Midea Mission 12.000 btu

• Konbuyu başlatan Serhat6363
  • Başlangıç tarihi
H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Cvp: Midea Mission 12.000 btu

Sota' Alıntı:
Al Yuksek Fana 23 Ayarla
Birak 2Gun Calissin Anca Duvardaki Rutubeti Alir
Sogugu Kirar
Sonrasin Gercek Tuketimi Gormeye Baslarsin

2 gündür hiç kapanmıyor hocam şu an yüksek fanda 23 ayarlı 42 derece üflüyor

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış

warrior33' Alıntı:
Kardeşim Elektrikli konvektör kullansan  hem ısınır hem bu kadar fatura ödemezdin , en fazla 350 veya 400 tl öderdin paşalar gibi. Öne öyle 700 tl abbbbbooooooooooooooooo  one laaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

720 faturadan sonra buzdolabı şofben tv hepsini değiştirdim bir klima kalmıştı onuda değiştirdim geçen ay faturam 285 tl geldi bakalım bu ay ne gelicek

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

Siz elektirik şirketi falanmi değiştiriniz yok yüzde 40 indirim vs diye kandırıyorlar. Bir bakkal esnaf abimiz garibimi kandırmışlar adam 3 ay boyunca 700 ila 800 küsür 3 ay boyunca fatura ödedi iptal ettirene kadar anasından emmdiği sütü burnundan getirdiler adamın. Böyle bir durum var mı sizdede yada kaçak var yada birileri sizin hata girmiş olabilir çok anormal bir durum yani . Sayacı değiştirdin diyorsunuz aklıma başka birşey gelmiyor açıkçası.

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış

warrior33' Alıntı:
Siz elektirik şirketi falanmi değiştiriniz yok yüzde 40 indirim vs diye kandırıyorlar. Bir bakkal esnaf abimiz garibimi kandırmışlar adam 3 ay boyunca 700 ila 800 küsür 3 ay boyunca fatura ödedi iptal ettirene kadar anasından emmdiği sütü burnundan getirdiler adamın. Böyle bir durum var mı sizdede yada kaçak var yada birileri sizin hata girmiş olabilir çok anormal bir durum yani . Sayacı değiştirdin diyorsunuz aklıma başka birşey gelmiyor açıkçası.

Şirket değiştirmedik beyaz eşyalardan şüphelendik ve saaten saati değiştirdik eşyaları değiştirdik elektirikçi çağırdık ayrı ayrı kişiler sonuç çıkmada hattımıza girmişolabilirler diye bakın dedik elektirikçilere ama bulamadılar kimseninde günahını almayız ama apartmandan birinden şüphelenmiyorda değilim nedeni ise 24 saat klimaları açık elektirikli çaydanlık durmadan çalışıyor elektirikli kombi var kışın gelen faturaları 120 civarı bizde kombi yok elektirikli çaydanlık yok ondan biraz uyuz oldum

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

Hasancan arkadaşım bir yerde anormallik var abone şantiye falanmı mesken olduğuna emin misiniz. Bir yerlerde anormallik var ! Anlam veremiyorum.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,803

hasancan' Alıntı:
Sota' Alıntı:
Al Yuksek Fana 23 Ayarla
Birak 2Gun Calissin Anca Duvardaki Rutubeti Alir
Sogugu Kirar
Sonrasin Gercek Tuketimi Gormeye Baslarsin

Daha Dün Taktirdin Yahu Yarin 2. Gun Olacak
Yarin Iyice Oda Sicakligi Oturmus Olur
Agiz Sıcaklığının Düştüğünü Gorursun

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış

warrior33' Alıntı:
Hasancan arkadaşım bir yerde anormallik var abone şantiye falanmı mesken olduğuna emin misiniz. Bir yerlerde anormallik var ! Anlam veremiyorum.

mesken bana 720 fatura geldiği zaman mahallede büyük bir market var baya büyük 250 metre kare kadar onlara 800 tl fatura gelmişti :)

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Sota' Alıntı:
hasancan' Alıntı:

Tamam hocam kapatmam gerçi o takılmadan önce 3 gün panasonic takılıydı 3 gün hep çalıştırdım onu söküp bunu taktırdım bu arada yaklaşık 3 saatir 23 de ayarlı 42 derece sabit şekilde sıcaklık veriyor ara ara bakıyorum

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

hasancan' Alıntı:
warrior33' Alıntı:

mesken bana 720 fatura geldiği zaman mahallede büyük bir market var baya büyük 250 metre kare kadar onlara 800 tl fatura gelmişti :)

hasancan kardeşim öncelikle bol ısınmalı günler dilerim zirra sıcaktan şikayet eder olmuşsunuz zaten :)   herhangi bir sıkıntı yok rahat olun.klima büyük m2 için.ve havalarda normal şuan.ısı kaçağınız fazla değil demekki artı derecede ısınma olmuş.bakınız normal şartlarda 2-3 bilemediniz 4 derece fazlalık sıkıntı çıkarmaz normaldir.şahsen benim klimalarda 2-3 derece fazlalık yapıyor normal set değerinden fazla.

havalar soğusun bu sıcağı ararsınız sonra.şaka biryana harbi soba gibi klimadır.birkaç gün normal bir çalıştırın evin iklimini iyi bir halletsin rejime soksun.sonra testleri yaparsınız.madem fazla geliyor sıcaklık ayarlayın 20 ye yüksek fana çalışsın bakalım decere kaçlarda kalıyor.sotada ağız sıcaklığından çok memnun.bu havalarda set edilen dereceden fazla olması normaldir.iyi klima herzaman fazlalık yapar rahat olun.şimdik birkaç bozuntu kendini bilmez bu sözüme takacaklar ama klimadan anlayan ne demek istediğimi  iyi anlar.zira midea mission teneke klima değil adına yakışır klima gibi klimadır.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

hasancan' Alıntı:
Sota' Alıntı:

Tamam hocam kapatmam gerçi o takılmadan önce 3 gün panasonic takılıydı 3 gün hep çalıştırdım onu söküp bunu taktırdım bu arada yaklaşık 3 saatir 23 de ayarlı 42 derece sabit şekilde sıcaklık veriyor ara ara bakıyorum

kardeşim ağız sıcaklığından ziyade watmetre olsa kaç watt çektiğini takip edebilirsiniz.yani bu klima kendini ne kadar kısıyor ona göre mantıklı bir değerlendirme yapabiliriz.ama genede şüpheleriniz varsa durum tazeyken servise bir bildirin bakalım onlar nasıl bir bilgi verecekler size.ama önceki yazıdada dediğim gibi havaların normal olması m2 nizede bu havalarda fazla gelmesi artı sıcaklık yapar.20 dereceye set ettiniz hala 26 derece yapıyorsa odanızı o zaman servis yolu gözükebilir.6 derece fark süreklilik tekrarı yaparsa sensör sıkıntısı olabilir o yüzden derece düşük deneyin bakalım yarına kadar.

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış

ghostkiller1' Alıntı:
hasancan' Alıntı:

hasancan kardeşim öncelikle bol ısınmalı günler dilerim zirra sıcaktan şikayet eder olmuşsunuz zaten :)   herhangi bir sıkıntı yok rahat olun.klima büyük m2 için.ve havalarda normal şuan.ısı kaçağınız fazla değil demekki artı derecede ısınma olmuş.bakınız normal şartlarda 2-3 bilemediniz 4 derece fazlalık sıkıntı çıkarmaz normaldir.şahsen benim klimalarda 2-3 derece fazlalık yapıyor normal set değerinden fazla.

havalar soğusun bu sıcağı ararsınız sonra.şaka biryana harbi soba gibi klimadır.birkaç gün normal bir çalıştırın evin iklimini iyi bir halletsin rejime soksun.sonra testleri yaparsınız.madem fazla geliyor sıcaklık ayarlayın 20 ye yüksek fana çalışsın bakalım decere kaçlarda kalıyor.sotada ağız sıcaklığından çok memnun.bu havalarda set edilen dereceden fazla olması normaldir.iyi klima herzaman fazlalık yapar rahat olun.şimdik birkaç bozuntu kendini bilmez bu sözüme takacaklar ama klimadan anlayan ne demek istediğimi  iyi anlar.zira midea mission teneke klima değil adına yakışır klima gibi klimadır.
Hocam gerçekten soba gibi klima o kadar elektirikle ilgili sorunlar yaşadımki bu kadar sıcak olunca ister istemez korkuyorum faturadan inşallah az gelir derin bir oh çekerim

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış

ghostkiller1' Alıntı:
hasancan' Alıntı:

kardeşim ağız sıcaklığından ziyade watmetre olsa kaç watt çektiğini takip edebilirsiniz.yani bu klima kendini ne kadar kısıyor ona göre mantıklı bir değerlendirme yapabiliriz.ama genede şüpheleriniz varsa durum tazeyken servise bir bildirin bakalım onlar nasıl bir bilgi verecekler size.ama önceki yazıdada dediğim gibi havaların normal olması m2 nizede bu havalarda fazla gelmesi artı sıcaklık yapar.20 dereceye set ettiniz hala 26 derece yapıyorsa odanızı o zaman servis yolu gözükebilir.6 derece fark süreklilik tekrarı yaparsa sensör sıkıntısı olabilir o yüzden derece düşük deneyin bakalım yarına kadar.
Watmetre var hocam bende yanlız buattan çektiler eletiriği ve hemen klimanın dibinde buat ölçme şansım yok gibi

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

hasancan' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
Watmetre var hocam bende yanlız buattan çektiler eletiriği ve hemen klimanın dibinde buat ölçme şansım yok gibi

aynı kablodan parça artmışca buata bağlayın rengi rengine .bir tanede priz alın.klimanın kablosunada fiş alın.5-6 tl birşey tutar.tabi elinizden geliyorsa yapın.tehlikeli iş nede olsa.sigortaları vs kapatın.klimayı ölçeceğim derken Allah göstermesin cız bız olmayın :)   şakası bile kötü o yüzden aman aman beceri veya yapmışlığınız yoksa boşverin.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

hasancan' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

Hocam gerçekten soba gibi klima o kadar elektirikle ilgili sorunlar yaşadımki bu kadar sıcak olunca ister istemez korkuyorum faturadan inşallah az gelir derin bir oh çekerim

taş patlasında 100 tl yaksın.yakmaz kardeşim Allahın izniyle bu klima.evt yazdığınız gibi çok yüksek faturalar ödemişsiniz.saati kontrol ettirdinizmi bu arada.saatlerde hıyarlık yapabiliyor.başıma bizzat geldi.tedarikçinize şikayetinizi iletin derim genede.

Geri
Üst Alt