Netflix ücretlerine zam

devrimeren Çevrimdışı

devrimeren 

Aktif Üye
1 Mar 2019
279
Netflix, Türkiye üyelik ücretlerine zam yaptı. Abonelik ücretleri yüzde 20 ile 50 arasında arttı.
▪️Temel plan ücreti 17,99 liradan 26,99 liraya, standart plan ücreti 29,99 liradan 40,99 liraya, özel plan ücreti de 41,99 liradan 54,99 liraya yükseltildi. (NTV)

FB_IMG_1614849738129.jpg

Bu kadar yüksek zamların nedeni nedir acaba? Biz ülke olarak ne zaman rahat yüzü göreceğiz. Asgari ücrete yüzde 20den fazla zam yapıldı diye mi acaba hep bu aşırı artışlar?

Son düzenleme:
devrimeren Çevrimdışı

devrimeren 

Aktif Üye
1 Mar 2019
279
Konunun asgari ücretle hiç ilgisi yok. Dünyada en ucuz Netflix kullanan ülkelerden biriydik zaten.
Zam yapmaları normal. Uygun fiyat bir yere kadar.
Ama ne hikmetse bu seneki zamların hepsi yüzde 20-30-40-50 . Aldı başını gidiyor. Konu aslında sadece Netflixte değil.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Konunun asgari ücretle hiç ilgisi yok. Dünyada en ucuz Netflix kullanan ülkelerden biriydik zaten.
Zam yapmaları normal. Uygun fiyat bir yere kadar.
Ayrıca uygun fiyat bir yere kadar düşüncesi pek mantıklı gelmiyor bana. Bu ülkede hiç uygun fiyatlı ürün olmayacak mı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ama ne hikmetse bu seneki zamların hepsi yüzde 20-30-40-50 . Aldı başını gidiyor. Konu aslında sadece Netflixte değil.
Şöyle düşün, Netflix bu hak sahipleriyle anlaşma yapıyor.
Hak sahiplerine de bir ödeme yapıyor yani.
Yerli olsun, yabancı olsun.

TL'nin Dolar karşısındaki değeri malum. E bu şirketi yönetenlerin de bir beklentisi var.

Bu ülkede hiç uygun fiyatlı ürün olmayacak mı.
İnsanlar sorgulamaya başlarsa neden olmasın?

devrimeren Çevrimdışı

devrimeren 

Aktif Üye
1 Mar 2019
279
Şöyle düşün, Netflix bu hak sahipleriyle anlaşma yapıyor.
Hak sahiplerine de bir ödeme yapıyor yani.
Yerli olsun, yabancı olsun.

TL'nin Dolar karşısındaki değeri malum. E bu şirketi yönetenlerin de bir beklentisi var.

İnsanlar sorgulamaya başlarsa neden olmasın?
İşte bende bunu sorguluyorum ama karşılığında uygun fiyat bir yere kadar denilmemesi lazım :).
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

şşşşştt ayıp. enflasyon %15 bi kerem. :yeah
Abartmayalım. Yüzde 1.5 dir o ?

D Çevrimdışı

Dobarlan 

Yeni Üye
31 Eki 2020
29
Dünyaya rahat etmek için mi yada huzur bulmak için mi geldik önce onu bir irdelesek?

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Bu kabul edilebilir bir zam oranı değil, kısıtlı bir kütüphane olduğu için oranladığımızda rakam olarak ucuz olsa da fp olarak pahalı kalıyor zaten. Blutv kaliteli orijinal içerikleri ve kaliteli film seçkisiyle ayda 10-12 lira, amazon prime kısıtlı dublajlı içeriğe rağmen özellikle çok iyi amazon orijinal dizileri uygun kaynaktan 4k hdr olarak 7.90 lira.
Ben bu durumda 4k içerik tüketmek için 55 lira, 1080 p içerik için 41 lira ve sadece 480 p tek kaynaktan içerik izlemek için %50 zamla 27 lira vermem herkesi de vermemeye davet ediyorum.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Kimsenin kullanmaya mecbur olmadığı keyfi bir ürünü dünyada en ucuz fiyatla Türkiye'de sunuyorlar. Azıcık normale çektiklerinde hemen ağlama geliyor. Gerçi normal, sübvanse ile 1 liraya satılan 3-4 çeşit yemeği 2 lira yaptıklarında "ooo, %100 zam mı olur?" tarzı ağlamalar gelen bir ülke burası, şaşırmamak lazım. Biz niye fakiriz demiyoruz da niye fiyatı normale yaklaştırdınız diyoruz. Kendisinin neden az aldığına değil de çöpçünün 5000 istemesine bozulanlar da yine buranın insanı. Asıl soru 4 kişi için 5-7 dolar olan ve elin gavurunun bir bardak çay kahve su içemediği miktar neden bana büyük para oluyor olmalı.

Ya hep diyorum tekrar söyleyeceğim. Dünyada hele şu son 10-20 yılda her şey ucuz. Hiçbir şey pahalı değil sadece biz fakiriz.

Neyse. 4K abonesiyim, annemler, kardeşim vb derken 3-4 yerde kullanıyoruz. Aynı evde de bir çok cihazda mevcut. Bence parasını hak ediyor. Hak etmiyor diyen de 4 kişi değil 8 kişi girer bir danaya artık ne yapalım. :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt