E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Koçtaş ve Bauhaus'ta satılan 150-250 lira aralığındaki matkaplar nasıl acaba? Mac Allister ve Enihell dikkatimi çekti. Evde basit tadilatlarda kullanmak için almayı düşünüyordum.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Koçtaş ve Bauhaus'ta satılan 150-250 lira aralığındaki matkaplar nasıl acaba? Mac Allister ve Enihell dikkatimi çekti. Evde basit tadilatlarda kullanmak için almayı düşünüyordum.
Evde basit işler için o fiyata alınan her matkap işinizi görecektir... 25 yılda ikinci vasat matkabımı kullanıyorum.

F Çevrimdışı

felisleo 

Aktif Üye
15 Kas 2021
97
38
Atlas'a çok giydirilmiş ama bildiğim kadarıyla fena bir ürün değil, bunu kullanan ustalar gördüm hatta çakma bosch kullanan ve çok memnun olan bir adet elektrikcim var.

Benim evde Makita hr 2470 Hilti ve Çin malı darbesiz bir şarjlı var.

Geçen Makitanın 1/3 fiyatına satılan Max extra diye bir Hİlti kullandım duvar delmek için Makita ile hemen hemen aynı güçteydi. Gayet iyiydi bence sadece malzeme kalitesi Makita gibi değildi haliyle. Profesyonel değilseniz, ayda yılda bir kullanılacaksa fazla para vermeyin ben ölene kadar değiştirmem diyorsanız ev için Makita, Bosch, Dewalt alın hatta para çok gibi diyorsanız Hilti alın.

C Çevrimdışı

confickerbelasi 

Yasaklı Üye
27 Eyl 2021
677
47
Koçtaş'tan DBK marka matkap almıştık hala kullanıyoruz 1.kat balkonundan yere attı kardeşim kırılmadı.

A Çevrimdışı

aysecelik

Yasaklı Üye
21 Eki 2022
7
33
Arkadaşlar matkap ve uçları ile ilgileniyorum fiyat bilgisi verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Reset Çevrimdışı

Reset

Aktif Üye
20 Nis 2022
69
48
Valla var ya tam saymadım ama 20 seneyi geçti. 20 sene olmuş arkadaş vay anasını. Skil marka bir matkabım vardı. Dün sizlere ömür. Bir vida sıkma işi sırasında kendileri sıkma yani sağa dönmeyi bıraktı sadece açma yani sola dönme çalışmaya başladı.

Biraz üzüldüm açıkçası. İçini de açtım baktım tabiii ki. Öyle bozulan alet içi açılıp kurcalanmadan çöpe atılır mı ya, yazık günah. Çamura dönmüş bir gres yağı ve erimiş kömürler gördüm. Kömür değiştirsek çalışırdı belki ama tecrübeyle sabittir ki daha önce benzer bir durum yaşamış, çamaşır makinasının kömürlerini değiştirmiştim. Motor alev aldı dedim kömürünü de motorunu da.. daha da kömür mömür işine girmem.

O yüzden 20 sene bilfiil duvar delip ahşap vidalayıp gıkı çıkmayan skil marka bu matkabı üreten firmayı takdir ediyor, yeni bir matkap arayışına geçiyorum. Ahanda şimdi hapı yuttuk 6 ay sürer benim ne alacağıma karar vermem. Gerçi şu Black Decker'lar güzel görünmeye başladı gözüme bu aralar..

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Valla var ya tam saymadım ama 20 seneyi geçti. 20 sene olmuş arkadaş vay anasını. Skil marka bir matkabım vardı. Dün sizlere ömür. Bir vida sıkma işi sırasında kendileri sıkma yani sağa dönmeyi bıraktı sadece açma yani sola dönme çalışmaya başladı.

Biraz üzüldüm açıkçası. İçini de açtım baktım tabiii ki. Öyle bozulan alet içi açılıp kurcalanmadan çöpe atılır mı ya, yazık günah. Çamura dönmüş bir gres yağı ve erimiş kömürler gördüm. Kömür değiştirsek çalışırdı belki ama tecrübeyle sabittir ki daha önce benzer bir durum yaşamış, çamaşır makinasının kömürlerini değiştirmiştim. Motor alev aldı dedim kömürünü de motorunu da.. daha da kömür mömür işine girmem.

O yüzden 20 sene bilfiil duvar delip ahşap vidalayıp gıkı çıkmayan skil marka bu matkabı üreten firmayı takdir ediyor, yeni bir matkap arayışına geçiyorum. Ahanda şimdi hapı yuttuk 6 ay sürer benim ne alacağıma karar vermem. Gerçi şu Black Decker'lar güzel görünmeye başladı gözüme bu aralar..
Açıkçası modele uygun kömürleri bulup değiştirmenizi tavsiye ederim. Aynı sonucun oluşmaması muhtemel. Daha önce hiç açtınız mı bilmiyorum ama özellikle devir ayarını sağlayan redüktörün bulunduğu yer zaten çamur gibi gres dolu oluyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,531

motor tek yönlü dönüyorsa büyük ihtimal sağ-sol yön anahtarı arızalanmıştır.

Kendiniz uğraşmak istemiyorsanız bu tür (maktap,hilti, şarjı) tamirini yapan atölyelere tamir ve bakımını yaptırabilirsiniz.

Reset Çevrimdışı

Reset

Aktif Üye
20 Nis 2022
69
48
Şey eee çöpte o şimdi. Yani 2 gündür evde değil artık kendileri. Yani tamiri şu anda pek mümkün değil gibi :) Ama kablosunu aldım bak. O kabloyu kullanıcam bir yerde güzel kablo o,kalın çok telli. Hoşuma gitti kullanırım ben onu

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Şey eee çöpte o şimdi. Yani 2 gündür evde değil artık kendileri. Yani tamiri şu anda pek mümkün değil gibi :) Ama kablosunu aldım bak. O kabloyu kullanıcam bir yerde güzel kablo o,kalın çok telli. Hoşuma gitti kullanırım ben onu
Aah ah. Onda ne rotor, stator vardır. Bir sürü bakır kablo, dişliler. Nereye atmıştınız? :) İşin şakası bir tarafa fiyat v.s konusunda bir limit, bir ön araştırma var mıdır? Genelde ne için kullanacaksınız?

Reset Çevrimdışı

Reset

Aktif Üye
20 Nis 2022
69
48
Aah ah. Onda ne rotor, stator vardır. Bir sürü bakır kablo, dişliler. Nereye atmıştınız? :) İşin şakası bir tarafa fiyat v.s konusunda bir limit, bir ön araştırma var mıdır? Genelde ne için kullanacaksınız?
En fazla 1000 lira gibi uygun sanıyorum. Evde kullanıcam işte. Geçmiş yıllarda tuğla deldim, beton duvar deldim, vidalama özelliği ile yavaş hızlı ayarı yaparak bir sürü sunta ahşap filan vidaladım. Aynı şekilde hem darbeli özelliği olan hem de vidalama özelliği olan bir makina işimi görür. Ekstra bir de şarjlı vidalama almaya gerek yok yav. Üç beş ayda bir iki vida sıkıcam diye. Hepsi bir arada olsun işte.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
En fazla 1000 lira gibi uygun sanıyorum. Evde kullanıcam işte. Geçmiş yıllarda tuğla deldim, beton duvar deldim, vidalama özelliği ile yavaş hızlı ayarı yaparak bir sürü sunta ahşap filan vidaladım. Aynı şekilde hem darbeli özelliği olan hem de vidalama özelliği olan bir makina işimi görür. Ekstra bir de şarjlı vidalama almaya gerek yok yav. Üç beş ayda bir iki vida sıkıcam diye. Hepsi bir arada olsun işte.
Ben hali hazırda Uneo Maxx kullanıyordum. Ben aldığımda SDS quick ucuyla geliyordu. Sonradan sıkıştırmalı mandren de eklemişler. Ama bataryaları takriben 3 yıl içinde öldü. O yüzden batarya maliyeti düşük benzer bir modeli forumdan bir arkadaş incelemişti. Onu bir araştırayım. Maliyet açısından uygun olur diye düşünüyorum.

Böyle birşey iş görür gibi geliyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt