MB130 v4-v5 Yeni Yazılım

hangisinde memnun kaldınız ?

• 5.7.28.0

• 5.7.20.0

• 5.28.7.0

• 5.28.7.4

• 5.34.1.4

• 5.35.2.0

• 5.35.4.0

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Ben işlem yapıpda günceleleme almadım direk kendiliğinden güncelleme geldi :)

imaged92a882373e1d7c9.jpg

Ha, ben doğru anlamışım demek. :kiskis Sonuçta sizin kod sayesinde güncelleme yapmış oldum. Teşekkür ederim.
Benim menü sizdeki gibi siyah değil beyaz onu siz mi ayarladınız
Acaba sizin kodla güncelleme yapınca Picasso menüye mi dönüşecek TV? Böyleyse bunu öğrendiğimiz iyi oldu. Millete oynayacağı yeni bir bölüm geldi diyebiliriz. :kiskis

Yazılım hakkındaki ilk intibamı paylaşayım. Tasarım berbat. Çok fazla siyah üstüne beyaz çizgiler, satırlar var. Bunlar göz tırmalıyor. Onun dışında, yeni yazılım yüklediğimiz için eksi yazılımda zamanla oluşan şişkinlik gittiğinden daha seri hissettiriyor. İlerleyen zamanlarda ne kadar ağırlaşır göreceğiz. Ama menü ikonlarındaki animasyonlar falan bariz daha akıcı. Bunun şişkinlikle alakası yok.

Genelde olarak güzel bir yazılım. Siyah beyaz fazla tezat olduğu için göz tırmalıyor, o kadar.

Yunus274 Çevrimdışı

Yunus274

Süper Üye
8 Ara 2020
220
o zaman şöyle yapalım artık madem forum da sürüm yükleyemiyoruz hangi menü tercih edecekler için adlandıralım mesela
733f vestel
730c picasso
gibi toshiba falan bilen varsa onu da yazarsa diğer gelecek sürümde toshiba menü isteyenler ona günceller tv lerini
ben denedim olmadı benim anakart mb130e acaba ondan mı anlamadım
Ha, ben doğru anlamışım demek. :kiskis Sonuçta sizin kod sayesinde güncelleme yapmış oldum. Teşekkür ederim.

Acaba sizin kodla güncelleme yapınca Picasso menüye mi dönüşecek TV? Böyleyse bunu öğrendiğimiz iyi oldu. Millete oynayacağı yeni bir bölüm geldi diyebiliriz. :kiskis

Yazılım hakkındaki ilk intibamı paylaşayım. Tasarım berbat. Çok fazla siyah üstüne beyaz çizgiler, satırlar var. Bunlar göz tırmalıyor. Onun dışında, yeni yazılım yüklediğimiz için eksi yazılımda zamanla oluşan şişkinlik gittiğinden daha seri hissettiriyor. İlerleyen zamanlarda ne kadar ağırlaşır göreceğiz. Ama menü ikonlarındaki animasyonlar falan bariz daha akıcı. Bunun şişkinlikle alakası yok.

Genelde olarak güzel bir yazılım. Siyah beyaz fazla tezat olduğu için göz tırmalıyor, o kadar.
ben denedim olmadı benim anakart mb130e acaba ondan mı anlamadım siz nasıl yaptınız oldu acaba

Son düzenleme:
Taunus Çevrimdışı

Taunus 

Aktif Üye
7 Ara 2018
110
50
Bir zamanlar v3 130 v anakarta günceleme gelirdi v5 sizinde Sonunuz gelecek merak etmeyin? nasılki v3 ün sonunu geldi elbette v5'in sonu gelmek üzere yakında v6 çıkar o zaman görürüm sizleri yeni yazılım çıktımı birbirimize soracaksınız V3 gibi olacaksınız azaldı merak etmeyin?
Ben de akşam full yazılım çakıp 733 ile güncelleyim siyah daha asil gece göz almaz hem
Selam sizde ud8400 v3 130mb vardı hatta HDR için konu açtınız ne arada v5 130mb tvye geçtiniz
vestel almak pişmanlıktır

Son düzenleme:
EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
o zaman şöyle yapalım artık madem forum da sürüm yükleyemiyoruz hangi menü tercih edecekler için adlandıralım mesela
733f vestel
730c picasso
gibi toshiba falan bilen varsa onu da yazarsa diğer gelecek sürümde toshiba menü isteyenler ona günceller tv lerini
ben denedim olmadı benim anakart mb130e acaba ondan mı anlamadım

ben denedim olmadı benim anakart mb130e acaba ondan mı anlamadım siz nasıl yaptınız oldu acaba
Swprofile'dan tek satırı değiştirmek yeterli oldu bende. Yeni sürümü kontrol et dediğimde hemen buldu. MB130E'de diğer bilgilerde bir farklılık mı var acaba?

Yunus274 Çevrimdışı

Yunus274

Süper Üye
8 Ara 2020
220
Swprofile'dan tek satırı değiştirmek yeterli oldu bende. Yeni sürümü kontrol et dediğimde hemen buldu. MB130E'de diğer bilgilerde bir farklılık mı var acaba?
olabilir sw profilinizi atabilir misiniz ne fark var acaba bide öyle deneyeceğim olmasa da beklerim artık.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,339
64
Hadi hayırlı olsun. Modifiyeye bir katkı daha oldu.
Parmaklarına sağlık ,çünkü ben bunu yıllar önce yazdığımda benimle dalga geçmişlerdi,çünkü yazılımı dcf ye göre alıyor(du eski kartlar).Zaten sevgili EXcomZkko EXcomZkko ya onun için yazmıştım " sende sorarsan artık" diye ,ben bildiğini sanıyordum inan :)

@Herkese;
Bu arada dikkatli olun,gerçi her yazılım kabul etmiyor tv, - ki tarafımdan denenmiştir - ,ama bazen ne uyumlu oluyorsa bilemem ,yazılımı pat diye yüklüyor ve tv döngüye giriyor,her ihtimale karşı full yazılımınız olsun elinizde :)

yefe78 Çevrimdışı

yefe78 

Aktif Üye
20 Ocak 2018
354
Bir zamanlar v3 130 v anakarta günceleme gelirdi v5 sizinde Sonunuz gelecek merak etmeyin? nasılki v3 ün sonunu geldi elbette v5'in sonu gelmek üzere yakında v6 çıkar o zaman görürüm sizleri yeni yazılım çıktımı birbirimize soracaksınız V3 gibi olacaksınız azaldı merak etmeyin?

Selam sizde ud8400 v3 130mb vardı hatta HDR için konu açtınız ne arada v5 130mb tvye geçtiniz
vestel almak pişmanlıktır
Başkan sen de de 2 tane yaramaz oğlan olursa sen de tv yenilersin ekranı kırdılar o tv nin ücretli değişimle v5 tv ye geçtim :)

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Tamam burda sistemi kandırıp yazılım güncellemiş olmuyor kimse picasso menülü sizin yazılım siz koyu temalı vestel
Menülü yazılım çekiyorsunuz sistemden onu kurmuş oluyorsunuz bekleseniz zaten kendinize ait olan yazılım gelecek
Burda yapılan işlem nasıl olur Vestel sizin tv'nize yazılım desteğini keser ama aynı kart donanım olan tv'ye desteği devam ettirir
O zaman bu yöntem ile yazılım desteği olmayan cihazınıza yazılım desteği almış olursunuz

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,596
Parmaklarına sağlık ,çünkü ben bunu yıllar önce yazdığımda benimle dalga geçmişlerdi,çünkü yazılımı dcf ye göre alıyor(du eski kartlar).Zaten sevgili EXcomZkko EXcomZkko ya onun için yazmıştım " sende sorarsan artık" diye ,ben bildiğini sanıyordum inan :)

@Herkese;
Bu arada dikkatli olun,gerçi her yazılım kabul etmiyor tv, - ki tarafımdan denenmiştir - ,ama bazen ne uyumlu oluyorsa bilemem ,yazılımı pat diye yüklüyor ve tv döngüye giriyor,her ihtimale karşı full yazılımınız olsun elinizde :)
En önemli konu şu diyelim V3 kodunu V5'E yazmamak veya tam tersi olursa alakası olmayan bir yazılımı çeker sizin de yazdığınız gibi boot ekranında kalır.

Geri
Üst Alt