MDZ-22-AB / Mi Box S Maceram. Brick olmuş Cihazı Yeniden Çalıştırma.

O Çevrimdışı

ofkeskin01

Yeni Üye
27 Eki 2020
11
43
bende yazılım yükleme gerçekleşti artık cihaz açılıyor fakat wifi açıyorum geri kapanıyor buetoot kumanda çalışmıyor bir yerde sıkıntı var .
başka bir yerde okumuştum wifi entegreye şase yapmış olabilirsiniz diyor sanırım öyle bişe oldu

WİFİ içinde bir çözüm bulabilirseniz on numara olacak internet girişli usb iş görür sanırım bu arada değil mi?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Kablosuz ağ çentik açılıyor ama kablosuz hiç bir bağlantıyı görmüyor kısa bir süre sonra kapanıyor.
aynı sorun bende de var çözüm bulabildiniz mi?

Son düzenleme:
O Çevrimdışı

ofkeskin01

Yeni Üye
27 Eki 2020
11
43
websitesinde benzer sorunu yaşayan birini buldum ama o da çözüm bulamamış daha sanırım wifi ve bluetooth uçtu gitti :ara

O Çevrimdışı

ofkeskin01

Yeni Üye
27 Eki 2020
11
43
Eğer,yazılımda usbnet desteği varsa cevap evettir :ok
T trkkrsy ,bu arada wifi modülü el altındamı ki hemen kısadevre olsun,kartı bilmediğim için sordum :)
evet bende kısa devre yapması için bişe yapmadım.
mi box açıkken kumandayı tanımıyor fakat mi box açılırken hard reset uygulamasında tanıyor orada her işlemi kumanda ile yapabiliyorum çok enteresan bir durum.
wifi açıyorum 3 sn sonra wifi geri kapanıyor. yabancı forum sitelerinde aynı sıkıntıyı yaşayanlar var ama çözüm yok bekleyelim görelim bir gün birisi bulur

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
evet bende kısa devre yapması için bişe yapmadım.
mi box açıkken kumandayı tanımıyor fakat mi box açılırken hard reset uygulamasında tanıyor orada her işlemi kumanda ile yapabiliyorum çok enteresan bir durum.
wifi açıyorum 3 sn sonra wifi geri kapanıyor. yabancı forum sitelerinde aynı sıkıntıyı yaşayanlar var ama çözüm yok bekleyelim görelim bir gün birisi bulur
Genelde linux (android) bunu rtlwifi ile yapıyor maalesef,acaba sürücü ile alakalı olmasın,ilk aklıma gelen bu .Benim eski laptopta bunu yaşıyordum ,bende kablo ile bağlanıyordum,ama bahsettiğim linux işletim sistemi,android değil.
Yani kumanda ve wifi olayında ilk aklıma gelen,sürücü sıkıntısı.

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
ben farklı bir yoldan gideyim;

- modem ayarlarınızı kontrol ettiniz mi ya da mobil internetiniz var ise onu paylaşıma açıp mi box ı oraya bağlamayı denediniz mi? modemde farklı kanal tanımladığımda bazen notebook bağlantıyı belli belirsiz kesip yeniden bağlanıyordu, farklı kanal farklı kanal derken şu an sorunsuz bağlantı sağlıyor kesilmeden. O ofkeskin01

O Çevrimdışı

ofkeskin01

Yeni Üye
27 Eki 2020
11
43
ben farklı bir yoldan gideyim;

- modem ayarlarınızı kontrol ettiniz mi ya da mobil internetiniz var ise onu paylaşıma açıp mi box ı oraya bağlamayı denediniz mi? modemde farklı kanal tanımladığımda bazen notebook bağlantıyı belli belirsiz kesip yeniden bağlanıyordu, farklı kanal farklı kanal derken şu an sorunsuz bağlantı sağlıyor kesilmeden. O ofkeskin01ci

cihazın wifi açık kalsa anlayacam ama mi box ın wifisi açmamla beraber kendiliğinden geri kapanıyor bluetooth kumandayı cihaz açıkken tanımıyor o ksımları usb ile bağladığım klavye mousle ile çözdüm. hard reset atarken kumanda ile işlem yapabiliyorum buradan cihazın normalde bluetooth kumandayı algıladığını anlıyorum sanırım yüklediğim android programda hata var 8.1 sürümü

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64

cihazın wifi açık kalsa anlayacam ama mi box ın wifisi açmamla beraber kendiliğinden geri kapanıyor bluetooth kumandayı cihaz açıkken tanımıyor o ksımları usb ile bağladığım klavye mousle ile çözdüm. hard reset atarken kumanda ile işlem yapabiliyorum buradan cihazın normalde bluetooth kumandayı algıladığını anlıyorum sanırım yüklediğim android programda hata var 8.1 sürümü
Yazılım-donanım çakışması var sanki.

B Çevrimdışı

baranfuat

Yeni Üye
18 Ara 2020
2
43
bende yazılım yükleme gerçekleşti artık cihaz açılıyor fakat wifi açıyorum geri kapanıyor buetoot kumanda çalışmıyor bir yerde sıkıntı var .
başka bir yerde okumuştum wifi entegreye şase yapmış olabilirsiniz diyor sanırım öyle bişe oldu

WİFİ içinde bir çözüm bulabilirseniz on numara olacak internet girişli usb iş görür sanırım bu arada değil mi?

aynı sorun bende de var çözüm bulabildiniz mi?
Teşekkür ederim, aynı yöntemle başarılı kurulum yaptım. Bende de wifi bluetoth gitti. Ancak usb ethernet ile internete bağlanıyordum. ANDROİD SİSTEM GÜNCELLEMESİ yapınca hem wifi hem de buetoth geri geldi. Şu anda sorunsuzca kullanıyorum.
Tavsiyem iade edebileceğiniz bir usb ethernet bulun, güncelleme yapıp, ürünü iade edin. Ben bu ürünle işimi hallattim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri