Mitsubishi Electric Kasım 2017 Kampanyası.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,537
Cvp: Mitsubishi Electric Kasım 2017 Kampanyası.

bu dolar kuru

sadece ME Calısıyor Heralde

La Arkadas Dıger Uretıcıler Eskı Fıyattan Yada Uzerıne Kıdım Kıdım Koyarak Zam Yaparken

Bu ME

1000 1000 Gecıyor Bırı Acıklasın  :hayır:

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

0derece' Alıntı:
Sayın 9köy üstadım ve diğer üstadlarım, size bir konu danışacağım;
SF25VE (3600 TL) ve EF25VE (4200 TL) arasında kalite v.s. dişe dokunur bir fark var mı ? Anlamayan biri olarak baktığımda kağıt üstü değerlerde çok yakınlar (aynı dış ünite, tüketim v.s.).  Açıkçası 600 tl farkı sırf şekli (sadece öyleyse) için vermek istemiyorum. Değer bir şey ise bu 600 tllik farkı da karşılayabilirim.

Teşekkür ederim, saygılar

Çok az farklar var verimlilikte ve özelliklerde.komp sesi ilk kalkışta biraz daha düşüktür.verilirmi sorusuna gelirsek para varsa verilir yoksada kafaya takılacak sorunlar yok.ama illa sınıf farkı var sf ile ef arasında.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Sota' Alıntı:
bu dolar kuru

La Arkadas Dıger Uretıcıler Eskı Fıyattan Yada Uzerıne Kıdım Kıdım Koyarak Zam Yaparken

Bu ME

Aynı konuda bende eleştiriyordum sota.zamı anlarım dolar kurunuda anlarım ama bukadar büyük farkı anlamam kimse kusura kalmasın.bu dolar sadece me ye,daıkına,toshibaya,fujitsuya çalışmıyor.diğerleri acaba kağıt parçasımı kullanıyor da büyük zamlar yapmıyor.

Hadi derker kalite farkı sınıf farkı var tamam onu anlarım.fiyatı yüksek tutabilirsin onuda anlarım.ama 1000-1500 tl zammı ne anlarım nede anlamak isterim.dolarda develasyonmu oluyorda bu fark veriliyor.yada cihazlar her geçen gün sağlamlaşıyormu.tam tersi adileşiyor.

İthalse diğerleride ithal ediyor onlarda dolarla alıyor ama küçük farklar zam yapılıyor.bu indirim hiç hoş olmamış işin gerçeği indirim yok.bu şekilde bu büyükbaşalar devam ederse orta kesimde alamaz hale gelecek.yada en alt serilerini alabilecek.e o paraya da gider x markanın üst sınıfını alırım.

Bu zamlar nasılki  bu büyükbaşlara yakışmıyorsa birde ederince satılmayan alt gurup markalarada isyan ediyorum.örneğin baymak,samsung,lg,gree,york,...yazık günah o yüksek verilen paralara.değmez bana göre.gider yerli malı alırım bakarım hizmetime.büyük başlar zam yapınca bunlarda kendilerini fasulye gibi nimetten sayıyorlar ve fiyatları sınıflarına göre yüksek aslada haketmiyorlar.

Herzaman dediğim gibi bu sektör sömürge düzeninde işliyor.gerçi ülkemiz şükrolsun bütün ithal ürünlerde en pahallı tüketimi gerçekleştiriyoruz.herkesin bahanesi hazır dolar yükseldi vurun milletin sırtına.yani ağababalar hiçbirşey kaybetmiyor hep olan vatandala oluyor.biz nerden alacağız zararımızı avucumuzı yalarız ancak.50 lira askari ücrete zam on katı diğer tüketimlere zam.adalet buysa ben tanımıyorum böyle adaleti düzeni.çok şükürki memleketimi seviyorum yoksa isyan etmemek elde değil.bu çark hep aynı yöne dönüyor nedense bir bizlere dönmedi gitti.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

ghostkiller1' Alıntı:
Sota' Alıntı:
bu dolar kuru

Bu ME

Aynı konuda bende eleştiriyordum sota.zamı anlarım dolar kurunuda anlarım ama bukadar büyük farkı anlamam kimse kusura kalmasın.bu dolar sadece me ye,daıkına,toshibaya,fujitsuya çalışmıyor.diğerleri acaba kağıt parçasımı kullanıyor da büyük zamlar yapmıyor.

Hadi derker kalite farkı sınıf farkı var tamam onu anlarım.fiyatı yüksek tutabilirsin onuda anlarım.ama 1000-1500 tl zammı ne anlarım nede anlamak isterim.dolarda develasyonmu oluyorda bu fark veriliyor.yada cihazlar her geçen gün sağlamlaşıyormu.tam tersi adileşiyor.

İthalse diğerleride ithal ediyor onlarda dolarla alıyor ama küçük farklar zam yapılıyor.bu indirim hiç hoş olmamış işin gerçeği indirim yok.bu şekilde bu büyükbaşalar devam ederse orta kesimde alamaz hale gelecek.yada en alt serilerini alabilecek.e o paraya da gider x markanın üst sınıfını alırım.

Bu zamlar nasılki  bu büyükbaşlara yakışmıyorsa birde ederince satılmayan alt gurup markalarada isyan ediyorum.örneğin baymak,samsung,lg,gree,york,...yazık günah o yüksek verilen paralara.değmez bana göre.gider yerli malı alırım bakarım hizmetime.büyük başlar zam yapınca bunlarda kendilerini fasulye gibi nimetten sayıyorlar ve fiyatları sınıflarına göre yüksek aslada haketmiyorlar.

Herzaman dediğim gibi bu sektör sömürge düzeninde işliyor.gerçi ülkemiz şükrolsun bütün ithal ürünlerde en pahallı tüketimi gerçekleştiriyoruz.herkesin bahanesi hazır dolar yükseldi vurun milletin sırtına.yani ağababalar hiçbirşey kaybetmiyor hep olan vatandala oluyor.biz nerden alacağız zararımızı avucumuzı yalarız ancak.50 lira askari ücrete zam on katı diğer tüketimlere zam.adalet buysa ben tanımıyorum böyle adaleti düzeni.çok şükürki memleketimi seviyorum yoksa isyan etmemek elde değil.bu çark hep aynı yöne dönüyor nedense bir bizlere dönmedi gitti.

Az önce HOTPOİNT servisi geldi, montajı kontrol edip onaylayıp sistem kaydı yapacaklardı, Küçük bir sohbet ettim, MİDEA üretimi olduğunu beyan etmekte kendileri, hatta garanti dışı arızalı bir ürüne midea kartı taktıklarını ve aynı özelliklerle çalıştığını beyan etmekte.

Bu koşullarda MİDEA nın kendi klimasınınm 9.000 BTU olanı 1800 - 2000 Bantlarındayken, HOTPOİNT adı altında bu klimaya yine de 1800 - 2000TL ler verilirmi tartışmak lazım.

Aynı paralelde her ne kadar eleştirdiğimiz yanları olsa da bu koşullarda 1500TL ye satılan 12.000BTU market ürünü Soğutmada A+ ve ısıtmada A iken, Bu klima da aynı şekilde Soğutmada A+ ve ısıtmada sadece A ise o halde daha yüksek BTU lu ve daha ekonomik olan market ürünlerine yönelmek de çok yadırganmamalı diye düşünüyorum.

Bu doğrultuda ME yi her zaman ama her zaman mühendislikleri doğrultusunda TAKDİR ediyor olsam da her zamanki gibi ben de fiyat politikalarını eleştirmeye devam edeceğim.  :ok:

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,537

Hotpoint Dıs Unıte Etıketını Paylasırmısın Elektrık BTU Menseı Yazdıgı Kısım

Mıdea Uretımı Kasaya Benzetemedım

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

0derece' Alıntı:
Sayın 9köy üstadım ve diğer üstadlarım, size bir konu danışacağım;
SF25VE (3600 TL) ve EF25VE (4200 TL) arasında kalite v.s. dişe dokunur bir fark var mı ? Anlamayan biri olarak baktığımda kağıt üstü değerlerde çok yakınlar (aynı dış ünite, tüketim v.s.).  Açıkçası 600 tl farkı sırf şekli (sadece öyleyse) için vermek istemiyorum. Değer bir şey ise bu 600 tllik farkı da karşılayabilirim.

Teşekkür ederim, saygılar

ben şahsen gerek duymam. çok bir şey fark etmez değerler açısından.

ama estetik derseniz evet :ok:

sotaya çok inanmayın 400 tl az verip 400 tl lik kebap yiycem diye kazık yedi zamanında haierden ama beyin sahabı olmadığından onun acısı var karsa ulaştı hala uslanmadı ruhu dilencidir çingenedir .

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Sota' Alıntı:
bu dolar kuru

Bu ME

he ebene  açıklıyıyayım . kaşıntın tutmuş çağırmışsın boşa gitmesin.

ulan beyni gidik defol git buradan sayfamı sabote etme.

sen ne anlarsın kaliteden. eriyik teknoloci aşığı a dana krosu.

Gürcan dine kitaba saldırmıycaksan her şeyi ben doğru biliyorum demeyeceksen.  gelip sadece sotayla uğraşabilirsin. :zuhaha:

he canım benim sana ME sadaka verecek tabi tabi.

hani bir konuya yazdıydım ya,  bidene entepli kebapçı lokantacının birisi demişti ya.

adam gelcek bir kur fasulye istiycek yanına kışın turfanda yeşil biber istycek biberin tanesini tartsan 100 gram bir taneyelede doymaz. 250-300 gram biberi yer.

yanındada 1buçuk 2 ekmek yer bir tonda pul biberi döker fasulyenin içine. sonra koca lokantayı satın almış edasıyla kasaya gelir.

biberi yazarım yarım ekmekten fazlasını yazarım.

bu ne ya dersede. 

siktir git ulan yavşak sen benim yarrağımı ye.

derim demişti. diye aktarmıştım ya bir yazımda entepli esnafı .

aynen  sana geçerli götünden laf uyduracağına listelere bak tüm listeler bu forumda var. ulen geçen seneki kampanya ile aynı be tam incelmedim ama belki dahda uygun olanalr vardır.

lavuk 400 kar edicem diye yedin kazığı oturdun birol ustana gıcık forum kurdun yalanmı :)ürt:

şimdide sözde beni kızdırcan :hayır: sanki ben satıyorumda.

ama az uyanık değilsin ha @ghostkiller1 sana yem atmış yemeişsin peşinden yazmamışsın.

dolar üstünden harbiden bu klimalar liste fiyatları öyle söylüyor. tam rakamları hatırlmasamda sanırım burda 1400-1600 bandında satılıyorlar 12likler.

ne yaparsın git hökümatamı isyan edersin Donald Trump mı isyan edersin.

bu kurların vs aslında üslkeden ülekyede tutarlılığı yok böürl tenekesi saldırdığında incelemiştim hatta @ Ado arkadaşta dhde konu vs açmıştı oda incelem yapmıştı ama bizden dah beter olan ülkede hemde en lat seri daha pahalı çıkıypr bizdeki pahalı seriler bazı ülkelerde ucuz çıkıyor vs vs.

bakın ben çok sağlam bir ağızdan duydum almanyada çok ucuz... , bana söyleyen kişide bir tandığından bire bir öğrendim dedi almanyada çok ucuz olduğunu.

am abu bilgi,ler nasıl geliyor orasını bilemiyoruz. Ado üstadın açtığı konuda bir arkadaşta, tam tersi almanyada 2 katı fiyat olduğunu yazdı. ki o kişide boş değildi hani bay incelemişti hatırladığımca.

neyse firma gene güzelliğini iyi kötü yapıyor alacak olanda kampanyayı kaçırmasın derim şahsen.

tabi senin gibi moloz anlamaz kaliteden orası ayrı konuda LEGE yle bir tutmaya çalışırsın mideayla bir tutmaya çalışırsın.

ne oldu len 2. zamzungu aldında ne oldu üstünde seri numarası bile çıkmadı değilmi.
elindeki klimada elini değdiğinde elinde kalıyor işte. yok bi gün displayı çalışmaz yok bir gün gazı kaçar.. len diyoz sana eriyik hırsızlama teknoloci ürünü bunlar.

Lege güzel ötüyormu bak çok üzülme çalıştırma sabaha kur onu kumandadan..  tabi çalışırsa kumandadaki fonksiyonlar.
sabah uyandırır seni .

sen me iste biz kıdım kıdım buluruz sana canını sıkma tam gomayız .

ne iş midea yok piyasada zam komadıda ondanmı yok acaba.

diğerleri zaten ne ettiği belli değil.

çal biraz daha yoksa Türkiyede ekonomi bozuldu satamayız diyorlar üreticilere.

sonada Lege ötüyo işte. giriyi (gree) ürünleri durmayı bilmiyor.

kullanmayı bilmeyenlerde amma ısıtıyor ha diye bileerr.  nasıl olsa aç kapa kullandıkları için mahsur yok.

len komik adamsın ya.. diyosunki abi benim gücüm yetmez me almaya.

sonra Gürcana diyosun sen benim ne maaş aldığımı bilyorsmusun diye bozuk çalarsın bu ne perhiz.

cimriyim de bitsin işte

diğer ertesi gün abi bilgisayra topladımki diyorsun.

len ne bok yersen ye herkes istediğini alır pahalı gelirse de almaz senmi düzelticen kuş beyninle memlekti. esas mercilere bulşamayp sözde klavyeden sallıycan. mantıklı ol sataşma  karıncalı beyninle sana fikrini soran yok kaliteye sataşma teres.

bak oyalanmak istiyorsan dh ye git ordada dolu eregen var hökümata felan saldır. burda bana sataşma.

yettmi len . neyse yeter ya cimrilik senin ruhunda var senlemi uğraşayım.

git börül gibi lafın sağından solunda çek yaz ya eniyisi capon capon gübre pardon zübre ucuz olmak niyetiyle gelmedi buraya ucuz alan dadnik alır.

ekonomi bozulur çin malı en iysi abi biz bunları hemde caponyadan getiryok.

orcinal alaın orcinal

@ghostkiller1 sana teslim bu cimri.

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221

2 ay olmadı bana me sf50 yi 5500 tl vermediler..O zaman usd 3.40-50 civarında idi.Şimdi kur 3.88 5600 tl yapmışlar..İsteyene de vermiyor kimi bayileri gerçi..stokta yok siparişle gelecek 3-4 m2 kurtarmaz deyip hj itelemeye çalışıyorlar..

Şimdi bu arada aynı ürünü 7 bin tl ye alan müşteri enayi mi?

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

ruzgar' Alıntı:
2 ay olmadı bana me sf50 yi 5500 tl vermediler..O zaman usd 3.40-50 civarında idi.Şimdi kur 3.88 5600 tl yapmışlar..İsteyene de vermiyor kimi bayileri gerçi..stokta yok siparişle gelecek 3-4 m2 kurtarmaz deyip hj itelemeye çalışıyorlar..

neden enayi olsunki hocam şartlar zaman zemin herşey etkili. ben 201 kampanya denen olayı bir çok şirket yapıyor. her sene sonu arabalarda kampanyalar vs oluyor. ötv vs melelere oluyor. ya3te kampanya zamanı 400 tl ye yakın gücüm dahilinde taksit uzatarak fazla ödeyerek klima bile aldım. yani kampanya vs  haici ihtiyacı olan alınca bir ürünü enayi olurmu şahsen sizle tanış olsak ben almış olsam bana enayi deseniz inanın gözünüzün üstüne yumruğu yersinz :boxin:

çünkü bir akrabama fi tarihinde yaptım bu olayı ama zararı gene bana oldu =) kombi kurulurken 100 tl kadar zam geldiği için  zararına aldıydım petekleri . kombiyide onun kombsinden almamıştım.

kadınlar yapıları gereği herşeyi kar zanneder. bir akşam oturyoruz sözde beni kötüleyecek yengemdenda aşırı korkar bende aksiyim biraz geçimim iyi değil o aralar eşimle.  fakat eşim biliyor durumu para o esnada olmayınca kısmet neyse o olacak.
benim akrabam konuşuyor diyor işte ben kar ettim sen zarar ettin kombin iyi değil vs ama bir taraftanda kendi eşine yaranma çanbasında gözüne bakıyor dedim gel bi sigara içerlim senle balkonda. çıkardım bunu balkona sigarayı verdim ulan adi adam dalağını aldırma bana diyip balkaon demirlerine sıkıştırdım bunu. dedim puşt gittik senle o toptancıya adam kart çekmeyi bile kabul etmedi (ki ozamanlar kart herkestede yoktu öyle kolay kolay kart almakta zordu.) neypasaydım adamımı dövseydim vermiyor diye dedim.

bu eve gidiyor gece yansiyon kalp sıkışıyor gece yarısı kalktım gene ben hastaney götürüp sabahladım :yuh:

sonrasında ne oldu herşey kısmet ya kombsinin eşanjörü delindi  defalarca arıza yaptı. kombiyi değştirdiler 10 sene dolmadan.
biz  evden çıktık zaten bir yakınımızndı ev. o dandik kombide hala orda duruyor. istisnalar kaideyi bozmaz ama oluyor işte b tür meseleler.

yani herşeyden kar edemedim diye üzülürse insan hasta olur.

derler ya hani duymuşsunuzdur eskiler anlatırlar. bir islam karşıtı , peygamber efendimiz nasipten bahsederken eline bir dilim ekmek almış yanındaki arkadaşınada demiiş bak şimdi gidp diycem bu ekem k benim nasibmmi nasibin derse çöpe atacağım demiş.

hemen sormuş Peygamber efendimize  ekmeği göstermiş demiş bu ekmek elimde nasibimmi değilmi.

efendimizde yersen nasibin yemezsen değil . diyince orada müslüman olmuş diye anlatırlardı tabi ben tam beceremiyorum bu tür anlatımları.

diğer forumdada  bir hoca vardı sinirli takılmaya çalışıyordu ama ben bu tiplere karşıyım yok bana yapılsa ortalığı ayağa kaldırım felan ya çok affedin adam hastir çekerler kendi kendine gelin güvey oluyorsun diyecektim daha başka yolla dedim. hocalarımız (öğretmeni, gerçi imalarımızda aşağı kalmazda :kıskıs:) kusura bakmasında onlardada herşeyden aşırı kar etme hırsı var aman zararmı etttim hastalığı var. adam 1 km gitmiyor işine az yaksın diye dizel araç alıyor ammada az yakar ha.

bu işler böyle hocam pazarın bir başından limon alsanaız diğer başında üztüne kar koyup satsanız 3 beş gene kazanırsınız.

ama ileride 50 kuruştur limaon sen 60 kuruşa satarsın onu görene sana ters dille dese  50 kuruş e ordan al kardeşim der. tatlı dille desen adam der al hadi 55 kuruştan yada elinde kalmıştır kardan zararmı edecek al 50 kuruştan der bunlar hep nasiptir.

zamanında bir panasoniic dvd recordere heves etmiştim karfurda bitince gözüm kalmadı desem yalan olur. aradan bir sene geçmeden daha fonksiyonelini çok daha ucuza aldım 1-2 bilemedin 3 sene kullandık devri bitti dvd lerin zarar ettik =)

daha beter zarar söyliyim ben fikirtepede büyüdüm zamanında gücümüz yoktu en sonunda az çok para geçti elimize beğenmedik fikirtepeyi başka yerden aldık daire . şimdi orda bir dairesi kulübesi olana 5- 6 8 10 15 evn yerine arsaya göre daire veriyorlar.
yani enayimi oluyoruz nasip bu işte.

diğer taraftan bayi büyük değilse gücü yoksa deposu yoksa vs stoklu çalışamaz hocam tek tek çekerler ister istemez ürünü.

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221

9köy' Alıntı:
ruzgar' Alıntı:

neden enayi olsunki hocam şartlar zaman zemin herşey etkili. ben 201 kampanya denen olayı bir çok şirket yapıyor. her sene sonu arabalarda kampanyalar vs oluyor. ötv vs melelere oluyor. ya3te kampanya zamanı 400 tl ye yakın gücüm dahilinde taksit uzatarak fazla ödeyerek klima bile aldım. yani kampanya vs  haici ihtiyacı olan alınca bir ürünü enayi olurmu şahsen sizle tanış olsak ben almış olsam bana enayi deseniz inanın gözünüzün üstüne yumruğu yersinz :boxin:

çünkü bir akrabama fi tarihinde yaptım bu olayı ama zararı gene bana oldu =) kombi kurulurken 100 tl kadar zam geldiği için  zararına aldıydım petekleri . kombiyide onun kombsinden almamıştım.

kadınlar yapıları gereği herşeyi kar zanneder. bir akşam oturyoruz sözde beni kötüleyecek yengemdenda aşırı korkar bende aksiyim biraz geçimim iyi değil o aralar eşimle.  fakat eşim biliyor durumu para o esnada olmayınca kısmet neyse o olacak.
benim akrabam konuşuyor diyor işte ben kar ettim sen zarar ettin kombin iyi değil vs ama bir taraftanda kendi eşine yaranma çanbasında gözüne bakıyor dedim gel bi sigara içerlim senle balkonda. çıkardım bunu balkona sigarayı verdim ulan adi adam dalağını aldırma bana diyip balkaon demirlerine sıkıştırdım bunu. dedim puşt gittik senle o toptancıya adam kart çekmeyi bile kabul etmedi (ki ozamanlar kart herkestede yoktu öyle kolay kolay kart almakta zordu.) neypasaydım adamımı dövseydim vermiyor diye dedim.

bu eve gidiyor gece yansiyon kalp sıkışıyor gece yarısı kalktım gene ben hastaney götürüp sabahladım :yuh:

sonrasında ne oldu herşey kısmet ya kombsinin eşanjörü delindi  defalarca arıza yaptı. kombiyi değştirdiler 10 sene dolmadan.
biz  evden çıktık zaten bir yakınımızndı ev. o dandik kombide hala orda duruyor. istisnalar kaideyi bozmaz ama oluyor işte b tür meseleler.

derler ya hani duymuşsunuzdur eskiler anlatırlar. bir islam karşıtı , peygamber efendimiz nasipten bahsederken eline bir dilim ekmek almış yanındaki arkadaşınada demiiş bak şimdi gidp diycem bu ekem k benim nasibmmi nasibin derse çöpe atacağım demiş.

hemen sormuş Peygamber efendimize  ekmeği göstermiş demiş bu ekmek elimde nasibimmi değilmi.

efendimizde yersen nasibin yemezsen değil . diyince orada müslüman olmuş diye anlatırlardı tabi ben tam beceremiyorum bu tür anlatımları.

diğer forumdada  bir hoca vardı sinirli takılmaya çalışıyordu ama ben bu tiplere karşıyım yok bana yapılsa ortalığı ayağa kaldırım felan ya çok affedin adam hastir çekerler kendi kendine gelin güvey oluyorsun diyecektim daha başka yolla dedim. hocalarımız (öğretmeni, gerçi imalarımızda aşağı kalmazda :kıskıs:) kusura bakmasında onlardada herşeyden aşırı kar etme hırsı var aman zararmı etttim hastalığı var.  adam 1 km gitmiyor işine az yaksın diye dizel araç alıyor ammada az yakar ha.

bu işler böyle hocam pazarın bir başından limon alsanaız diğer başında üztüne kar koyup satsanız 3 beş gene kazanırsınız.

ama ileride 50 kuruştur limaon sen 60 kuruşa satarsın onu görene sana ters dille dese  50 kuruş e ordan al kardeşim der. tatlı dille desen adam der al hadi 55 kuruştan yada elinde kalmıştır kardan zararmı edecek al 50 kuruştan der bunlar hep nasiptir.

zamanında bir panasoniic dvd recordere heves etmiştim karfurda bitince gözüm kalmadı desem yalan olur. aradan bir sene geçmeden daha fonksiyonelini çok daha ucuza aldım 1-2 bilemedin 3 sene kullandık devri bitti dvd lerin zarar ettik =)

daha beter zarar söyliyim ben fikirtepede büyüdüm zamanında gücümüz yoktu en sonunda az çok para geçti elimize beğenmedik fikirtepeyi başka yerden aldık daire . şimdi orda bir dairesi kulübesi olana 5- 6 8 10 15 evn yerine arsaya göre  daire veriyorlar.

diğer taraftan bayi büyük değilse gücü yoksa deposu yoksa vs stoklu çalışamaz hocam tek tek çekerler ister istemez ürünü.

Hocam sizin anlattığınız farklı şeyler..Fi tarihinde aldığınız evin deger kazanmasıyla benim anlattığım aynı şey değil.Ben 1.5 ay önceki fiyattan bahsediyorum..Üstelik dolar daha ucuzken..Firmaların kampanya dedikleri genelde fostur..Zaten aynı fiyata ya da yakına sattıkları malları reklam yapıp allayıp pullayarak yine ayni fiyata verirler..Burada tabii ki stok eritme mevsim faktörü vb..etkenler söz konusu olabilir.Bu da malı satmanın bahanesidir.Ticaret yapanlar demek istediğimi iyi anlar.Ben zaten sf50 yi 7 bin tl ye alan olduğuna inanmıyorum.2 ay önce de 5.500 tl ye alıyorlardı.Sadece 1.5 ay yuksek fiyat cektiler.İnisiyatifi bayilere bıraktılar..Sözde kampanya bitti.Tabii el altından tutturabildiğine sattılar.Kimi yine 5500 e verdi kim 5900 kimi de(pek sanmam) 7000 e de satabilmistir belki.7200 tl den 5600 e inmek yuzde 20 den fazla indirim demektir.

Simdi arabalarda sene sonu indirimler oluyor..Bu yuzden coğu kisi yıl sonunu bekliyor ama bakıyorsun bazen Kasımda alinan araç Aralıkta alınan aractan daha ucuz olabiliyor.

Kimi müsteri vardır nasip der gecer kimisi de kabullenmez hesabını sorar.Zamanında araç ici kamera aldıydım aliexpressten aldıktan sonra bir baktım aynı ürün aynı mağazada 5 usd daha ucuza satılıyor.Hemen mesaj yazdım satıcıya arada bir fark mi var da bunu daha ucuza satiyorsunuz dedim.Satıci da hayir hicbir fark yok ikiside ayni urun aynisini gonderiyoruz dedi.O zaman dedim bana 5 usd iade edeceksiniz.Cinli satıcı bana hak verdi ozur diledi ve 5 usd mi pay pal a gonderdi.Hala orada durur para..Mesele para meselesi degil esasında olay tamamen kisilik karakter anlayış meselesi nasip deyip herşeyi kabullenmek..

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

ruzgar' Alıntı:
9köy' Alıntı:

diğer forumdada  bir hoca vardı sinirli takılmaya çalışıyordu ama ben bu tiplere karşıyım yok bana yapılsa ortalığı ayağa kaldırım felan ya çok affedin adam hastir çekerler kendi kendine gelin güvey oluyorsun diyecektim daha başka yolla dedim. hocalarımız (öğretmeni, gerçi imalarımızda aşağı kalmazda :kıskıs:) kusura bakmasında onlardada herşeyden aşırı kar etme hırsı var aman zararmı etttim hastalığı var.  adam 1 km gitmiyor işine az yaksın diye dizel araç alıyor ammada az yakar ha.

daha beter zarar söyliyim ben fikirtepede büyüdüm zamanında gücümüz yoktu en sonunda az çok para geçti elimize beğenmedik fikirtepeyi başka yerden aldık daire . şimdi orda bir dairesi kulübesi olana 5- 6 8 10 15 evn yerine arsaya göre  daire veriyorlar.

Hocam sizin anlattığınız farklı şeyler..Fi tarihinde aldığınız evin deger kazanmasıyla benim anlattığım aynı şey değil.Ben 1.5 ay önceki fiyattan bahsediyorum..Üstelik dolar daha ucuzken..Firmaların kampanya dedikleri genelde fostur..Zaten aynı fiyata ya da yakına sattıkları malları reklam yapıp allayıp pullayarak yine ayni fiyata verirler..Burada tabii ki stok eritme mevsim faktörü vb..etkenler söz konusu olabilir.Bu da malı satmanın bahanesidir.Ticaret yapanlar demek istediğimi iyi anlar.Ben zaten sf50 yi 7 bin tl ye alan olduğuna inanmıyorum.2 ay önce de 5.500 tl ye alıyorlardı.Sadece 1.5 ay yuksek fiyat cektiler.İnisiyatifi bayilere bıraktılar..Sözde kampanya bitti.Tabii el altından tutturabildiğine sattılar.Kimi yine 5500 e verdi kim 5900 kimi de(pek sanmam) 7000 e de satabilmistir belki.7200 tl den 5600 e inmek yuzde 20 den fazla indirim demektir.

Simdi arabalarda sene sonu indirimler oluyor..Bu yuzden coğu kisi yıl sonunu bekliyor ama bakıyorsun bazen Kasımda alinan araç Aralıkta alınan aractan daha ucuz olabiliyor.

Kimi müsteri vardır nasip der gecer kimisi de kabullenmez hesabını sorar.Zamanında araç ici kamera aldıydım aliexpressten aldıktan sonra bir baktım aynı ürün aynı mağazada 5 usd daha ucuza satılıyor.Hemen mesaj yazdım satıcıya arada bir fark mi var da bunu daha ucuza satiyorsunuz dedim.Satıci da hayir hicbir fark yok ikiside ayni urun aynisini gonderiyoruz dedi.O zaman dedim bana 5 usd iade edeceksiniz.Cinli satıcı bana hak verdi ozur diledi ve 5 usd mi pay pal a gonderdi.Hala orada durur para..Mesele para meselesi degil esasında olay tamamen kisilik karakter anlayış meselesi nasip deyip herşeyi kabullenmek..

Valalhi hocam bak son diyeceğim baştan diyeyim kişilk karakter anlayışderken orayı açarsanız millet yanlış anlar çünkü. sen üstün biz alçakmı koyunmu oluyoruz der çıkarım irdelemesem.  Adoya sorun geçen gün nerdesin ab idedi düzelmedinmi vs dedi telden. dedim sorma senden daha uzun yazdım bir ton yetkili mercilere dedim. iett otobüs kıstlaması yüzünden iett ve ibb yi cumhurbaşkanlığına kadar nasıl giydırdim.  ama o yazıyı yazana kadar imanım gevredi. her insan her şeye yetişemezse herkesi kendin gibi göremezsinki.  yani 3 sözcükte iyi manadada kullanılabilir kötü manadada. hiç bir insanda hakkını aramamazlık etmez hemen hemen. ama kimi vakit bulamaz kiminin sağlığı iyi değildi. vs vs.

senin vaktin vardır kafan çalışıyordur masa başındasındır vs uğraşırsın. kimide ben uğraşamam der parasıda vardır verir geçer.  ama sendede tuhaf bir huy var gibi hep ben haklıyım deme gibi. me klimayı alamadın dövünüyorsun bulduğum yerde çakayım me.ğe der gibime gelimyor değil biraz kusra bakmazsan.

ama bak @Bozdemde dedi fiyat soralım taktırırız abi dedi  bende yazdığımı hatırlıyorum sanki o esnada takıllır o klima diye.

ama sen kızdın bir sinirle. mhi klimayı me ile eşit tutmaya çalıştın kedi ciğer meselesine benzedi biraz. yani hocam senin sağlığın iyi olmasaydı vaktin olmasaydı vs vs uğraşır dururdun herşey olabilirdi gördün işte internetteki riskleride.

yani ille bir iğneleme durumlarına gitti durum. amacım sizi kırmak değil ama yzayım biraz izininizle. yok adoda me den sonra mhi gelir dedi vs bişeler dedin. hayır değildir diyoru becelleşme gibi cevap yazıyorsunuz hakkınız yazmak ama bir yere kadar olur. yani kibar bir arkadaşsızı aslında ana üslup biraz sert gidiyor. oysaki o esnada atabilirdim sise Ado nun me ,mhi karşılaştırlırsa me kötü döver dediği yazıyı. baktım biraz durumlar affet sidik yarışına gider gibi oluyordu sustum çünkü daha evvelden iyi olmayan tecrübelerim var zamanın birinde ben bile önermediğim klimanın parasına yanıp ikide bir çamur atan bir kişi gelmedi değil aklıma.

ya hocam sen ben almayız durumumuz ona göredir ama kimse almazda değil hani. 3-4 bayi tanıdığım var girin yazın diyorum foruma uğraşamayız diyorlar.

e işte sizde diyorsunuz kasımda alınan araç yerine göre aralıktan ucuz oluyor nedir bu buda nasiptir.

stok eritme işinide haliyle distribütör bilecek onla berabar sermayeyi biz komuyoruzki. 

ona bakarsanız bende hiç fazla coşulan yerlere vs girmem haliyle herkes çıkar elde edecek şirket olarak.

bilmiyorum ne işle meşgulsünüz esnaf derseniz bende eski bir esnafım  işçikilte yaptım işçiliği memurluğuda iyi bilirim. o açıdan her yönden empatide yapabilirim.  ama daha fazla yazmak iniyetindede değilim kusura bakmazsanız çünkü durum polemiğe gidiyor gibi yok senin dediğin değil benimki doğru vs. ve ben zar zor yazabiliyorum.

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221

9koy hocam 2-3 dür boyle diyorsun kedi ciger meselesi diye görmezlikten geldim.Uzerime alinmadım.Evet "me" ile ilgili bir satın alma deneyimim oldu sizlerin tavsiyesi de bunda etkendir.Yani acıkca diyorsunuz ki gücün yetmedi alamadın şimdi de me ye cakıyorsun.Alt üstü bir klima neden gücum yetmeyecek..5500 tl verip şimdi kullandığım klimayı almışım (sizin de tavsiyenizle.)Herkes 5500 tl ye sf50 alırken benden 7000 tl istenmesi normal bir durum muydu sizce..Şimdi de 5600 tl ye satıyorlar.Yani simdi ben çakmayayım da kim çaksın me ye..:)) Kaldı kı benim oyle komplekslerim yok..Parayı vereyim gösterisim yapayim gibi hic huyum olmadı cok sukur..Evet me yi elestiriyorum ama kalite konusunda değil..Satış konusunda cünkü firmayla yasadığim deneyim hoş degildi.Ayrıca herhangi bir klimanın benim gözümde hicbir kutsallığı yoktur.Şu an kullandığım mhi yi de elestirir gerekirse yerden yere vururum.Zira özgür biriyim hiçbir seyin etkisinde kalmam.

Dh da klima ustatkarından birinin ismi aklimda kalmamış böyle bir yazı okudum.Sayın @ado ya bir sorayım dedim.O da benim böyle bir yazım yok dedi.Eyvallah dedim.Benim euroventte "mhi/me" ile ilgili zaten ön bilgilerim var.Bir de alaylılara sorup ögrenmek istedim.

@ado da elestiyor me yi bu konuda..Yukari da @sotada elestirmiş.. :ok:

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Sota' Alıntı:
Hotpoint Dıs Unıte Etıketını Paylasırmısın Elektrık BTU Menseı Yazdıgı Kısım

Mıdea Uretımı Kasaya Benzetemedım

Ben bu mesajı görmemiştim, eve gidince çekip atayım.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

ruzgar' Alıntı:
9koy hocam 2-3 dür boyle diyorsun kedi ciger meselesi diye görmezlikten geldim.Uzerime alinmadım.Evet "me" ile ilgili bir satın alma deneyimim oldu sizlerin tavsiyesi de bunda etkendir.Yani acıkca diyorsunuz ki gücün yetmedi alamadın şimdi de me ye cakıyorsun.Alt üstü bir klima neden gücum yetmeyecek..5500 tl verip şimdi kullandığım klimayı almışım (sizin de tavsiyenizle.)Herkes 5500 tl ye sf50 alırken benden 7000 tl istenmesi normal bir durum muydu sizce..Şimdi de 5600 tl ye satıyorlar.Yani simdi ben çakmayayım da kim çaksın me ye..:)) Kaldı kı benim oyle komplekslerim yok..Parayı vereyim gösterisim yapayim gibi hic huyum olmadı cok sukur..Evet me yi elestiriyorum ama kalite konusunda değil..Satış konusunda cünkü firmayla yasadığim deneyim hoş degildi.Ayrıca herhangi bir klimanın benim gözümde hicbir kutsallığı yoktur.Şu an kullandığım mhi yi de elestirir gerekirse yerden yere vururum.Zira özgür biriyim hiçbir seyin etkisinde kalmam.

Dh da klima ustatkarından birinin ismi aklimda kalmamış böyle bir yazı okudum.Sayın @ado ya bir sorayım dedim.O da benim böyle bir yazım yok dedi.Eyvallah dedim.Benim euroventte "mhi/me" ile ilgili zaten ön bilgilerim var.Bir de alaylılara sorup ögrenmek istedim.

@ado da elestiyor me yi bu konuda..Yukari da @sotada elestirmiş.. :ok:

Aslında konuya şöyle bir açıklık getirmek isterim; (En azından benimle ilgili olankısmına)

Özellikle belli aralıklarla yazılarımın sonuna ''Otorite, alim,ulema,bilgin,usta,üstad,hoca vs gibi tanımlamalardan uzağım, naçizane fikir telakki ediyoruz o kadar'' diye belirtme gereği duyuyorum zira her ne kadar ciddi ve profesyonel anlamda bu iş ile uğraşıyor olsak da, ben yine de hiç bir zaman buradaki yorumlarımda sıfat kullanmayı tercih etmiyorum.

Bu anlamda belirtmek isterim ki benim düşüncelerim sadece şahsi düşüncelerimdir, lakin doğru olduğunu ispat etmek adına elimden geldiğince argüman, doküman, kaynak, hesap, kod vs kullanırım o ayrı konu. Yine de ''benim dediğim doğru'' demedim, demem hiç bir zaman.

Bu doğrultudan hareketle ME MHI vs konularındaki yaklaşımım da şu şekilde olur genelde.

Ben Dh de bir piramit çizmiştim ve yayınlamıştım, bu piramitin en üstünde ME vardır ve tektir, bir altında ise MHI PANASONİC DAIKIN HİAER vs gibi markaları yazarım ki HAİER konusuna bu forumda inanılmaz karşı çıkılır, yine de ben yazarım lakin inat değildir bu, bunlar benim düşüncelerimdir. Ben ''X nedenlerle kaliteli markadır ancak bir üretiminde problem olmuştur doğrudur'' derim. Diğer arkadaşlar ise ''Hayır Y nedenlerden ötürü bizce KOMPLE kötü markadır'' derler. Bu aşamada ne diğer arkadaşlar ne de ben HAİER markasından bir beklenti içerisinde değilzi, aynen ME den bir beklentimizin olmadığı gibi.

Bu koşullarda bir bakış açısı ile sizin yazdığınız doğru, yani ben ME den sonra MHI yazmışım. 

Lakin bir diğer bakış açısı ile ME yi tek başına en üste koyup, MHI yi ondan sonra gelen satıra diğer markalar ile yazmışım.

ŞİMDİ İKİ DAKİKADA SIRF ÖRNEK OLSUN DİYE ŞUNU ÇİZDİM

Şimdi bu demek değil ki MİDEA orada 3 üncü kademede olmayı hak ediyor, ben onu öylesine yazdım oraya. Belki de şimdi @Ghostkiller gelse ikinci sıralamada MİDEA yı koyar, hatta oraya 4 üncü bir kademe oluşturup HAİER markasınıoraya yerleştirir. Doğrudur belkide.

Lakin dediğim gibi bizler burada teknik dayanaklar ve tecrübeler ile hareket edip tavsiye ve tecrübe paylaşımında bulunan insanlarız otorite değiliz, Çoğul konuştum lakin diğer arkadaşlar da buna katılacaktır diye düşünüyorum yine de onların adına yazmış olmayayım ben ama, genel sonuç bu.

ME ye ben düşmanmıyım? Hayır canım niye düşman olayım? Ama bana sorduklarında ''ben almam, alana da maniolmam'' derim bu bu kadar net, her şeytden önce fiyat politikaları, ve nedense estetik olgularının olmaması nedeniyle bana hitap eden bir klima değil.

Ben biraz daha şekilciyim, değişikliği severim, enteresandır ki LG nin çamaşır makinelerine hayranım, UZAY MEKİĞİ mi yapıyorlar çamaşır makinesimi belli değil. Sağlam mı? hayır %100 garanti ederim ki VESTEL o makineden daha sağlamdır. Estetik mi? Evet, %100 VESTEL i ikiye katlar. Bana hitap ediyor mu? Vallahi ediyor ne yalan söyleyeyim  :kıskıs:

Diyeceğim o ki, burada gerilmenin bir anlamı yok, bizim tepki göstereceğimiz hedef kitle, tüketicisine gerek ekonomik gerekse estetik açıdan hitap edemeyen üreticilerdir. :ok:

Kahrolsun ME, yaşasın proleteryaya ucuz klima veren iş gücü  :kop:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt