MDZ-22-AB / Mi Box S Maceram. Brick olmuş Cihazı Yeniden Çalıştırma.

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Ben şu an android 9 dan android 8 e döndürüyorum cihazı.

Android 9 da ilk başlarda sorun yoktu ama dün, bu gün wifi bağlantısını görüyor ama bağlanmıyor ve ara ara anlık ekran düz siyah oluyor, yeniden geliyordu. Araştırdım, 9 sürümünün sorunlu olduğu belirtiliyor forumlarda. Tekrardan android 8 e düşürüyorum şu an.

S Çevrimdışı

singleman75

Yeni Üye
31 Ocak 2020
9
48
MDZ-22-AB modeli benimki. Ama olmadı. 3 makinada denedim. USB Burn Image dan dosyayı atarken %3 de takılıyor.
3 farklı makina denedim olmadı. Farklı bir kablo ile deneyeceğim. Arkadaşta varvım USB-USB kablo. Bi gelsin deneyeceğim tekrardan.
Olmadı maalesef. Kablo sorunlu çıktı. USB 3.0 kablo almıştım, onunla olmamıştı zaten. %3 de hata veriyorsu. Arkadaştan altığım USB 2.0 kablo arızalı çıktı. Hiç çalışmadı. Olur da elibe kablo geçerse haber veririm. Bende USB 3.0 kablo ile olmuyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Olmadı maalesef. Kablo sorunlu çıktı. USB 3.0 kablo almıştım, onunla olmamıştı zaten. %3 de hata veriyorsu. Arkadaştan altığım USB 2.0 kablo arızalı çıktı. Hiç çalışmadı. Olur da elibe kablo geçerse haber veririm. Bende USB 3.0 kablo ile olmuyor.

%3 de takılıyorsa ya dosyada sorun vardır ya da dosyanın yazılacağı bellek arızalı olabilir.
Mi box kullanmıyorum ama tahminlerim bu yönde.
Cihazda yazılım atıldığı bellek değiştirilebiliyorsa, değiştirilip denenebilir belki.
Tabi TV'lerdeki gibi EEPROM olduğunu var sayarak söylüyorum bunu.
EMMC de olabilir içlerinde gerçi telefonlardaki gibi. :hmm

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
... ara ara anlık ekran düz siyah oluyor, yeniden geliyordu. ...
Ekranın ara ara gelip-gitmesi uydularda da oluyor ,bunu AV çıkışı auto değil de pal veya ntsc ve de hdmi modunu bu sisteme göre i veya p olarak değiştirdiğimde düzeliyor.
Nasılsa yazılım atmayı iyice biliyorsun,sende deneyebilirsin,android9'da ,tabii cihazda AV çıkış ayarı var ise :ok

Forumdaşlar, kardeşler... Ecnebi bi arkadaşa denk geldik sanırım. Yok mu, " You're welcome " diyecek kadar ingilizcesi olan biri. Bi geri dönüş yapsak. Ne demek falan desek. ?
Sanki demiş gibi olmuşun,hani benim ecnebicem olsa karalardım birşeyler :haha1

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt