MDZ-22-AB / Mi Box S Maceram. Brick olmuş Cihazı Yeniden Çalıştırma.

C Çevrimdışı

cimbom38

Aktif Üye
29 May 2020
67
59
Şu an wifi ve netfl,x dışında cihaz gayet güzel çalışıyor.Wifiyi düzelteyim derken mac adresi vs silinip tüm kullanılmaz hale getirmeyeyimde.8 versiyona dönünce wifi düzelebilir.Benim cihazda yazılım atarken Drm L1 netflix lisansı silinmiş sanırım.Onu geri getirmenin yolu varmı?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Plaka işi olmasaydı deneyecektim o olunca sıkıntı yapabilirmiyim acaba?

Birde bendeki usb erkek erkek kablo uzun yükleme yapmayacak gibi.

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Şu an wifi ve netflix dışında cihaz gayet güzel çalışıyor.
Wifiyi düzelteyim derken mac adresi vs silinip tüm kullanılmaz hale getirmeyeyimde.

Plaka işi olmasaydı deneyecektim o olunca sıkıntı yapabilirmiyim acaba?

Birde bendeki usb erkek erkek kablo uzun yükleme yapmayacak gibi.
- 9 sürümünde wifi sorunlu. Görüyor, girmiyor, giriyor, bağlanmıyor. Yapamamışlar bu özelliği. 8 çözüm bu noktada. Netflix üyeliğim olmadığı için 9 ya da 8 sürümünde test etme imkanım olmadı maalesef, bilemiyorum randımanı nasıldır?

- mac silme silinmez, kullanılmaz halide benim ilk mesajda anlattığım duruma dönmesi zaten.

- plaka olayı en basiti, korsan ya da misine kancası gibi toplu iğneyi bük, kanırt köşeden, geliyor hemen dışarı.

- uzun kablo ile olmayacaktır. Kısa kablo bulmanızda fayda var. (20-25cm lik bir şey)

C Çevrimdışı

cimbom38

Aktif Üye
29 May 2020
67
59
Kablosuz ağ çentik açılıyor ama kablosuz hiç bir bağlantıyı görmüyor kısa bir süre sonra kapanıyor.

C Çevrimdışı

cimbom38

Aktif Üye
29 May 2020
67
59
Telefonumu ben sizinle watsaptan sizinle iletişime geçmek için yazmıştım.

Telefonumu ben T trkkrsy nickli arkadaşla watsaptan iletişime geçmek için yazmıştım.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Telefonumu ben sizinle watsaptan sizinle iletişime geçmek için yazmıştım.

Telefonumu ben T trkkrsy nickli arkadaşla watsaptan iletişime geçmek için yazmıştım.
Henüz silmedim zaten ,alenen görünmesin diyerek spoiler (ben kutu diyorum :) ) içinde duruyor zaten :ok

micro77 Çevrimdışı

micro77

Yeni Üye
23 Ara 2018
2
57
merhaba
@ T trkkrsy öncelikle detaylı ve akıcı bir şekilde konuyu anlatmanız çok güzel olmuş , elinize emeğinize sağlık...
fakaaat isminden sadece bir rus sitesi deyip konuyu alıntıladığınız site size çok küsmüş haberiniz olsun. ?
sizin yazmadığınız site ismini biz yazalım. :)
da "evet" site biraz rusça tabii. ?

gelelim asıl konuya sizin tarif ettiğiniz gibi mdz-22-ab22'yi "Erase all" yaptıysanız , sizdeki MAC adresi yada "seri no " uçmuş olmalı doğru mu acaba ?

çünkü sitedeki tarife göre MAC adresi silinmemesi için mdz-22-ab için "Erase normal" olmalı diyor...

106925496_1045563469193840_624304398698124089_o.jpg

bu arada aynı işlemi farklı rom ve test point noktası kullanarak "MDZ-16-AA" için de yapılacağını hatırlatmak isterim...

mi box konusunda daha da derinlere inmek , hatta linux yükleyerek kullanmak da mümkün ;

son olarak bu gibi konulardaki çalışmalarınızın devamı diler , yeni yazılarınızı , deneyimlerinizi bekleriz .?

C Çevrimdışı

cimbom38

Aktif Üye
29 May 2020
67
59
1.mesajdaki İşlemi yaptım,sorunsuz yükledi.Plaka da kolayca çıktı,ilk yüklemede yüklendi, çok kolay oldu.Cihaz android 8.1 oldu görüntü sanki daha iyi gibiydi bir süre böyle kullanacaktım.Ama play storeden uygulama indirmeye çalışınca bekliyor indirmiyor.Bir de ne wifi de nede netflixte düzelme olmadı.Android 9 güncellemeyi yükledim.Güncelleme yapınca daha önce hiç çıkmayan connected to wi fi yazısı çıkmaya başladı.Ama yine ağı görmüyor.Driver sorunumu?Driverini bulsam yüklesem wifi düzelirmi?

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

cimbom38

Aktif Üye
29 May 2020
67
59
Cihaz android 8.1 oldu görüntü sanki daha iyi gibiydi bir süre böyle kullanacaktım.Ama play storeden uygulama indirmeye çalışınca bekliyor indirmiyor. Bunun çözümü nedir?

IMG_20200716_204255.jpg
IMG_20200716_204304.jpg
IMG_20200716_204514.jpg
IMG_20200717_063138.jpg

Mac adresi 02.00.00 0.00 ne anlama geliyor?
Bir arkadaş cihazı mac adresi ve seri no silinmiş dedi tekrar yüklenebilirmi?Cihazda kullanımda mevcut wifi ve netflix sorunu dışında başka ne gibi sorunlara yol açar?

Son düzenleme:
Wind. Çevrimdışı

Wind. 

Yeni Üye
29 May 2020
49
47
T trkkrsy Mümekkel bir iş yapmışsınız her zaman hayalim bozuk cihazları alıp geri dönüştürmek bir türlü zaman ayıramıyorum emekli olmayı başarabilirsem ilk uğraşım bu işler olacak :clap2

C Çevrimdışı

cimbom38

Aktif Üye
29 May 2020
67
59
Dün mi firmasına da mesaj attım sorunu anlattım, cihazın resimlerinide atabileceğimi söyledim.Fabrika yazılımı verirlerse L1 sertifikası da düzelir.Mac adresi ve seri nosu da gelir. Wifi donanımsa ise çok önemli değil,eternet aparatı ile gayet güzel çalışıyor.

C Çevrimdışı

cimbom38

Aktif Üye
29 May 2020
67
59
Yabancı forumlara baktım.Çözüm bulamadım.Daha önce beelink mini A cihazım usb sine hdd takınca çökmüştü.Firmaya durumu anlattım cihazın resimlerini gönderdimS/N numarasına göre benim cihaz için hazırlayıp fabrika yazılımı gönderdiler.Düzeldi.Xiaomi firmasındanda bu şekilde destek istiyorum.Bootlodader kilidini açıp yazılıma seri nosunu,mac adresini ve aynı zamanda L1 sertifikla ilave edip bootloader kilidini kapatıp yazılım göndermeleri gerekiyor.Xiaomi firmasının cihazının arkadasında durup aynı hassaiyeti ilgiyi bekliyorum.Mail attığım servisler özel servis çıktı.Xiaomi firmasının yetkili Türkiye servisi veya Yurtdışı mail adresi bulamadım.Mail atıp çözüm sunmalarını isteyeceğim.

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,622
Yabancı forumlara baktım.Çözüm bulamadım.Daha önce beelink mini A cihazım usb sine hdd takınca çökmüştü.Firmaya durumu anlattım cihazın resimlerini gönderdimS/N numarasına göre benim cihaz için hazırlayıp fabrika yazılımı gönderdiler.Düzeldi.Xiaomi firmasındanda bu şekilde destek istiyorum.Bootlodader kilidini açıp yazılıma seri nosunu,mac adresini ve aynı zamanda L1 sertifikla ilave edip bootloader kilidini kapatıp yazılım göndermeleri gerekiyor.Xiaomi firmasının cihazının arkadasında durup aynı hassaiyeti ilgiyi bekliyorum.Mail attığım servisler özel servis çıktı.Xiaomi firmasının yetkili Türkiye servisi veya Yurtdışı mail adresi bulamadım.Mail atıp çözüm sunmalarını isteyeceğim.

Mi Box'a kim bakıyor bilmiyorum.
Xiaomi telefonların servisliğini yapan firmalara sorabilirsiniz. (Evo gibi)

O Çevrimdışı

ofkeskin01

Yeni Üye
27 Eki 2020
11
43
teşşekür ederim aylardır çözüm arıyordum sayenizde yaptım Allah razı olsun verdiğiniz bilgiden ötürü

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt