Nedir Bu İnsanların Vestel den Çektiği?

A Çevrimdışı

arifakinti

Yeni Üye
8 Şub 2018
45
Teşekkürler hocam. Aklımda hep kalacak o cihaz. Size de hayırlı olsun diyeyim. Nasıl cihaz memnun musunuz? Aslında Daewoo’nun kanal geçişleri, hız konusu çok iyiydi. Android cihaz bizi üzecek gibi sanki bu konuda. :)
Valla hocam daha önce 3 4 defa kullanmak nasip oldu. Pek bakamadım yalnız yaşıyorum şuan evde çok duramıyorum. Ssiptv denedim olmadı o canımı sıktı. Bir stick yada box almam lazim sanırım

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
Bir memnuniyette benden gelsin 76201 model çamaşır makinesi vardı deterjan kutusu sorunluydu bir kaç defa servislik durumdan sonra makine değişimini kabul edip yenisini yolladılar yeni gelen üründe revizyonlar yapılmış deterjan kutusu daha küçüktü ve de daha farklı motor kullanmışlar daha sessiz geldi makine bende bunun üzerinde garantiyi 7 yıla uzattım malum makine fiyatları almış başını gidiyor.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bir memnuniyette benden gelsin 76201 model çamaşır makinesi vardı deterjan kutusu sorunluydu bir kaç defa servislik durumdan sonra makine değişimini kabul edip yenisini yolladılar yeni gelen üründe revizyonlar yapılmış deterjan kutusu daha küçüktü ve de daha farklı motor kullanmışlar daha sessiz geldi makine bende bunun üzerinde garantiyi 7 yıla uzattım malum makine fiyatları almış başını gidiyor.
Gözünüz aydın. Teşekkürler Vestel.

B Çevrimdışı
5 Şub 2019
35
35
((( 01.01.2019

İyi akşamlar arkadaşlar,mutfakta kalorifer böceği sıkıntısı yaşıyordum. Birkaç gündür borik asit ile müdehale ettim.

Az evvel film izlerken sehpanın altında bi böcek gördük eşimin peluş terliği fırlatmasıyla ünitenin ayağı yerinden söküldü ve tv öne devrilip ekran fotoğraftaki gibi kırıldı.

Modeli Toshiba 49L2963dat smart tv, 4 aylık Cihaz

Edit : 1 ay evvel 1999 tl ye almıştım bu televizyonu. Şuan en düşük 2700 civarı. Kırılanı aldığım yerde kampanyalı 2500 tl fiyatı. Sanırım satın alacağım

Edit 2 : Servis panel değişimi için 1250 tl fiyat çekmişti.
Stokta panel olmadığı için 1593 tl ye sıfırı ile değişim yapıldı,yeni ürün bekleniyor

Edit 3: Kırılan 49 inch Full hd smart tv yerine 4K 49 inch smart tv verildi. )))))

06.12.2023

tarihli güncelleme

 Yukarıda Kasım 2018 ayında 2000 liraya satın aldığım TV nin ekranını 2019 yılbaşı gecesi nasıl kırdığımdan bahsetmiştim.

Kullanıcı hatası olduğu ve ne fabrikada ne serviste ekranı bulunmadığı için bozuk tv ve o günün tutarıyla 1600 lira civarı bir tutar benden alınıp bir üst model TV verildi vestel tarafından.

Değişimden gelen TV'nin ekranı garantisi bittikten iki ay sonra kendiliğinden bozuldu, Vestel yine garantin yok hem bizde ekran yok, yapacak bir şey yok deyip beni şutları, Tüketici hakem heyeti şikayetim sonrasında Vestel sen bize 4500 lira ve bozuk TV yi ver biz sana yine bir üst modeli verelim dedi. Yine aldık el mahkum.

2019 - 2022 yılları arası 3. Vestel TV'mi almış oldum.

Dün gece yine izlerken Tv''nin ekran kendi kendine gitti. Yine mevzu başa sardı.
Toshiba full hd smart tv Ekran kırıldı (4K ile değişim yapıldı)

3 tane vestel tv nin birini ben kırdım ikisinin ekranı kendi kendine bozulmuş oldu. 5 yılda 3 tv çöp oldu, arada bir LG aldım o da kutudan bozuk çıkmıştı ama onlar mağdur etmedi fazlası ile telafi ettiler.

Şimdi bu son tv Daha yeni model olmasına, garanti süresi içerisinde olmasına rağmen şimdi yine bizde ekran yok sen bize 5 10 bin ver biz sana şunu verelim diyecekler ve ben bu mevzuyu mahkemeye taşıyacağım, resmen her sene kendi isteğimle dışında tv yeniliyorum. Detayları süreç içerisinde yazacağım.

20231205_224323.jpg

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,443
((( 01.01.2019

İyi akşamlar arkadaşlar,mutfakta kalorifer böceği sıkıntısı yaşıyordum. Birkaç gündür borik asit ile müdehale ettim.

Az evvel film izlerken sehpanın altında bi böcek gördük eşimin peluş terliği fırlatmasıyla ünitenin ayağı yerinden söküldü ve tv öne devrilip ekran fotoğraftaki gibi kırıldı.

Modeli Toshiba 49L2963dat smart tv, 4 aylık Cihaz

Edit : 1 ay evvel 1999 tl ye almıştım bu televizyonu. Şuan en düşük 2700 civarı. Kırılanı aldığım yerde kampanyalı 2500 tl fiyatı. Sanırım satın alacağım

Edit 2 : Servis panel değişimi için 1250 tl fiyat çekmişti.
Stokta panel olmadığı için 1593 tl ye sıfırı ile değişim yapıldı,yeni ürün bekleniyor

Edit 3: Kırılan 49 inch Full hd smart tv yerine 4K 49 inch smart tv verildi. )))))

06.12.2023

tarihli güncelleme

 Yukarıda Kasım 2018 ayında 2000 liraya satın aldığım TV nin ekranını 2019 yılbaşı gecesi nasıl kırdığımdan bahsetmiştim.

Kullanıcı hatası olduğu ve ne fabrikada ne serviste ekranı bulunmadığı için bozuk tv ve o günün tutarıyla 1600 lira civarı bir tutar benden alınıp bir üst model TV verildi vestel tarafından.

Değişimden gelen TV'nin ekranı garantisi bittikten iki ay sonra kendiliğinden bozuldu, Vestel yine garantin yok hem bizde ekran yok, yapacak bir şey yok deyip beni şutları, Tüketici hakem heyeti şikayetim sonrasında Vestel sen bize 4500 lira ve bozuk TV yi ver biz sana yine bir üst modeli verelim dedi. Yine aldık el mahkum.

2019 - 2022 yılları arası 3. Vestel TV'mi almış oldum.

Dün gece yine izlerken Tv''nin ekran kendi kendine gitti. Yine mevzu başa sardı.
Toshiba full hd smart tv Ekran kırıldı (4K ile değişim yapıldı)

Daha yeni model olmasına, garanti süresi içerisinde olmasına rağmen şimdi yine bizde ekran yok sen bize 5 10 bin ver biz sana şunu verelim diyecekler ve ben bu mevzuyu mahkemeye taşıyacağım, resmen her sene kendi isteğimle dışında tv yeniliyorum. Detayları süreç içerisinde yazacağım.
Şanssızlığın bu kadarına pes.

Cihaz açıkken ekrana ışık tutar mısınız görüntü var mı.?

B Çevrimdışı
5 Şub 2019
35
35
Şanssızlığın bu kadarına pes.

Cihaz açıkken ekrana ışık tutar mısınız görüntü var mı.?
Akşamüstü Servis götürdü tv yi, bundan bir öncekinde kapıdan girer girmez sıvı teması demişlerdi ama alakası yoktu, bakalım şimdi ne diyecekler, yazılar falan akıyor aşağı doğru, ekranın alt yarısında sadece neredeyse görüntü vermez oldu

B Çevrimdışı
5 Şub 2019
35
35
Cihaz darbe almış olabilir mi.?
Hayır hocam, nerdeyse sadece fon olarak kullanılıyordu, eşim dokunmuyor bile sürekli bozuluyor diye tozunu bile ben anti statik bezle alıyordum. 2 3 saat sesi kısık halde çalıştı birden bire alt taraf gitti, bazen ekranın yarısı kendi kendine fıstık yeşili falan olup hemen gidiyordu ps5 oynarken falan ama son durumda tamamen gitti

20231205_222855.jpg

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,572
Şimdi bu son tv Daha yeni model olmasına, garanti süresi içerisinde olmasına rağmen şimdi yine bizde ekran yok sen bize 5 10 bin ver biz sana şunu verelim diyecekler ve ben bu mevzuyu mahkemeye taşıyacağım, resmen her sene kendi isteğimle dışında tv yeniliyorum. Detayları süreç içerisinde yazacağım.

20231205_224323.jpg
Garanti devam ediyorsa ücretsiz işlem yapılır.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,572
Durduk yere neden oluyor peki hocam, aynı şekilde bozulan 2.vestel tv ve daha 1 yıl olmadı bile bunu teslim alalı
Tamamen panel üreticisini ilgilendiren bir durum zaten panel üreten firmanın biriyle Vestel yollarını ayırdı. Panel üreticisinin bu hatası tv üreten firmaların adına leke getirdi. Bu leke sadece Vestel için değil o firmadan hangi tv üreticisi panel aldıysa hepsi bu sorunu yaşıyor. Sizin tv nin arka kapak etiket bilgileri varsa buraya ekler misiniz.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Tamamen panel üreticisini ilgilendiren bir durum zaten panel üreten firmanın biriyle Vestel yollarını ayırdı. Panel üreticisinin bu hatası tv üreten firmaların adına leke getirdi. Bu leke sadece Vestel için değil o firmadan hangi tv üreticisi panel aldıysa hepsi bu sorunu yaşıyor. Sizin tv nin arka kapak etiket bilgileri varsa buraya ekler misiniz.
son bir sene içersinde uydu arızası için gittiğim konu komşu akraba arkadaş evlerinde hep vestel tvlerde maviş maviş ekranlar görmeye başladım dikkatimi çekti tvler vestel veya vestel üretimi alt markalar.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,572
son bir sene içersinde uydu arızası için gittiğim konu komşu akraba arkadaş evlerinde hep vestel tvlerde maviş maviş ekranlar görmeye başladım dikkatimi çekti tvler vestel veya vestel üretimi alt markalar.
Bunu daha önce de 2-3 Defa yazmıştınız cevaplamıştım yine yazıyorum her tv de led arızası oluyor bahsettiğiniz durum da led arızası

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt