MB130 V3 serisi Yeni Yazılım

mb130 hangi versiyon yazılım başarılı ?

• Kullanılan toplam oy
    414
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İ Çevrimdışı

İzmirhigh

Yeni Üye
25 May 2018
29
42
Kullanıcılar yüklemiş oldukları ""3.62.44"" yazılımı için profesyonel gözü ile yazılımın artılarını eksilerini yazarlarsa kullanmayı düşünenlere faydası olur.Renkler,keskinlik,canlılık her kanalda her platformda testini yapmaya çalışın :mutlu

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Kullanıcılar yüklemiş oldukları ""3.62.44"" yazılımı için profesyonel gözü ile yazılımın artılarını eksilerini yazarlarsa kullanmayı düşünenlere faydası olur.Renkler,keskinlik,canlılık her kanalda her platformda testini yapmaya çalışın :mutlu
Renkler keskinlik internet uygulamalar sorunsuz tek eksisi vestel versiyona nazaran kanal gecis suresi biraz uzun

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
3.62.44 yazılımını upload edebilecek var mı_? ilk sayfada 43 yazılımı var.

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
3.62.44 yazılımını yükledim, ilk izlenimlerim;

- sesimiz duyuluyor bunu farkettim. :)
- puslanma daha azalmış, netlik ve keskinlik daha artmış hissine kapıldım ilk izlenim olarak. Firmadan ana isteğimiz buydu, konu üzerinde çalışılıyor olduğunu görmek sevindirici. Yani, önceden tv 65 inç olmasına karşılık izlediğimiz görüntü 4k, 1080p ya da i değilde sanki hd ready gibiydi. Sanki bu yazılım ile 65 inç e 65 inçlik, 75 inç e 75 inç lik netlik verilmiş gibi. Daha düşük ekranlara sahip olanlar zaten öncesinden de memnundur görüntüden.
- Yükleme öncesi ya da sonrası otel menü ya da normal menüden sıfırlama yapmadım, bütün ayarlarım (tkgs, wifi, ott playerde yüklü m3u vs) her şey yerli yerinde, sıfırlama gereği duymadım. Ayarlar yüklü kalıyor kısaca, güzel.
- Kanal geçişi gözle görülür hızlanmış, trtspor hd den, beinsport hd ye saniyesinde geçiş yapıyor mesela; aynı hız hd den 4k ya geçişte de aynı. Güzel.
- Kalan özelliklerde farklılık hissetmedim. Netflix vs üyeliğim olmadığı için test imkanım olmadı maalesef. Youtube stabil, sorun yok.

Kısaca son yazılım ile Gerileme değil de Fethin dönemine denk gelen Yükselme Dönemine doğru ilerliyoruz zannımca :)

İletilmesi ve üzerinde çalışılmasını istediğim kendimce sorun olarak gördüğüm hususları da eklemek isterim. (Yeni yazılımda henüz bunları var ya da yok diyecek kadar test edemedim açıkçası.);
- Büyük ekranı zevk ile maç izlerim sevdasına tercih edip almıştım. Bu noktada maç seyrinde görüntü yakın çekim olduğunda 10 hatta 20 numara ama seromoni açısı gibi normal açıdan izlenildiğinde 5 numara, 4 numara... Nasıl anlatayım şimdi bunu; normal açıdan yayın geldiğinde 720 den daha düşük, yakın çekimde ise 1080p, 4k gibi. Kötü değil, ama bu konu üzerinde de çalışılabilinir mi bilemiyorum.
- Beyaz çok beyaz geliyor, pudralı gibi. Bu konuya da eğilinirse memnun kalırı(z)m.
- Smart üzerinde daha kullanışlı app lerin olması temennimiz. Özellikle yeni trend ve yakın dönemde uydu yayının yerini tamamen alacak olan iptv ye yönelik app lerin arttırılması.

Kendimce keyif aldığım renk düzenini paylaşıyorum; eminim bir çok kişi vaoov diyecektir deneyince, geri bildirim yaparsanız sevinirim. Özellikle 4k yayın izleyin (uydudan :) )

Emeği geçen herkesin eline sağlık.

Saygılar, sevgiler.

IMG_20190726_191039__01eb6b5186dbc41388.jpg

IMG_20190726_191049__01__01__01.jpg

Son düzenleme:
konurcan Çevrimdışı

konurcan

Yeni Üye
13 Mar 2019
30
39
Aranızda 65UD8900 de DLNA kullanan var mı? TV ye normal yoldan DLNA ile bağlanamıyorum, cihazlar görmüyor. İlla ayarlardan Görüntü ve Ses paylaşımını kapatıp geri açmam gerekiyor. Versiyon .35 kurulu, .43 ün renklerini beğenmediğim için geri dönmüştüm. Fabrika ayarlarına dönmeyi de denedim fayda etmedi.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
- Yükleme öncesi ya da sonrası otel menü ya da normal menüden sıfırlama yapmadım, bütün ayarlarım (tkgs, wifi, ott playerde yüklü m3u vs) her şey yerli yerinde, sıfırlama gereği duymadım. Ayarlar yüklü kalıyor kısaca, güzel.
Yazılım core (çekirdek) olduğundan ayarlar bozulmaz genelde,ama iyi bir geri dönüş yapmışsın sevgili trkkrsy :ok
Bu arada keskinlik ayarını %100 gördüm :) bu ayar SD kanallarda sırıtmıyormu,mesela logolar ,altyazılar(KJ) v.s gibi ,karelenme yapmıyormu ki,100 ayarlamışsın,renk kaydırmayı bende kullanıyorum ,tıpkı senin kırmızıya kaydırdığın gibi hatta,önceden yaparken elimdeki renk barkodunu kullanırdım(şu çok renkli barlar) ama gözüm alıştığından, kullanmadan yapıyorum ,özellikle beyaz dengesini de baz alırım herzaman ,tabii bunlar benim nacizane fikirlerim,kullanıcıya göre değiştiğini biliyorum :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt