Midea Mission 12.000 btu

• Konbuyu başlatan Serhat6363
  • Başlangıç tarihi
H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Cvp: Midea Mission 12.000 btu

ghostkiller1' Alıntı:
hasancan' Alıntı:
Watmetre var hocam bende yanlız buattan çektiler eletiriği ve hemen klimanın dibinde buat ölçme şansım yok gibi

aynı kablodan parça artmışca buata bağlayın rengi rengine .bir tanede priz alın.klimanın kablosunada fiş alın.5-6 tl birşey tutar.tabi elinizden geliyorsa yapın.tehlikeli iş nede olsa.sigortaları vs kapatın.klimayı ölçeceğim derken Allah göstermesin cız bız olmayın :)   şakası bile kötü o yüzden aman aman beceri veya yapmışlığınız yoksa boşverin.

Malesef hocam eletirik işi sıfır bende birini bulur yaparım en kısa zamanda

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış

ghostkiller1' Alıntı:
hasancan' Alıntı:
Hocam gerçekten soba gibi klima o kadar elektirikle ilgili sorunlar yaşadımki bu kadar sıcak olunca ister istemez korkuyorum faturadan inşallah az gelir derin bir oh çekerim

taş patlasında 100 tl yaksın.yakmaz kardeşim Allahın izniyle bu klima.evt yazdığınız gibi çok yüksek faturalar ödemişsiniz.saati kontrol ettirdinizmi bu arada.saatlerde hıyarlık yapabiliyor.başıma bizzat geldi.tedarikçinize şikayetinizi iletin derim genede.

saat değişime gitti saate sorun çıkmadı 100 değil 150 ye bile razıyım inanın :)

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

hasancan' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
aynı kablodan parça artmışca buata bağlayın rengi rengine .bir tanede priz alın.klimanın kablosunada fiş alın.5-6 tl birşey tutar.tabi elinizden geliyorsa yapın.tehlikeli iş nede olsa.sigortaları vs kapatın.klimayı ölçeceğim derken Allah göstermesin cız bız olmayın :)   şakası bile kötü o yüzden aman aman beceri veya yapmışlığınız yoksa boşverin.

o zaman aman kardeşim deneme bile.acelesi yok geç olsun güç olmasın.çok basit bir iş tanıdık vs varsa yaptırırsınız.siz söylediğim dereceye alın klimayı.20 dereceye.ve sürekli böyle kalsın bakalım kaç derece yapacak evin içini.termometreyi klimanın üflediği yerlere koymayın.tavana yakın yerede koymayın.yanılmıyorsam iki dereceniz vardı bu iyi .en azından karşılaştırma daha iyi olur.

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış

ghostkiller1' Alıntı:
hasancan' Alıntı:
o zaman aman kardeşim deneme bile.acelesi yok geç olsun güç olmasın.çok basit bir iş tanıdık vs varsa yaptırırsınız.siz söylediğim dereceye alın klimayı.20 dereceye.ve sürekli böyle kalsın bakalım kaç derece yapacak evin içini.termometreyi klimanın üflediği yerlere koymayın.tavana yakın yerede koymayın.yanılmıyorsam iki dereceniz vardı bu iyi .en azından karşılaştırma daha iyi olur.

20 alıyorum şimdi klimayı bakalım sonuç ne olacak hocam teşekür ederim bilgilendirdiğiniz için

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

hasancan' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

20 alıyorum şimdi klimayı bakalım sonuç ne olacak hocam teşekür ederim bilgilendirdiğiniz için

rica ederim kardeşim ne demek.alın 20 ye çalışsın böyle yarın kalktığınızda bakın bakalım oda gene 26 derecedemi.eğerki böyleyse halen servisi arayın direk ve durumu anlatın.kafaya takılacak bir durum yok kardeşim içiniz rahat olsun rahat uyuyun.insanlar ısıtmamadan şikayetçi olur genelde ama sizinkide tam tersi olmuş maşallah :) Rabbim utandırmasın hayırlı geceler.

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış

ghostkiller1' Alıntı:
hasancan' Alıntı:

rica ederim kardeşim ne demek.alın 20 ye çalışsın böyle yarın kalktığınızda bakın bakalım oda gene 26 derecedemi.eğerki böyleyse halen servisi arayın direk ve durumu anlatın.kafaya takılacak bir durum yok kardeşim içiniz rahat olsun rahat uyuyun.insanlar ısıtmamadan şikayetçi olur genelde ama sizinkide tam tersi olmuş maşallah :) Rabbim utandırmasın hayırlı geceler.

oda 25 derece idi 20 aldım klima durdu flaplar yarıya kadar kapandı şimdi hafif soğuk hava üflüyor

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

hasancan' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

oda 25 derece idi 20 aldım klima durdu flaplar yarıya kadar kapandı şimdi hafif soğuk hava üflüyor

bizahmet dursun tabi kardeşim.bir müddet duracaktır böyle.önemli olan birkaç saat sonraki oda dereceniz..fazlalıktan korkmayın yeterki sensör sorunu olmasın.yarın sabah kalktığınızdaki dereceleri yazın bakalım ne yapmış bizde ona göre değerlendirme yaparız.

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış

ghostkiller1' Alıntı:
hasancan' Alıntı:

bizahmet dursun tabi kardeşim.bir müddet duracaktır böyle.önemli olan birkaç saat sonraki oda dereceniz..fazlalıktan korkmayın yeterki sensör sorunu olmasın.yarın sabah kalktığınızdaki dereceleri yazın bakalım ne yapmış bizde ona göre değerlendirme yaparız.

Tamam hocam yarına kadar 20 de kalsın sabah dereceyi yazarım Teşekürler iyi geceler

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış

hasancan' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

Tamam hocam yarına kadar 20 de kalsın sabah dereceyi  yazarım Teşekürler iyi geceler

Merhaba  dün gece set 20 yaptım sabaha kadar o şekilde çalıştı 3 4 dk 52 55 derece arasında sıcaklık verip sonra kendini 1 2 dk kapatıyordu bariz şekilde kapanıp açıldığı duyuluyordu sıcaklık sabit şekilde 53 ile 56 derece arasıydı klimayı 2 gündür deniyorum dış ünitenin hiç bu kadar ses yaptığını görmedim sonra set 21 yaptım üflediği sıcaklık 40 ile 42 derece arasında hiç kendini kapamıyor 20 ye getirdiğim anda on off klima gibi çalışıyor

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,803

Hasancan Anlattıklarına Bakılırsa O Cıhazda Bır Anormallık Var

Benım Cıhaz 23 Dereceye Set Yuksek Fanda Calısıyor

Bugun Hava Guneslıydı 33 Derece Ufluyordu ama Genel Olarak 36-39 Arasında Calısıyor

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
Hasancan arkadaşım, ghostkiller1 üstadım doğru söylüyor, iyi klimalar ısıtmada set edilen değerin 1,5 ila 2 derece üstünde ısıtma yapıyor. Dün çok değerli ve kıymetli 10 numara 5 yıldız bir kardeşimi ziyarete gittiğimde oda söyledi , gerçekten haklılar odadan hiç çıkmayıp sadece havalandırma amaçlı penceresini açtım odanın odadan dışarı hiç çıkmayıp devamlı takip ettim. Hakikaten klima set edilen değerin devamlı 1 ila 2 derece arasında daha yüksek ısıda çalıştı. Halbuki geçenlerde takip ettiğimde cihaz konuma sıcak baskısı nı kurduktan sonra takriben 3 saat sonra bir kaç kere kontrol ettiğimde set edilen derece ile arasında sadece. 0. 4 ile 0.6 cantigrat sıcaklık farkı gözlemlemiştim ve bunuda dün iddia etmiştim. Ah eşek kafa ayıp oldu değerli ağabeyim kardeşime. Adam Halbuki bu işin piri , seminerlerde bize böyle söylediler demişti. Alışmışız on off klimanın adetlerine iyice kullanıp iyice gözlem yapmadan konuştuk çok ayıp oldu kıymetli değerli abime. Dün telaşlandırmak için söylemedim ama ghostkiller1 arkadaşım söylemiş bence de sensör hatası olabilir.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

hasancan' Alıntı:
hasancan' Alıntı:
Tamam hocam yarına kadar 20 de kalsın sabah dereceyi  yazarım Teşekürler iyi geceler

Merhaba  dün gece set 20 yaptım sabaha kadar o şekilde çalıştı 3 4 dk 52 55 derece arasında sıcaklık verip sonra kendini 1 2 dk kapatıyordu bariz şekilde kapanıp açıldığı duyuluyordu sıcaklık sabit şekilde 53 ile 56 derece arasıydı klimayı 2 gündür deniyorum dış ünitenin hiç bu kadar ses yaptığını görmedim sonra set 21 yaptım üflediği sıcaklık 40 ile 42 derece arasında hiç kendini kapamıyor 20 ye getirdiğim anda on off klima gibi çalışıyor

kardeşim size dedimki 20 ye alın sabah oda derecenize bakın.oda dereceniz kaçtı sabah ona baktınızmı.ağız çıkış ısısına göre bu işi nasıl anlayacağız.ister 50 üflesin ister 100 .20 dereceye set ettiğinizde odanız 24 ve üstüyse ok ozaman sensör sorunu var diyebilirim.ama ağız ısısına göre nasıl bir sonuca varalım.tabiki klima odayı set edilen dereceye getirdiğinde duracaktır on of gibide çalışır.bunlar olması gereken doğal olaylardır.benimde bir odamda klima dur kalk çalışıyor.illa sürekli çalışması şart  böyle olmaz diyemeyiz.klima kendini kısabildiği kadar kısar baktı olmuyor durur ve duracaktır.bunda hiçbir sorun yoktur.

klima kendini kısıyormu kısmıyormu bunuda watmetre aracılığı ile anlayabiliriz.söylemlerle bu iş olmaz.varsayımlarla olmaz.bize net sonuç elde edecek araçlar gerekiyor.sonuç olarak siz servise durumu bildirin onlar yapsın ölçümleri vs değerleri.yanlış anlamayın beni kardelşim ama klimanın çalışma prensibi bellidir bunun dışına çıkan bir klima yok.dediğim gibi 20 derecede 24 ve üstüyse durumu bildirin servise.aksi takdirde çok durmuş durmamış bunlar kafa yorar boşu boşuna.

ayrıca yüksek fanda 3 derece fark yapması normal.yüksek fanda herzaman normal değerlerden 1 derecede üstüne koyar.mesela warrior hocam siz me de deneyin bunu.3. fanda atıyorum odanız 24 se 4.fanda 25 kesin olacaktır.bunları defalarca test etmişimdir.2.fanda da kayıplar olacaktır.sonuçta klima fan kademeleri süs için değildir.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

23 dereceye set edilince 3 fanda 24.8 ila 25.04derecede, duruyor , 24 dereceye set edip 2.kademe fana alınca 26.2 ila 26.06 duruyor olağan bir durumdur bu hasancan Kardeşim. Ancak siz ağı sıcaklığını baz alıyorsunuz ağı sucakliğı cihaz yüklendikce yükselir , kıstıkça düşer bu bir kıstas değildir. Devamlı değişkenlik gösterir ağız sıcaklığı hasancan arkadaşım

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
Örneğin şimdi klimalı odaya girdim çıktım, 23 dereceye set edilikti, fan 2 kademede idi, flaplaplar karşıya bakıyor dış motor durmuş , proplu termometre 24.7 ila 24.6 derece arası gitti geldi. Bu normaldir.

Geri
Üst Alt