MDZ-22-AB / Mi Box S Maceram. Brick olmuş Cihazı Yeniden Çalıştırma.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
cihazın kasasındaki tırnakları açışımdaki becerimi göz önünde bulundurarak bu bölümü kolayca nasıl sökebilirim_? (konuya voltran ı çağırayım

Voltran ayağınıza geldi, halı kenarlarına paspas kenarlarına itina ile overlok yapılır.
Görsele gelecek olursak ya puntalanmıştır ya da lehimlenmiştir.
Yongaları vs yakmadan işaretlediğim lehim yerlerine biraz sıcak hava tut bakalım;

17667419af254893f1d59486.jpg

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Usb to usb kabloyu buldum fakat 3 lü hdd kablosu. Şu gücü yetmezse mantığı ile yapılmış olan bi tarafı 2 başlı olan kablo. Birazdan deneyeceğim bakalım. Yazılımı da dediğin yerden buldum. Olursa bir de burada olacak ! ? teraspy teraspy @parola505

Dediğim gibi satan uşakla dışarıda buluştuk. Yamaha motorla gelmiş yezit ! Parayı aldığı gibi geleceğe dönüşteki gibi yoldaki teker izi alev aldı ? Muhammet Sarıçam Muhammet Sarıçam

Zamanında ne şarkılar dinlermişiz hakkattende ! Hem bizimkisi bir aşk hikayesi macera değil ! Teknoloji aşkı. Olmazsa başka şarkılar buluruz. Foruma giriş yaparım, tüm forum; "Geeeeliyo Salako Eyvahhh !!" (0:23) ? baysui baysui

barbarosso barbarosso bakalım, mücadelesini vereceğim.

hah ! Tam tabiri aklıma gelmemişti, evet yarım santim aralıklarla puntalı bu bölüm kenarlarından. Umut Barış Umut Barış

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Lehimle de sabitlenmiş olabilir ama, söküm videosu yok mu o kartın hiç? :alala
Maalesef bulamadım. Bu cihaza ait değil de bu şekilde birleştirilmiş başka herhangi bir cihaza ait sökmeye dair de bir şey de bulamadım.
Bu videodaki pillerin birleştiriliş yöntemi ile aynı sanırım.

Birazdan müdahalede bulunmadan net görsel paylaşımı yaparım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Maalesef bulamadım. Bu cihaza ait değil de bu şekilde birleştirilmiş başka herhangi bir cihaza ait sökmeye dair de bir şey de bulamadım.
Bu videodaki pillerin birleştiriliş yöntemi ile aynı sanırım.

Birazdan müdahalede bulunmadan net görsel paylaşımı yaparım.

Piller puntalanıyor doğru.
Lehimleme istasyonu varsa sıcak hava veya, kalem havye ile o lehimlenmiş çizgi yerlerdeki lehimi eritmeyi ve almayı bir deneyin bakalım.
Puntalanmışsa eğer, dremel ile kesilip basit bir alüminyum blok konulabilir oraya bence. Altına da termal ped konulur mis gibi olur.
Amacı soğutma değil de RF sinyallerine karşı kafes oluşturmaksa alüminyum blok işe yaramaz onu söyleyeyim. :hihi

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
yavru bu şekilde;

MVIMG_20200129_083911__01.png
Bence bir telefon tamircisine git ve "bu kapağın ve bağlı olduğu kısmın sökülmesini istiyorum" de,yani komple plaketten ayırsın hava tabancası ile ,en güzeli o ,çok bir şey isteyeceğini sanmıyorum,ama iyi bir tamirciye gitmelisin ,ben birine mini uydu alıcısını verdim" flash çıkacak ,bu flash da takılacak" dedim ,sonra o alıcıyı atmak zorunda kaldım ,dikkatlli sökülmeli yani ,olmayacak bir şey değil ,40w havya ile de sökülür gerçi :)

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
2 nci günün manşeti;

Satılık Mi Box S !!! ?

Kader, talih ve şansımı bi tarafa, zeka, beceri ve cesaretimi diğer tarafa alıp hiç suçsuz paramı ortaya bıraktığım bu oyunu zekam ve cesaretim kazandı.

cihaz gün boyu yaptığım mücadeleye az önce reaksiyon verdi, güncelleme bile yaptım şimdi ?

şota gerekli imaj dosyasını forum sunucumuza yüklediğinde anlatıma geçeceğim. ?

ben sıkıntı çektim, başkaları çekmesin.

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
2 nci günün manşeti;

Satılık Mi Box S !!! ?

Kader, talih ve şansımı bi tarafa, zeka, beceri ve cesaretimi diğer tarafa alıp hiç suçsuz paramı ortaya bıraktığım bu oyunu zekam ve cesaretim kazandı.

cihaz gün boyu yaptığım mücadeleye az önce reaksiyon verdi, güncelleme bile yaptım şimdi ?

şota gerekli imaj dosyasını forum sunucumuza yüklediğinde anlatıma geçeceğim. ?

ben sıkıntı çektim, başkaları çekmesin.
Yani 100 liraya mi sahibi oldun :clap2

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt