Mitsubishi Electric Kasım 2017 Kampanyası.

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221
Cvp: Mitsubishi Electric Kasım 2017 Kampanyası.

Ado' Alıntı:
Kahrolsun ME, yaşasın proleteryaya ucuz klima veren iş gücü  :kop:

Hocam yazılarınızı zevkle okuyorum.Bilgi birikiminizden faydalanıyorum.Buradaki diğer arkadaşlar da öyle..Maksat muhabbet gerilime gerek yok..Hele ki bize beş kuruş faydası olmayan tek amaçları kar etmek olan ticari kuruluslar icin :ok:

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

ruzgar' Alıntı:
9koy hocam 2-3 dür boyle diyorsun kedi ciger meselesi diye görmezlikten geldim.Uzerime alinmadım.Evet "me" ile ilgili bir satın alma deneyimim oldu sizlerin tavsiyesi de bunda etkendir.Yani acıkca diyorsunuz ki gücün yetmedi alamadın şimdi de me ye cakıyorsun.Alt üstü bir klima neden gücum yetmeyecek..5500 tl verip şimdi kullandığım klimayı almışım (sizin de tavsiyenizle.)Herkes 5500 tl ye sf50 alırken benden 7000 tl istenmesi normal bir durum muydu sizce..Şimdi de 5600 tl ye satıyorlar.Yani simdi ben çakmayayım da kim çaksın me ye..:)) Kaldı kı benim oyle komplekslerim yok..Parayı vereyim gösterisim yapayim gibi hic huyum olmadı cok sukur..Evet me yi elestiriyorum ama kalite konusunda değil..Satış konusunda cünkü firmayla yasadığim deneyim hoş degildi.Ayrıca herhangi bir klimanın benim gözümde hicbir kutsallığı yoktur.Şu an kullandığım mhi yi de elestirir gerekirse yerden yere vururum.Zira özgür biriyim hiçbir seyin etkisinde kalmam.

Dh da klima ustatkarından birinin ismi aklimda kalmamış böyle bir yazı okudum.Sayın @ado ya bir sorayım dedim.O da benim böyle bir yazım yok dedi.Eyvallah dedim.Benim euroventte "mhi/me" ile ilgili zaten ön bilgilerim var.Bir de alaylılara sorup ögrenmek istedim.

@ado da elestiyor me yi bu konuda..Yukari da @sotada elestirmiş.. :ok:

hocam kızdığım kelimeleri atlıyorsun gerginlikse gerginlik buradan çıkıyor. ve gerçekten aıp etmişsiniz tekjrar ediyorum.
bir tür suç bindirme girişimindesiniz.

bu forumlarda yazan bizler zevkine yazsakta herkesin bir favori durumu var ikide bir ikide bir iğnemele durumlarına ne ado katlanır ne ben ne dipğerleri @Adonun yüz burada dah öncede dedim şimdide derim kızığında az haksız yere yazıda silmedi dhde.

zaten siz diyorsunu çakmıycamda neden duracağım

sota zaten puştluğuna sataşıyor arka alsanızda onu.

pisletme diyorum konumu ona siz gelip üstüne yazıyorsunuz.  tartışılacaksa yazıları başka yere alabilirz.

ado üstadın bu konuda zaten komonist olduğunu çok daha önceden yazdım  fikirlerimiz ayrıdır  oda diyor bende diyorum zaten .

hocam bak sen yaptığınıda görmüyorsun yazıları büyütüp göze sokma olayını tamam gözümüz iyi görmüyor ama bunlar hoş durumlar değil.

kedi ciğer meseleside benzetme senin iiğnelemelerine karşın ben sana git 2 adet mideada al demiştim ille paran yok manasında değil mesele.

me ilede mhi eşit tutma çabanız demişitim size. Ado üstatdda mhi yi me kötü patakalr demişti dedim zira siz aynı eşit klima yokmu babında konuşuyordunuz.

ado hocamın yazısını bilmiyor değilim . iyi ayırt edelim kendiside siz haklısınız demiş size . ama benim demek istediğim eşit tutma manasında . o yüzden kendiside tam analamamış.

ve ben şimdide diyorum mhi , me nin ardında asla ve asla peşi sıra 2. bile olabilecek klima değildir mhi

ado hocamın bu konuda eksikleri çok daha önce zaman zaman kendişsylede tartıiştım özelden bu durumları. çünkü kendince bir sıralama yapmış ama haier asla ve asla o gruba giremez değil yanından bile geçemez.

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221

9koy hocam tamam @sota nın yazısının üzerine yazmam hoş olmadı kabul ediyorum.Ancak suç bindirme girişimi? Anlamadım doğrusu..

Ben sürekli mobilden yazıyorum.Kelimelerin büyük olması bu yüzden..Büyütüp gözünüze sokma düşüncem asla olamaz.Forumdaki birçok yazımda bu şekilde..Mobilden yazdığım için imla hatası çok oluyor.Düzelttiğimde oluyor genelde..Siz de biraz önyargılı değil misiniz?

Hürmetler saygılar...

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Ado' Alıntı:
Aslında konuya şöyle bir açıklık getirmek isterim; (En azından benimle ilgili olankısmına)

Özellikle belli aralıklarla yazılarımın sonuna ''Otorite, alim,ulema,bilgin,usta,üstad,hoca vs gibi tanımlamalardan uzağım, naçizane fikir telakki ediyoruz o kadar'' diye belirtme gereği duyuyorum zira her ne kadar ciddi ve profesyonel anlamda bu iş ile uğraşıyor olsak da, ben yine de hiç bir zaman buradaki yorumlarımda sıfat kullanmayı tercih etmiyorum.

Bu anlamda belirtmek isterim ki benim düşüncelerim sadece şahsi düşüncelerimdir, lakin doğru olduğunu ispat etmek adına elimden geldiğince argüman, doküman, kaynak, hesap, kod vs kullanırım o ayrı konu. Yine de ''benim dediğim doğru'' demedim, demem hiç bir zaman.

Bu doğrultudan hareketle ME MHI vs konularındaki yaklaşımım da şu şekilde olur genelde.

Ben Dh de bir piramit çizmiştim ve yayınlamıştım, bu piramitin en üstünde ME vardır ve tektir, bir altında ise MHI PANASONİC DAIKIN HİAER vs gibi markaları yazarım ki HAİER konusuna bu forumda inanılmaz karşı çıkılır, yine de ben yazarım lakin inat değildir bu, bunlar benim düşüncelerimdir. Ben ''X nedenlerle kaliteli markadır ancak bir üretiminde problem olmuştur doğrudur'' derim. Diğer arkadaşlar ise ''Hayır Y nedenlerden ötürü bizce KOMPLE kötü markadır'' derler. Bu aşamada ne diğer arkadaşlar ne de ben HAİER markasından bir beklenti içerisinde değilzi, aynen ME den bir beklentimizin olmadığı gibi.

Bu koşullarda bir bakış açısı ile sizin yazdığınız doğru, yani ben ME den sonra MHI yazmışım. 

Lakin bir diğer bakış açısı ile ME yi tek başına en üste koyup, MHI yi ondan sonra gelen satıra diğer markalar ile yazmışım.

ŞİMDİ İKİ DAKİKADA SIRF ÖRNEK OLSUN DİYE ŞUNU ÇİZDİM

xxxxx

Şimdi bu demek değil ki MİDEA orada 3 üncü kademede olmayı hak ediyor, ben onu öylesine yazdım oraya. Belki de şimdi @Ghostkiller gelse ikinci sıralamada MİDEA yı koyar, hatta oraya 4 üncü bir kademe oluşturup HAİER markasınıoraya yerleştirir. Doğrudur belkide.

Lakin dediğim gibi bizler burada teknik dayanaklar ve tecrübeler ile hareket edip tavsiye ve tecrübe paylaşımında bulunan insanlarız otorite değiliz, Çoğul konuştum lakin diğer arkadaşlar da buna katılacaktır diye düşünüyorum yine de onların adına yazmış olmayayım ben ama, genel sonuç bu.

ME ye ben düşmanmıyım? Hayır canım niye düşman olayım? Ama bana sorduklarında ''ben almam, alana da maniolmam'' derim bu bu kadar net, her şeytden önce fiyat politikaları, ve nedense estetik olgularının olmaması nedeniyle bana hitap eden bir klima değil.

Ben biraz daha şekilciyim, değişikliği severim, enteresandır ki LG nin çamaşır makinelerine hayranım, UZAY MEKİĞİ mi yapıyorlar çamaşır makinesimi belli değil. Sağlam mı? hayır %100 garanti ederim ki VESTEL o makineden daha sağlamdır. Estetik mi? Evet, %100 VESTEL i ikiye katlar. Bana hitap ediyor mu? Vallahi ediyor ne yalan söyleyeyim  :kıskıs:

Diyeceğim o ki, burada gerilmenin bir anlamı yok, bizim tepki göstereceğimiz hedef kitle, tüketicisine gerek ekonomik gerekse estetik açıdan hitap edemeyen üreticilerdir. :ok:

Kahrolsun ME, yaşasın proleteryaya ucuz klima veren iş gücü  :kop:

hadi ordan hocam bıyık altından gidiyorsun gene az değilsin sen :hayır:

hocam şu haierin alfını bile etme resminden biel alıntı yapmadım o klima yüzünden beynime etti aldırdğım birisi.

haier o listenize asla ve asla giremez kzıyorsunuz ama çöp diyince ben yine çöp diyorum. bunun belgesinide kendisni akıllı sanan birine attıydım yurt dışındaki eleştirleri. kaybetme benim kart ful dolu sileceğim isterim sonra dedim ama dedikoduyu kim edecekti aklınca bişeler yaptığını sanan bildim akıl hala kızarım. gerçi benze bir dolu şikayet görülebilirde orada defalarca en kalitesiz klima oalrak belirtmişlerdi. neyse.

eskiden klimalarda enerj tasarrufu olayları pek yoktu hangisi çok enerji tüketirse okadar dahai iyi ısıtırdı tabi. millet a bu iyi derdi haierde öylesine bir klimaydı .

benim daikin değişim esnasında hani bu servisler eskidende airfel ve haiierdi ya. elemanların hataları yüznden patronalrı kendi çıktı geldi klimalrı konuştuk biraz. adam o çakma daikinleride beğenmediğini anlattı kroni sorunlar var dedi kendi kendine devam ederken haişer diyince ben elimle güzel klimaydı derken ne güzeli dedi  kurtulduğuma en çok sevindiğim haier ve sonra mhi idir demişti .

bak bu mişti muştu vsdi falan filandı değil bu dediğim vereyim telefonunu damardan girebilrsen konuş ama adam biraz kaba paraya ölüyor resmen mühendis ve sonradan servis bayi olmuş eskiden daikin bünyesinde çalışmış yıllarca. ama parayı çok seven baskıcı bir yapısı vardı zaten mektupla bağırıp çağırmasam elemanlarını biie kontrol etmeyecekti. 

bende birşey diyeyimmi kızmak yok ama

''kahrolsun vestel toplu işçi çevrim deneme katliamı''

hiç bişe sorma yanlız. altı tam dolu çünkü pisi çıkmasın. :seytan:

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458

Cep Telefonu HARIC
Fiyat - Performans Urunlerine Bayilirim

Ben 40 Yil Gecse ME O Parayi Vermem

Ha Alanada Tavsiye Isteyenede Oneririm

Cunku Sorunsuz Makinalar Neredeyse
Servis Kalite Belli Bir Cizginin Ustunde
Mallarin Arkasinda Durmalarida Bu Isin Bonusu

Be Kardesim Bende Aksiyonu Seviyorum
Ne Yapayim

LG Alıyorum Samsung Aliyorum
Bak Gidip Mission Aldim
1 Yildir Durmadan Calisiyor

Daha Ne Yapayim Sizler Icin

Ha Kronik Sikintilari Olan Gree ve Haier Alip
Basimi Belaya Sokamam

Tonla Şikayet Mevcut

Aldik Haier Dusman Basina

La Serhat Diye Bi Eleman Vardi Onun Ocagina Agaci Dikmisti
Hataydan Bir Adam Daha Vardi Bunlar Bildiklerimiz

La Hatta Birolun Haier Klimasi Bile Durmuyordu

Sokup Tukkana Goturdu Duzenbaz
Gaz Kacirdi Diye  :hayır:

Ghost Adminim Sende Fotolar Vardi
Donan veya Duramayan Haierlarin

Haier Bende split konusunda 2. Sirayi Haketmiyor

Neyse
Musait Zamanda Panasonic Etherea Alasim Var

Olsada Samsung Jungfrau Alsak  :)eh:

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

ruzgar' Alıntı:
9koy hocam tamam @sota nın yazısının üzerine yazmam hoş olmadı kabul ediyorum.Ancak suç bindirme girişimi? Anlamadım doğrusu..

Ben sürekli mobilden yazıyorum.Kelimelerin büyük olması bu yüzden..Büyütüp gözünüze sokma düşüncem asla olamaz.Forumdaki birçok yazımda bu şekilde..Mobilden yazdığım için imla hatası çok oluyor.Düzelttiğimde oluyor genelde..Siz de biraz önyargılı değil misiniz?

Hürmetler saygılar...

hocam bakın size şu kelimeleri neden ettiniz diyorum kişilik karakter meselesi. anlayış diyorsunuz bende size dedimki

bu sözler düzgün kullanılmalı insan altında her şeyi arar. kullandığınızdada neden kullandığınız açıklanmalık ben iyiyimde sizler basitsiniz der gibi
sizin ettiğiniz sözler kişiliksiz insan karaktersiz insan anlayışı kıt koyun insan sorgulamaz durumu çıkmasın . yazdım zaten size siz üstünsünüz biz alçakmıyız dedim. yani çıkartıyorum bu şekilde konuştuğunuzu açıklama getirmediğiniz için. çok kişide bunu bu şekilde anlayabilir. yanısırada tabi bilirsniz bu kavgalar hep çıkar firma adamı vs gibi.

hocam bakın şuan size yazıyorum ya hemen kutu üstü yeşli tam ekran yapam butonunu yanında kaynağı görüntüle butonu var. oraya tıkladığımda yazılarınız large yaptığınız görüyorum.

Ey2268.png

bakınız kompe yazı boyutunu  büyük yazabilrisniz  çok iyi bişe olmasada belrittiğniz gibi (harf değil tabi) onda çok sorun yok. benim dediğim bir çok mesajınızda yazının belli bir bölümünü büyütmeniz.

bakın şuna mesela

7yQQNN.png

yani hocam anlamıyormusun al sana der gibi oluyor.

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221

Ben daha fazla açıklama yapmıyorum..Siz nasıl anlarsanız anlayın.İyi akşamlar..

S Çevrimdışı

sertace

Yeni Üye
2 Eki 2017
20

Herkese iyi akşamlar. Öncelikle bu markalar arasında kıyaslama sektörde ne kadar uzman olunsa da ne kadar tecrübe sahibi olunsa da bu şekilde yapılmaz.

Yıllardır Turkiye'nin en buyuk endustriyel elektronik üreticisi firmalarinda (isimlerini özellikle vermiyorum)… yönetici olarak çalışıyorum. Pek çok dünya markasının tarafsız testlerde değer verilmeyen marka ürünlerin karşısında yetersiz kaldığına şahit oldum. 

Öncelikle belirteyim UL, Dekra vb sertifikasyon kuruluşlarınin sonuçları nasıl elektrik ürünleri için değer biçici ise Eurovent sonuçları da iklimlendirme sektörü için değer biçicidir kimse güvenmiyorum diyemez. UL ve Dekra ile yakın irtibatim var ve bu tip kuruluşlara ne önerirsiniz önerin marka iltimasi sıfırdır.

Eğer 2 ürünü kıyaslayacaksanız önce kağıt üzerinde bencmarka sokar daha sonra eş şart testleri uygularsiniz..  Bu yetmez alt ana bileşenlere de testler uygularsiniz (örneğin kompresör, inverter vb )Bu sonuçları görmeden yapılan her yorum hamaset düzeyindedir. 

Örnek olarak ADO'nun yaptığı klima testini seçili modellere uygularsak gerçekte hangi ürün diğerinden üstün görürüz. 

Markalara gelince 2 farklı dilde internetten yaptığım incelemelerde belirli pazarlarda belirli markaların lider ve en iyi olarak lanse edildiğini gördüm, bahsedilen firmaların zaten bir kısmını da biliyorum hatta bir kısmı ile ortak projelerde çalıştım, dostlar burada uzay roketi geliştiren uçak üreten uydu geliştiren firmaları kiyasliyorsunuz ve bu kiyaslamalar bence diyerek yapılamaz.. Zamanım olsa şirketin ArGesine bu ürünlerin bir kısmıni alır teste sokar ve size objektif geri besleme verirdim ama sanırım biraz destekle bunu ADO üstad da yapar.

Eğer yazım sırasında kırıcı bir üslup kullandiysam şimdiden özür dilerim

Sevgiler saygılar. 

ME fiyatları konusunda, öncelikle ME'nin liste fiyatlarını gizlemesi tüketici haklarına aykırıdır. Objektif fiyat karşılaştırması yapmak tüketicinin hakkı. Söz buradan paylasmadan biz bu fiyatlara web sitesinden ulaşabilmemiz gerekir. Fiyatlarını gizleyen bir firma ne sayarsak satsin ürün almam ve sadece bu nedenle bu firmadan ürün almayacağım.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458

Cok guzel konulara deginmissiniz
Kaldiki biz son kullaniciyiz
Kendi kullanim tuketim sonuclarinda
Yola cikarak
Bunlara ek olarak sorunsuz calisan
Gerek donanim gerekse yazilim anlamin

Stabil cihazlari onermeye calisiuoruz

Ahh keske derinlemesin yapilacak test ortami ve ekipamanimiz olsa
Tabiki birde ayiracak zaman

Eurovent kisminda katilmiyorum

Eurovent cihazi firmami gonderiyor
Yoksa
Eurovent rastgele bir cihaz alip seri icinden onu mu
Inceliyor

Bunu Bilmek Gerekir

Eger firma gönderiyorsa
Giden cihaz seri urerimdekinde cihazlardan
Daha  kaliteli yada Sorunsuz
Daha guclu Daha Verimli
Vss Vss Uzatabilirim

olma olasiligi hep olacak

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

ruzgar' Alıntı:
Ben daha fazla açıklama yapmıyorum..Siz nasıl anlarsanız anlayın.İyi akşamlar..

yani benim diyorsun
zaten niyetin belii senin neidyeyimki başka sana. düşüncelerinide sana iade ediyorum.

sota senin ağzına edeyimki  konuya sataştın killityorum konuyu tamam ben taraflıyım. kim nederse desin.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

sertace' Alıntı:

arkadaşım başka bi konuya yazın yazacaksanız. bu konu sabote yeri haline geldi.

yazınızı e- potsanıdan size iilettim tekrar yazmakta zorlanmamaınız için

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458

Yav Siz niye Tartistiniz

Ben Onu Anlamadim

Yoksa Yazi Buyuk Yok Ima Seziyorum
Ne Gerek Var Bunlara

Ha Mudahil Olmak Istemedim
Arayi Siz Bulun Diye

Gereksiz Mevzular Sonuclara Odaklanmak Lazim

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Abow noliy orda bakem.öncelikle rüzgar kardeş sizinde diğerlerininde eleştirme hakkı var.ama bazen yazdıklarınız size doğru gelsede karşıya farklı bir hissiyat uyandırırki bendede uyandırdı.

Nedir derseniz ilk yazınızın sonuna hani kişilik mişilik,enayilik  gibi cimle yazmıştınız ya o cümle den ben anlarımki kişiliksizsiniz.bunu gerçek manada diyen adamı şahsen yerin dibine sokar sokar çıkarırım.beni bilenler bilir ağzımda pis huyumda pis ama pis olana pis.insan olana can kurban.

Şimdik ben bu cümleyi okuduğumda çok sinirlendim ama dışarda ve zamanım olupta giremedim.sonradanda bu manada söylememişsinizdir die kulak ardı ettim.burda yazı ile anlaşılıyor ve cümleler kelimeler yanlış anlaşılabilir.o yüzden dikkat etmekte fayda var hepimiz için geçerli

Sonuçta bizler burda sadece bilgi paylaşımı için varız.bir karımız gelirimiz vs yok.bize insan lağzım geriside teferruatdır.

Enayilikse sizin görüşünüz durun bende enayiliğimi bir yazayım size kısa yoldan.yıllardır yazkış klimayla sürdürüyorum yaşantımı.benüm evde inanın yaz ve kış geçişlerinde klimanın kapalı kaldığı toplamda iki ayı bulmaz geriye 10 ay klimayla iklimlendiriyorum evimi ve her odamda klima vardır toplam 4 adet.birçok marka kullandım yerliside yabancısıda.ayrıca evimde kombi tesisatı ve doğalgaz soba tesisatıda var.ben iklimlendirme işine çok para harcadım.ve gördümki benim evim için klima en mantıklısı gerek maddi gerek manevi

Bir kış x markalarla ısınırken birde ne göreyim fatura gözlerimi pinpon topu gibi dışarı fırlattı.bir hesap ettim kombiyle başa baş geliyor.oysaki satıcılar ben alırken beni evde don atlet oturtturuyorlardı.yani o kadar iyi ve verimli klimalardı.gelin görünki ben kazak hırkayla oturdum ama faturam uçuk rakamlardaydı.

Bu durum canıma tak  etti ve hiç uzatmadım çözüm arayışına girdim.o biçim borç var yeni ev yaptırıyorum.ankayacağın cebimde parada yok.dedilerki me .araştırdım vs herşey kusursuz gözüküyor.bakın şimdik ENAYİLİĞİME.

Gittim bayiyle anlaştım hatta tanıdıkları araya koydum telefon trafiği o biçim .o gün için iki klimayı 6800 e anlaştım peşin olarak.tabi cepte para yok ama.gittim bankaya ve bu mevlayı hep kredi çektim gittim klimalara yatırdım.akıl işi değil demi ama ben yaptım.

Sonrasında gördümki ben bu güne kadar klima görmemişim kullanmamışım ve boşu boşuna faturalara çalışmışım.en son geçen kışın sadece bir ay yüksek ödedim  oda 3 klimaya evin elektiriği dahil 192 verdim.yazları yazmıyorum 30-40 tl gibi komik rakamlar.verdiğim herkuruşu sonuna kadar hakediyorlar gerçekten.

Aldıktan iki ay sonra indirim oldu ve benim aldığım fiyatın altına düştü.onuda geçelim iki yıl sonra süper bir kampanya oldu ve benim aldığım fiyattan düşük oldu.şimdik ben bu durumda me ye ne diyebilirim.düşünün birde araya tanışlar sokarak indirimli aldım.yani bu şu demek gibi birşey:

Me madem iki yıl sonra indirim yapacaktın neden bana pahallı verdin bu klimaları verin benim fazladan aldığınız parayı diyebilirmiyim.varmı böyle bir düzen yada mantık.kimse bana zorla aldırmadı sonuçta.o gün için ihtiyaç duydum aldım.öleceğimiz günü bilsek mezarımızı kazdırırız dimi yani.bu gerçekten kabul edilebilir bir düşünce mantık değil.

Gelelim kaliteli kalitesiz olaylarına.bu işte tüketici yönünden en kalitelisi bütçesinin yettiği klimadır.diğer yönlerden ise ME bu işin lideridir.gerek cihazlarında gerek profesyonel işlerde baştadır.hiçbir alt katagori yan kuruluşu yoktur.örnek daıkın ascon gibi fabrikaları bünyesine kattı ve ordan çıkan asconlar oldu daıkın logolu.

Mhı ye gelelim yabana atılır cihazlar değil.ama yıllardır bir değişim yok aynı düzen aynı klimalar.iklimsa gibi açgözlü bir firmada satınca marka değeri aşağılarda malesef.ben mhı de kullandım me de.mhı me nin yanından geçemez.bunu kullanmış biri olarak söylüyorum.kaldıki çevremde ailemde çok çeşitler ve örnekler vardır.fiyat politikası iyi olduğu sürece alınır.me ile aynı paraya satılıyorsa yazıktır günahtır alınmaz arkadaş.me ile mhı yi bizzat kullananlar bu işi daha iyi anlar.

Amaç kimseyi kırmaz üzmek değil.ortaya birşeyler yazılmış muhakemesini yapmak fikirleri beyan etmektir.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

bu arada ado hocamın pramidinede baktım.3 gurup olarak ayırmış bence en az iki gurup daha ayrışabilir.ikinci sıradaki haiere takıldım.enerji verimliliği yönünden kesinlikle o sırayı haketmiyor.haier o mühendisleri kovmadığı sürece şahsen derimki alınmaz.alana yazık günah.ha parası boldur adamın faturayı dert etmez o zaman alınır.nasılsa durmak diye birşey bilmiyor sürekli çalışsın dursun. tabi yaz günüde buzdolabında hiç buz yapmaya gerek yok haier klima bunu beceriyor.yaz günü buz kitlesine dönüşüyor.(soğutma manasında değil gerçek buz yapıyor)ordan kırar kırar buzları alırsınız.:kıskıs:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt