten bakıp yazdığın 3-5 yapimla sen, netlfix içerik üretiyor diyorsan bence sen inatlasiyorsundur:cigara

Bir önceki mesajimda sorduğum sorulara cevap bekliyoruz:kas

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
O zamdan geri dönüş yapılmaz bence.
Herkesin evinde 4K televizyon yok.
FHD çoğu kullanıcıya yetecektir.
Hatta mobil kullanıcılar 480P ile bile yetinecektir. (Depolama ve internet paketi bakımından.)

Netflix'in reklam gücü elinde oldukça, tercih edilebilir alternatifi olmayınca talebi düşmez.
ABD'de, Avrupa'da vs. birden fazla rakibi var evet ama Türkiye için aynı durum söz konusu değil.

Bunlar kişisel görüşlerim tabi, zaman gösterir ne olup biteceğini.
Ama az çok yaşadığım ortamı biliyorsam o iş öyle olmaz.
Bir aboneliği zaten 3-4 kişi kullanıyor, zam çok da sonuç değiştirmez. :kiskis
Umut zaten sorun 4k paketten çok giriş paketinde, %50 zam yapıp 17.99 yerine 26.99 yaptılar, yakın bir arkadaşımla konuştuk haber üzerine evinde bein de var, dizi izleme alışkanlığım yok filmler de tatmin edici değil kapatıp geçerim dedi, kuşlu sitede kıyamet gibi boykot çağrısı var, zaman gösterecek dediğin gibi izleyip görelim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Umut zaten sorun 4k paketten çok giriş paketinde, %50 zam yapıp 17.99 yerine 26.99 yaptılar, yakın bir arkadaşımla konuştuk haber üzerine evinde bein de var, dizi izleme alışkanlığım yok filmler de tatmin edici değil kapatıp geçerim dedi, kuşlu sitede kıyamet gibi boykot çağrısı var, zaman gösterecek dediğin gibi izleyip görelim.
Çoğu insan paketi ortaklaşa kullanıyor bence, pek bir şey değişeceğini sanmıyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Türkiye ofisine milyon tane senaryo gelse ne olur, senaryolar prodüksiyon aşamasına gecmedikçe?
Soru buysa eğer cevabı belli, bu kadar üniversite açarsan bu kadar senaryo ve senarist de olur.
Ayrıca Netflix bir otorite değil ki, neyi istiyorsa onu yayınlıyor, ona dönüştürüyor senaryoyu.

Witcher'ı Türkiye'de yapacak ve yazacak adam vardı da olmadı mı yani?

mopak458 Çevrimdışı

mopak458 

Yeni Üye
1 Mar 2021
26
Zaten kullandığı içeriklerde güncelleme hemen hemen yok gibi bakalım bu zamlardan sonra içeriklerde nasıl bir değişim göreceğiz..? Ola ki rtük el atarsa zaten hiç çekilmez olur..

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Soru buysa eğer cevabı belli, bu kadar üniversite açarsan bu kadar senaryo ve senarist de olur.
Ayrıca Netflix bir otorite değil ki, neyi istiyorsa onu yayınlıyor, ona dönüştürüyor senaryoyu.

Witcher'ı Türkiye'de yapacak ve yazacak adam vardı da olmadı mı yani?
Tamam bende ayni şeyi söyledim zaten, sende bu mesajinla bir önceki iddiani boşa çıkarmış oldun :) teşekkürler.

Senaryo sayısı bir anlam ifade etmiyor yapıma dönüşmedikce, dönuşenleri de sen bulup saydın zaten sanırım 5 tane sayabildin ?

Aslında benim asıl konum bunlar değildi beni de çektiniz bu konuların içine:)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Tamam bende ayni şeyi söyledim zaten, sende bu mesajinla bir önceki iddiani boşa çıkarmış oldun :) teşekkürler.

Senaryo sayısı bir anlam ifade etmiyor yapıma dönüşmedikce, dönuşenleri de sen bulup saydın zaten sanırım 5 tane sayabildin ?

Aslında benim asıl konum bunlar değildi beni de çektiniz bu konuların içine:)
Ne yaşıyorsun bilmiyorum ama hep kendince yorumluyorsun anlattıklarımı.
Hakkımdaki niyetin ne bilmiyorum açıkçası. :kiskis

Televizyonun hali ortada, sayı seni tatmin etmemiş olabilir, ama durum bu.
Türkiye bu konuda da geri kalmış bir ülke, bekliyorsun ki yani?

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Ne yaşıyorsun bilmiyorum ama hep kendince yorumluyorsun anlattıklarımı.
Hakkımdaki niyetin ne bilmiyorum açıkçası. :kiskis

Televizyonun hali ortada, sayı seni tatmin etmemiş olabilir, ama durum bu.
Türkiye bu konuda da geri kalmış bir ülke, bekliyorsun ki yani?
Hocam ben Türkiye'ye özel içerik üretmiyorlar dedim hoop oradan atladın, sen heralde yıllardır netflix kullanmıyorsun (bunu diyen sen üyesi bile değilsin), adamlar kaç tane dizi üretti, kaç senaryo geliyor türkiye ofisine falan diye daldın olaya, say dedim kaç dizi var diye 5 tane dizi sayabildin, üstüne şimdi de ama Türkiye de durum bu diyorsun.

yani post mu kasıyorsun ne yapıyorsun anlamadım bir mesajın bir diğerini tutmuyor? birde irite edici yazıyorsun.. cevap verince de ne yaşıyorsun bilmiyorum gibi anlamsız bir ifade..

neyse sen haklısın diyeyim de bitsin bari. netflix en ucuz türkiyede, bir sürü içerik üretiyor, hemde milyon dolarlık yapımlar, hepsine katılıyorum. hadi iyi geceler..

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Hocam ben Türkiye'ye özel içerik üretmiyorlar dedim hoop oradan atladın, sen heralde yıllardır netflix kullanmıyorsun (bunu diyen sen üyesi bile değilsin), adamlar kaç tane dizi üretti, kaç senaryo geliyor türkiye ofisine falan diye daldın olaya, say dedim kaç dizi var diye 5 tane dizi sayabildin, üstüne şimdi de ama Türkiye de durum bu diyorsun.

yani post mu kasıyorsun ne yapıyorsun anlamadım bir mesajın bir diğerini tutmuyor? birde irite edici yazıyorsun.. cevap verince de ne yaşıyorsun bilmiyorum gibi anlamsız bir ifade..

neyse sen haklısın diyeyim de bitsin bari. netflix en ucuz türkiyede, bir sürü içerik üretiyor, hemde milyon dolarlık yapımlar, hepsine katılıyorum. hadi iyi geceler..
Anlamadığın kısım şu, gir Netflix'e kaç tane içerik var ana sayfada şöyle bir göz gezdir.
Sonra Netflix bunların her birine ne kadar pay ödüyor, anlaşmaları nasıldır diye bir düşün derim.

Netflix'e Türkiye'den girince sadece Türk yapımı içerikler çıkmıyor.
Bu kadar filmi, diziye tek seferde, tek ücretle erişebiliyorsun.

Olayın matematiği oldukça basit.

Netflix'e tonla senaryo geldiğini nereden biliyorum, sektördeki insanların konu hakkındaki konuşmalarını izlediğim için biliyorum.
Netflix senede 100 senaryoya OK verse ve içeriklerin seviyesi TV'dekinden farksız olsa sen oturup izler misin?

Post kasmak benim bir işime yaramaz burada.
O lafı daha önceki tartışmalarımıza istinaden dedim.

Ne anlatsam seni tatmin etmiyor hocam, oturup Netflix'le iletişime geçmeyi deneyebilirsin.
Linked.in orada, mutlaka oradan birilerine ulaşırsın, şirket hakkında çok detay vermezler elbet ama işlerine nasıl döndüğüne dair bir takım bilgiler almayı deneyebilirsin. Ben daha ne yapayım yani, babamızın şirketi değil sonuçta.

Prime videonun çok ucuza gelmesi de benim işime yaramıyor mesela.
Neden, oradaki içerikleri seneler önce tükettim çünkü.

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
420
33
Çoğu dizisinde çıplaklığı, lgbt'yi izleyenlere aşılayan bir platform. Zerre umurumda değil. Zamanında 1 aylık abonelik aldım eşimle doğru düzgün oturup izleyebileceğim doğru düzgün bir içerik bulamadım. Bir kaç Türk sineması izleyip üyeliği iptal ettim.

Amazon primeninde ondan kalır yanı yok gibi. Diziyi izliyorsun hoopp içine bir sahne konmuş. Yani neden acaba...

Benim örfüme, inançlarıma ters bir durum.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Anlamadığın kısım şu, gir Netflix'e kaç tane içerik var ana sayfada şöyle bir göz gezdir.
Sonra Netflix bunların her birine ne kadar pay ödüyor, anlaşmaları nasıldır diye bir düşün derim.

Netflix'e Türkiye'den girince sadece Türk yapımı içerikler çıkmıyor.
Bu kadar filmi, diziye tek seferde, tek ücretle erişebiliyorsun.

Olayın matematiği oldukça basit.

Netflix'e tonla senaryo geldiğini nereden biliyorum, sektördeki insanların konu hakkındaki konuşmalarını izlediğim için biliyorum.
Netflix senede 100 senaryoya OK verse ve içeriklerin seviyesi TV'dekinden farksız olsa sen oturup izler misin?

Post kasmak benim bir işime yaramaz burada.
O lafı daha önceki tartışmalarımıza istinaden dedim.

Ne anlatsam seni tatmin etmiyor hocam, oturup Netflix'le iletişime geçmeyi deneyebilirsin.
Linked.in orada, mutlaka oradan birilerine ulaşırsın, şirket hakkında çok detay vermezler elbet ama işlerine nasıl döndüğüne dair bir takım bilgiler almayı deneyebilirsin. Ben daha ne yapayım yani, babamızın şirketi değil sonuçta.

Prime videonun çok ucuza gelmesi de benim işime yaramıyor mesela.
Neden, oradaki içerikleri seneler önce tükettim çünkü.
hala var mı bilmiyorum okuduğumuzu anlayalım dersi vardı bir zamanlar, ah ne çok önemliymiş:)

kendi söylemlerini/iddialarını ben söylemişim gibi buraya yazıp olayları/kişileri birbirine karıştırıyorsun, kendi yazdıklarını boşa çıkarıyorsun, üstüne şöyle yap, oraya gir, linkedin'den ulaş gibi ipe sapa gelmez tavsiyelerde bulunuyorsun. Türkiyeye kaç tane dizi ürettiler diyen ama saya saya 5 tane yapım sayan sen, bütçe olayına giren yine sen, aga sen Türkiye ofisine ne kadar senaryo geliyor biliyon mu diyen sen, sonra Türkiye de durum bu, senaryolar kalitesiz diyen yine sen:)

kısa kısa cümleler kuruyorum;

hiç bir mesajımda zamma itirazım olmadı, netflix içerikleri ve bütçesi beni ilgilendirmiyor, gelen senaryo sayısı beni ilgilendirmiyor. Netflix kullanıcısıyım yaklaşık 2 senedir, zamdan sonrada kullanmaya devam edeceğim.

ben senin ve diğer arkadaşın, "en ucuzu bizde zaten, daha neye itiraz ediyorsunuz" tarzı söyleminize; hayır dövize çevirip bakmak hatalı olur, bizdeki kazanca ve üyeliğin pahalı olduğu ülkelere göre oransal olarak hiçte ucuz değil şeklinde itiraz ettim. olayları başka başka yerlere çektiniz.

bir örnek vermiştim ama anlaşılmadı sanırım, biliyorsunuz en pahalı yakıtı kullanan ülkelerden birisiyiz, belki de ilk 3'teyiz dünyada, bilemiyorum. Sizin mantığınızla, yani TL'yi USD'ye çevirip hesap yaparsak bu sefer, o zaman bizde yakıt hiçte pahalı değil, ilk 50 içerisinde bile değiliz! bu doğru bir yaklaşım mı? Bu hesaplama gelir seviyesine bakılarak yapılıyor, ben yapmıyorum, uzmanlar yapıyor. Sen ortalama gelirinle kaç litre benzin alabiliyorsun, İzlanda'daki arkadaş kaç litre alabiliyor? Yani sevgili Umut Barış Umut Barış senin de dediğin gibi olayın matematiği oldukça basit :kiskis

bitsin dedim ama tutamıyorum kendimi böyle kendiyle çelişen bir mesajları görünce ? yine mesaj kalabalığı oldu bir sürü, diğer arkadaşlardan özür dilerim kendi adıma..

Geri
Üst Alt