Midea Mission 12.000 btu

• Konbuyu başlatan Serhat6363
  • Başlangıç tarihi
H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Cvp: Midea Mission 12.000 btu

Sota' Alıntı:
Icerısı Tam Yalıtımlı Bende 

Akvaryum Odası Klıma Suan 23 Kullanıyorum

Oda Sıcaklıgı 25.5 Derece

Akvaryumlar 25 :haha:

Mıdea Gozunun Yagını Yıyım Hepsının Uzaktan Kontrol Ettırıyor Bana

Demek bende sırf öyle değil 23 ayarlıyorum odayı 26 derece yapıyor arızalı sandım bende 22 ye düşürdüm ayarı 22 metre kare yalıtım yok

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Arkadaşlar acil yardım  klima arızalımı değilmi yardımcı olursanız sevinirim klimanın set ayarını 21  22 yapsam bile 25  26 dereceden aşşağı değer almıyorum odada 2 tane termometre var sonuçları aynı gösteriyorlar şu an set ayarını 20 ye düşürdüm 2.dk klima kendini kapıyor iç ünite sonra tekrar ısıtmaya devam ediyor normalde seti 24 yapınca oda sıcaklığını 24 sabit yapmazmı ? yada 25 yada 23 ? bu şekilde devamlı ısıtması yüklü bir fatura ile karşılaşmama sebeb olmayacakmı ? lütfen yardımlarınızı vede önerilerinizi bekliyorum

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,582

Hasancan Kardesim

Klimani Al 23 yada 24 Dereceye

Elinde Kablolu Termometre Varsa Klima Flaplarina Koy
Klimanin Ağız Sicakligini Kontrol Et
Birkac Saat Boyunca Gozlemle

Ben 23 Derece Kullaniyorum
Ama Icerisi 25.5 Derece
Agiz Sicakligi Genel Olarak
36-39 Arasında Geziniuor

Ortalama Tuketim 300 watt Civari
26m2 Full Yalitim Oda
8ton Suyu Isitiyorum

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,582

Yeni Evimde
Alttakiler Kombi Yakiyor

Samsung Jungfrau ve Maldivesimi 22
Kullaniyorum icerisi 24.8 Derece :)

Eski Yalitimsiz Alt Kati Bos Olan Evimde
Kac Dereceye Alirsam
O Derece Stabil Dururdu

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Sota' Alıntı:
Hasancan Kardesim

Ama Icerisi 25.5 Derece
36-39 Arasında Geziniuor

26m2 Full Yalitim Oda
8ton Suyu Isitiyorum

Fan hızını otomatikmi yapayım?

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

@Hasancan arkadaşım inverter klimalar, on of klimalar gibi değildir. On of klima set edilen dereceye geldiği zaman durur. Odadaki cephelerdeki soğuk baskısı devam eder. İnverter klimalar çok farklıdır, İnverter ilk çalıştırma itibariyle set edilen dereceye geldiği zaman durmaz. Kullandığınız metrajda ki duvar lar zemin , camlarada oluşan soğuk direncine karşı sıcak direnci kurmak için, cihazı set ettiğiniz sıcaklık değerlerinin 1 ila 2 derece üzerine çıktığını kullandığınız metraj olarak yalıtım olarak tek yada çift cam olarak ve dış ortam sıcaklığı olarak değişen nedenlerle 2 ve 3 saat arasında set edilen derecenin üzerinde görmeniz normaldir. Soğuk havanın direnci sıcak havayla baskı altına alındıktan sonraki sürede göreceksiniz ki klimanız set edilen derecede oda sıcaklığını muhafaza ettiğini göreceksiniz. Set ettiğiniz derecede de örneğin 24.2 ila 24.8 cantigrat derece farklılığıyla çalıştığını göreceksiniz. Müsterih olsun cihaz arızalı değildir. Ancak sıcak baskısı kurulmasına rağmen aradan 4,5,6 saat geçmesine rağmen cihaz set edilen değerin 3 derece ve üzeri bir sıcaklık ölçümü yaparsanız Orda bir sıkıntı vardır. O zaman servise başvurun. Klimayı ilk açmanızda ısıtma modunda flapları 90 derece aşağıya bakacak şekilde ve fan hızı orta hızda çalıştırıp kullanınız. Eğer fanlar havaya karşıya bakıyorsa, klima içeriyi ısıtmadığı gibi , ısınan hava yukarıda olacağı için sağlıklı ölçüm alamazsınız , cihaz set edilen değerin devamlı üstünde görülebilir diye düşünüyorum. Yinede üstadlarımın görüşlerini alınız derim. İyi akşamlar dilerim.

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış

warrior33' Alıntı:
@Hasancan arkadaşım inverter klimalar, on of klimalar gibi değildir. On of klima set edilen dereceye geldiği zaman durur. Odadaki cephelerdeki soğuk baskısı devam eder. İnverter klimalar çok farklıdır, İnverter  ilk çalıştırma itibariyle set edilen dereceye geldiği zaman durmaz. Kullandığınız metrajda ki duvar lar zemin , camlarada oluşan soğuk  direncine karşı sıcak direnci kurmak için, cihazı  set ettiğiniz sıcaklık değerlerinin 1 ila 2 derece üzerine çıktığını kullandığınız metraj olarak yalıtım olarak tek yada çift cam olarak ve dış ortam sıcaklığı olarak değişen nedenlerle 2 ve  3 saat arasında set edilen derecenin üzerinde görmeniz normaldir. Soğuk havanın direnci sıcak havayla baskı altına alındıktan sonraki sürede göreceksiniz ki klimanız set edilen derecede oda sıcaklığını muhafaza ettiğini göreceksiniz. Set ettiğiniz derecede de örneğin 24.2 ila 24.8 cantigrat derece farklılığıyla çalıştığını göreceksiniz. Müsterih olsun cihaz arızalı değildir. Ancak sıcak baskısı kurulmasına rağmen aradan 4,5,6 saat geçmesine rağmen cihaz set edilen değerin 3 derece ve üzeri bir sıcaklık ölçümü yaparsanız Orda bir sıkıntı vardır. O zaman servise başvurun. Klimayı ilk açmanızda ısıtma modunda flapları 90 derece aşağıya bakacak şekilde ve fan hızı orta hızda çalıştırıp kullanınız. Eğer fanlar havaya karşıya bakıyorsa, klima içeriyi ısıtmadığı gibi , ısınan hava yukarıda olacağı için sağlıklı ölçüm alamazsınız , cihaz set edilen değerin devamlı üstünde görülebilir diye düşünüyorum. Yinede üstadlarımın görüşlerini alınız derim. İyi akşamlar dilerim.

İyi akşamlar warrior33 ustam flaplar aşşağı bakıyor ilk aldığım günden bu yana 22 metre kare yalıtımsız odada seti kaç yaparsam yapayım 3 yada 4 derece yukarısına getiriyor odayı dün gece uyurken 21 set yaptım sabah kalktığımda oda 26 derece olmuş ağzım burnum kupkuru olmuş vaziyette uyandım tamam ısıtması çok güzel sorun yok ama bir türlü istediğim ortam sıcaklığına ayarlıyamıyorum içerisi 25 derecede 20 yaptım yine sıcak üflüyordu daha sonra flaplar yarıya kadar kapandı hafif soğuk üflüyerek çalışıyordu 2.3 dk böyle çalıştı sonra flaplar tekrar aşşağı indi sıcak üflemeye başladı 10 dk sonra tekrar flapları yarıya kadar kapatıp çok hafif soğuk üfledi 2.3 dk sonra tekrar çalıştı ondan sonra 21 yaptım düzenli ısıtmaya başladı şimdi Sota ustanın dediğini yapıyorum 23 ayrladım termometrenin kablosunu flaba bağladım yaklaşık yarım saatir ölçüm yapıyorum 46 ile 48 arasında sıcaklık üflüyor oda sıcaklığı ise 25 derece

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

İlginç bir durum daha öncesi zart forum veya burda böyle bir şikayet duymadık.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,582

hasancan' Alıntı:
Sota' Alıntı:
Hasancan Kardesim

Ama Icerisi 25.5 Derece
36-39 Arasında Geziniuor

26m2 Full Yalitim Oda
8ton Suyu Isitiyorum

Fan hızını otomatikmi yapayım?

Ben Yuksek Fanda Kullaniyorum
Alan 26m2 Oldugu icin

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış

warrior33' Alıntı:
İlginç bir durum daha öncesi zart forum veya burda böyle bir şikayet duymadık.

Bu arada sana yazarken derece 42 ye düşmüş şuraya bak milet ısıtmıyor diye şikayet eder ben ısıtıyor diye :))
kliması ısıtmayanlar bunları okursa kesin bana saldırır ::) Mübarek nasıl bir makinedir anlamadım odun kömür sobasından farkı yok  benim tek korkum yüksek fatura gelmesi bu ısıtma karşısında Sota usta yazmış 300 wat ortalama harcıyor demiş eğer benimde okadar harcıyorsa o kilimayı satan adamın yanına gidip alnından öpüceğim  çünkü çok çektim elektirik faturalarından geçen sene on of kilama günde 12 14 saat açık ve çocuğun odasında sadece günde 6.7 saat  açık ihlasın küçük ısıtıcası çalışıyordu 400   450 civarı faturalar ödedim

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,582

Puhahaha 400lira Fatura mi Olur Yaa :haha:
En Baba O Klima 100lira Yakar

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Sota' Alıntı:
Puhahaha 400lira Fatura mi Olur Yaa :haha:
En Baba O Klima 100lira Yakar

Hocam o ortalama rekorum 720 tl oda gecen sene izmir eksilere düştüğü zaman şikayet ettik saat değiştirdik 4 ayrı elektirikçi getirdim çare bulamadım

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,582

Al Yuksek Fana 23 Ayarla
Birak 2Gun Calissin Anca Duvardaki Rutubeti Alir
Sogugu Kirar
Sonrasin Gercek Tuketimi Gormeye Baslarsin

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

Kardeşim Elektrikli konvektör kullansan hem ısınır hem bu kadar fatura ödemezdin , en fazla 350 veya 400 tl öderdin paşalar gibi. Öne öyle 700 tl abbbbbooooooooooooooooo one laaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Kardeşim quartz soba, ufo tarzı ısıtıcılar hem odayı ısıtmadığı gibi, hem de elektirik tüketim çabalarıdır. Kullanımında da negatıf bir dünya eksileri olan cihazlardır. Onları sat elden çıkarma yada eskiciye ver olmadı çöpe salla gitsin. Sen düşmanı koynunda beslemişsin resmen ver at kurtul onlardan

Geri
Üst Alt